Три найбільші халепи президента Трампа
За короткий час президентства Трамп та його люди стали об'єктом насмішок у ЗМІ, програли суд і зіткнулись з фінансовою проблемою
Дональд Трамп дуже швидко видав цілу низку указів (executive orders) які б мали засвідчити його прихильникам, що їхній обранець виконує обіцянки, не відкладаючи їх у довгу шухляду.
Судова війна навколо "заборони на біженців"
У четвер колегія федерального апеляційного суду відмовилася відновити дію трампівського указу, який критики називають не інакше як "заборона мусульман".
Це один із найбільш контраверсійних указів Трампа. Американський президент повністю зупинив систему прийому біженців, яка і без того є однією з найсуворіших у світі, на 120 днів. Окремо було виділено пункт про зупинку програми прийому біженців з охопленої війною Сирії.
Також указом було введено тимчасову заборону (на 90 днів) для громадян семи країн з переважно мусульманським населенням: Ємену, Іраку, Ірану, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану.
Ухвалення указу спричинило хаос в аеропортах, масштабні акції протесту та серію судових позовів.
Спочатку указ заборонили судді кількох штатів. А минулого тижня його заблокував федеральний суддя Джеймс Робарт. Трамп гнівно відреагував на його рішення в Twitter, назвавши "так званим суддею".
Що цікаво, Робарт був призначений на свою посаду адміністрацією республіканця Джорджа Буша. Тобто його не можна звинуватити в симпатіях природним опонентам Трампа - демократам.
Плюс для Трампа. Рішення апеляційної колегії не означає повну заборону указу Трампа. Його адміністрація ще може домогтися ввести його в дію, якщо зможе довести, що громадяни згаданих сімох країн несуть терористичну загрозу.
Альтернативні факти Келліанн Конвей
Трамп та члени його адміністрації вже стали улюбленим об'єктом насмішок та критики ЗМІ. Речник Білого Дому Шон Спайсер атакував журналістів на першому ж брифінгу, звинувативши їх у применшенні розмірів натовпу прихильників президента, який був на церемонії інавгурації.
Тепер над ним насміхаються, особливо після того, як The Washington Post написала про його звичку ковтати дві з половиною пачки жувальної гумки за день. Зі смаком кориці. Це десь 35 подушечок за добу.
Пародія на Шона Спайсера в шоу SNL. Фото: NBC
Журналістка The Huffington Post спробувала повторити цей результат і детально описала жахливі відчуття. Сатиричне телевізійне шоу Saturday Night Live висміяло прес-секретаря в своєму скетчі.
Так само, до речі, в ньому висміяли телефонні переговори Трампа зі світовими лідерами. Президента США грає відомий голлівудський актор Алек Болдуїн.
Так шоу SNL показало телефонні переговори Трампа й Меркель. Фото: NBC
Ще один улюблений об'єкт насмішок - радниця Трампа Келліанн Конвей. Її нищівно критикують за те, що, виправдовуючи брехню Спайсера, вона назвала її "альтернативними фактами". Цього тижня вона додала новий привід.
В інтерв'ю кабельному каналу MSNBC Конвей створила одразу два фейки за 19 секунд. Виправдовуючи указ Трампа щодо біженців, вона заявила, що в 2011 році президент Обама забороняв в'їзд для громадян Іраку на півроку. Цього ніколи не було. У цій же фразі вона сказала, що причиною заборони став теракт у Бойлінг-Грін, штат Кентуккі, який влаштували двоє іракців. Такого теракту ніколи не було.
Плюс для Трампа. На Трампа виливалося багато негативу в ЗМІ й до його обрання президентом. Він побудував свою кампанію на тому, що медіа продажні й брешуть і його прихильники їм не довіряли, віддаючи перевагу альтернативним джерелам інформації. Twitter Трампа - одне з таких. Тож можна припустити, що на його рейтинг негатив у ЗМІ мало вплине й зараз.
Стіна ціною в мільярди
Одним із перших указів Трамп запустив процес будівництва стіни довжиною 2000 км на кордоні з Мексикою. Цей проект був однією з його ключових обіцянок. Стіна, за його словами, має закрити американський кордон від наркотиків, злочинців та насильників, які потрапляють у США через мексиканський кордон.
Читайте також: Стіна Трампа. Чи виконає президент США свою ключову обіцянку
У п'ятницю агентство Reuters повідомило, що йому вдалося ознайомитися з проектом будівництва. Його ціна - $21,6 млрд.
Це значно більше, ніж $12 млрд, про які говорив Трамп під час виборчої кампанії. Це перевищує також суму $15 млрд, яку називали спікери республіканців у Конгресі США Пол Раян та Мітч МакКонелл.
Трамп запевняє, що кошти, які виділить Конгрес на будівництво, потім компенсує Мексика. Проте остання відмовляється платити. І невідомо, чи змусить Трамп її це зробити.
Плюс для Трампа. Проект будівництва розділено на три етапи. Під час першого потрібно збудувати найбільш коротку та дешеву частину стіни довжиною 42 км. Тобто якщо проект запустять, Трамп дуже швидко зможе показати перші результати. А далі вже можна буде шукати ворогів, які заважають завершити розпочатий проект.
- Актуальне
- Важливе