Скільки коштує проїзд у Києві. Все про подорожчання метро, тролейбусів, маршруток
З 15 липня у Києві підвищили вартість проїзду в метро, трамваях, тролейбусах, електричках та деяких маршрутках
Наскільки піднімуть ціни: трамвай, тролейбус, метро, електричка
Відповідно до розпорядження КМДА, ціни на проїзд у київських автобусах, тролейбусах, трамваях та фунікулері підвищать на 1 гривню. За одну поїздку тепер доведеться заплатити 4 гривні.
Вартість одного жетона у метро з 15 липня становитиме 5 гривень.
Втім, власникам пластикових карток вдасться дещо заощадити на поїздках у метро. При поповнені картки на від 10 до 19 поїздок вартість 1 жетона становитиме 4,9 грн, а на 50 поїздок - 4,5 гривні. Проїзд за проїзними квитками становитиме від 3,87 грн залежно від типу проїзного.
Крім цього, "Київський метрополітен" планує повністю відмовитися від оплати проїзду жетонами.
Як розповів керівник підприємства Віктор Брагинський, електронним квитком користується вже понад 60% пасажирів. А в подальшому пасажири зможуть поповнювати картку метро банківською карткою.
"Ми відкрили 4 центри обслуговування пасажирів, реалізували електронний квиток і проїзний, запустили технологію PayPass як альтернативу жетону. Наступний етап - можливість поповнення метрокарти банківською картою через звичайні вулічні термінали поповнення рахунку", - заявив він.
Також "Київський метрополітен" змінив колір жетонів, які прийматиме. Замість звичних зелених, тепер пропускатимуть з синіми жетонами. Старі жетони також будуть дійсні, але до кінця липня.
Крім цього, останнім часом в касі метро за один раз можна придбати тільки один жетон.
Крім цього, підвищилась вартість разового квитка на міську електричку і становитиме 5 гривень (коштував 4).
Тим часом єдиний разовий проїзний квиток на міську електричку і трамваї № 4, 5 або автобуси № 59, 60, 61 можна буде придбати за 7 гривень.
Також варто врахувати, що "Київпастранс" ввів проїзні квитки нового зразка. Якщо ви не встигли використати разові проїзні квитки старого зразка, у вас буде час до кінця липня. З 1 серпня ви зможете обміняти їх на нові, зробивши відповідну доплату.
Квитки нового зразка
З чим пов'язано підвищення цін
Як пояснили у столичній адміністрації, ціни на проїзд підвищать для підтримки муніципальних столичних підприємств.
За останні 2 роки ціна на електроенергію зросла в 4,6 рази, а також для українців у 2,6 рази підвищили мінімальну зарплату. При цьому зросла також вартість пального, води та запчастин.
Таким чином збільшення тарифів дозволить покрити лише затрати на електроенергію та компенсувати витрати на заробітну плату працівникам.
Як подорожчають маршрутки
За словами начальника служби зв'язків з громадськістю КП "Київпастранс" Марини Загородько з 15 липня повинна зрости вартість проїзду у комунальних маршрутках на 1 гривню.
Вартість проїзду зросте на 26 комунальних маршрутах №№150, 154, 155, 157, 165, 166, 181, 182, 183, 193, 208, 215, 220, 228, 234, 258, 433, 457, 500, 502, 516, 530, 537, 548, 550 та 586.
Станом на сьогодні вартість проїзду у комунальних маршрутках становить від 3 до 6 гривень залежно від довжини маршруту та пасажиропотоку. Відповідно проїзд подорожчає до 4-7 грн. Нічний автобус №137Н подорожчає до 4 грн.
Також на 1 гривню зросте вартість у приміських комунальних маршрутках №№373, 774 та 991.
Тарифи могли б бути ще вищими
Радник першого заступника голови КМДА із питань цінової політики Василь Яструбинський зауважив, що спеціалісти вирахували економічно обґрунтований тариф.
Відповідно до розрахунків, проїзд у метро повинен був становити 6,64 грн, а у наземному транспорті – 6,91 грн.
Однак ціни на проїзд для громадян підвищили лише частково, а іншу частину витрат оплатять з бюджету.
Генеральний директор КП "Київпастранс" Дмитро Левченко пояснив, що обгрунтовані тарифи також передбачали б підвищення вартості проїзду міською електричкою до 15,39 грн.
За його словами, вартість проїзного квитка складається з собівартості перевезення. Вона включає такі показники, як заробітна плата, паливно-мастильні матеріали, електроенергія, обслуговування та ремонт рухомого складу. Значне підвищення вартості цих складових і призвело до збільшення собівартості однієї поїздки.
- Актуальне
- Важливе