Топ-5 місць в Україні для яскравого зимового відпочинку
Де в Україні найліпше зустріти Новий рік і Різдво
Сучасний шалений ритм життя не так часто дозволяє нам удосталь насолодитися відпочинком із родиною чи друзями. І якщо випадає така можливість - сором нею не скористатися, тим паче, для цього не потрібно далеко їхати. У своєму тревел-гіді Еспресо розповість про неймовірні місця України, де можна вдало, цікаво та з користю зустріти зимові свята.
Фото: Андрій Баранський
Воєводино
Це направду мальовничий курорт Закарпаття. У с. Тур'я-Пасіка (45 км до Ужгорода і 45 км до Сваляви) на 17 гектарах території "Воєводино" розташовані дерев’яні котеджі, форелеве господарство, кінний клуб. Узимку тут можна покататися на лижах або ж санчатах, ковзанках, половити рибу. Якщо ж ви не є прихильником риболовлі, однак ще той прихильник смачної форелі або коропа, матимете можливість скуштувати смачну рибу в тамтешніх затишних рестораціях.
У зимовий сезон "Воєводино" - це ще й гірськолижний курорт. До того ж охочі катаються не лише на лижах, а й на ковзанах або санчатах.
На особливу увагу заслуговує окраса "Воєводино" - Парк Шенборна. Це копія знаного парку замка Шенборн, яку відтворили 2013 року до 285-ї річниці передачі імператором Австро-Угорської імперії закарпатських земель у дар роду Шенборнів. У цьому місці оселилися тиша та спокій, не дарма "Воєводино" вважаться рекреаційним центром. Тож якщо ви віддаєте перевагу не надто активному відпочинку, можете просто погуляти парком і насолодитися довколишньою природою, порелаксувати біля озера, пороздивлятися водяний млин, пройтися 12-ма місточками, що символізують 12 знаків зодіаку, або проїхатися у санах із кіньми алеями парку. Після такої прогулянки, чому би не зігрітися в тамтешній колибі?
Ще одна приємність для відвідувачів цього курорту - спа-центр, у якому можна добре відпочити і відновитися у лазні, соляній кімнаті або чанах.
До речі, якщо немає можливості оселитися у "Воєводино", цілком можливо прибути у цю місцину на день або декілька годин - у будь-кому разі знайдете тут для себе безліч приємностей.
Косино, Берегово
Поліпшити самопочуття можна завдяки відпочинку в оздоровчо-рекреаційному комплексі "Косино". Щоправда, ціни на проживання у тамтешньому готелі кусаються. Однак цілком можливо побалувати себе купанням у басейнах із термальними і прісними водами, відпочинком у саунах, прибувши до "Косино" на декілька годин.
Тут добре відпочивається і дорослим, і дітям, адже "Косино" славиться не тільки цілющими водами, а й різноманітними цікавинками, як ось джакузі з вином, пивом, палінкою, кавою, басейном-фонтаном, над яким "зависає" у повітрі величезний кран-ілюзія. Приємно вражає і різноманіття саун - евкаліптова, трав'яна, соляна, угорська, римська, хамам, крижана печера. Автор цих рядків, із власного досвіду, радить завітати до кожної з них - усі мають влучні дизайнерські рішення.
Дещо дешевша, щоправда, не настільки візуально вражаюча, альтернативна "Косино" - термальні води у м. Берегове. Тут також можете порадувати себе і близьких відпочинком у термальних басейнах, лазні, соляній кімнаті.
До речі, не обов’язково користуватися готелями при цих комплексах. Житло можна знайти і в приватних секторах, розташованих неподалік від Косино чи Берегово. А ще дорогою до цих комплексів обов'язково зупиніться скуштувати страви угорської кухні. Ми, наприклад, були смачно вражені бограчем і не тільки у ресторації "Мадярка", що за 10 км від Берегового і за 6 км від Косино.
Угорська страва. Фото автора
Одеса
Певна річ, що найбільше Одеса цікавить туристів улітку. Однак зимової пори це місто також має свій шарм, закохує у свою архітектуру, та й морська гладь має особливий вигляд.
До того ж море – не єдина цінність Одеси. Прибувши сюди на зимові свята, побуваєте 2 січня на Фестивалі глінтвейну, а також на Фестивалі пряників, що триватиме на Приморському бульварі до 8 січня. Цей захід зацікавлює не лише виставкою пряників, а й можливістю навчитися готувати ці смаколики та святкові страви. До речі, саме на Приморському бульварі вже встановили незвичайну арт-ялинку у вигляді ангела.
Також на гостей міста 3-8 січня чекатимуть різдвяні вечори в межах Фестивалю Різдва, а 8 січня відбудеться хоровий різдвяний фест. Тож невдовзі Одеса перетвориться на справжнє місто-фестиваль, що особливо має бути цікаво прихильникам масових святкових дійств.
Фото моря: Вікторія Руденко
Львів
Львів по праву можна називати другою культурною столицею України, тож тут знайдете безліч різноманітних розваг, навіть якщо бували у місті Лева неодноразово. Атмосферу затишку і святковості створюють гарні ілюмінації, душевні шопки, на які можна натрапити в різних куточках Львова, аромати духмяного глінтвейну, імбирних пряників і смачного шоколаду, що доносяться з яток різдвяних ярмарків.
Зима – не привід суцільних "мандрів" теплими львівськими рестораціями, хоча і їх варто максимально відвідати. Не зволікайте та дізнавайтеся про Львів багато цікавого. Наприклад, тут влучною буде автобусна екскурсія, завдякі якій побуваєте на Личаківському кладовищі, у Соборі св. Юра та на Високому замку. Поціновувачам мистецтва варто відвідати Львівську національну галерею — найбільший художній музей України, Музей сакральної барокової скульптури Йогана Пінзеля, Будинок органної та камерної музики, де міститься найбільший в Україні орган.
А 30-31 грудня та 7-9 січня зазирніть увечері до дворику ратуші. Саме там театр «Воскресіння» традиційно влаштовує виставу «Коли ангели спускаються на землю». Це захопливе дійство із ляльками-велетнями й вогняним шоу.
І взимку Львів - активне фестивальне місто. Так, 7 січня його гості зможуть відвідати фестиваль вертепів. 7-9 січня варто завітати у Музеї народної архітектури Шевченківський гай. Там відбуватиметься славне та смачне Свято пампуха і свято "Різдво у гаю", де можна буде поколядувати, відвідати майстер-класи, послухати різдвяні казки.
8 січня буде нагода побачити ходу звіздарів, а 13-14 січня колективи з Білорусі, Чехії, Польщі виконають у Львові свої різдвяні пісні та танцюватимуть на Міжнародному Різдвяному фестивалі. Тож у цьому місті нудьгувати не доведеться.
Читайте також: Святковий Львів. Як незабутньо зустріти Новий рік і Різдво у місті Лева
Фото: Віктор Кирилюк
Гірськолижні курорти
Для цінувальників активного відпочинку також знайдеться чимало гідних уваги місць. До прикладу, користуються популярністю гірськолижні курорти Ворохта, Пилипець, Славське, Вишків, Красія тощо. І, звісно, найвідомішим курортом України є Буковель. Охочі мають можливість покататися на лижах і сноубордах, розважитися на буковельських гірках (зіплайн, підвішений на канатах між деревами, з підйомами, спусками, від яких захоплює дух).
Отримати незабутні враження можна і завдяки екскурсіям на джипах по Карпатах, прогулянці на собачих упряжках зимовим лісом, катанню на сноутюбі (що не вимагає особливої фізичної підготовки), різноманітним спа-процедурам.
Та й сама невимовна краса карпатської природи і славні страви у гуцульських колибах змусять вас ще довго з приємністю згадувати відпочинок серед українських гір.
Фото: bukovel.com
- Актуальне
- Важливе