Європа думає “зачинити двері” перед мігрантами

Віктор Коваленко
12 січня, 2016 вiвторок
15:26

2016 рік для Європи — це рік боротьби із потужним викликом — міграційною кризою. Небачені раніше масштабні та, схоже, скоординовані хуліганські атаки біженців зі Сходу на добропорядних німкень у Кельні — майже чотири сотні потерпілих від правопорушень

Зміст

У відповідь це спровокувало хвилю вже антиімігрантських протестів. Налякані агресивною навалою з Близького Сходу німці, зокрема активісти крайньо-правих рухів, вже б'ються із поліцією, а лідери Євросоюзу та його провідних країн ламають голови, що робити з цим багатомільйонним нашестям шукачів притулку? У цьому розбирався журналіст програми “Репортажі та розслідування з Артемом Шевченком” Віктор Коваленко.

Восени минулого року Європа щиросердно прийняла першу хвилю біженців з Сирії, які тікали від війни між урядовими військами Башара Асада та повстанцями і бойовиками "Ісламської держави". Готовність приймати нужденних підсилилася, коли європейці побачили фотографію 3-річного потонулого хлопчика з Сирії Алана Курді. Мертву дитину викинуло з човна на берег Туреччини. З цього фото в Євросоюзі почалася політика “відчинених дверей” для біженців. Батько хлопчика, який зміг втекти тільки до Іраку, в новорічному посланні звернувся до європейців.

“Я б хотів, щоб Європа і весь світ відчинили двері для сирійців. Якщо людина зачиняє свої двері перед чиїмось обличчям, то це дуже важко. А якщо двері відчинені, то сирійці більше не почуватимуться приниженими”, - заявив у відеозверненні біженець з Сирії Абдулла Курді.

У вересні угорська відеожурналістка Петра Ласло на кордоні Угорщини зробила підніжку літньому сирійцю Осамі Мосену із сином на руках, за те, що той проривався до її країни крізь кордони поліції. Побачивши підніжку, співчутлива Європа вибухнула гнівом. Перешкоджання біженцям не вкладалося в політику “відчинених дверей”, адже Євросоюз був готовий прийняти всіх, хто страждає. Осама Мосен перебрався до Іспанії, а його син став футбольною знаменитістю.

“Я дуже-дуже щасливий приїхати в Іспанію. Дякую вам за все. Це дуже важливо для мого життя”, - розповів журналістам після прибуття до цієї країни біженець Осама Мосен.   

Як відомо, громадянська війна в Сирії, яка почалася в 2011 році, спонукала 4 мільйони 400 тисяч сирійців залишити свої домівки та виїхати до таборів біженців в сусідніх країнах. Але звідти вони наполегливо намагаються перебратися до процвітаючої Європи.

Першим дзвіночком, що щось не так з хвилею мігрантів, стали теракти в Парижі 13 листопада, які забрали життя понад 130 французів і туристів. Напад “джихадистів” з автоматами на паризькі ресторани і рок-концерт в театрі “Батаклан” спричинили дебати щодо безпеки на тлі міграційної кризи, адже кілька нападників були біженцями. Проте навіть попри це європейські політики продовжували тримати “двері відчиненими”. Німеччина люб'язно прийняла минулого року понад 1 мільйон 100 тисяч біженців. Уряд і канцлер Ангела Меркель випромінювали оптимізм, що вони здатні їх інтегрувати.

Щоправда, на новорічні свята оптимізм різко змінився на обурення і стурбованість. У новорічну ніч в Кельні від 400 до 500 осіб характерної зовнішності напали на німкень, принижуючи та грабуючи їх, а також вчиняючи сексуальне насильство. Поліція зафіксувала аж 516 правопорушень, вчинених мігрантами та нелегалами. Понад 40% — це сексуальні злочини. Крім Кельна натовпи мігрантів в новорічні дні чинили безлади в містах Гамбург та Білефельд, а також в австрійському Зальцбургу, і мало не вчинили те саме в Швейцарії та Фінляндії. Німецьке суспільство, обурене несподіваним насильством від тих, кого воно приютило, вийшло на акції протесту. В суботу, 9 грудня, сотні німців з анти-міграційного руху “Пегіда” провели марш центром Кельна під гаслом “Біженці-гвалтівники — вам тут не місце”. Крім цієї акції, протест в місті провели сотні німкень, заскочені масовими сексуальними злочинами. 

Того ж дня канцлер Німеччини Ангела Меркель уперше з початку міграційної кризи сказала , що “двері зачинилися”. На нараді зі своєю партією вона зробила розворот та заявила, що німці будуть змінювати законодавство, щоб депортувати тих шукачів притулку, котрі причетні до правопорушень. 

“Нам доведеться проаналізувати ситуації, коли хтось з біженців зловживає нашою гостинністю. Якщо вони скоюють злочини і ставлять себе поза законом, то мають бути наслідки”, - зазначила в розмові з однопартійцями канцлер Німеччини Ангела Меркель.

У західній пресі почали з'являтися публікації, де вину за міграційну кризу в Європі покладають на Росію, яка зацікавлена в тиску на ЄС для скасування економічних санкцій (через агресію в Україні). Авіаударами по Сирії Росія вочевидь стимулює хвилю біженців. Відомо, що по позиціях бойовиків Ісламської держави Росія здійснила тільки третину ударів з тих 5 тисяч бомбардувань Сирії. Організація “Міжнародна амністія” стверджує, що в жовтні-листопаді від її нальотів загинули понад 200 мирних сирійців. Росія категорично це спростовує.

В Україні аналітики теж задаються питанням, кому вигідна міграційна криза? Політолог Вадим Омельченко у виданні “Лівий берег” застерігає, що насильство в Кьольні могло бути організованим “флеш-мобом”, як тест перед більшим нападом на Європу. Хто веде пропаганду в інтернеті й організовує натовпи? Відповіді очевидні. Про спланованість мігрантських акцій здогадуються і в самій Німеччині.

"Якщо ціла орда збирається для скоєння злочинів, то здається, що це в той чи інший спосіб було сплановано. Виникає підозра, що було обрану певну дату і належну кількість людей”, - поділився 10-го січня своїми застереженнями з журналістами німецької газети “Більд ам Зоннтаг” міністр юстиції Німеччини Гейко Маас.

Німці прогнозують, що в Європу прагнуть потрапити ще від 8-ми до 10-ти мільйонів переміщених осіб з кризових регіонів Близького Сходу.

“Країнам Європи доведеться зіткнутися з набагато більш масштабним, ніж зараз, притоком біженців. До нас прибули всього 10% тієї хвилі шукачів притулку, яка бере початок в Сирії та Іраку. А ми не в змозі успішно інтегрувати в суспільство цей мільйон біженців, який прибув до нас минулого року”, - заявив 10 січня в інтерв'ю німецькій газеті “Більд ам Зоннтаг” міністр європейського співробітництва Німеччини Герд Мюллер. 

Подітичні наслідки мігрантської кризи вже відчуваються. В Європі зростає популярність правих політсил. Приміром, в грудні на місцевих виборах у Франції рекордну підтримку в першому турі в половині провінцій отримав правий “Національний фронт”, а в 10-мільйонній толерантній Швеції, де очікують на прибуття 190 тисяч біженців, зростає рейтинг крайньої правої партії “Шведські демократи”.

Отже, мігрантська криза, схоже, здатна спонукати країни Євросоюзу обирати у владу націоналістів, а також здатна пересварити сусідів по монолітному ЄС. З одного боку, така дестабілізація - в інтересах агресивної Росії, яка виношує плани відновлення домінування над колишніми європейськими сателітами. З іншого боку, дестабілізація Євросоюзу - в інтересах ісламістських терористичних угруповань, які націлені зруйнувати ненависний їм західний світ.  

 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.14
    Купівля 41.14
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
24 листопада
08:00
OPINION
Блокада на кордоні з Польщею: кому на руку?
07:43
втрати окупантів
Понад 1000 окупантів, 4 танки і 5 артсистем: втрати РФ за добу війни в Україні
07:37
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія вночі атакувала Київ безпілотниками: тривога тривала понад 3 години
07:20
Країни-учасниці саміту з продбезпеки заявили про виділення $44 млн на програму "Зерно з України"
06:00
OPINION
Не тільки питання перемовин: Рютте переконує Трампа
2024, субота
23 листопада
23:56
вогонь, полум'я, пожежа
У росіян є просування на Курщині, Донеччині та Харківщині, - DeepState
23:13
Олександр Усик і Тайсон Фʼюрі
"Пояси знову будуть моїми": Фʼюрі зробив амбітну заяву перед боєм з Усиком
22:38
Роман Кабачій
До комуністичних Голодоморів українці від нестачі їжі масово не вмирали, лише від епідемій, - історик Кабачій
22:38
Віктор Циганков, Ла Ліга, Жирона
Циганков вперше з вересня зіграв у Ла Лізі та допоміг "Жироні" розгромити "Еспаньйол"
22:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников назвав умови, за яких війна може закінчитися у 2025 році
22:16
Генеральний секретар ЦК КПРС у 1982-1984 рр. Юрій Андропов
За Андропова агентура КДБ вишукувала, хто з України передає на Захід списки жертв та спогади про Голодомор: Служба зовнішньої розвідки оприлюднила документи
22:02
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Є нюанс, через який республіканці жодним чином не припинять підтримку України, - російський опозиційний експерт Морозов
21:59
Ерлінг Холанд і Філ Фоден, АПЛ, Манчестер Сіті
"Ман Сіті" програв свій 5-й матч поспіль, цього разу "Тоттенгему". Це найгірший відрізок у карʼєрі Гвардіоли
21:56
фейк, розсилка
У мережі шириться фейк про нібито виїзд співробітників низки посольств за межі України: в ЦПД спростували
21:35
Ексклюзив
Віталій Портников
Путін може вважати, що ескалація ситуації дасть йому кращі позиції в розмові з Трампом, - Портников про ядерну загрозу
21:29
Буджак на мапі України
Під час влаштованого Сталіним голодомору вимерло 50% гагаузів, а сьогодні вони вірять російській пропаганді й Україна занехаяла цей регіон, - історик Кабачій
21:26
Віктор Бондарєв
Російський сенатор анонсував повторний удар "Орешником"
21:24
Операції з золотом
Вірменські компанії допомагають РФ обходити західне ембарго на торгівлю золотом, – ЗМІ
21:05
Донбас, Донеччина, війна
Навколо Великої Новосілки на півдні Донеччини вкрай складно, ситуація продовжує погіршуватися, - DeepState
20:42
Роман Яремчук, збірна України, Євро-2024
У Греції встановили цінник на українця, якого забажали продати після вдалого матчу за збірну
20:27
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп не в змозі забезпечити ні одну з умов закінчення війни, - російський опозиційний експерт Морозов
20:10
Оновлено
До кінця сьогоднішнього дня в Україні світло не вимикатимуть
20:03
OPINION
Хоронителі пам'яті совка
20:00
У Києві вночі сталася стрілянина в готелі: загинув 27-річний чоловік
19:58
Озброєні комуністичною символікою: у Греції невідомі напали на українців під час акції до роковин Голодомору
19:53
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Ворскла" здолала "ЛНЗ Черкаси", "Шахтар" розніс "Інгулець". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
19:48
У Броварах вибухнула граната у квартирі: постраждала жінка
19:37
Війна з Росією, ЗСУ
"Генерал, який не був в окопі, – не генерал": Зеленський про зміну підходів до управління в ЗСУ
19:29
Рабин Цві Коган
В Абу-Дабі зник безвісти рабин: до пошуків підключилась ізраїльська розвідка
19:29
Анашкін з Путіним
Генерала Анашкіна зняли з командування армією РФ на Сіверському напрямку: у ворога там немає просування
19:15
світло
Тільки з 14:00 до 18:00 й одна черга: графік відключень світла на 24 листопада
19:00
Грузія протести
Грузинська опозиція закликала громадян узяти вихідний на 25 листопада, аби прибути до Тбілісі й не допустити "Мрію" до парламенту
18:46
Інтерв’ю
Анатолій Храпчинський
У застосування Росією ядерної зброї я не вірю. Розмова Еспресо з авіаекспертом Храпчинським
18:25
Володимир Зеленський
Зеленський: у січні хочу почути нові пропозиції Трампа щодо плану завершення війни
18:05
OPINION
Як влада мала б боротися з telegram
17:51
Володимир Зеленський
Путін дав наказ витіснити ЗСУ з Курщини до інавгурації Трампа, – Зеленський
17:25
МВС створило електронну мапу понад 2000 випадків канібалізму під час Голодомору
17:23
Ексклюзив
Володимир Путін і Дмитро Пєсков
Кремль буде позначати Трампу свої рамки щодо припинення війни, - російський опозиційний експерт Морозов
17:20
Віктор Ющенко
Розвідка США розсекретила, що Віктора Ющенка у 2004 році отруїла Росія, - Bloomberg
17:03
ЗСУ
На фронті з початку доби відбулося 125 боєзіткнень: росіяни завдали 110 обстрілів по Курщині
Більше новин