Ексклюзив

Андрій Піонтковський: Мінська-3 не буде - або третя світова, або повалення Путіна

14 червня, 2015 неділя
21:52

Російський політолог Андрій Піонтковський у програмі Еспресо.TV "Студія Захід з Антоном Борковським" проаналізував загострення відносин Кремля із Заходом і план по перетворенню України на політичного паралітика

Український МЗС зафіксував, що територія, окупована Росією і самопроголошеними банановими піратами, не контролюється Україною. Так виглядає, що Україна не грає в кремлівський план.

Це продовження тенденції, яка позначилася ще в рішенні Верховної Ради кілька місяців тому, коли вона оголосила ці території тимчасово окупованими. Це дуже важливо. Ми з вами говоримо про це вже як мінімум півроку, тому що частина українського істеблішменту та суспільства трохи спокусилася на пастку, на цей данайський дар територіальної цілісності.

Троянський кінь, з якого вискочать Плотницький, Моторола, Захарченко і підуть на вибори отримувати мандати депутатів Верховної Ради України.

Так, і писатимуть там Конституцію України з позаблоковим статусом і федералізацією.

Ви звернули увагу, що немає більш гарячих прихильників територіальної цілісності України, без Криму, звичайно, ніж Лавров і Путін. Вони просто говорять про це з ранку до вечора і весь час намагаються, щоб їхні європейські партнери - Франція і Німеччина - взяли участь у цій авантюрі. Тобто заштовхнути ці контрольовані бандитські формування в тіло України, як ракові пухлини, і тим самим вирішити те завдання, яке у них було з самого початку, - контроль над Україною і блокування шляху України до Європи.

Але ось дивно, буквально кілька днів тому почалося геополітичне жонглювання окремо взятими піратськими лідерами. Захарченко та Плотницький раптово заявили і згадали в документі про те, що Крим є частиною України. Підтвердили цей юридичний факт. І буквально одразу ж, через день або через два, відреклися від своїх слів. Ось як можна розуміти цей кунштюк?

По-перше, немає таких суб'єктів політики, як Плотницький і Захарченко. Ними навіть не Путін, а в кращому випадку Сурков, керує. І якраз ось ці всі послання і ці всі зигзаги були після останнього візиту Суркова туди. Я не виключаю, що Москва зараз у розгубленості, після того як її план нового мирного співіснування із Заходом, який ми з вами неодноразово обговорювали, був Заходом відкинутий. Адже план був такий: ось ми не поліземо далі, а за це ви визнаєте Крим, визнаєте наш вплив в Лугандоніі і т.д. "Ні, - сказав Захід, - ми ставимо інші умови: якщо ви полізете далі, то отримаєте по повній програмі: і економічні санкції, і продаж летальної зброї Україні". Москва зараз в розгубленості, шукає якісь нові варіанти мирного співіснування. У мене навіть майнула думка, може, у них дійсно дозрів, ну, принаймні в якості такого промацування, план - зробити троянським конем не тільки Лугандонію, але й Крим. Такий собі план Боснії. Ви ж пам'ятаєте, що врешті-решт зробили Дейтонські угоди - вони знищили цю державу. Такої держави зараз немає.

Тобто, створити державу-паралітика, по суті розчленованого на безліч внутрішніх регіонів, які будуть взаємно блокуватися у прийнятті будь-яких рішень.

Боснійський варіант у них пройшов, так чому і Крим не включити в цю "російську республіку" всередині "Боснійської Федерації" України. Я думаю, що через два-три дні вони переконалися, що це нереально. І заява МЗС мене дуже радує. Мені здається, що треба ставити на один рівень обидві ці території - Крим і окуповану частину Донбасу. Це тимчасово окупована агресором територія! Київ не несе ніякої відповідальності за те, що там відбувається, ні в гуманітарному, ні в економічному плані. До речі, вони ж постійно намагаються змусити Київ утримувати Лугандонію і постачати Крим водою, електрикою, чим завгодно, без чого він не може існувати. Всі ці спроби свідчать про розгубленість в Кремлі. "М'яч" на їхньому боці - Захід відкинув пропозицію мирного співіснування і тепер їм доведеться викотити в якусь іншу форму, більш принизливу для Путіна, що пов'язано з дуже серйозними внутрішньополітичними проблемами.

Ці внутрішньополітичні проблеми для Путіна наче означають, що зараз будуть зовнішньополітичні проблеми і для України. Мова йде про 550 танків і 30 тисяч головорізів, яких розігрівають вже впродовж півроку. З січня і лютого вони наче топчуться на місці, час від часу пострілюючи і вбиваючи, використовуючи гранатомети, міномети та інші "Гради", але начебто не наважуючись на якийсь масштабніший наступ. Можливо, зараз назріває щось погане і схід України запалає?

Питання про ескалацію, звичайно, обговорюється в Москві після останнього кроку Заходу, який відкинув це мирне співіснування. У формулюваннях Лук'янова-Путіна питання стоїть дуже гостро. І я вам скажу, це не моє припущення, це моє, по суті, знання. Ми всі тут живемо в одному місті і розмовляємо з людьми, які за тією стіною (мова йде про Кремлівську стіну. - Ред), як у нас кажуть, знаходяться. Але військової ескалації в оточенні Путіна не хоче ніхто. Тобто ультиматум, що прозвучав перед Великою сімкою, справив враження. Всі розуміють, що це будуть економічні заходи, які абсолютно зруйнують російську економіку, що Обама вже не зможе чинити опір всьому американському військово-політичному істеблішменту і почне продавати зброю, включаючи протитанкові ракети "Джевелін". Це будуть колосальні втрати для російської армії, які абсолютно не прийнятні для російського суспільства. Єдина людина, яка може бути зацікавлена у загостренні, - це сам Путін. Тому що у нього залишилося два варіанти: або нудна, повільна політична смерть, яка супроводжуватиметься однією поступкою за одною, або романтична смерть, коли він, оголошуючи себе вождем воюючого "русского міра", кидається на ескалацію і повний розрив з Заходом. Ось що сказав з цього приводу відомий Проханов в одному з останніх телешоу, що у нас вибір: або друга перебудова - це ось такий відступ і по суті зміщення Путіна, або третя світова війна. Перебудову ми програємо напевно, а в третій світовій війні у нас є шанс виграти, тому ми обираємо третю світову війну.

В принципі, про це говорив не тільки Проханов, ці тези нещодавно підтвердив найголовніший "божевільний соловей" російського політичного лісу, який почав згадувати про можливе імператорство Путіна. Так виходить, що сам Жириновський не проти очолити Новоросію.

Це філософія безумців, а серед істеблішменту, серед людей, що мають реальну владу, мабуть, її розділяє тільки один Путін.

Ось, це і насторожує, тому що "соловей" так защебетав. І цей рівень агресії в його трелях якраз дещо лякає.

Поставте себе на місце Путіна. Чисто по-людськи я його розумію - йому вибирати відступ, відбріхуватися від звинувачень у корупції з боку американців. Через два місяці почнеться суд по "Боїнгу" - це така повільна нудна і ганебна політична смерть. Або, скинувши з дошки всі фігури, змінити весь порядок денний і очолити виклик "русского міра" проклятим піндосам. Мовляв, для нас, росіян, "на міру і смерть красна". З усіх логічних варіантів йому цей може бути близький. Отже, все питання в тому, чи зуміє російське політбюро повторити подвиг сталінського політбюро 1953 року, коли зупинили Сталіна, який реально готувався до третьої світової війни.

Як ви думаєте, чи відбудеться переінсталяція Мінська-2 в Мінськ-3 чи, можливо, все знову зависне в якійсь незрозумілій точці очікування нової війни?

Всі світові лідери, включаючи Порошенка і Путіна і кого завгодно, повторюють, як мантру, свою прихильність до Мінська-2. Але всі розуміють, що це нездійсненна угода. Там є положення, які ніколи не виконає Росія, - це виведення іноземних військ. Як вона виконає, якщо в її поданні їх там немає? Плюс контроль на кордоні українськими збройними силами. Ніякого Мінська-3 не буде. Тому що, як з'явилися Мінськ-1 і Мінськ-2? Російська армія і загони сепаратистів починали наступ, захоплюючи додатковий шматок. Ось тепер цей номер уже не пройде. Якщо Москва це спробує зробити, зробити якийсь рух у бік Маріуполя, то це буде інтерпретовано як ескалація і повномасштабний наступ, і всі заходи, які обіцяє Захід Путіну, будуть виконані.

Чому Путін побіг саме до Франциска, незважаючи на хамську витівку із запізненням, він все-таки поїхав саме до Папи?

Ну, тому що це потрібно було йому, а не Франциску. Це демонстрація насамперед російському суспільству, і навіть не стільки суспільству, скільки членам політбюро, що зі мною, хлопці, ще рахуються на Заході. А вам без мене буде складніше, нікого з вас Франциск не прийме, так що поки залиште свої думки про державний переворот.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+2°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 38.02
  Купівля 38.02
  Продаж 38.55
 • EUR
  Купівля 41.2
  Продаж 41.95
 • Актуальне
 • Важливе
2024, п'ятниця
1 березня
04:56
Володимир Путін
"Польща реанімувала амбіції та наміри на українські території": російські фейки та маніпуляції за 29 лютого
04:38
Аеродром "Таганрог-Південний"
Журналісти "Радіо Свобода" відшукали ще один російський літак А-50. Деталі
03:30
Андрій Лунін (праворуч)
Клуб АПЛ збирається запропонувати українцю Луніну шалену зарплату, - ЗМІ
02:29
Крим
"Російський рай": пропагандисти розгорнули масштабну кампанію присвячену анексії Криму
01:46
Саміт ЄС, Олаф Шольц
Шольц боїться, що Україна використовуватиме Taurus для ударів по Москві
00:59
Ніко Вільямс (ліворуч), Атлетик - Атлетико
"Атлетико" зганьбився у 1/2 Кубка Іспанії. Хто зіграє у фіналі
00:58
на фото: Майк Джонсон
Допомога Україні: У США конгресмени знайшли можливість обійти блокування спікера Джонсона
00:33
тероборона
"На Чернігівщині у ТрО набирають 16-річних дівчат" росіяни запустили новий фейк
00:29
Інтер
Фіналіст Ліги чемпіонів зіграє матч у футболках із "Черепашками-ніндзя"
2024, четвер
29 лютого
23:58
Володимир Зеленський
Зеленський розпочав процедуру відбору суддів до Конституційного суду
23:30
Дональд Туск
Туск зустрівся з фермерами-протестувальниками: обіцяв ембарго на агропродукцію з Росії й Білорусі
23:25
Сергій Карякін
Шахіст-зрадник Карякін відвідав зруйновану РФ Авдіївку
22:57
Петер Пеллегріні, Словаччина
"Ми перебуваємо в глухому куті": спікер парламенту Словаччини закликав дипломатично вирішити "конфлікт в Україні"
22:56
Оновлено
електроенергія, шахеди
Ворог запустив "шахеди" з півдня та сходу. Ситуація увечері 29 лютого
22:53
Оновлено
Конгрес США
Палата представників США підтримала законопроєкт про тимчасове фінансування держустанов. Слово за сенатом
22:50
Паоло Тавіані
Помер італійський кінорежисер Паоло Тавіані
22:17
Туреччина . Посольство в Україні в Києві
Транспортний безвіз між Україною і Туреччиною продовжуватиметься до кінця війни з РФ
21:59
санкції проти рф ембарго
Литва пропонує закріпити відмову від газу з РФ у законодавстві ЄС
21:43
Саміт НАТО, країни G7
Байден пропонує країнам G7 до червня скласти плани використання заморожених активів РФ, - Bloomberg
21:25
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
ЗСУ отримали 46 нових видів озброєння українського виробництва з початку року, - Міноборони
21:23
Поль Погба
Чемпіона світу з футболу дискваліфікували на 4 роки за допінг
21:13
Аналітика
Сергій Згурець
Чи є бази ЦРУ на території України та якою була мета приїзду очільника управління. Колонка Сергія Згурця
21:09
на фото: супутник ALOS-3
Країни Заходу майже повністю припинили надавати Росії дані з метеосупутників
21:07
Ексклюзив
Микола Княжицький
Це питання можна вирішити на рівні Україна-НАТО: нардеп Княжицький про блокування кордону польськими протестувальниками
21:00
Володимир Зеленський
Зеленський призначив нового командувача Сил логістики ЗСУ
20:44
Роман Костенко
Комітет ВР зберіг відстрочку від мобілізації аспірантам-контрактникам, - нардеп Костенко
20:43
міністр оборони США Ллойд Остін
У разі поразки України НАТО доведеться воювати з Росією, - очільник Пентагону
20:43
Тайсон Ф'юрі
Спаринг-партнер розповів, як завдав Ф'юрі травму, через яку перенесли бій з Усиком
20:31
OPINION
Віталій Портников
Послання війни Путіна: головне. Колонка Віталія Портникова
20:29
сокира
Рецидивіст з РФ, повернувшись з війни в Україні, вчинив жорстоке подвійне вбивство в рідному селі
20:07
OPINION
Ігор Гулик
Чому Зеленський не може зрозуміти Трампа?
19:46
Володимир Зеленський і Мухаммад бін Салман аль Сауд
"Більше артилерії, спільне виробництво зброї та справедливий мир": Зеленський підбив підсумки закордонного турне
19:45
3 окрема штурмова бригада, ЗСУ
За добу ворог по 22 рази атакував на Авдіївському та Новопавлівському напрямках, - Генштаб
19:27
На фото: "Патріоти"
Netflix поставить на Бродвеї п'єсу про Путіна "Патріоти"
19:17
на фото: Майк Джонсон
Джонсон відповів, коли палата представників США повернеться до ухвалення допомоги Україні
19:08
Олександр Сирський | ЗСУ
На Авдіївському та Курахівському напрямках ЗСУ ведуть жорсткі бої з переважаючими силами РФ, - Сирський
19:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 736 дня війни: ЗСУ "мінуснули" ще 3 винищувачі росіян, а на Бахмутському напрямку ліквідували окупантів з "Ахмату"
18:49
Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України
У Дії з'явиться чат-бот на основі ШІ: помічницю зватимуть Надія, - Федоров
18:47
Путін
Майже як Брежнєв, але коротше від Горбачова: у РФ проаналізували тривалість промови Путіна
18:43
Міжнародна слідча група, яка розслідує воєнні злочини РФ в Україні, продовжила роботу на 2 роки
Більше новин