Як Захід муштрує російський спорт
Російські фани, спортсмени і навіть спортивні функціонери вже відомі світовій громадськості своєю нахабною, а часом відверто хамською поведінкою
Ми не раз писали про це - які брутальні витівки дозволяють собі росіяни на міжнародних аренах, або як російський спорт ганьбить сам себе "завдяки" поведінці своїх зарозумілих атлетів чи чиновників.
Останнім великим міжнародним скандалом став чемпіонат світу з хокею, який відбувся в Чехії у травні. У фіналі росіяни були розбиті канадцями 1:6. Розлючені, під час урочистої церемонії нагородження більшість з них демонстративно покинули лід до виконання канадського гімну.
Це була не перша зневага до суперника з боку російських хокеїстів. У грудні 2014 року на молодіжному чемпіонаті світу в Торонто захисник російської молодіжки Зіят Пайгін кинув ключку в уболівальників Канади після поразки у фіналі від господарів турніру - 4:5.
Список подібних інцидентів можна продовжувати. Проте вперше у Росії по-людськи відреагували на поведінку своїх спортсменів-невігласів. Тобто не стали звинувачувати в усіх гріхах весь світ, захищаючи власну пихатість.
Винних вирішили все-таки знайти. Щоправда, у російській манері – цапів-відбувайлів. Ними стали генеральний менеджер збірної Росії з хокею Андрій Сафронов і головний тренер команди Олег Знарок. Їх покарають за те, що російські хокеїсти не захотіли слухати гімн Канади на чемпіонаті світу
"Інцидент не обумовлено тим, що хлопці хотіли образити команду Канади. І це не було задумано заздалегідь. Подія, чесно кажучи, - нехлюйство. Обов'язково будемо вживати санкції, карати. Перш за все, генерального менеджера і головного тренера. Вони повинні були знаходитися на льоду до того моменту, поки не прозвучать усі гімни. А вони покинули майданчик завчасно. Це неприпустимо. Причому Сафронов і Знарок свій прорахунок розуміють. Вони з цим згодні", - заявив куратор російської національної команди, президент московського клубу Континентальної хокейної ліги "Динамо" Аркадій Ротенберг.
Ясна річ, куди вже діватися Сафронову і Знарку, коли каральний меч системи вибрав їх жертвами.
Як саме покарають "винних" - невідомо. За словами Ротенберга, це залежить від того, яке покарання винесе ІІХФ (Міжнародна федерація хокею).
Порядно вчинив на той час президент Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА) Валентин Балахничев, який у грудні-2014 тимчасово призупинив членство в раді Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) і діяльність на посту скарбника організації до закінчення розслідування допінгового скандалу за участю російських спортсменів
"Я прийняв це серйозне рішення через ті обстановини, які зараз склалися, через той галас, який піднявся після показу фільму. Я відчуваю, що це буде правильно, якщо я припиню своє членство в раді IAAF і діяльність скарбника. Хотів би наголосити, що це моє рішення і що мова йде тільки про тимчасове призупинення. Це можливість зайнятися всіма питаннями, щоб відстояти інтереси моєї федерації, і якщо все складеться благополучно, то я повернуся до виконання своїх обов'язків", - запевняв Балахничев.
Мабуть, знаючи масштаби скандалу, російський функціонер просто вчасно пішов, щоб уникнути тиску та безкінечних виправдовувань перед міжнародною спільнотою.
Нагадаємо, німецький телеканал ARD увечері 3 грудня випустив в ефір документальний фільм, в якому його автор розповів про систематичне застосування допінгу російськими легкоатлетами. У неділю, 7 грудня, була показана друга частина фільму. IAAF оголосила, що комітет з етики перевірить усі факти про проблему допінгу в російській легкій атлетиці, показані у фільмі ARD.
Як наслідок цього скандалу, Росія почала сама «розправлятися» зі своїми чемпіонами. Російське антидопінгове агентство РУСАДА почало регулярно оголошувати про дискваліфікацію спортсменів, які попалися на допінгу. Причому не просто атлетів, а чемпіонів.
Так, у січні-2015 дискваліфікації на різні терміни анулювання результатів в період з 2009 по 2012 рік отримали олімпійські чемпіони Ольга Каніськіна, Сергій Кірдяпкін, Валерій Борчін, чемпіон світу Сергій Бакулін, срібний призер чемпіонату світу Володимир Канайкін.
Пізніше, виконавчий директор РУСАДА Микита Камаєв навіть заявив, що при розслідуванні справи п'яти мордовських представників спортивної ходьби простежувалася системність у порушеннях антидопінгових правил.
Хай мовою покарань, штрафів і санкцій, проте росіяни вже почали піддаватися західному "вихованню" і грати за встановленими правилами, прийнятими у світі. Принаймні, в поодиноких випадках це простежується.
- Актуальне
- Важливе