Як збираються змінювати країну Порошенко з Яценюком

19 листопада, 2014 середа
17:00

Еспресо.ТV вирішив вибрати найбільш вагомі складові Коаліційної угоди, які і будуть визначати напрямок деяких реформ в країні

Зміст

Сьогодні прем'єр-міністр і лідер партії "Народний Фронт" Арсеній Яценюк заявив, що він готовий підписати проект коаліційної угоди запропонований "Блоком Петра Порошенка".

"Я публічно заявляю про те готовий поставити підпис під остаточною редакцією цієї коаліційної угоди", - наголосив Яценюк, ніби остаточно знявши питання "коаліціади".

Саму коаліційну угоду від президентського блоку було опубліковано на сайт БПП ще 15 листопада, але тільки зараз можна говорити, що це майже остаточний варіант документу. 

Угода складається з 17 розділів, які пропонують реформувати різні сфери. Відразу слід зазначити, що чимала частина цього документу є тільки дороговказом і не містить конкретних механізмів вирішення проблем.

СУДОВА РЕФОРМА

Нова Коаліція планує обиратиме суддів за спеціальними "критеріями доброчесності"

"Добір на суддівські посади в судах всіх рівнів відбуватиметься лише за конкурсом на підставі об’єктивних критеріїв, політичні органи не братимуть участь у вирішенні питань кар’єри судді", - йдеться в угоді.

Крім того, відповідно до угоди, обов’язковим є "повне декларування доходів і витрат суддів, членів Вищої ради юстиції, органів добору та притягнення до відповідальності суддів, членів їх сімей та пов’язаних осіб у якнайширшому сенсі, встановлення одним з ключових критеріїв для зайняття посади судді ‐ відповідність витрат кандидата на посаду судді та членів його сім’ї їх доходам".

Також реформа передбачає регулярну оцінку діяльність відповідно до визначених законом процедур та об’єктивних критеріїв. Коаліція хоче притягатиме суддів до відповідальності за неетичні вчинки. 

Планується запровадити суд присяжних у кримінальних справах

РЕФОРМА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕНЕРГОНЕЗАЛІЖНІСТЬ

Майбутня коаліція планує суттєво зменшити державні дотації на енергетичний сектор, зокрема на вугільну та газову галузь

Зокрема планується поступова ліквідація перехресного субсидіювання шляхом встановлення цін та тарифів на газ та електроенергію для всіх споживачів, включаючи населення, на економічно обґрунтованому рівні. 

Щодо вугільної галузі, то в коаліційній угоді також пропонується мінімізувати дотації на вугілля. А починаючи з 2021 року планується заборона всіх видів державної підтримки вугільної галузі, окрім державної підтримки для цілей водовідливу та захисту навколишнього середовища.

Також коаліціанти пропонують поступове введення в дію вимоги про те, щорічний обсяг імпорту природного газу, нафти/нафтопродуктів та вугілля в Україну з одного джерела не може перевищувати 30%.

Ще майбутня коаліція планує посилити контроль за нафтогазовидобувними компаніями, в яких є державна частка. Зокрема пропонується законодавче зниження кворуму проведення загальних зборів акціонерних товариств до 50%+1 акція. Зараз для зборів потрібний кворум на 60% голосуючих акцій. Саме через це і виник конфлікт з "Укрнафтою" в якому Ігорь Коломойський не хоче виплачувати дивіденди державі. 

РЕФОРМА ОРГАНІВ ПРАВОПОРЯДКУ

Коаліція хоче створити в Україні інститут детективів, національну, муніципальну поліцію, реформують існуючі держслужби, ліквідують ДАІ та ряд інших відомств.

Також передбачено запровадження атестації поліції, перехід до трирівневої системи підготовки поліції, спецпідготовка для комплектування посад середнього керівного складу. 

У поліцейських з'являться ідентифікаційні жетони та будуть затверджені правила його носіння на форменному одязі, буде створена автоматизована система реєстрації затриманих. 

В документі прописаний статус Національної гвардії, яке визнають військовим формуванням у системі МВС із функціями забезпечення правопорядку.

РЕФОРМА ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Майбутня коаліція хоче скасувати пропорційно‐мажоритарну систему виборів і запровадити пропорційну систему з відкритими списками.

Також в документі йдеться, що протягом І півріччя 2015 року планується "Проведення місцевих виборів згідно з вимогами Конституції України та з урахуванням особливостей реформи децентралізації місцевого самоврядування".

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

Нова Коаліція обіцяє перетворити ОДА на органи префекторного типу.  

"Реорганізувати місцеві державні адміністрації в органи префектурного типу. Реформувати систему територіальних підрозділів центральних органі виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій, усунути дублювання повноважень між ними та органами місцевого самоврядування", - йдеться в документі.

Місцева влада "префекторного типу" передбачає, наявність представника виконавчої влада, який здійснює контролюючі функції, та має право зупиняти рішення органів місцевої влади.

Також в документі визнаяено, які гроші зароблені містами будуть залишатися на місцях.

Зокрема пропонується закріпити за місцевими бюджетами стабільні джерела доходів:

- забезпечити визначення єдиних нормативів відрахувань з податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток суб’єктів приватного сектору економіки за кожним видом місцевих бюджетів;

- забезпечити сплату податку на доходи фізичних осіб виключно за місцем здійснення діяльності працівника, податок з доходів якого сплачується;

- надати права органам місцевого самоврядування обслуговувати місцеві бюджети за доходами і видатками спеціального фонду в банківських установах обраних за відкритими процедурами закупівель;

- встановити чіткі строки (до 5 днів) проходження платіжних доручень місцевих бюджетів у системі держказначейства та посилення відповідальності органів і посадових осіб держказначейства за порушення строків;

- реформувати податок на нерухомість у відповідності до європейської практики (зарахування до місцевих бюджетів), надання органам місцевого самоврядування права визначати ставки та базу оподаткування;

- спростити механізми доступу органів місцевого самоврядування до кредитних ресурсів; 

РЕФОРМА НАЦБЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ

Врахують досвід, набутий у ході АТО – підвищать зарплати військовим, реформують оборонпром, перейдуть на стандарти НАТО, підтримають переселенців.

Як зазначається в документі, планується підвищити обороноздатність держави, реформа Збройних сил та курс на розвиток оборонно-промислового комплексу для задоволення потреб армії та виходу на зовнішні ринки. 

Реформа включає розробку Військової доктрини та Стратегії національної безпеки, а також появу терміну "вірогідний противник".

Планується внесення змін до законодавства щодо скасування позаблокового статусу України та відновлення курсу на Євроатлантичного без пекового простору та набуття членства в НАТО.

Окреслена одна із стратегічних цілей зовнішньої та внутрішньої політики – відновлення державного суверенітету України над територією АР Крим

Також встановлюється мінімальний рівень видатків на оборону на рівні не менше 3% від ВВП

Реформа збройних сил України передбачає затвердження нового військово-адміністративного поділу України, відновлення військової інфраструктури та перегляд розташування місць постійної дислокації армії, з метою постійної військової присутності на Сході держави. 

Українську армію хочуть поступово перевести на стандарти НАТО, оптимізувати структуру Міністерства оборони з метою уникнення дублювання функцій. 

РЕФОРМА СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Проект Коаліційної угоди також передбачає нові реформи у системі охорони здоров'яЗгідно з угодою, новий парламент планує реорганізувати систему медичного обслуговування, а до реформувань будуть залучені представники громадськості.

Зокрема, нові реформи передбачатимуть розвиток первинної медико-санітарної допомоги: "лікарі повинні мати відповідний рівень професійних знань та досвід, отримати прозорі механізми фінансової мотивації", - зазначено в документі.

Пацієнти зможуть самі обирати лікаря, а для приватних та державних медичних закладів будуть створені рівні права.

Для того, щоб МОЗ України наблизити до європейських норм, Верховна Рада планує позбавити відомство невластивих йому функцій (закупівлі, утримання медичних та освітніх закладів тощо).

ПРИВАТИЗАЦІЯ

Також майбутня коаліція пропонує спростити процедуру приватизації держмайнаЗокрема в пункті про приватизацію йдеться про то скорочення переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації та про передачу Фонду держмайна повноважень щодо підготовки об'єктів до продажу.

Коаліція хоче скасувати норму про обов'язковий продаж на фондових біржах пакетів акцій у розмірі 5‐10 % статутного капіталу акціонерного товариства до проведення конкурсу.

ПОДАТКОВА РЕФОРМА

Майбутня коаліція пропонує розділити функції податківців і заборонити Службі фінансових розслідувань проводити безпосередні перевірки.

"Фіскальна служба як сервісна взаємодіє з платниками податків до моменту реєстрації кримінального провадження, яке можливе лише в разі незнаходження компромісу при застосуванні механізму медіації. Служба фінансових розслідувань не бере участь у проведенні перевірок (лише аналітична робота з базами даних, збирання доказової бази без втручання у діяльність бізнесу до порушення кримінального провадження)", - уточнюється в угоді.

РЕФОРМА ТРАНСПОРТУ

Коаліцією також заплановані деякі реформи в транспортній сфері.Зокрема "Укрзалізницю" хочуть перетворити на холдинг "Українська залізниця" в якому виділять дочірні компанії за видами діяльності.

Непрофільні активи компанії планується продати. Розмежування господарських функцій і функцій державного управління. 

Також планується поступова ліквідація перехресного субсидіювання між вантажними та пасажирськими перевезеннями.

Ще коаліція хоче передати дороги місцевого значення до сфери впливу облдержадміністрації.

ГУМАНІТАРНА СФЕРА

Щодо гуманітарної сфери, то планується усі книжки та документи, що є в бібліотеках та архівах України, перевести в цифровий формат.

Також проект Коаліційної угоди передбачає поширення знань про опір тоталітаризму та радянські репресії.

Коаліційна угода передбачає прийняття спеціального закону, яким буде підтримано творення і поширення українського культурного продукту – музики, кіно, книг, теле‐ і радіопрограм.

Коаліція також хоче забезпечити повну свободу використання будь-якої мови в приватному житті, але українська мова неухильно використовуватиметься як єдина державна на всій території України.

СПОРТ

Щодо спортивної сфери, то реформа охорони здоров'я в коаліційній угоді передбачає створення належної спортивної інфраструктури для українців.

"Створення належної інфраструктури для занять фізкультурою і спортом через податкове стимулювання бізнесу та розвиток державно‐приватного партнерства", - йдеться в проекті.

 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.07
    Продаж 43.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
24 листопада
11:44
обстріл, вибух, війна
Росіяни вдарили артилерією по Херсону: важко поранено двох літніх жінок
11:29
Оновлено
Рабин Цві Коган
Спецслужби ОАЕ знайшли тіло зниклого безвісти ізраїльського рабина Цві Когана
11:27
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
"Тривога лунала майже щодня": за тиждень росіяни випустили по Україні майже 1300 повітряних цілей
11:05
ЗРК С-400 РФ
Сили оборони уразили ЗРК "С-400" окупантів на Курщині
11:01
FT: РФ завербувала в армію сотні єменських хуситів через операцію з торгівлі людьми й відправила їх на війну в Україну
10:49
Фінляндія
У Фінляндії скасовують 300 рейсів у грудні через страйк пілотів
10:24
Ексклюзив
Утримувати території на Курщині стратегічно недоцільно, - генерал армії Маломуж
10:03
швидка
На окупованій Луганщині з 2022 року кількість бригад швидкої зменшилася на третину, - ОВА
10:00
OPINION
Чому Єрмак прибрав людей Федорова з Міноборони
10:00
церква
День великомучениці Катерини: історія, прикмети, традиції та заборони
09:47
Макс Ферстаппен
Нідерландець Макс Ферстаппен четвертий раз поспіль став чемпіоном Формули-1
09:30
безпілотник, дрон
Росіяни заявили про збиття двох ракет і 36 безпілотників над 5 областями
09:29
Уламки північнокорейських ракет
У ракетах, які КНДР надає РФ для ударів по Україні, виявили компоненти, вироблені у США та Європі, - CNN
09:23
ЗСУ, мобільні вогневі групи ППО
Сили ППО збили 50 з 73 дронів, якими росіяни атакували Україну
09:04
Румунія, прапор Румунії
У Румунії стартував перший тур президентських виборів
09:00
стрілянина
В Йорданії біля посольства Ізраїлю сталася стрілянина: троє постраждалих
08:40
COP29
На Кліматичному саміті ООН країни погодили щорічну фінансову допомогу у $300 млрд країнам, що розвиваються
08:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Росія за три місяці виробляє стільки ж зброї та боєприпасів, скільки ЄС за рік, - Пісторіус
08:16
ЗСУ, зброя, Міноборони
На фронті за добу сталося 227 боєзіткнень: Генштаб звітує про складну ситуацію
08:00
OPINION
Блокада на кордоні з Польщею: кому на руку?
07:43
Інфографіка
втрати окупантів
Понад 1000 окупантів, 4 танки і 5 артсистем: втрати РФ за добу війни в Україні
07:37
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія вночі атакувала Київ безпілотниками: тривога тривала понад 3 години
07:20
Країни-учасниці саміту з продбезпеки заявили про виділення $44 млн на програму "Зерно з України"
06:00
OPINION
Не тільки питання перемовин: Рютте переконує Трампа
2024, субота
23 листопада
23:56
вогонь, полум'я, пожежа
У росіян є просування на Курщині, Донеччині та Харківщині, - DeepState
23:13
Олександр Усик і Тайсон Фʼюрі
"Пояси знову будуть моїми": Фʼюрі зробив амбітну заяву перед боєм з Усиком
22:38
Роман Кабачій
До комуністичних Голодоморів українці від нестачі їжі масово не вмирали, лише від епідемій, - історик Кабачій
22:38
Віктор Циганков, Ла Ліга, Жирона
Циганков вперше з вересня зіграв у Ла Лізі та допоміг "Жироні" розгромити "Еспаньйол"
22:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников назвав умови, за яких війна може закінчитися у 2025 році
22:16
Генеральний секретар ЦК КПРС у 1982-1984 рр. Юрій Андропов
За Андропова агентура КДБ вишукувала, хто з України передає на Захід списки жертв та спогади про Голодомор: Служба зовнішньої розвідки оприлюднила документи
22:02
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Є нюанс, через який республіканці жодним чином не припинять підтримку України, - російський опозиційний експерт Морозов
21:59
Ерлінг Холанд і Філ Фоден, АПЛ, Манчестер Сіті
"Ман Сіті" програв свій 5-й матч поспіль, цього разу "Тоттенгему". Це найгірший відрізок у карʼєрі Гвардіоли
21:56
фейк, розсилка
У мережі шириться фейк про нібито виїзд співробітників низки посольств за межі України: в ЦПД спростували
21:35
Ексклюзив
Віталій Портников
Путін може вважати, що ескалація ситуації дасть йому кращі позиції в розмові з Трампом, - Портников про ядерну загрозу
21:29
Буджак на мапі України
Під час влаштованого Сталіним голодомору вимерло 50% гагаузів, а сьогодні вони вірять російській пропаганді й Україна занехаяла цей регіон, - історик Кабачій
21:26
Віктор Бондарєв
Російський сенатор анонсував повторний удар "Орешником"
21:24
Операції з золотом
Вірменські компанії допомагають РФ обходити західне ембарго на торгівлю золотом, – ЗМІ
21:05
Донбас, Донеччина, війна
Навколо Великої Новосілки на півдні Донеччини вкрай складно, ситуація продовжує погіршуватися, - DeepState
20:42
Роман Яремчук, збірна України, Євро-2024
У Греції встановили цінник на українця, якого забажали продати після вдалого матчу за збірну
20:27
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп не в змозі забезпечити ні одну з умов закінчення війни, - російський опозиційний експерт Морозов
Більше новин