Китайська Марсіанська Республіка. Хто першим заселить Червону планету

19 жовтня, 2016 середа
15:21

Як Китай позмагається з американцями за колонізацію Марсу

Зміст

16 жовтня з космодрому Цзюцюань у пустелі Гобі запустили шостий пілотований корабель КНР. На борту знаходяться два космонавти, а сам корабель носить назву - "Шеньчжоу-11", що в дослівному перекладі означає "священний човник".

Запуск "Шеньчжоу-11"

Попередньо, ще місяць тому, китайці запустили на орбіту космічну лабораторію "Тянгунь-2" ("Небесний палац-2"). Корабель та лабораторія стикувались сьогодні на висоті 393 км. А астронавти Цзин Хайпен і Чень Дун перейшли в лабораторію, де впродовж місяця будуть відчувати можливості життєзабезпечення комплексу на орбіті. 

Тридцятиденне експедиція покаже, чи може майбутня орбітальна станція бути проміжним пунктом для дозаправки і ремонту перед подорожами на Місяць, а головне - Марс.

Надіслати власний зонд на Марс космічна академія Китаю планує до 2021 року. Зонд буде оснащений автономним марсоходом, мета якого зібрати якомога більше інформації про саму планеті.

На даний момент населення червоної планети обчислюється двома марсоходами NASA, виробництва Boeing, а по її орбіті пересуваються п'ять штучних супутників. Днями очікується появи шостого супутника, запущеного 14 березня 2016 року і розробленого програмою "ЕкзоМарс" за підтримки Європейського космічного агентства і Роскосмоса.

До гонки за марсіанські простори, крім Китаю та Росії, збираються приєднатися навіть в Об'єднаних Арабських Еміратах. Там 2015 року був заснований центр з космічних досліджень, першою метою якого став запуск 2021 року зонда "Аль-Амаль". Він повинен буде вивчати атмосферу і клімат Марса.

Всього ж різними країнами в найближчі десять років планується здійснити як мінімум десяток космічних програм, пов'язаних з Марсом.

Президента США Барак Обама також вирішив приєднатися до гонки за Марс. Американський президент сподівається на численні комерційні компанії, що займаються космічними розробками.

При об'єднанні держави і таких компаній, США збереже свої лідируючі позиції по освоєнню космосу. Обама звертає увагу на те, що поки лише США змогли послати апарати до кожної планети сонячної системи, а телескопи країни змогли відкрити безліч планет потенційно схожих із Землею.

Комерційні "марсіани"

У США існує безліч комерційних компаній, що спеціалізуються на космічних розробках. Кожна пропонує свій план і цінник. Однією з таких компаній є SpaceX, засновник якої - заповзятливий мільярдер Ілон Маск.

Інноватор не боїться висловлювати свої сміливі ідеї по освоєнні Марса, а за його задумом першу сотню колонізаторів можна буде відправити вже в 2024 році. Політ триватиме близько трьох місяців, на борту пасажирам будуть запропоновані ігри, фільми і лекції.

Читайте також: Колонізація Маска. Як переселити землян на Марс

За словами Маска, проблема полягає лише в потрібному фінансуванні - на даний момент компанія не може витримати всіх витрат і активно шукає інвесторів, а також намагається оптимізувати технології, зробивши корабель багаторазовим.

Але сміливий мільярдер не врахував безлічі підступів, і вже зараз багато дослідників задаються питаннями: як саме SpaceX буде боротися з випромінюванням під час польоту, так небезпечним для людини? Подібне випромінювання може спричинити за собою рак, а також вплине на роботу мозку пасажирів, що призведе до порушення пам'яті та пізнавальних здібностей людей.

Також залишається нерозкритим питання про життєзабезпечення колонізаторів по прильоту на Марс. Якщо Маск сподівається підтримувати життя за допомогою самого корабля, займаючись переробкою відходів, то досвідом з ним можуть поділитися китайські вчені.

Комплекс моделювання закритою екологічної системи забезпечення життя на місячній базі "Юегун-1" зумів довести неможливість проектування повноцінної системи: випробовувані протрималися в ізоляції лише 105 днів.

Космос як шоу

Інша ініціатива по освоєнню Марса - Mars One. Цей недержавний проект задуманий як поїздка в один кінець, фінансування якого буде проводиться за рахунок створення реаліті-шоу про колонізаторів. Засновник божевільного проекту - голландець Бас Лансдорп - має намір також стати колонізатором. Реалізація польоту запланована на 2024 рік.

За планами Mars One колонізаторів відправлятимуть на Марс невеликими групами, по 4 людини. Сам політ триватиме 210 днів. Багато критиків вважають, що сам проект є "качкою", а всі надані розробки Лансдорпа - лише привід привернути до себе увагу.

Компанія Inspiration Mars Foundation також пропонує свою програму, метою якої відправити двох астронавтів у 580-денний обліт Марса. Перевагою при відборі охочих полетіти на Марс, крім наявності хорошої фізичної форми, стане офіційний шлюбний статус пари. Старт корабля намічений на 2021 рік. Засновник компанії Денис Тіто вважає, що перш ніж висаджувати людей на Марс, варто випробувати умови самого перельоту до червоної планети.

Слабоумство і зайва вага

Як і в програмі SpaceX, IMF не вважали за потрібне боротися рівнем радіації, що зашкалює, під час 580-денного польоту. Також, щоб здійснити таку тривалу подорож, необхідний великий обсяг палива, що призведе до критично високою маси корабля.


Деякі дослідники відзначають, що наявність лише двох космонавтів у замкнутому просторі призведе до ризику конфлікту. Як підсумок результатом цієї місії може виявитися недоумкувата і розсварена одружена парочка астронавтів, втрачена глибоко в космосі на вмираючому без палива кораблі.


Денніс Мюленбург, президент і головний виконавчий директор американського концерну Boeing вважає, що якщо людина і висадиться на Марс, то тільки завдяки розробкам їхньої компанії.

Впевненість Мюленбурга має основу - саме ракети і марсоходи Boeing допомогли NASA успішно досліджувати поверхню Марса. Мюленбург заглянув далі та пообіцяв розвиток міжпланетного туризму і будівництво готелю на території Марса. Так що колонізація Червоної планети, швидше за все, без американців не обійдеться.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.14
    Купівля 41.14
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
24 листопада
16:45
ТЭС в Курахово
Курахівської ТЕС більше нема. Після ударів Росії не лишилося навіть труб
16:41
Ексклюзив
вибори в румунії
"Стане якщо не президентом, то принаймні опозиційним політиком №1": журналістка Присяжнюк про перебіг першого туру виборів у Румунії
16:40
Інтерв’ю
Іван Уривський
Гейт "Конотопської відьми", українська класика та обличчя вітчизняного театру, - розмова із режисером-постановником театру ім. Франка Уривським
16:28
Оновлено
Смертельна стрілянина у готелі Києва: де це сталося і хто стріляв
16:20
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Вдень 24 листопада РФ запустила по Україні кілька груп БПЛА: у Києві працювала ППО
16:16
Оновлено
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору: яка реакція України
16:04
OPINION
Ескалація: як вийти з цього пекельного кола — невідомо
15:45
окупанти
Увійшли до квартири й відкрили вогонь: у Торецьку росіяни розстріляли двох і поранили одного цивільного
15:41
ізраїльський авіаудар по Бейруту
ЦАХАЛ вдарив по командному пункту ліванської армії в Аль-Амірії: в Ізраїлі заявили, що "шкодують про інцидент"
15:37
Ексклюзив
Фото ВПО, який евакуювали на Львівщину
Майже 99% біженців повертаються на окуповані території, бо не змогли облаштувати нормальне життя на підконтрольній частині України, - ексзаступник міністра з питань ТОТ Тука
15:23
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Кривбас" обіграв "Оболонь". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
14:45
Росіяни розмістили системи ППО С-300 на мисі Фіолент в окупованому Криму, - "Атеш"
14:41
Огляд
Перші удари Storm Shadow, уражений ATACMS арсенал на Брянщині та удар по Капустиному Яру в Астраханській області: де в росіян вибухало та палало цього тижня
14:36
нафта роснефть
Під час атаки 22 листопада українські безпілотники вразили нафтобазу "Роснафти" в Калузі, - ЗМІ
14:28
Аналітика
ЗСУ
Чітка структура, відповідальність генералів і ніякого ручного управління: чому в Україні хочуть повернути дивізії та армійські корпуси
14:19
Вперше в Україні: 17-річна спортсменка Глухова увійшла до основного раунду Кубка світу зі стрибків на лижах з трампліна
14:05
Нацполіція
У Києві сталося три випадки диверсій з підривами проти військових і поліцейських, - РБК-Україна
14:01
OPINION
Чого хоче нація: ганьбу чи славу — вирішувати нам усім
13:50
Безпілотники
У Британії над американськими військовими базами зафіксували невідомі дрони
13:40
Дональд Трамп
"Мир через силу" чи поступки з боку України: журналіст Пітер Померанцев про роль Трампа у завершенні війни
13:32
Оновлено
Росіяни вдарили артилерією по Херсону й області: поранено трьох літніх людей
13:17
хакер
У Білому домі зібралися на нараду після зламу провайдерів США китайськими хакерами для шпигування за високопосадовцями, - CNN
12:45
Босфор
Закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли завадило РФ захопити Одесу й Миколаїв, - посол
12:29
Цай Інвень
Американська зброя Україні потрібніша: експрезидентка Тайваню закликала США зосередитись на допомозі Києву, а не Тайбею
12:07
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Про 24 години для завершення війни вже не говорять": політик Джердж назвав причину зміни риторики команди Трампа
12:05
OPINION
Не в дипломатах справа...
11:29
Оновлено
Рабин Цві Коган
Спецслужби ОАЕ знайшли тіло зниклого безвісти ізраїльського рабина Цві Когана
11:27
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
"Тривога лунала майже щодня": за тиждень росіяни випустили по Україні майже 1300 повітряних цілей
11:05
ЗРК С-400 РФ
Сили оборони уразили ЗРК "С-400" окупантів на Курщині
11:01
FT: РФ завербувала в армію сотні єменських хуситів через операцію з торгівлі людьми й відправила їх на війну в Україну
10:49
Фінляндія
У Фінляндії скасовують 300 рейсів у грудні через страйк пілотів
10:24
Ексклюзив
Утримувати території на Курщині стратегічно недоцільно, - генерал армії Маломуж
10:03
швидка
На окупованій Луганщині з 2022 року кількість бригад швидкої зменшилася на третину, - ОВА
10:00
церква
День великомучениці Катерини: історія, прикмети, традиції та заборони
10:00
OPINION
Чому Єрмак прибрав людей Федорова з Міноборони
09:47
Макс Ферстаппен
Нідерландець Макс Ферстаппен четвертий раз поспіль став чемпіоном Формули-1
09:30
безпілотник, дрон
Росіяни заявили про збиття двох ракет і 36 безпілотників над 5 областями
09:29
Уламки північнокорейських ракет
У ракетах, які КНДР надає РФ для ударів по Україні, виявили компоненти, вироблені у США та Європі, - CNN
09:23
ЗСУ, мобільні вогневі групи ППО
Сили ППО збили 50 з 73 дронів, якими росіяни атакували Україну
09:04
Румунія, прапор Румунії
У Румунії стартував перший тур президентських виборів
Більше новин