Топ-5 небезпечних туристичних районів Стамбулу

23 липня, 2016 субота
14:00

Рейтинг районів Стамбулу, в яких туристам слід бути дуже обережними

Зміст

Стамбул - двадцятимільйонне місто із майже тритисячолітньою історією - є нині особливо привабливим для туристів.

Щорічно турецький Стамбул відвідує 10-12 мільйонів іноземців. У місті і справді є на що подивитися: багата історична спадщина, архітектура, знаменита протока Босфор, турецька кухня, різноманіття культур і контрастність.

Остання риса закріпилася за статусом Стамбулу з давніх часів і є помітною сьогодні. Так, блукаючи містом можна зіштовхнутися зі світськими та консервативними поглядами на життя, різкими проявами багатства та бідності.

Разом із відверто одягненими турецькими жінками можете побачити жінок  із покритою головою чи повністю закутаною у чорний чаршаф (з тур.- широкий одяг консервативних мусульманських жінок, який повністю ховає тіло і вигини, із вирізом для очей).

Кидаються в очі картини, коли бідні райони ґеджеконду (з тур. -  самовільно побудоване житло без благ за відсутності законних на те підстав) змінюються на наступній вулиці елітними кварталами із хмарочосами з басейнами, тенісними кортами, облагородженими парками і шопінг-центрами.

Таким він є справжній Стамбул. Але ще більше про його реальність відомо  мешканцям неофіційної турецької столиці. Вони більше, ніж туристи, знають, де в Стамбулі безпечно перебувати, а куди краще не ступати ногою.

Ми опитали місцевих мешканців і за їх порадами склали рейтинг районів Стамбулу, які варто обходити стороною.

Критерієм умовної небезпечності району є наявність неблагополучних сімей, які проживають там, неосвічених громадян, переселенців, курдів, ромів, лівоцентристів та релігійних фанатиків. Фактично, небезпеку можуть нести самі люди, котрі проживають там, з їх поглядами на життя.

Останні часто не сприймають інших турків та туристів, інакомислячих і їх побут, можуть пограбувати серед «білого» дня, ошукати чи покарати за «неприйнятний» у їхньому сприйнятті спосіб поводитися, одягатися чи через будь-яку іншу причину.  

Щодо туристів, то турки рекомендують слідувати гіду і не звертати на неописані у ньому вулички чи провулки.  Адже навіть у найпопулярніших туристичних місцях Стамбулу за поворотом може статися  непередбачуване.

5. Улюблена усіма туристами площа Таксім (Taksim) і пішохідна вулиця Істікляль (Istiklal caddesi), по суті, не є особливо небезпечною ні в світлу, ні в темну пору доби.

Істікляль

Тут завжди потрібно іти у перевірені кафе, нічні клуби чи готелі і за жодних обставин чи запрошень незнайомців не іти в невідомі заклади,а  тим паче, якщо вони знаходяться у провулках Істіклялю.

Тут відкривається інша сторона турецького життя. Один із відомих провулків вулиці веде до Тарлабаши (Tarlabaşı).  

Тарлабаши (Tarlabaşı)

Цей невеличкий район «славиться» тим, що на його вулицях свої послуги пропонують транссексуали, травесті та повії. Район заселений курдами-переселенцями та ромами.

Тарлабаши (Tarlabaşı)

Прогулюватися вночі по Тарлабаши не ризикне найсміливіший турок, а місцева поліція може часто й ігнорувати виклики. До слова, на одній із вулиць Тарлабаши знаходиться музей Адама Міцкевича.

4. Касимпаша (Kasımpaşa)

Цей район у турків асоціюється насамперед із президентом Реджепом Таїпом Ердоганом, адже він виріс на його вулицях.

Ще один неблагополучний район Стамбулу,  який знаходиться недалеко від Галатської вежі і Істіклялю. Тут також проживає багато переселенців. За словами опитаних нами турецьких громадян, серед населення Касимпаші багато злодіїв, грабіжників та вбивць. Такий собі кримінальний район Стамбулу.

3. Лалелі і Аксарай (Laleli-Aksaray)

Часто відвідувані україно-, російськомовним населенням та румунами, із якими ведеться торгівля товарами легкої промисловості, особливо шкіряними та хутряними виробами у Лалелі. Серед турецьких торговців є багато російськомовних. Сюди на закупи приїжджають також поляки. 

Лалелі - ще один стамбульський район із повіями. Тим часом, у Аксараї проживає багато консервативного населення, яке живе за старими традиціями, релігійно фанатичне і виглядає дуже своєрідно.

Де-де, а от у Аксараї ви побачите багато схованих за чаршафом жінок та чоловіків, одягнених, як імами - мусульманські священники, - у джюббе.  

Чоловіки у джюббе

Тому світські турки, які приїжджають у Аксарай по справах чи навіть ті, які проживають там, враховують рівень місцевого населення і відповідно ведуть себе у релігійні свята та пости (не їдять і не п’ють на вулицях) і одягаються максимально стримано.  Інакше ризикують щонайменше отримати зауваження або вступити у перепалку.

2. Відомий у Європейській частині Стамбулу район Ейюп (Eyüp) також відзначається своєрідністю.

Сюди часто приїжджають як самі турки, так і туристи відвідати старовинну мечеть Ейюп Султан, побудовану у 1459 після завоювання Константинополя. Цю мечеть відносять до однієї із найважливіших святинь мусульманського світу.

Окрім того, у Ейюпі подорожуючі обов’язково піднімаються канатною дорогою (Teleferik) на оглядову площадку і до кафе П’єр Лотті (Pierre Loti),  адже звідти відкривається краєвид на бухту Золотий Ріг.

Кафе П’єр Лотті 

Ейюп вважають найбільш релігійним районом сучасного Стамбулу з яскраво вираженими патріархатом і консерватизмом. Тут найбільший відсоток покритих жінок та жінок у чорних чаршафах.  

Жителі району малоосвічені,  чоловіки вороже ставляться до іноземців та своїх співгромадян, якщо останні порушують їх устої. В цілому район більш-менш спокійний, але порушення мусульманських правил мешканці Ейюпу можуть вам не пробачити. 

1. Сусідній Ейюпу і найстаріший район Стамбулу Фатіх (Fatih)

В ньому зосереджені усі святині і історичні пам’ятки старого міста, які туристи відвідують в обов’язковому порядку (Блакитна Мечеть, Собор Святої Софії, Палац Топкапи, Цистерна Базиліка Єребатан, Гранд Базар і Єгипетський ринок та інші).

Поруч із ними, знаходиться Патріархат Константинопольської православної церкви і Армянської Апостольської церкви. Про цей район турки відзиваються, як про найконсервативніший  та найбідніший, і не дарма.

У Фатіху побудовані найстаріші мечеті міста, довкола яких століттями селилися  і продовжують селитися глибоко релігійні люди. Незважаючи на велику кількість туристичних місць, Фатіх не є придатним для світських жителів. Звичайно, у окремих кварталах Фатіху проживають такі громадяни, але їх кількість не є значною.

Основне число мешканців становлять релігійні фанатики, радикали,  котрі вірять виключно у Коран та воліють жити за принципами Шаріату.

За припущеннями деяких турецьких громадян, саме у Фатіху проживає великий відсоток прихильників ідей терористичної організації «Ісламська держава».

До слова, нещодавно у прикінцеві дні мусульманського посту Рамадану побоїв зазнав чоловік, який покурював цигарку у громадському місці. Таку поведінку консервативні турки сприйняли, як неповагу по відношенню до тих, хто дотримується посту.


Нагадаємо, що перелічені райони знаходяться у Європейській частині Стамбулу. Практично увесь час свого перебування туристи проводять саме там. Аби поїздка до Туреччини залишила приємні спогади, завжди слідуйте гіду і використовуйте виключно туристичні напрямки.


 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.07
    Продаж 43.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
23 листопада
23:56
вогонь, полум'я, пожежа
У росіян є просування на Курщині, Донеччині та Харківщині, - DeepState
23:13
Олександр Усик і Тайсон Фʼюрі
"Пояси знову будуть моїми": Фʼюрі зробив амбітну заяву перед боєм з Усиком
22:38
Роман Кабачій
До комуністичних Голодоморів українці від нестачі їжі масово не вмирали, лише від епідемій, - історик Кабачій
22:38
Віктор Циганков, Ла Ліга, Жирона
Циганков вперше з вересня зіграв у Ла Лізі та допоміг "Жироні" розгромити "Еспаньйол"
22:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников назвав умови, за яких війна може закінчитися у 2025 році
22:16
Генеральний секретар ЦК КПРС у 1982-1984 рр. Юрій Андропов
За Андропова агентура КДБ вишукувала, хто з України передає на Захід списки жертв та спогади про Голодомор: Служба зовнішньої розвідки оприлюднила документи
22:02
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Є нюанс, через який республіканці жодним чином не припинять підтримку України, - російський опозиційний експерт Морозов
21:59
Ерлінг Холанд і Філ Фоден, АПЛ, Манчестер Сіті
"Ман Сіті" програв свій 5-й матч поспіль, цього разу "Тоттенгему". Це найгірший відрізок у карʼєрі Гвардіоли
21:56
фейк, розсилка
У мережі шириться фейк про нібито виїзд співробітників низки посольств за межі України: в ЦПД спростували
21:35
Ексклюзив
Віталій Портников
Путін може вважати, що ескалація ситуації дасть йому кращі позиції в розмові з Трампом, - Портников про ядерну загрозу
21:29
Буджак на мапі України
Під час влаштованого Сталіним голодомору вимерло 50% гагаузів, а сьогодні вони вірять російській пропаганді й Україна занехаяла цей регіон, - історик Кабачій
21:26
Віктор Бондарєв
Російський сенатор анонсував повторний удар "Орешником"
21:24
Операції з золотом
Вірменські компанії допомагають РФ обходити західне ембарго на торгівлю золотом, – ЗМІ
21:05
Донбас, Донеччина, війна
Навколо Великої Новосілки на півдні Донеччини вкрай складно, ситуація продовжує погіршуватися, - DeepState
20:42
Роман Яремчук, збірна України, Євро-2024
У Греції встановили цінник на українця, якого забажали продати після вдалого матчу за збірну
20:27
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп не в змозі забезпечити ні одну з умов закінчення війни, - російський опозиційний експерт Морозов
20:10
Оновлено
До кінця сьогоднішнього дня в Україні світло не вимикатимуть
20:03
OPINION
Хоронителі пам'яті совка
20:00
У Києві вночі сталася стрілянина в готелі: загинув 27-річний чоловік
19:58
Озброєні комуністичною символікою: у Греції невідомі напали на українців під час акції до роковин Голодомору
19:53
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Ворскла" здолала "ЛНЗ Черкаси", "Шахтар" розніс "Інгулець". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
19:48
У Броварах вибухнула граната у квартирі: постраждала жінка
19:37
Війна з Росією, ЗСУ
"Генерал, який не був в окопі, – не генерал": Зеленський про зміну підходів до управління в ЗСУ
19:29
Рабин Цві Коган
В Абу-Дабі зник безвісти рабин: до пошуків підключилась ізраїльська розвідка
19:29
Анашкін з Путіним
Генерала Анашкіна зняли з командування армією РФ на Сіверському напрямку: у ворога там немає просування
19:15
світло
Тільки з 14:00 до 18:00 й одна черга: графік відключень світла на 24 листопада
19:00
Грузія протести
Грузинська опозиція закликала громадян узяти вихідний на 25 листопада, аби прибути до Тбілісі й не допустити "Мрію" до парламенту
18:46
Інтерв’ю
Анатолій Храпчинський
У застосування Росією ядерної зброї я не вірю. Розмова Еспресо з авіаекспертом Храпчинським
18:25
Володимир Зеленський
Зеленський: у січні хочу почути нові пропозиції Трампа щодо плану завершення війни
18:05
OPINION
Як влада мала б боротися з telegram
17:51
Володимир Зеленський
Путін дав наказ витіснити ЗСУ з Курщини до інавгурації Трампа, – Зеленський
17:25
МВС створило електронну мапу понад 2000 випадків канібалізму під час Голодомору
17:23
Ексклюзив
Володимир Путін і Дмитро Пєсков
Кремль буде позначати Трампу свої рамки щодо припинення війни, - російський опозиційний експерт Морозов
17:20
Віктор Ющенко
Розвідка США розсекретила, що Віктора Ющенка у 2004 році отруїла Росія, - Bloomberg
17:03
ЗСУ
На фронті з початку доби відбулося 125 боєзіткнень: росіяни завдали 110 обстрілів по Курщині
17:03
Жан-Ноель Барро
Немає ніяких "червоних ліній", коли йдеться про підтримку України, - очільник МЗС Франції Барро про можливість залучення до війни французьких військових
16:52
Заходи у США за участі Зеленського від 24.09. Володимир Зеленський
Український експорт продовольства забезпечує 400 млн людей у 100 країнах, - Зеленський
16:39
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Без гарантій безпеки для України жодні переговори не мають сенсу, - дипломат Брайза
16:34
Мати пекла коржики з перетертих бруньок, половина села не вижила: 100-річна жителька Черкащини розповіла про Голодомор
16:22
Огляд
Іван Калюжний (праворуч), Албанія - Україна
Волейболісти-втікачі та успіх України в Лізі націй: головні новини українського спорту за тиждень
Більше новин