Чи здатен українізований "Шахтар" вижити у Лізі Європи
Українським футболістам "Шахтаря" не вдалося повноцінно замінити бразильців у першій грі 1/16 фіналу Ліги Європи проти німецького "Шальке"
Які кадрові проблеми мав Луческу
Під час зимової перерви "Шахтар" зазнав кількох втрат. Головною з них став продаж лідера команди – бразильського плей-мейкера Алекса Тейшейри до китайського "Цзянсу Сайнті" за рекордні для українських клубів 50 млн євро.
За вживання допінгу дискваліфікацію до кінця сезону від ФІФА заробив основний опорний півзахисник донеччан - Фред, якого впіймали на вживанні заборонених препаратів ще влітку минулого року під час виступу за збірну Бразилії на Кубку Америки.
Крім цього, кілька футболістів не могли вийти на поле через травми – хавбеки Бернард і Дентінью та захисник Марсіу Азеведу.
Якщо троє останніх гравців не мали міцного місця в складі, то Тейшейра та Фред відігравали ключову роль у середній лінії "Шахтаря".
Хто зіграв на проблемних позиціях
На тренувальних зборах Луческу награвав на місці Тейшейри двох футболістів – Віктора Коваленка та Тайсона. У підсумку у матчі проти "Шальке" румунський фахівець надав перевагу 20-річному українцю перед бразильцем, який звик діяти на лівому фланзі атаки.
Фреда у основі замінив Максим Малишев, який склав пару опорних півзахисників з Тарасом Степаненком.
Суперечливою виглядала і позиція лівого захисника, де за відсутності Марсіу Азеведу тренер надав перевагу бразильцю Ісмаїлі над В'ячеславом Шевчуком.
Але й так у стартовому складі "Шахтаря" вийшло незвично багато українських футболістів – семеро. Стількох наших гравців у єврокубках Луческу, за одинадцять років роботи з донеччанами, раніше ніколи не випускав у стартовому складі. Набагато звичніше було бачити в основі донеччан вісьмох легіонерів.
Чи вдалося замінити екс-лідерів
У першому офіційному матчі від "Шахтаря" ніхто й так не чекав дива, а з суттєво перебудованим складом й поготів.
Повноцінно замінити попередніх лідерів не вдалося. Коваленку не вдалося стати головним організатором донецьких атак. Налагодити гру у центрі йому намагався допомогти Тайсон, який заміщався з флангу, але й це проблем "Шальке" не створило. Звичної для "Шахтаря" агресії в атаці не було й близько.
Винні в цьому були й опорні хавбеки. Було помітно, що Малишев дуже схожий за своїми ігровими якостями на напарника по центральній зоні – Степаненка. Обоє добре грають у відборі, але майже не допомагають партнерам в атаці. У четвер "Шахтарю" футболіста, який би віддав якісний "перший" пас у середині поля, дуже не вистачало.
Хто найбільше помилявся
Окрім винахідливості в атаці, донеччанам у матчі з "Шальке" забракло й надійності в обороні. Центральні захисники "гірників" Ярослав Ракицький та Олександр Кучер провели не найкращий свій матч. Вони регулярно помилялися позиційно та дозволяли німецьким футболістам впритул бити по воротах з меж штрафного майданчика та "допомогли" воротарю Андрію П'ятову стати головним героєм матчу.
Кучер наприкінці матчу "привіз" у свої ворота небезпечний вільний удар, авантюрно відпасувавши Андрію П'ятову та не залишивши голкіперу вибору, окрім як порушити правила та забрати м'яч у руки. "Шальке" лише дивом не забив зі стандарту призначеного на лінії воротарського майданчика.
Нарешті Кучер на 86-й хвилині заробив червону картку не лише залишивши команду в меншості до кінця гри, але й поставивши Луческу перед необхідністю 25 лютого у Гельзенкірхені "ліпити" новий дует у центрі оборони – основний захисник пропустить матч через дискваліфікацію.
Чи залишилися шанси на вихід до 1/8 фіналу
Поява ще однієї проблемної позиції дещо знижує шанси "Шахтаря" на загальний успіх. Попри це і непереконливий футбол продемонстрований господарями поля у Львові - завдякий нульовій нічиїй вони залишаються досить високими.
За словами Мірчі Луческу його команда досягла у першій грі головної поставленої мети – не пропустила. Тож у Німеччині донеччан влаштує результативна нічия - наприклад 1:1, чи 2:2. Іншими словами, на один забитий українським клубом гол німецьким футболістам доведеться відповідати двома.
- Актуальне
- Важливе