Чому Богдан Гаврилишин - справжня гордість України

Максим Івануха
24 жовтня, 2016 понедiлок
18:12

На 91 році життя відійшов у вічність видатний українець - економіст, професор, благодійник та громадський діяч Богдан Гаврилишин

Він народився 19 жовтня 1926 року у селі Коропець на Тернопільщині. Вчився три роки в початковій школі в селі Жизномирі. Потім - у Бучацькій польськомовній гімназії, яку після приходу більшовиків перетворили на середню школу. У 1941-44 роках змінив ще дві гімназії.

Під час Другої світової війни у 1944 року його забирають до Німеччини. Після 1945 року перебуває у таборі для переміщених осіб, а через два роки виїжджає до Канади: працював лісорубом, потім офіціантом і був першим з повоєнних емігрантів, який вступив до Університету Торонто.

У 1952 року отримав диплом інженера, а у 1954-му - диплом магістра. Пропрацювавши в міжнародній компанії три роки, був направлений на навчання до Міжнародного інституту менеджменту у Швейцарії.

У 1960 року розпочалася багаторічна педагогічна діяльність Гаврилишина. Вісім років він керує навчальними програмами в Міжнародному інституті менеджменту в Женеві, викладає курси з економічного розвитку, світового бізнесового середовища, керування міжнародними операціями та державного управління. Згодом стає директором цього навчального закладу й керує ним 18 років.

За час роботи в МІМ-Женева Богдан Гаврилишин виростив цілу плеяду спеціалістів вищої кваліфікації для сотень компаній в усьому світі.

Читайте також: Молоді очі Богдана Гаврилишина

Водночас Гаврилишин не полишав громадської діяльності. У 1972 році його обирають членом Римського клубу, у 1973 — членом Міжнародної академії менеджменту, 1975 року — членом Світової академії мистецтва та науки. У 1976 році пану Гаврилишину присвоєно ступінь доктора економіки Університету Женеви, почесного доктора права Йоркського університету (Канада) 1984 року та Університету Альберти (Канада) в 1986 році. Згодом доктор Гаврилишин отримує почесну відзнаку (Engeneering Hall of Distinction) Університету Торонто (Канада).


"Україна знаходиться в певному геополітичному вакуумі. Вона є заслабкою і економічно, і мілітарно для того, щоб відігравати незалежну роль у світовій політиці. Йти в обійми Росії означало би поступово повернутись до статусу колонії, що призвело би до втрати своєї ідентичності, мови, культури. Єдина альтернатива – це стати членом НАТО", - Богдан Гаврилишин.


Гаврилишин створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після – в Україні (1990). Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній General Electric, IBM, Unilever, Phillips, радником кількох країн.

Про високий міжнародний авторитет Богдана Дмитровича свідчить те, що він є знаним консультантом з питань державного управління та міжнародного бізнесу, виступає доповідачем, модератором і головою на міжнародних наукових конференціях та семінарах у понад 70 країнах світу.

В науковому доробку вченого понад 100 статей з проблем менеджменту, освіти в галузі менеджменту, економічного та політичного середовищ. Його перу належать дві книги, причому одна з них — “Дороговкази в майбутнє — до найбільш ефективних суспільств” — набула світового визнання і видана в перекладі вісьмома мовами. У 2009 році книга “До ефективних суспільств: Дороговкази в майбутнє” втретє перевидана в Україні із доповненнями.

Повернення в Україну

З кінця 1988 року доктор Гаврилишин присвячує свою подальшу діяльність Україні. Він ініціює заснування Академією наук України та МІМ-Женева спільного підприємства — Міжнародного інституту менеджменту в Києві (МІМ-Київ), який першим в колишньому СРСР почав готувати магістрів бізнес-адміністрування, і до 2013 року очолював Наглядову раду Міжнародного інституту менеджменту.

За активної участі та організаційної допомоги Богдана Гаврилишина в 1989 році в Україні було створено Міжнародний благодійний фонд "Відродження", що фінансується Джорджем Соросом. З початку діяльності фонду і до 1998 року науковець очолював Наглядову раду цієї громадської організації, головною метою якої став розвиток в Україні засад громадянського суспільства в культурній, освітній, науковій та соціальній сферах.

У 1991 році доктор Гаврилишин створив і очолив Консультативно-дорадчу раду при президії Верховної Ради України, яка діяла протягом наступних семи років, був членом Американо-українського дорадчого комітету, радником президента Леоніда Кравчука, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем‘єр-Міністрів України, почесним головою “Пласту” (Національної скаутської організації України).


"Інституції влади – це “ахілесова п‘ята” України. Є надмірна кількість партій, багато з них кишенькові, без ясної ідеології і програми трансформації всіх гілок державних органів, пропозицій впорядкування законодавства і плану дій уряду у зовнішній політиці та всіх аспектах внутрішнього життя, включаючи інструменти для реалізації певної політики та планів", - Богдан Гаврилишин.


Гаврилишин — член Ради Світової Академії мистецтва та науки, член Швейцарського форуму з міжнародної політики. Він також сприяв створенню Міжнародного центру перспективних досліджень і був головою його Наглядової Ради до 2006 року.

Надзвичайно плідна праця Гаврилишина в Україні високо цінується найширшими колами освітян, науковців та державних діячів. Його було обрано іноземним членом Національної академії наук України, нагороджено відзнакою Президента України — орденом Свободи.

Він є Заслуженим діячем науки і техніки України, позаштатним радником голови Верховної Ради України, одержав почесні докторати Тернопільської Академії народного господарства, Університету імені Василя Стефаника в Івано-Франківську і Університету імені Юрія Федьковича в Чернівцях.

У 2011 році у Києві була видана друга книга спогадів Гаврилишина - "Залишаючись українцем". У цій книзі Гаврилишин розповідає про свій цікавий і надзвичайно насичений життєвий шлях, перед читачем постають впливові особистості й важливі події, активним учасником яких був автор.

Шлях видатного українця також зафільмований у 53-хвилинному документальному фільмі "Місія-Свобода".

Останні хвилини свого життя Богдан Гаврилишин провів у родинному колі у своїй квартирі в Києві.

Читайте також:
Київ
-3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 36.73
    Купівля 36.73
    Продаж 37.39
  • EUR
    Купівля 39.9
    Продаж 40.87
  • Актуальне
  • Важливе
2023, понедiлок
4 грудня
08:20
Президент Венесуели Ніколас Мадуро готується до голосування на референдумі щодо прав Венесуели на потенційно багатий нафтою регіон Есекіба в Гайані, Каракас, Венесуела, 30.12.2023
Влада Венесуели заявила про 95% підтримки територіальних претензій до Гаяни на референдумі
08:05
Ексклюзив
російський військовий корабель
ВМС ЗСУ повідомили про корабельне угруповання противника у Чорному морі станом на ранок
08:01
OPINION
Юрій Бутусов
Влада не бажає реальних змін в управлінні армією
07:53
Російські військові
Указ Путіна ймовірно не збільшує, а офіційно затверджує наявну кількість військових, - ISW
07:45
Оновлено
втрати окупантів
Війська РФ за добу втратили 5 танків, 12 артсистем і 770 солдатів, - Генштаб
07:38
біткоїн
Біткоїн уперше з квітня 2022 року здорожчав до понад $40 000
07:18
На фото: система ППО
Повітряні сили вночі знищили російську керовану ракету та 18 з 23 "шахедів"
07:17
домашнє насильство
У Нацполіції розповіли, куди звертатися по допомогу жертвам домашнього насильства
06:52
Леонтій Сандуляк
Співавтор Акта проголошення Незалежності України Леонід Сандуляк помер у 86 років
06:34
В окупованому Бахчисараї партизани провели розвідку військової частини, - АТЕШ
06:07
фури на кордоні
"Знайшли точки дотику з урядом": посол у Польщі Зварич про блокування кордону
00:52
Оновлено
дрон Shahed-136
Армія РФ запустила "шахеди" на південь України
00:25
Оновлено
Москва. Росія. Пожежа
У Москві горить завод із виробництва спеціалізованих автомобілів
00:17
Оновлено
Філіппіни та Австралія почали спільне патрулювання
ІДІЛ узяв на себе відповідальність за теракт під час католицької меси на Філіппінах
00:10
Речник Пентагону Джон Кірбі під час брифінгу в Пентагоні у Вашингтоні, п'ятниця, 29 квітня
США не знали про плани ХАМАС щодо нападу на Ізраїль, - Кірбі
2023, неділя
3 грудня
23:39
Мелітополь
У Мелітополі окупанти проводять обшуки домівок, шукаючи партизанів, - мер
22:58
Знешкодження ворожої ДРГ
ДПСУ: на кордоні з Харківською областю зросла активність російських ДРГ
22:39
Ізраїль танк
Операція на півдні Гази буде такою ж потужною, як на півночі, - ЦАХАЛ
22:12
Володимир Путін
МЗС Британії: Якщо Путіна не зупинити в Україні, він повернеться "за добавкою"
21:47
депортація дітей з окупованих теріторій в Росію
Окупанти продовжують переселяти жителів з ТОТ: РФ депортувала ще 100 українців
21:37
Ексклюзив
Віктор Орбан
Орбан грає на два фронти з Росією та ЄС, - директор Інституту центральноєвропейської стратегії
21:18
Донеччина
Росіяни атакували Авдіївку та Костянтинівку на Донеччині: є загибла та поранені
20:56
Рустем Умєров
Міноборони України попередило, що невідомі створили фейковий канал Умєрова в Telegram, де збирають інформацію від українців
20:36
Десантно-штурмові війська ЗСУ, віцськові
Сили оборони відбили атаки ворога на 5 напрямках, на фронті відбулося 56 боєзіткнень, - Генштаб
20:34
США Ізраїль
Єменські хусити заявили, що не пропускатимуть до Індійського океану кораблі Ізраїлю та його союзників
20:26
Володимир Зеленський
Битва за Україну йде не в соцмережах чи з'ясуванні стосунків, - Зеленський
20:02
OPINION
Олексій Петров
"На зло тещі відріжу собі вухо..."
19:55
40 кг термобаричного заряду. Що відомо про нову бойову частину "шахедів"
19:49
Ексклюзив
Туннель під лікарнею Аль-Шифа (місто Газа)
Війна в Ізраїлі продовжиться щонайменше до квітня 2024 року, - політолог Пелліверт
19:30
Ексклюзив
Ілля Несходовський
Понад 100 млрд доларів з нового бюджету РФ буде спрямовано на війну проти України, - економіст Несходовський
19:24
Ексклюзив
Замок "Ластівчине гніздо" на мисі Ай-Тодор у Гаспрі (Крим, Україна)
"Улітку 2023 року відпочивати у Криму": ексречник Генштабу Селезньов розповів, чому це було неможливо із самого початку
19:19
Огляд
війна з Росією, вибух, Росія
Атаки дронів на Москву й Бєлгородщину, палаючий поїзд на лінії сполучення Росії та Китаю і "бавовна" на ТОТ: де у росіян вибухало цього тижня
19:19
Інтерв’ю
Володимир Зеленський та Джо Байден (праворуч)
Байдену час відмовитися від виборів і зосередитися на війні в Україні та Ізраїлі, - Піонтковський
19:14
Оновлено
"Шахтар" - "Металіст-1925" 2:0
"Шахтар" обставив "Металіст-1925", а гру "Динамо" з "Минаєм" перенесли: розклад і результати 16-го туру УПЛ
18:52
Серіал "Дім Дракона"
Вийшов офіційний трейлер другого сезону "Дому дракона"
18:48
На в'їзді до Горішніх Плавнів встановили правильну назву міста (03.12.2023)
На в'їзді до Горішніх Плавнів встановили правильну назву міста
18:05
OPINION
Вадим Денисенко
Чому вибори в Росії важливі й для нас?
18:00
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 3 грудня: євро та долар продовжують дешевшати
18:00
Інтерв’ю
Павло Казарін
Журналіст та військовий Казарін: Країна може перемогти, лише коли її зовнішній кріпосний мур — вищий за внутрішні паркани
17:59
Оновлено
Ворог вдарив по багатоповерхівці та лікарнях у Херсоні: 2 людини загинуло, 7 поранено
Більше новин