![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/329000_330000/329615_GettyImages-2089737319_new_80x50_0.webp)
Путін йде дорогою Сталіна
Більше двох тижнів знадобилося Володимиру Путіну, щоб визнати факт підриву російського пасажирського літака над Сінаєм
Про те, що літак знищений терористами, представники урядів і спецслужб країн Заходу стали говорити буквально у перші ж дні після трагедії. У Росії ж намагалися не акцентувати увагу на можливості терористичного акту. Російські офіційні особи, навпаки, стверджували що існує цілий ряд версій, що нічого не можна стверджувати до закінчення розслідування. І ось, незважаючи на те, що розслідування ще не закінчене, факт теракту визнаний і президентом Росії, і главою ФСБ. Виникає питання - чому саме зараз? Адже керівники Росії знали правду якщо не з першого дня - то з другого чи третього напевне?
Російське визнання - прямий наслідок переговорів, проведених Володимиром Путіним в Антальї. Сенс цих переговорів - у необхідності врегулювання відносин із Заходом і створенні повноцінної антитерористичної коаліції. Саме антитерористичної, а не проасадовської.
Про причини такого повороту можна тільки гадати. Чи справді для Путіна настільки критичний виклик з боку "Ісламської держави" або цей виклик - всього лише привід для врегулювання відносин із Заходом. Відносин, які потрібно відновлювати насамперед тому, що впали ціни на нафту і у Путіна закінчуються гроші, а не тому, що російський президент боїться терактів у Москві. Але якою б не була справжня причина, завдання відновлення взаєморозуміння із Заходом перетворюється для Путіна в першочергове.
Спроба врегулювання української кризи стане одним із напрямків цього путінського повороту. За пропозиціями про реструктуризацію боргу будуть кроки по відмові від Донбасу, за ними - пошук моделі виходу з кримського глухого кута. Розслаблятися, втім, не варто - спроб отримати "назад" всю Україну Путін не залишить, політичною та економічною дестабілізацією займатися не припинить, але - постарається робити це нишком, щоб не розлютити союзників.
Інший напрям - підготовка громадської думки. Протягом декількох років кремлівські пропагандисти зображали Захід - і насамперед Сполучені Штати - в якості головного ворога. Як же це так - тільки що ми з ними боролися, а тепер дружимо? Насправді - просто: у нас спільний ворог, терористи. Одні й ті ж люди підірвали російський літак і влаштували Армагеддон в Парижі. Спочатку переможемо терор - а потім займемося "скрєпами".
Загалом, Путін повторює долю свого улюбленого Сталіна. Той подружився з Гітлером на грунті протистояння із західними демократіями. А коли фюрер виявився для сталінського режиму більшою небезпекою, ніж Захід, допомога вчорашніх ворогів стала для Сталіна питанням виживання.
Україна в цій конструкції дуже нагадує довоєнну Польщу. Спочатку Сталін допоміг фюреру знищити ненависну державу, але коли пішов на союз з тими, хто вступив у війну задля захисту Польщі, перетворився на захисника її суверенітету. Правда, в результаті він домігся того, що нова Польща стала частиною сфери його впливу.
І це саме те, чого в новій ситуації нам необхідно уникнути. Втім, вагу Путіна у війні з терором не можна порівняти з вагою Сталіна у війні з нацизмом. Так що у нас є всі шанси не повторити післявоєнну долю країн центральної Європи.
- Актуальне
- Важливе
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/329000_330000/329615_GettyImages-2089737319_new_80x50_0.webp)
![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332631_trump_reuters_new_80x50_0.webp)
![Вільям Бернс Вільям Бернс](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/280000_281000/280389_William-Burns_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)