Що собою являє російська вогнеметна система "Буратіно"
Сьогодні стало відомо, що терористи вперше від початку бойових дій на Донбасі застосували проти українських військових важку вогнеметну систему "Буратіно". Еспресо.TV вирішило нагадати, що являє собою ця зброя та якої шкоди вона може завдати нашим військовим та мирним мешканцям
Інформація про те, що бойовики отримали з Росії вогнеметні системи "Буратіно" з'явилася ще в серпні, однак досі її не застосовували, вочевидь чекаючи "особливої нагоди".
Попри те, що цю зброю назвали іменем персонажа дитячої казки, вона вражає своїми руйнівними можливостями. Попри невелику дальність стрільби (від 400-600 до 4500 м), залп з такої зброї рівняє з землею все – площа ураження до 40 тисяч квадратних метрів.
Фото: РИА-Новости
Велика маса пакету направляючих труб зі снарядами потребувала шасі значної вантажопідйомності, а порівняно невелика дальність стрільби – високого рівня захисту всієї бойової машини, що в свою чергу зробило машину ще важчою. В результаті маса бойової машини сягає 46 тонн.
Фото: РИА-Новости
Пакет з 30 направляючих для некерованих реактивних снарядів змонтований в рухомій частині пускової установки на платформі, що обертається. Всі дії по наведенню установки на ціль, доданню їй необхідного кута піднесення екіпаж із трьох чоловік здійснює, не виходячи з машини, за допомогою прицілу і приводів відстеження.
Вогнеметна система відзначається і високою точністю стрільби. За допомогою лазерного далекоміра відстані до цілі визначаються з точністю до 10 метрів. Ці дані автоматично вводяться в балістичний обчислювач, що розраховує необхідний кут піднесення пускової установки. Калібр снарядів – 220 мм.
Фото: rusarmy
Призначена система для виведення з ладу легкоброньованої і автомобільної техніки, спалення та руйнування споруд та будівель, знищення живої сили противника, розташованої на відкритій місцевості і в фортифікаційних спорудах, осколками та ударною хвилею.
Система розроблялась у 1970-х роках в Радянському Союзі. Вперше була випробувана "на ділі" в Афганістані у 1988-89 роках, а згодом у 2000 році у Чечні при штурмі села Комсомольське, після якого село було повністю зруйноване.
Фото: vysotarb.ru
У 2012 році після ряду модифікацій вогнеметна система пройшла успішні випробування з новими, більш потужними, термобаричними снарядами. Ці снаряди відносяться до запалювальної зброї, однак прямої заборони міжнародними договорами на них немає.
Фото: mil.ru
Новий термобаричний снаряд для ТОС-1 відрізняється збільшеною дальністю стрільби і точністю ураження цілей. Зокрема, у порівнянні зі звичайними снарядами для "Буратіно", новий боєприпас здатний вражати цілі на практично вдвічі більшій дальності ─ шість кілометрів. При цьому потужність снаряда за рахунок збільшення бойової частини зросла на 15-20%.
За даними українських ЗМІ, терористи Донбасу отримали з Росії чотири системи "Буратіно". Подібні системи стоять на озброєнні лише в чотирьох країнах - Росії, Азербайджані, Іраку та Казахстані. Зрозуміло, що найбільша кількість "Буратін" саме в російській армії. В Азербайджані лише 6 одиниць, Іраку - 4, в Казахстані - 3. Українська армія подібних систем не має. Отже питання, звідки в руки терористів потрапила така потужна зброя, здається риторичне.
- Актуальне
- Важливе