Чому Семеренко повинна була ввійти до ТОП-3 біатлоністок світу
За підсумками біатлонного сезону українка Валентина Семеренко у загальному заліку Кубку світу посіла третю сходинку, набравши 865 очок
Так високо піднятися у світовому рейтингу українські біатлоністки змогли вперше за 14 років – з часів прославленої Олени Зубрилової. Остання три сезони поспіль – 1998/1999, 1999/2000 та 2001/2002 – вела запеклу боротьбу за великий кришталевий глобус. Проте, на жаль, так і не змогла здобути цей трофей, двічі фінішувавши другою і раз - третьою у загальному заліку.
Цього сезону нарешті українські вболівальники дочекалися, коли талановита і перспективна спортсменка стала одним зі світових лідерів.
Те, що Валентина Семеренко нарешті зможе грати першу скрипку в біатлонних баталіях, можна було прогнозувати ще на початку сезону. Звісно, за умови уникнення травм та проблем зі здоров'ям.
Минулого року біатлонну трасу покинула ціла низка сильних спортсменок. Зокрема, пішла "грізна" норвежка Тура Бергер – володарка великого кришталевого глобуса 2012/2013, яка минулого року була другою у списку найкращих.
Крім того, про паузу в кар’єрі оголосили і дві росіянки – Ольга Зайцева (яка зрештою вирішила "зав’язати" зі спортом назавжди) та Ольга Вілухіна, які складали конкуренцію Семеренко. Так, Вілухіна останні три сезони випереджала Валентину в загальному заліку.
Не забуваймо і про "втрати" та конкуренцію в українській збірній. Лижі та гвинтівку на посаду заступника міністра спорту проміняла чемпіонка світу та олімпійська чемпіонка в естафеті Олена Підгрушна. Віта Семеренко теж "розчистила" шлях сестрі до Топ-3 біатлоністок світу – через хворобу пропустила цей сезон.
Традиційно сильна німецька збірна переживає зміну поколінь. Поки що молоді і перспективні Франциска Хільдебранд, Лаура Дальмайєр та Франциска Пройсс неготові замінити титулованих Магдалену Нойнер, Андреу Хенкель, Каті Вільхельм. На весь сезон сил у нової плеяди німкень не вистачило.
З іншого боку, сама Валентина вже ввійшла в той вік – 29 років, коли за плечима – достатньо досвіду, щоб боротися за найгучніші перемоги, а організм – досить молодий, щоб швидко долати дистанцію. Наприклад, пік кар’єри тієї ж Зубрилової припав на 26 - 29 років, а Тури Бергер – на 32-33 роки.
Крім того, декілька років в обох сестер Семеренко була психологічна "хвороба" – останній постріл. Дуже часто, закривши чотири мішені, Віта і Валя не влучали в останню. Та цього сезону цей психологічний нюанс майже не давав про себе знати. Так, завдяки, чистій стрільбі на чотирьох вогневих рубежах Валентина вперше стала чемпіонкою світу у фінському Контіолахті, вигравши елітну гонку – мас-старт, куди відбираються найкращі 30 біатлоністок світу.
"Останнім часом Валя вміє добре збиратися, концентруватися і видати в потрібний момент хорошу гонку і стрільбу. Останнім часом це в неї почало виходити і це дуже радує. Ми серйозно попрацювали над її психологією і вона вже впевнена в своїх силах, вона збирається і в неї все виходить", - так прокоментував "золотий" успіх на чемпіонаті світу президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак.
Цей сезон став найуспішнішим в кар’єрі Валентини Семеренко – чотири особисті нагороди на етапах Кубку світу, дві медалі ("золото" в мас-старті і "бронза" в спринті) чемпіонату світу, третє місце у загальному заліку Кубку світу та заліку гонок переслідування, друга позиція в заліку мас-старту. Чекаємо продовження в грудні, коли стартує новий сезон.
- Актуальне
- Важливе