Оскар-2017: Все про головні фільми цьогорічної кінопремії
Ла-Ла Ленд, Прибуття, Місячне сяйво та ще 7 фільмів, які мають найбільше номінацій на Оскар 2017
В ніч з 26 на 27 лютого в Лос-Анджелесі відбудеться вручення премій Американської кіноакадемії - Оскар 2017. Еспресо.TV розповідає про 10 фільмів, які мають найбільше номінацій на Оскар цього року.
"Ла-Ла Ленд" (La La Land) - 14 номінацій
Мюзикл Деміена Чезелла претендує на перемогу в рекордних 14 номінаціях. Раніше у стількох категоріях висувались лише класичні фільми "Все про Єву" і "Титанік". Вони обидва отримували перемогу у номінації "найкращий фільм року", тому вже зараз можна говорити про те, що цьогорічна церемонія буде однією з найбільш передбачуваних в історії.
Читайте також: "Ла-Ла Ленд". Як зняти фільм, який отримає всі "Оскари"
Фільм "Ла-Ла Ленд" створений у жанрі мелодраматичного мюзикла та розказує історію кар’єрного сходження і кохання джазового музиканта (Райан Гослінг) та нікому невідомої актриси-невдахи (Емма Стоун).
"Прибуття" (Arrival) - 8 номінацій
Відповідно до традицій останніх років, одним з головних фільмів року стає драма про космос. Минулого року таким фільмом був "Марсіянин", який не отримав жодної нагороди, хоча висувався у 7 категоріях. Цьогоріч номінований новий фільм канадського режисера Дені Вільньова.
У фільмі розказана фантастична історія появи на Землі об’єктів інопланетного походження. Для того, щоб розгадати таємницю їхньої появи, спецслужби США зв'язуються з фахівцями, залучивши лінгвіста, яку грає п’ятиразова номінантка на "Оскар" Емі Адамс.
"Місячне сяйво" (Moonlight) - 8 номінацій
Расизм, гомосексуальність, наркоторгівля - ідеальні теми для "Оскара". "Місячне сяйво" - це драма, яка сюжетно перегукується з позаминулорічним тріумфантом - фільмом Річарда Лінклейтера "Отроцтво".
У фільмі розказана історія темношкірого гея, від його дитинства до зрілого віку. Режисер показує нам, як хлопець з усіх сил намагається віднайти своє місце в жорстокій реальності околиць Майамі.
Фільм вже здобув "Золотий глобус" у категорії "найкращий фільм року у жанрі драми". Також картина претендує на 4 нагороди Британської кіноакадемії.
"З міркувань совісті" (Hacksaw Ridge) - 6 номінацій
Претендентом на головну нагороду церемонії "Оскар" є військова драма Мела Гібсона "З міркувань совісті". Вона різко виділяється серед всіх номінантів своєю підкресленою консервативністю і епічним постановочним розмахом.
Фільм заснований на реальних подіях. Медик армії США часів Другої Світової війни Дезмонд Досс, який служив під час битви за Окінаву, відмовляється вбивати людей і стає першим ідейним пацифістом в американській історії, удостоєним Медалі Пошани.
"Лев" (Lion) - 6 номінацій
Дебютний, низькобюджетний фільм австралійського телевізійника Гарта Девіса несподівано став одним з головних претендентів на "Оскар". Роль головного героя у фільмі грає британський актор Дев Патель, відомий за роллю в оскароносному фільмі "Мільйонер з нетрів".
Фільм розказує про хлопчика-індуса, який в дитинстві був усиновлений австралійцями, але з віком вирішує знайти своє справжнє коріння.
У фільмі другорядну роль зіграла австралійська актриса, володарка "Оскара" Ніколь Кідман.
"Манчестер біля моря" (Manchester by the Sea) - 6 номінацій
Драма американського драматурга і сценариста Кеннета Лонергана про лінивого і безвідповідального сантехніка, який після раптової смерті брата призначений опікуном свого племінника-підлітка. Повернення в рідне місто дає новий хід трагедії, прихованої в його минулому.
Прем’єра фільму відбулася в рамках американського кінофестивалю незалежного кіно "Санденс". Фільм отримав широке визнання критиків і зібрав $39 млн у всьому світі при бюджеті $8,5 млн.
"Паркани" (Fences) - 4 номінації
Третій фільм дворазового володаря "Оскара" Дензела Вашингтона у якості режисера. Засновний на п’єсі, яка була удостоєна Пулітцерівської премії. Автор літературної першооснови помер ще у 2005 році, проте встиг написати сценарій для фільму.
У центрі сюжету фільму Вашингтона - його герой, немолодий батько-афроамериканець з робітничого класу, що намагається всіма силами забезпечити свою сім'ю у расистській Америці 1950-х років.
"Будь-якою ціною" (Hell or High Water) - 4 номінації
Кримінальний вестерн про двох братів, один з яких відсидів у в'язниці за вбивство батька. Вони здійснюють серію пограбувань банків, щоб покрити борги за будинок і землю померлої матері, на якій знайшли нафту.
Прем’єра фільму шотландського режисера Девіда Маккензі відбулася у рамках Каннського кінофестивалю. Фільм отримав схвальну критику та добре пройшов у прокаті, зібравши $31 млн при вдвічі меншому бюджеті.
"Приховані фігури" (Hidden Figures) - 3 номінації
Американська біографічна драма, друга режисерська робота сценариста Теодора Мелфі. Фільм розповідає про групу афроамериканок, які проводять для НАСА серію математичних обчислень, необхідних для здійснення першої космічної місії. Картина заснована на реальних подіях 1969 року, коли був реалізований проект "Меркурій" і був здійснений політ "Аполлона 11" на Місяць.
Фільм був номінований на безліч нагород, в тому числі три "Оскара", як "найкраща картина", "найкращий адаптований сценарій" і "найкраща актриса другого плану" за роботу Октавії Спенсер.
"Джекі" (Jackie) - 3 номінації
Біографічна драма чилійського режисера Пабло Ларраіна про життя однієї з найвідоміших жінок ХХ сторіччя - вдови застреленого американського президента Джона Ф. Кеннеді - Жаклін. У фільмі розказані перипетії її життя від моменту одного з найбільш резонансних і досі не до кінця розкритих вбивств.
Фільм був учасником конкурсної програми останнього Венеційського кінофестивалю. Виконавиця головної ролі, Наталі Портман, є однією з головних претенденток на здобуття "Оскара" у категорії "найкраща жіноча роль".
- Актуальне
- Важливе