Золотий Новий Рік: Більшості українців доведеться забути про іноземні курорти (ІНФОГРАФІКА)
Туристична мапа українців цього року значно змінилися: популярнішими стали українські курорти, а цікавість до західних країн суттєво впала
Вперше на новорічні свята більшість українців поїде відпочивати не за кордон, а на українські курорти. Головною причиною падіння виїзного туризму є девальвація гривні.
Так цього року, за словами президента Асоціації лідерів турбізнесу України Олександра Новиковського, ринок скоротився в середньому на 50-60%, проте за деякими видами турпродукту падіння досягає 80-85%. Навіть такі традиційно масові напрямки, як Туреччина і Єгипет, втратили досить великий обсяг турпотоку з України.
Падіння попиту змусило українських туроператорів істотно скоротити кількість чартерних рейсів в зимовий період. Якщо, наприклад, торік на новорічні свята було 15-20 чартерів до Фінляндії, то зараз - 7-8.
Тим не менш, українці вже почали планувати свої новорічні канікули, які цього року триватимуть цілих дев'ять днів. Так, на тематичних форумах деякі співвітчизники щосили обговорюють економні варіанти новорічного відпочинку. Багато запитів на відповідну тему в популярних пошукових системах.
Тож, журналісти Еспресо.TV поспілкувалися з фахівцями зі сфери туризму та з’ясували, якими будуть тренди на ці новорічні свята.
Кризовий період
Головною тенденцією цього року, за словами Ігоря Голубахи, голови Всеукраїнської асоціації туроператорів, є заощадження коштів: "Українці обирають готелі меншої категорії, а також менше послуг".
Разом з тим він відзначає позитивні тенденції для розвитку внутрішнього туризму, адже ціни в українських курортах у середньомувони виросли лише на 100-150 грн. на весь період відпочинку.
Та й деякі туроператори роблять спокусливі пропозиції: наприклад, три доби відпочинку на двох можуть обійтися у бюджетні 1,2 тис грн.
"Відпочити на Заході України можна від 150 грн. на день – це садиби в Чернівецькій та Львівській областях. Також діють системи раннього бронювання, за місяць, що дає можливість відпочити в середньому на 20-30% дешевше", - відзначає Голубаха.
Окрім цього, за словами Володимира Царука, керівника Центру туристичної інформації, кількість туристів до Львова збільшилася на 15-20% порівняно з попередніми роками. Така ж ситуація характерна і для відпочинку на Закарпатті.
Цікаво, що позитивними є показники і на період після новорічних свят, тобто після 7 січня. Зокрема, на цей період наповненість готелів сягає 90%.
Недосяжна "заграніца"
Цього року серед іноземних туристичних напрямків тренди не змінилися. З теплих країн попитом традиційно користуються: Єгипет, ОАЕ, Таїланд, Домініканська Республіка; з гірськолижних курортів - Австрія, Словаччина, Польща, популярна - Фінляндія.
Правда, цього року через стрибок курсу і падіння доходів поїхати на відпочинок за кордон зможе набагато менше українців. Наприклад, кількість чартрерних рейсів лише до Австрії скоротилася з чотирьох до одного.
Царук зауважує, що курс валют так само негативно відзначився і на відпочинку у теплих країнах, де потік туристів зменшився на 30-40%.
У зв’язку з такою негативною для туроператорів ситуацією, деякі фірми запроваджують акції для привернення уваги. Наприклад, додатково пропонують безкоштовні екскурсії чи сімейні акції. Однак такі бонуси навряд чи зможуть відродити ринок. На стабілізацію ситуації, прогнозують експерти, знадобиться не один рік.
- Актуальне
- Важливе