Тисячі доларів за фото. Як заробити великі гроші в Іnstagram
Скільки заробляють інстаграм-блогери в світі та які тенденції в українському Іnstagram
Сервіс, який дозволяє людям ділитися фотографіями зі спортзалу чи відпочинку, може приносити ще й непогані прибутки. Головне побудувати правильну стратегію.
26-річний Джек Морріс та його 24-річна подруга Лорен Булен зуміли втілити мрію мільйонів - подорожувати та заробляти на цьому.
До того ж непогано заробляти. Джек розповів британському Сosmopolitan, що один рекламний пост на їх Іnstagram-сторінці в середньому вартує $9 тис. Лорен створила ще один акаунт - середня ціна за рекламне фото на її сторінці обійдеться в $7,5 тисяч. Пара навіть не візьметься за просування продукту чи послуги, якщо запропонувати менше $3 тис. Чим вони завдячують такому успіху
Від чистильника килимів до заможного мандрівника
Якщо гадаєте, що хлопець якийсь геній чи синочок багатих батьків - помиляєтесь. Після закінчення школи, Джек підробляв на життя чистячи килими. А потім в 21 рік не витримав, купив на збережені гроші квитка до Бангкоку в один кінець та розпочав мандрівку, що згодом принесла йому тисячі доларів.
Перші гроші Джек заробив від продажу фотографій з подорожі в різні видання. Однак доходи від цього були мізерними. Тоді хлопець вирішив створити публічну сторінку в Іnstagram та розміщувати світлини ще й там.
Така стратегія швидко себе виправдала. Спостерігати за мандрівником хотіло все більше людей. Туристичні компанії зрозуміли, що Джек зібрав в себе на сторінці їх аудиторію та запропонували співпрацю. Зараз пара “осіла” на Балі в Індонезії.
Український Іnstagram за два роки зріс майже в 7 разів
Іnstagram в світі зараз користується шаленою популярністю. За підрахунками Facebook (Іnstagram - один з проектів), зараз сервіс для розміщення фотографій набрав понад 700 млн користувачів у всьому світі.
Пости блогерів здатні зібрати мільйонои лайків, як це було, наприклад з фотографією Кендалл Дженнер, яка в 2015 році визнана найбільш “залайканою” світлиною в Іnstagram. Фото зібрало понад 3 мільйони лайків та тисячі коментарів, а манера розкладати волосся на підлозі сердечками з хештегом #hearthair стала потім дуже популярною серед її послідовниць. Наразі за моделлю стежить майже 83 млн підписників.
Сервіс для розміщення світлин щороку набирає в Україні все більшої популярності. Якщо ще в 2015 році Іnstagram-сегмент в Україні налічував близько 830 тисяч користувачів, то останні підрахунки внутрішньої статистики Facebook для рекламодавців свідчать, що інстаграмерами зараз є 5,3 млн українців.
В контексті світової статистики це не надто великий сегмент, але для країни з менше аніж 40-мільйонним населенням, значний. Виходить, що інстаграмером є кожен 8 житель Україні.
Інфографіка Еспресо за використанням даних Facebook
В розрізі віку та статі, найбільш чисельною є категорія 24-34 роки. Меншою популярністю сервіс користується серед людей після 45 років. Іnstagram більшою мірою популярний серед жінок, аніж серед чоловіків. Так, згідно з даними статистики, прихильниць Іnstagram на третину більше, аніж прихильників.
Інфографіка Еспресо за використанням даних Facebook
Що цікавить українців в Іnstagram
Статистики найпопулярніших блогерів в українському Іnstagram як такої не існує. Можна виділити кілька трендів, які збирають чималу аудиторію.
-
“Зірки” та селебрітіс. Якщо йдеться про жінок, то найбільше підписників набирають сторінки співачок Вєри Брєжнєвої (8,5 млн), Анастасії Камєнскіх (1,9 млн), Надії Дорофєєвої (1,7 млн). Серед чоловіків в топі футболісти, актори, ведучі, співаки, як-от: футболісти Андрій Ярмоленко (94 тис), Олександр Зінченко (майже 90 тис.), Євген Коноплянка (298 тис.), співаки Іван Дорн (652 тис.) та Дмитро Монатік (796 тис.).
Іnstagram футболіста Євгена Коноплянки
За кількістю підписників можна виділити Іnstagram мейк-ап-стиліста Альони Венум (1,1 млн підписників), яка теж починала з відеоблогінгу, моделі Саші Чістової (1 млн), учасниці шоу “Супермодель по-українськи” Вікторії Маремухи (382 тис.) чи моделі Аліни Солопової (832 тис.) Дівчтата діляться світлинами з відпочинку, модних заходів, пропонують хитрощі по догляду за собою тощо.
-
Мандрівники. Українці також полюбляють споглядати в Іnstagram красиві фото з усього світу. Топ цієї категорії за кількістю підписників очолюють ведучі тревел-шоу “Орел и решка” Регіна Тодоренко (2,8 млн), Леся Нікітюк (1,2 млн), Андрій Бєдняков (1,6 млн), а також ведучий “Світ навиворіт” Дмитро Комаров. Тему подорожей також висвітлюють й інші блогери, щоправда не настільки концентровано.
-
Відеоблогери. Також в українському Іnstagram популярна когорта так званих “попередньо розкручених відеоблогерів”, що прийшли з ютубу. Наприклад, екстремал Паша Бумчик (536 тис), 18-річний Ян Гордієнко (2,3 млн), фешн-блогер Марія Тимошенко (453 тис.), співачка Ангеліна Романовська (410 тис.) чи технооглядач Наталя Шелягіна (105 тис.)Іnstagram відеоблогера Яна Гордієнка
-
Макіяж, манікюр, зачіски, фешн, здорове харчування. Ця категорія в Іnstagram користується найбільшою популярністю та пропонує найширший вибір блогерів. Тему догляду за собою часто також зачіпають зірки, публікуючи фото чи відео зі спортзалу, секрети харчування тощо.
-
Мами та діти. Ще одна категорія, яка цікавить українських користувачів. За кількістю підписників можна виділити блог Софії Стужук (Жена и Мать И Не Только - 449 тис.), де дівчина регулярно висвітлює життя молодої матері, ділиться фото та відео спортивних занять, а також секретами сімейного життя. Також популярними в Іnstagram є сторінки дітей, як от блог Пупсі Кіри (207 тис.) чи 14-річної співачки з OPEN KIDS Юлії Гамалій (323 тис.)
Іnstagram молодої мами Софії Стужук
Слід зазначити, що переважна більшість популярних українських Іnstagram-блогерів послуговується російською мовою - так аудиторія блогерів поповнюється жителями Росії, Білорусі тощо. Серед вище перелічених нами профілів Іnstagram українською своє життя описує лише Леся Нікітюк.
Як заробляють в Іnstagram
Враховуючи специфіку аудиторії сервісу, існує дві основні моделі збагачення за допомогою Іnstagram: просувати власні товари та послуги чи розміщувати на сторінці пости з рекламою брендів.
Блогери розповідають, як вони досягли успіху, як організовують життя, побіжно або на правах реклами згадуючи якісь товари чи послуги, що допомогли їм в цьому. Дехто навіть розміщує поруч з фото, яка марка кросівок на них чи з якого магазину цей топ. Рекламодавцям достатньо знайти блогера, який залучив до себе на сторінку їх потенційну аудиторію та запропонувати співпрацю.
Оскільки в Іnstagram найбільше молодих жінок, то в промоцію своїх товарів через цей сервіс вкладаються виробники різноманітних косметичних засобів, одягу, прикрас, аксесуарів, блокнотів, взуття, посуду тощо.
Щодо послуг, найкраще спрацьовує модель просування послуг манікюру, візажу, створення зачісок тощо. Також в українському сегменті Іnstagram, як і в світі загалом, велике зацікавілення викликають продукти для ведення здорового способу життя (їжа, вітаміни, одяг, консультації з тренером тощо).
Також попитом в Іnstagram користується весільна галузь. В Британії для супроподу весіль в соціальних мережах з’явилися навіть окремі компнанії, які придумають для вас цікавий хештег, розміщуватимуть фото чи навіть “розкрутять” в мережі ваше весілля до мільйонів переглядів.
Коштує такий супровід від $40 за створення хештегу та до кількох тисяч доларів за “повний супровід”. В Україні весільна тематика в Іnstagram поки немає такого розмаху, але однозначно має перспективи.
Опитані нами українські інстаграм-блогери на умовах анонімності розкрили вартість розміщення рекламного посту в себе на сторінці. В середньому ціни коливаються в межах $100-800 залежно від кількості фоловерів та якості контенту. Зловживати рекламою блогери не ризикують, адже це дратує аудиторію, тому за місяць українські інстаграмери заробляють від кількох сотень до кількох тисяч доларів.
- Актуальне
- Важливе