4 революційні книги про те, як побудувати успішний бізнес

22 вересня, 2017 п'ятниця
16:00

Як Uber підкорював світ, Ізраїль створив країну стартапів, супербоси вирощують таланти, а нові технології нищать сильні компанії

Зміст

Видання про те, як керувати іншими, досягати успіху та впроваджувати нові технології. Видавництво Yakaboo Publishing, яке спеціалізується на нон-фікшн літературі, пропонує книжки, які можуть допомогти змінити підхід до бізнесу й досягти неабиякого успіху.  

Супербоси. Як видатні лідери плекають таланти. Сидні Фінкелстін

2005 року Сидні Фінкелстін, спеціаліст з лідерства та бізнес-стратегування, професор, очільник факультету лідерства в Школі бізнесу Така при Дартмутському коледжі, розпочав «всеосяжний дослідницький проект у сферах бізнесу, спорту, моди і мистецтва, вишукуючи потенцій­них супербосів і виявляючи їхні генеалогічні дерева».

Науковцю стало цікаво, як деяким керівникам без спеціальної підготовки вдається вирощувати «дерева геніїв», виховувати таланти, які потім самі перетворюються на вдалих представників тієї чи іншої галузі. Щоб це з’ясувати, Фінклестін провів більше 200 інтерв’ю, проаналізував тисячі книжок, статей і монографій. Витративши на дослідження десять років, він виклав результати та висновки у книжці «Супербоси».

То ж хто такі супербоси? Це ті керівники, які надихають і навчають, вони управляють за допомогою власного прикладу, приділяють співробітникам увагу. Їхньою противагою є «традиційні керівники», що, як правило, «схильні демотивувати працівників, уповільнювати їхнє зростання й підривати ефективність, вдаючись до чис­ленних моделей поведінки, які ніяк не назвеш «найкращою практикою»: пліток, інтриг, недоречних спроб приписати собі чужий успіх тощо».

Читайте також10 найвідоміших бізнес-книг, які надихають

Фінклестін поділяє супербосів на три категорії: бунтівники, славні виродки та вихователі. До кожної з них автор має приклади – усього 18 особистостей, серед яких видатний модельєр Ральф Лорен, культовий кінорежисер Джордж Лукас, відомий тренер НФЛ Білл Уолш, голова корпорації Oracle, найбільшого у світі розробника програмного забезпечення у світі, Леррі Еллісон та інші.

Як висновок Фінклестін пише, що досвіди супербосів вчать людей вибудовувати інші типи відносин між керівниками і підлеглими, вони «дають нам майстер-клас − як ко­жен із нас може впливати на те, що робить». Книжка буде цікавою для коучів, ейчарів, директорів і босів, у яких є прагнення до самовдосконалення.


Дилема інноватора. Як нові технології нищать сильні компанії. Клейтон Крістенсен

Бестселер Wall Street Journal і Businessweek, що увійшов до ТОП-100 книг про успіх і лідерство за версією Amazon.

Книжка автора, якого американський Forbes назвав одним з найвпливовіших теоретиків бізнесу останніх 50 років – «Дилема інноватора» не є розважальним чтивом, це серйозне дослідження професора Гарвардської школи бізнесу Гарвардського університету з кейсами, графіками та цифрами.

У свідомості більшості з нас словосполучення «нові технології» є чимось фантастичним, запорукою успіху і незліченних матеріальних благ. Втім, відомо безліч прикладів, коли великі корпорації, гіганти у своїх галузях зникали через захоплення новими віяннями у принципах управління бізнесом.

Однією з таких згубних тенденцій Крістенсен вважає орієнтованість на клієнта, коли компанії прислухалися до своїх споживачів і агресив­но інвестували в технології, продукти та виробничі потужності, які задовольняли потреби наступного покоління їхніх клієнтів.

У цьому й полягає одна з дилем інноватора – «беззастережне слідування переконанню, що хороші менеджери повинні триматися ближче до своїх клієнтів, може стати фатальною помилкою», адже конкуренція і знесилення бізнесу невпинно призведуть до його зникнення.

На думку Крістенсена, «багатьох загальновизнаних засад раціонального господарювання насправді слід дотримуватися ситуативно. Бувають часи, коли не треба слухати клієнтів, коли треба інвестувати у розроб­ку менш прибуткових продуктів нижчої якості, коли треба агресивно завойовувати малі, а не великі ринки».

Читайте також: 5 книжок про великі ідеї, які можна прочитати за один вечір

На основі ретельного дослідження й аналізу успіхів і невдач інноваційної діяльності компаній в різних індустріях автор сформулював основні принципи підривних технологій. Вони допоможуть майбутнім і теперішнім підприємцям орієнтуватися у ситуаціях, коли ринок вимагає дотримання засад раціонального менеджменту, а коли – ризику.

Книжка знадобиться підприємцям, що прагнуть стабільності у веденні власної справи, керівникам компаній.


Дика гонка. Як Uber підкорював світ. Адам Лашинскі

Uber – один з найбільш вдалих стартапів 2000-х років, який починав з 200 пасажирів на день, дійшовши до представництв у 77 країнах світу. Американський журналіст Адам Лашинскі витратив чимало сил і часу на те, щоб вмовити непоступливого й гонорового Тревіса Каланіка, співзасновника і на момент написання книжки директора Uber на співпрацю.

Протягом двох років тривало заглиблення в історію, стиль роботи, скандали, пов’язані із перевізником. Лашинскі не лише був у центральному офісі Uber, а й сам спробував себе у ролі водія, автор книжки супроводжував Каланіка під час відряджень, врешті розпізнавши всі глибини особистості голови компанії.

«Дика гонка» − це оповідь не стільки про успіх, скільки про ризик, величезну роботу до повного виснаження, реалізацію амбіцій, ухиляння від закону та побудову нових принципів існування компанії.

Uber має власну легенду виникнення. Мовляв, якось під час подорожі до Парижа Каланік та його приятель Ґерретт Кемп не змогли викликати таксі під час дощу. Тоді комусь сяйнула думка, що було би круто, якби можна було перетворити власний смартфон на диспетчера служби-перевізника.

Але Каланік до того мав такий бекграунд, що у випадковість повірити важко, аж надто практичною людиною він здається, хоч і намагається закріпити за собою статус «містер спонтанність». Власне, достоїнством книжки Лашинскі є послідовне і ґрунтовне вибудовування подій, що дає максимально повну картину передумов і причин виникнення стартапу, що нині оцінюється в 70 мільярдів доларів.

Читайте також: 5 книжок про геніїв. Як стати Маском, Джобсом або Гейтсом

Між популізмом і характерним для нього пафосом автор книжки знаходить в персоні Каланіка мрійника, який виріс на науковій фантастиці, створивши власну компанію, що є схибленою на майбутньому.

Одним з корисних одкровень директора Uber стає фраза, яку варто запам’ятати інноваторам і тим, хто думає над запуском власного стартапу:

«Чесно кажучи, постійно хочеться зробити так, щоб твоя компанія здавалася маленькою. Треба створювати механізми й культурні цінності, щоб почувати­ся якомога меншими. Лише у такий спосіб компанія залиша­тиметься інноваційною й спритною. Але це можна робити по-різному залежно від масштабу. Коли компанія зовсім крихітна, працюєш швидко, бо всі все знають. Але якщо компанія величезна, а ти далі покладаєшся на колективну мудрість, ніякого порядку не буде і все просуватиметься дуже повільно. Тому треба постійно шукати ту межу між по­рядком і хаосом».


Країна стартапів. Історія ізраїльського економічного дива. Ден Сенор, Сол Сингер

«Країна стартапів» вперше вийшла 2009 року, стала бестселером The New York Times і була перекладена 30 мовами світу. Видання є особливо актуальним для України саме зараз, коли наша країна постала перед викликами, віддавна знайомими Ізраїлю.

Це історія про те, як бідна, технологічно відстала країна у стані перманентної війни, маючи обмаль зовнішньої підтримки, змогла не тільки вижити, а й здивувати світ рівнем добробуту, технологічними досягненнями, залишаючи далеко позаду «стабільні» і багаті на ресурси держави.

Автори подають докладну розповідь про те, як можна вирощувати овочі в пустелі, експортуючи їх, здійснювати наукові відкриття, мати найкращу в світі медицину та армію. Читаючи «Країну стартапів», весь час не дає спокою запитання: «Чому вони змогли? Завдяки чому у них вийшло?».

Ден Сенор, американський журналіст і політичний радник, та Сол Сингер, ізраїльській публіцист, дають вичерпну відповідь на сторінках своєї книжки.

По-перше, в Ізраїлі немає стигматизації невдачі. Навіть якщо ти помилився, витратив купу грошей і часу, а потім втратив це все, ніхто не буде тебе засуджувати, як і ніхто не дасть страждати від гіркоти поразки.

По-друге, обов’язкова служба в армії дає безліч корисних зв’язків. Зважаючи на те, що у війську проходять службу всі без виключення, а відносини всередині нього чітко контролюються і вибудовуються за принципами справедливості й звитяги, то людина стає до бізнесу чи підприємництва переконаною, що після армії у неї є друзі, соратники і немає корупції та хабарництва.

По-третє, «Країна стартапів» подає приклад того, як політики, які дійсно мріють про світле майбутнє своєї країни, можуть допомагати бізнесу. Високий рівень освіти, глобалізація, відкритість до емігрантів теж зіграли свою позитивну роль у становленні сучасного Ізраїлю. Книжка обов’язкова для прочитання стартаперам у будь-якій галузі, майбутнім політикам, і тим, хто прагне діяти не за правилами.  

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.12
    Купівля 41.12
    Продаж 41.62
  • EUR
    Купівля 43.15
    Продаж 43.92
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
13:40
ГУР
Із 36 суббоєприпасами: ГУР розповіло про нову балістичну ракету, якою РФ ударила по Дніпру
13:36
У трьох областях викрили організаторів схем зі "студентськими" відстрочками від мобілізації
13:29
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів
13:08
генератор
У Києві затвердили рекомендації для безпечного використання генераторів
13:00
Оновлено
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
13:00
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 22 листопада: скільки коштують євро, долар і злотий
12:55
Ліки
Якщо українці зловживатимуть антибіотиками, за 10 років пневмонія може стати невиліковною, - Ляшко
12:48
мокрий сніг
Синоптикиня Наталка Діденко розповіла, якої погоди чекати українцям цими вихідними
12:24
Донецька область, стела
Росіяни атакували передмістя Краматорська: загинула людина, є поранені
12:21
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Patriot - не зовсім та зброя, потрібні такі ЗРК, як на базі США в Польщі, - генерал Романенко про збиття міжконтинентальних ракет РФ
12:18
дрони
Українські виробники стали лідерами за кількістю заявок у серії міжнародних тендерів Коаліції дронів
12:00
OPINION
Гра в боягуза
11:55
Рафаель Гроссі МАГАТЕ
МАГАТЕ: РФ пошкодила 4 важливі для ядерної безпеки українські електропідстанції
11:40
Світовий банк
Україна отримає $4,8 млрд у межах проєкту PEACE від Світового банку, - Шмигаль
11:30
Огляд
світ, міжнародний огляд
Захід не вірить у ядерний блеф Путіна, але розглядає всі можливі сценарії через невизначеність Трампа. Акценти світових ЗМІ 22 листопада
11:23
Фанатам Queen пропонують купити дробові частки роялті від 4 пісень гурту
11:18
Україна скликає екстрене засідання з НАТО через удар РФ новою балістичною ракетою, - AFP
11:15
Пресреліз
Легенди Чарівнолісся - виставав
До зимових свят вийде інклюзивна аудіовистава для дітей "Легенди Чарівнолісся"
11:11
указ президента
Медведчук, Табачник, Лорак, Повалій: Зеленський позбавив держнагород 34 зрадників та ворога України
11:06
новини Львівщини
Окупанти обстріляли Херсон: поранення дістав літній чоловік
11:00
PR
Та Сама П’ятниця в Алло: грандіозний день розпродажів
10:58
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Експериментальне випробування РФ залишків міжконтинентальних ракет РС-26, - Згурець про удар по Дніпру
10:48
Міноборони допустило до використання у військах всюдихід-амфібію Argo Aurora
10:32
Джо Байден
Байден розкритикував ордери МКС на арешт Нетаньяху і Галланта та пообіцяв подальшу підтримку Ізраїлю
10:31
Spotify назвав пісню, яка найшвидше набрала 1 млрд прослуховувань на стримінгу
10:08
опалення
"Без тепла 934 житлові будинки, школи, лікарні": Мінрозвитку повідомило про критичну ситуацію з опаленням у Кривому Розі
10:06
На фото: Джонатан Мейджорс
Ексдівчина Джонатана Мейджорса забрала позов про напад, через який Marvel його звільнила
10:02
OPINION
Загроза ядерного удару з боку Росії дуже низька
09:40
Німеччина, військова форма
У Німеччині розпочалася підготовка до потенційної війни з Росією, - ЗМІ
09:34
Ексклюзив
Карта бойових дій за 6-13 листопада
У пожежному режимі керівництво РФ штовхає особовий склад на штурми, - комбат ударних БпАК "АХІЛЛЕС" про Куп'янщину
09:14
обстріл, ППО
У Маріуполі спрацювала ворожа ППО, у місті частково зникло електропостачання, - Андрющенко
09:04
Очільник МЗС Чехії Ліпавський приїхав до Києва
08:58
Танкер для доставки СПГ
У РФ завод з виробництва СПГ майже законсервований через західні санкції проти російської енергетики
08:51
В Австрії показали фільм "Буча" про окупацію Київщини
08:34
Ексклюзив
Карта бойових дій за 13-20листопада
У Часовому Ярі з доступу до води лишилась одна свердловина, - очільник МВА
08:33
Газпром нафта
Росія поставила КНДР понад мільйон барелів нафти за військову допомогу у війні проти України, - BBC
08:30
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 32, серед них діти
08:14
Покровськ
Минулої доби на фронті відбулось 190 бойових зіткнення. Найважча ситуація на Покровському та Курахівському напрямках
08:00
OPINION
Путін грає у Карибську кризу-2
07:54
втрати окупантів
ППО, 1050 військових і 5 артсистем: втрати армії РФ за добу війни в Україні
Більше новин