live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Путін готується показати світу російських "миротворців" на Донбасі


фото: ipolitics.ca
Заява Володимира Путіна про "іноземний натівський легіон" на Донбасі попри те, що сприймається як абсолютна маячня, може стати приводом для "легалізації" російських військ в Україні

Сьогодні президент Росії під час спілкування зі студентами гірничо-мінерального вишу у Санкт-Петербурзі розродився черговою заявою щодо ситуації на Донбасі. Традиційно звинувативши Україну у розв’язанні конфлікту, та вкотре повторивши казку про громадянську війну, Володимир Володимирович видав і дещо новеньке. Виявляється, проти "доблесних ополченців Донбасу" воюють ніякі не збройні сили України, а "натівський іноземний легіон".

"Ми часто говоримо: українська армія, українська армія. Насправді хто там воює? Там дійсно частково офіційні підрозділи збройних сил, але значною мірою це так звані "добровольчі націоналістичні батальйони"… По суті, це вже не армія, це іноземний легіон, в даному випадку іноземний натівський легіон, який, звичайно, не переслідує цілей національних інтересів України", - заявив Путін. 

"Там зовсім інші цілі, і пов'язані вони з досягненням геополітичних цілей стримування Росії, що абсолютно не збігається з національними інтересами українського народу", - додав кремлівський диктатор.

Ця теза Путіна, попре те, що виглядає як чергова пропагандистська маячня, може стати приводом, щоб офіційно визнати присутність власних військових в Україні, звісно в якості "миротворців", які захищають інтереси українського народу.

Наступ терористів, яких Путін лагідно називає евфемізмом "ополченці", що супроводжується масованими обстрілами житлових кварталів українських міст, наочно продемонстрував, що мирні переговори в будь-якому форматі російського президента наразі не цікавлять. Путіну на Донбасі потрібна війна і перемога. Звісно, можна і далі заперечувати очевидну присутність в Україні російських збройних сил, але подібна тактика поки себе виправдовує не до кінця. По-перше, Путін змушений закидати та використовувати своїх "зелених чоловічків" дозовано, аби його брехня не виглядала надто відвертою та цинічною, та щоб в Росію привозили поменше "вантажів 200" з неіснуючої війни.

По-друге, Захід  хоч і прийняв путінські правила гри, що російських військ там нібито нема, проте користі Москві від цього особливої нема. Переговори ні до чого не призвели, антиросійські санкції діють, мінські домовленості остаточно поховані. Тим часом доказів російської військової присутності на Донбасі з’являється все більше з кожним новим обстрілом. Отже, план Путіна на цьому етапі цілком може полягати в тому, щоб припинити "прикидуватися валянком" і під благородним приводом захисту українців від них самих заявити про введення на Донбас російських "миротворців". Як уже пояснив Путін, воює в Україні "іноземний легіон" і не проти тероризму, а безпосередньо проти Росії і тому він просто вимушений втрутитися, аби врятувати і Росію і Україну від агресивного блоку НАТО.

До того ж Путін цілком слушно може розраховувати на ефект несподіванки від подібного ходу. Від такої неочікуваної  зухвалості в Європі швидше за все впадуть у ступор, адже, швидше за все, адекватної відповіді на відверту російську агресію в ЄС наразі немає. За цей час сум’яття Путін спробує захопити стільки території, скільки зможе, а тоді знову можна буде пробувати торгуватися.

 

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати