Кремлівська сім’я. Чому французький депутат захищає окупацію Криму

Проросійська позиція депутата Маріані обумовлена ​​не стільки його переконаннями, скільки можливістю прямих контактів з російськими "доброзичливцями"

Депутат французького парламенту Тьєррі Маріані був обурений питанням мого колеги Романа Цимбалюка, який на прес-конференції у російській столиці поцікавився матеріальною зацікавленістю парламентаря в захисті права Росії на окупацію Криму.

Маріані заявив, що їздить до Криму, тому що дотримується відповідних політичних поглядів. Не буду стверджувати, що Маріані збрехав. Його політичні погляди дійсно привели до його маргіналізації у лавах власної партії.

Офіційно Маріані - республіканець, один з прихильників колишнього французького президента Ніколя Саркозі. Але те, що він говорить, більше схоже на риторику Національного фронту - ультраправої і проросійської партії, яку очолює одіозна Марін Ле Пен.

Саме через свої ксенофобські погляди, далекі від позиції політика-демократа, колишній міністр транспорту позбувся свого колишнього впливу в партії. І змушений нагадувати про себе, виступаючи зі скандальними заявами на підтримку Путіна і відвідуючи окуповану територію.

Але вважати Маріані "корисним ідіотом" я б не став. Він добре розуміє, що робить.


Проросійська позиція Маріані обумовлена ​​не стільки його переконаннями, скільки можливістю прямих контактів з російськими "доброзичливцями". У Маріані - очевидний конфлікт інтересів, як би він це не заперечував.


Аж ніяк не українські журналісти, а їхні французькі колеги чимало написали про шлюб Маріані. Депутат одружений на росіянці - Ірині Шайхулліній.

Більш того, саме завдяки цьому союзу Шайхулліна-Маріані отримала можливість додати до свого російського громадянства ще і французьке - при цьому, за твердженнями французьких колег, з порушенням міграційного законодавства, за прийняття якого ратував її новий чоловік.

Але життя з громадянкою Росії - це тільки верхівка айсбергу. Разом із колишнім главою Російських залізниць Володимиром Якуніним Маріані керує асоціацією Франко-російський діалог.

Нагадаю, що навіть в Росії Якунін вважається одним з найбільш корумпованих наближених Путіна. Його знамените "шубохраніліще" - приміщення для зберігання нарядів вельможи - стало класичним прикладом здичавіння московської номенклатури і коштувало Якуніну посади.

До речі, Крим Маріані та його прихильники відвідують на гроші саме цієї організації - тобто гроші, які, по суті, вкрадені у росіян.

За твердженням російської газети "Ведомости" Маріані - член експертної ради інвестфонду CFG. Сам цей інвестфонд був створений французом на російській службі П'єром Луврьє, який давно вже робить бізнес в Росії, а не у Франції.

Серед колег Маріані по експертній раді є і перший заступник голови Ради Федерації Олександр Торшин - той самий, що голосував за війну з Україною і окупацію Криму. Але головне навіть не це.


А те, що цей інвестфонд у 2014 році створив фонд розміром в два мільярди євро для інвестицій в Росію з компанією "Маршал капітал". Цією компанією володіє російський олігарх Костянтин Малофєєв, який вважається одним з головних спонсорів "ДНР" та "ЛНР".


Так що, як то кажуть, всі учасники авантюр Путіна зібрані під одним фінансовим дахом.

Якби у Франції дійсно думали про інтереси національної безпеки, Тьєррі Маріані і його зв'язками в Росії повинні були б цікавитися не українські журналісти, а французькі спецслужби.

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати