Кого Луценко призначив своїми заступниками. Досьє
Хто входить до нової команди Юрія Луценка в ГПУ
Новий генпрокурор Юрій Луценко сьогодні призначив собі трьох заступників. Першим заступником став Дмитро Сторожук, заступником генпрокурора з реформ – Валентина Теличенко, а посада заступника генпрокурора, відповідального за міжнародну співпрацю і представлення інтересів країни в судах, дісталася Євгену Єніну. Володимира Бедриківського Луценко призначив головою департаменту нагляду за додержанням законності в силових структурах.
Луценко попросив звільнитися Юрія Севрука, Романа Говду та Олега Заліско, котрі працювали заступниками Віктора Шокіна.
Водночас, Юрій Столярчук, Назар Холодницький та Анатолій Матіос залишаються заступниками нового генпрокурора.
Фронтова квота
Першим заступником нового Генпрокурора став 30-річний Дмитро Сторожук. На цю посаду він переходить із лав парламентської фракції "Народний фронт", де був 56-м номером в списку. Депутатський мандат Сторожука перейде до підприємця Владислава Даніліна.
Вінничанин Сторожук закінчив Київський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю "правознавство".
З 2007 року працював юристом у різних компаніях. Зокрема у грудні 2007-го – жовтні 2008-го року був керівником одного із відділів ЗАТ "Догмат Україна", фінансової компанія, яка займалася споживчим кредитуванням.
Цей відділ займався поверненням кредитів та врегулюванням судових спорів. Через рік компанія, майже половина акцій якої належала "Надра Банку" Дмитра Фірташа, раптово збанкрутувала.
У 2009-2011 роках Сторожук працює юристом в управлінні справами ТОВ "Фонд соціальних стратегій", що займається ринковими дослідженням та вивченням суспільної думки. Згодом очолює юридичний департамент цієї компанії.
У січні 2012 року Сторожук стає заступником керівника юридичного департаменту у "Фронті змін" Арсенія Яценюка. На парламентських виборах того ж року йде під 158 номером "Батьківщини", проте політсила Юлії Тимошенко тоді отримала за списком 62 депутатських мандати. Сторожук працює у "Фронті змін" до листопада 2013-го року.
5-го березня 2014 року його кар’єра робить стрімкий ривок вгору. Сторожука призначають головою Державної виконавчої служби – працівники якої займаються примусовим виконанням судових рішень. Там він працював до парламентських виборів.
У Верховній Раді працював у комітеті з питань правової політики та правосуддя.
Адвокат-реформатор
Правозахисник Валентина Теличенко відома, в першу чергу, як адвокат Мирослави Гонгадзе у справі про жорстоке вбивство її чоловіка – журналіста Георгія Гонгадзе. В Європейському суді з прав людини вона домоглася компенсації у розмірі 100 тисяч євро на користь вдови Гонгадзе.
Теличенко спеціалізується на кримінальному і цивільному праві, а також на супроводженні справ у Європейському суді з прав людини.
Водночас з Луценком Теличенко знайома давно. Саме вона представляла його інтереси в Європейському суді з прав людини. Тоді у 2012 році суд визнав затримання Луценка незаконним, а справу проти нього - політично мотивованою. Більше того, Теличенко добилася компенсації від України на користь Луценка у розмірі 15 тисяч євро.
Так, вже після справи Луценка вона представляла в ЄСПЛ інтереси екс-прем’єра і нині нардепа Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі". Суд визнав арешт Тимошенко політично вмотивованим.
До свого призначення Теличенко представляла інтереси жертв трагедії 2 травня в Одесі та інтереси Надії Савченко у Європейському суді з прав людини.
Крім всього іншого, Валентина Теличенко є членом правління фонду "Відродження", власником якого є Джордж Сорос.
На прес-конференції у понеділок Луценко окреслив, які завдання матиме Теличенко. Серед них - проведення нових конкурсів у місцеву прокуратуру, реформа Академії прокуратури за західними стандартами, введення західних стандартів статистики та оновлення українського законодавства.
Невідомий розвідник Євген Єнін
Про цього заступника Луценка, до компетенції якого входитиме міжнародна співпраця і представництво інтересів держави в судах, на відміну від інших, відомо небагато. Сам генпрокурор представив його так:
"35 років, три вищі освіти, володіє трьома іноземними мовами. Працював на оперативних посадах у СБУ та Службі зовнішньої розвідки. До останнього дня працював радником посольства України в Італії".
На офіційному сайті посольства України в Італії зазначено, що Єнін займав посаду радника-посланника, заступника керівника місії.
Окрім цього, іншої інформації про Єгена Єніна знайти не вдалося.
Свій міліціонер
52-річний Володимир Бедриківський очолив департамент нагляду за додержанням законності в силових структурах.
Бедриківський починав свою кар’єру в органах ще за часів Радянського Союзу, був дільничим інспектором у Борщівському районі Тернопольської області.
У 1991 році закінчив Київську вищу школу міліції та почав працювати в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю, там дослужився до начальнику відділу в головному управлінні МВС.
1999-го року отримав диплом за спеціальністю "Правознавство та міжнародні економічні відносини" у КНУ ім. Т.Шевченка. У лютому 2006-го року Бедриківський очолив управління МВС в Житомирській області. Того ж року став генерал-майором міліцію та отримав звання "Заслуженого юриста України".
У березні 2008-го року Бедриківський стає першим заступником міністра внутрішніх сил, яким на той момент був нинішній генпрокурор Юрій Луценко, та очолює управління по боротьбі з організованою злочинністю. На цій посаді отримав звання генерал-майора, а через рік генерал-полковника. Пішов із міністерства разом із Луценком.
У 2012 році Бедриківський вирішив спробувати себе у політиці. Проте на 167-му одномандатному окрузі зайняв друге місце.
За словами генпрокурора Луценка, Бедриківський буде працювати у прямому підпорядкуванні до першого заступника Дмитра Сторожука, який зайняв посаду за квотою "Народного фронту".
- Актуальне
- Важливе