Нові тести для отримання водійських прав. Що змінилось
З 1 липня МВС вводить нові екзаменаційні питання для перевірки знань правил дорожнього руху
20 хвилин на 20 відповідей
Теоретична частина іспиту для отримання водійського посвідчення складається з 20 тестових запитань. На них відводиться 20 хвилин. Суттєвою відмінністю від попередньої моделі тестування є те, що тепер система випадково вибиратиме не білет повністю, а кожне окреме питання.
Досі майбутні водії в процесі підготовки могли просто механічно запам’ятати відповіді на певні білети. Також це спрощувало корупційні махінації, адже було легше вибрати “правильний” білет. Тепер система унеможливить подібні стратегії - доведеться знати все.
Без змін залишилася кількість допустимих помилок - якщо їх понад 2, водії змушені перескладати іспит.
Менше технічних деталей - більше безпеки
Змінилася й структура тестової частини. Тест містить запитання з чотирьох тематичних категорій: 10 запитань для перевірки знань правил дорожнього руху, 4 - про влаштування й експлуатацію транспортних засобів, ще 4 стосуватимуться безпеки руху, а також 2 - надання першої медичної допомоги.
Це важлива зміна, адже запитання про форсунки, клапани та види двигунів не настільки важливі, як людські життя.
Статистика свідчить, що лише за 2016 рік на українських дорогах трапилося понад 138 тисяч ДТП.
У них загинули більше 4 тисяч українців, ще понад 31 тисяча осіб травмовані. Трагічні наслідки ДТП часто є причиною незнання водіями правил надання першої медичної допомоги.
Тести стали відповідати категорії водійського посвідчення
Досі траплялися дивні ситуації, коли водії складають іспит для кермування мопедом чи легковою автівкою, але змушені відповідати на питання про глибину протектора на шинах фури, до прикладу. Багато майбутніх водіїв обурювалися таким підходом.
МВС обіцяє, що тепер все буде по-іншому: 20 питань стосуватимуться лише тієї категорії посвідчення, на яку претендує водій.
Також з переліку запитань забрали складні або дуже заплутані формулювання, а також питання з “подвійним дном”. Відомство обіцяє, що тепер всі питання будуть максимально чіткими з єдиноможливою відповіддю.
Покращили також якість ілюстрацій. “Тести орієнтовані на те, щоб людина вивчила правила дорожнього руху і могла з легкістю відповісти на них", - розповіли в МВС.
Зміни стали можливими завдяки інтересу українців
Нагадаємо, що в березні та квітні кожен охочий міг переглянути екзаменаційні білети з ПДР та написати свої пропозиції щодо їх поліпшення. Окрім того, над розробкою нових питань працювала експертна група (представники профільних організацій з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, фахівці громадських організацій профільного напрямку і співробітники Головного сервісного центру МВС).
Завдяки широкому громадському обговоренню, до бази тестів внесено понад 800 правок. А загалом до процесу долучилося понад 10 тисяч українців, які висловили 3,5 тисяч різноманітних зауважень та пропозицій.
У цілому тестовою версією білетів ПДР скористалися 111 899 разів.
Протестувати нові білети може будь-хто
Перевірити свої знання ПДР безкоштовно можете й ви, просто зареєструвавшись на сайті hsc.gov.ua. Ми протестували систему кілька разів.
Поки не знайшли обіцяної МВС новації: якщо учасник не відповів на принципово важливі для безпеки дорожнього руху питання, то програма автоматично запропонує йому ще кілька подібних питань під час іспиту. Можливо, така схема працюватиме лише на іспиті.
В разі успішного складання тестів сайт ніяк не повідомляє про це. Якщо ж “завалити” тест, з’являється злий кіт.
Що далі
Начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій обіцяє, що до кінця 2017 року за процесом складання іспитів впровадять фото та відеофіксацію. Це повинно унеможливити корупційні схеми та зробити отримання водійського посвідчення відповідальним та прозорим процесом.
Наразі вартість здачі теоретичного й практичного іспитів становить 26 гривень, а бланк водійського посвідчення - 201 грн.
- Актуальне
- Важливе