Як втілити мрії у життя. Історії успішних українських жінок

Дар'я Тарасова
7 березня, 2018 середа
13:40

Співпраця України з Європейським Союзом відкрила багато можливостей для активних громадян - освітні тренінги, проекти, грантові програми та інші заходи допомагають реалізації задумів та ідей українців та українок

Ми поспілкувалися з успішними українськими жінками, які брали участь у програмах ЄС, щоб з'ясувати, як цей досвід допоміг їм збудувати кар'єру. 

Інна Глега: жінка-поліцейський, яка розв'язує конфлікти

null

Інна Глега – підполковник поліції. Багато років вона працює начальником сектору комунікацій ГУ Національної поліції в Хмельницькій області. У 2016 році вона вирішила пройти тренінги від Консультативної місії ЄС із підготовки офіцерів-перемовників - так званої поліції діалогу.

"Я пішла на тренінги, тому що це був шанс отримати нові знання, засновані на європейському досвіді, - розповідає Інна Глега. - У подальшому я змогла застосовувати це в своїй роботі та покращити свою діяльність".

Завдання поліції діалогу – вести перемовини. Поліцейських-перемовників залучають на масових заходах, аби вони виступили посередниками між правоохоронцями і організаторами заходу.

"В Україні звикли, що поліція – це каральний орган, де все вирішується за допомогою сили, - пояснює Інна. - Ми намагаємося відійти від цього стереотипу і показати, що поліція – це все-таки сервісний орган у сфері правоохоронної діяльності. Саме сервіс, який забезпечує законні права громадян, охорону безпеки і правопорядок". 

В Україні посади "поліцейський-перемовник" не існує, і поліція діалогу діє на добровільних засадах. Є представники поліції, які працюють у різних підрозділах, але проходять спеціальну підготовку і під час масових заходів йдуть волонтерити.

Інна Глега і сама ділиться європейськими методами з українськими колегами. Вона стала тренером проекту "Поліція діалогу" і навчає інших поліцейських.

Окрім очевидних переваг для українського суспільства Інна Глега зауважує і про власну користь від тренінгів. 

null

"Ми живемо в такий час, що не можемо задовольнятися лише тими знаннями, які отримали в університеті багато років тому, - каже вона. - Якщо ти хочеш бути конкурентоспроможним на ринку і тим паче корисним, потрібно постійно навчатися і опановувати щось нове. Для мене співпраця з Консультативною місією ЄС стала великим шансом отримати корисні знання, розвиватися як особистість і йти в ногу з часом".

Лариса Святошенко: підприємець, яка започаткувала бізнес у 60 років

null

Ларисі Рейнгольдівні – 60. Як успішний офтальмолог вона присвятила життя своїм пацієнтам, 30 років відпрацювавши у держлікарнях та оптиках у рідному Луганську. 

Коли в 2014 році на сході України розпочалися військові дії, Лариса Рейнгольдівна вирішила переїхати до Києва.

"Переїхавши, вже через два тижні я почала працювати в оптиці як лікар-офтальмолог, але завжди хотіла працювати на себе", - ділиться вона.

null

Маючи 18 років досвіду підприємницької діяльності, Лариса Рейнгольдівна була готова запустити свій власний бізнес. Проблема полягала в фінансуванні: Лариса підрахувала, що для відкриття власної оптики потрібно півмільйона гривень. Жінка вирішила взяти участь у грантових конкурсах.

"Я виграла грант у 650 євро від фінансованого ЄС проекту, який в Україні виконує Міжнародна організація з міграції (МОМ), - пояснює лікар. – Завдяки цьому фінансуванню я змогла купити набір оптичних стекол. Вони потрібні для перевірки зору та підбору окулярної корекції. Обладнання дало мені можливість розпочати бізнес, адже без нього працювати на себе неможливо".

null

Отримавши частину необхідного приладдя, Лариса Рейнгольдівна домовилась про оренду кабінету в приміщенні оптики, де працює з 2014-го. "Тепер два дні на тиждень я працюю на себе, решту – в інших клініках цієї мережі", - ділиться вона. 

Рухаючись вперед, Лариса Святошенко прагне розвивати свою справу та хоче подаватися на нові гранти. "60 років - це не вік, - каже вона. - Це лише початок життя". 

Олена Фесенко: науковець, яка будує мости з Європою

null

Науковець Олена Фесенко керує департаментом міжнародної наукової та інноваційної діяльності в Інституті фізики Національної Академії Наук України. Вона вже шостий рік успішно співпрацює з європейськими програмами.

"Коли я закінчила аспірантуру, переді мною постав вибір: їхати за кордон чи розвиватися в Україні, - пояснює Олена. - Тут не було ані нового обладнання, ані гідних умов, ані контактів, і я вирішила написати проект, щоб отримати можливість виграти грант в рамках програми 7th Framework Programme (FP7) – "Сьома Рамкова програма", яка передувала Horizon 2020. Усі казали, що це нереально. Але все сталося".

Завдяки різним міжнародним грантам лабораторію "Підсиленої поверхнею коливальної спектроскопії" в Інституті фізики оснастили новітнім обладнанням. Науковці під керівництвом Олени Фесенко вивчають тут спектри електромагнітного випромінювання та досліджують оптичні властивості металів та напівпровідників.

null

"Цій темі була присвячена моя кандидатська робота, - пояснює Олена, - вона мені цікава, я знаюся на ній, тому вирішила продовжувати в цьому напрямку. Я заввідділом, у якому 7 людей. Хоч ми не розробляємо девайси, результати наших досліджень мають практичне значення: їх можна використовувати в медицині та фармацевтиці". 

Участь у таких міжнародних грантових програмах допомагає Олені налагоджувати контакти, знаходити нові наукові теми, розпочинати нові дослідження. "Подібні програми запобігають "витоку мізків". Якби я не виграла той перший грант, я би напевно поїхала за кордон, а так отримала можливість розвиватись в Україні," – каже вона.

Олена Фесенко також координує проект "Інноваційний менеджмент", який є частиною консорціуму Enterprise Europe Network Ukraine ("Європейська мережа підприємництва") та сприяє комунікації між науковцями та бізнесом. За фінансування Єврокомісії була створена платформа, на якій розміщена велика база даних науковців та потенційних інвесторів.

null

"Щоб наука була практичною, прикладною, потрібна комунікація з бізнесом, - підсумовує Олена. - Така платформа сприяє співпраці інститутів з представниками малого і середнього бізнесу".

Олександра Білязе: Молодий європейський посол можливостей ЄС

null

Олександра Білязе - працелюбна молода жінка, яка поєднує свою роботу з роллю одного з 40 Молодих європейських послів України (YEAs). Цей проект, що фінансується ЄС, об'єднує 200 активних молодих людей з країн Східного партнерства, і Олександра бере участь у проекті вже два роки. На початку цього року вона стала національним координатором проекту в Україні.

"YEAs – це комунікаційний проект, - каже вона. - Ми розповідаємо українській молоді про можливості, пов'язані з ЄС, як ними користуватися, що це дає. Також обговорюємо спільні проекти, пояснюємо, які теми можуть бути цікаві українській молоді, а які – європейським колегам".

Коли Олександра дізналась про проект, вирішила взяти участь у відкритому відборі. Попри те, що YEAs - волонтерська ініціатива, вона дає їй важливий досвід.

"По-перше, проект дає можливість конектитись з молодими послами з інших країн, - ділиться дівчина. - По-друге, ми отримуємо можливість реалізовувати спільні проекти".

Олександра прагне ділитися європейськими цінностями з українською молоддю: "Для мене важливо, щоб наша українська молодь розуміла, що асоціація з ЄС – це не лише безвіз. Це нові можливості для бізнесу, навчання, міжлюдських стосунків, це інший рівень політичного партнерства". 

null

У рамках проекту Олександра Білязе відвідала Брюссель минулого року. "Серед 60 послів було і 15 представників від України. Ми були в Європейській Комісії, спілкувалися з різними департаментами, відвідали Раду ЄС та Європарламент. До того ж, там я змогла познайомитися з молодими послами інших країн", - розповідає вона.

Цей досвід допоміг Олександрі у її роботі. "Нещодавно ми відкривали проект Active citizens у Молдові. Реалізувати проект в Молдові з Києва не так просто. Коли ми почали шукати людей, знайомство з активною молоддю Молдови стало для мене великим бонусом", - зауважує Олександра.

Галина Мінаєва: міський голова, що впроваджує європейські проекти на сході України

null

Галина Мінаєва уже чотири рази ставала очільником міста Чугуїв Харківської області, розташованого неподалік російського кордону. Під керівництвом Галини Мінаєвої Чугуїв активно співпрацює з європейськими донорами та бере участь у міжнародних проектах ЄС. 

"Лише за останні три роки сума отриманих інвестицій завдяки участі міста в проектах міжнародної технічної допомоги становить близько 50 млн грн", - розповідає Галина Миколаївна.

Серед цих проектів - фінансовані ЄС "Всебічна стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні" та "Мери за економічний розвиток" (M4EG). Метою останнього є зміцнення співпраці між місцевими органами влади та представниками громадянського суспільства щодо посилення контролю, обміну досвідом, розвитку дієвих та ефективних адміністративних механізмів. Ініціатива спрямована на розвиток державно-приватного партнерства та сприяє створенню нових робочих місць на регіональному рівні.

null

Місто також є учасником проекту ЄС та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ". У рамках цього проекту були впроваджені заходи з енергоефективності в багатоповерхових будинках та освітніх закладах, була створена єдина міська мережа відеоспостереження для забезпечення громадського порядку та профілактики злочинності.

"Користь для громади від цього очевидна, - каже Галина, - зміцнюється інфраструктура міста, вирішуються нагальні питання житлово-комунальної сфери. Завдяки європейським проектам я змогла реалізувати цілу низку моїх задумок та мрій. Як жінка і мати головними своїми пріоритетами я вважаю створення умов для повноцінного розвитку дітей і юнацтва. Для мене і моїх колег дуже важливо, що, завдячуючи участі Чугуєва у цих проектах, нам вдалося значно покращити умови навчання та розвитку наших дітей".

Дана стаття була підготовлена в рамках проекту "Східне Сусідство ЄС". Думки, висловлені в статті, належать виключно автору.

Теги:
Читайте також:
Київ
+9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.27
    Купівля 39.27
    Продаж 39.77
  • EUR
    Купівля 41.91
    Продаж 42.75
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
16 квітня
08:46
У Гданську ліквідували "фабрику документів" і затримали 25-річну українку
08:37
Ван Ї
У Китаї заявили, що продовжуватимуть співпрацю з Іраном і після нападу на Ізраїль
08:33
Світлана Захарова і Путін
У Південній Кореї скасували балет за участі росіянки-"єдинороски" Захарової
08:23
Ексклюзив
Окупанти
З Олешок та Голої Пристані виїхали майже всі окупаційні служби й відбувається постійна ротація військових РФ, - журналістка Вірлич
08:11
У США обвалився міст після того, як в нього врізалося судно
ФБР розслідує обвал мосту в Балтиморі через зіткнення із судном
08:00
OPINION
Олексій Панич
Для Заходу Ізраїль "свій" давно, а до "своєї" України він щойно звикає
07:46
Інфографіка
втрати окупантів
Армія РФ за добу втратила в Україні 9 танків, 16 артсистем і 920 військових
07:28
G7
Війна в Україні й загострення на Близькому Сході – серед основних тем зустрічі міністрів закордонних справ G7
07:15
Оновлено
шахед
Росія вночі запустила "шахеди" по Україні: Сили оборони не допустили влучань
06:59
Напада на священника у Сіднеї
У Сіднеї чоловік влаштував різанину в церкві: поранено 4 людей, поліція заявила про теракт
06:55
Кіліан Мбаппе, Ліга чемпіонів, ПСЖ
"Барселона" - ПСЖ, "Борусія" - "Атлетико": де дивитися матчі-відповіді 1/4 фіналу ЛЧ
06:51
ЗСУ, мобільні вогневі групи ППО
Нічна атака "шахедів": Повітряні сили знищили усі 9 ворожих БПЛА
06:38
Кислиця
"Категорично відкидаємо божевільні звинувачення": Кислиця в Радбезі ООН пояснив мету провокацій Росії на ЗАЕС
06:26
На фото: Зброярка фільму "Іржа" Ганна Гутьєррес-Рід
Убивство українки Гатчінс: реквізиторку засудили до 18 місяців тюрми
05:59
Конгрес США
Конгрес США ввів нові санкції щодо Ірану у відповідь на атаку на Ізраїль
05:56
NASA шукає дешевий і швидкий спосіб повернути на Землю зразки породи з Марсу
05:33
технології світ
Зі статей у вікіпедії видаляють дані про санкції щодо дочок Путіна, російських чиновників і бізнесменів
04:39
Пентагон
У Пентагоні назвали потребу України у ППО "терміновою"
04:11
світ Греція кокаїн кримінал
Поліція Греції у вантажівці виявила майже 60 кг кокаїну вартістю понад €2 млн
03:43
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль завдав повітряних ударів по базах "Хезболли" в Лівані
03:15
США і Канада розширили санкції проти Білорусі
02:34
Частина, яка, схоже, була зроблена в Китаї в січні, була в іранському безпілотнику
У Білому домі пояснили, чому не збивають іранські дрони в Україні, як це зробили в Ізраїлі
02:06
Рафаель Маріано Гроссі
Гроссі в Радбезі ООН заявив про зростання ризику для Запорізької АЕС через обстріли
01:53
війна з Росією нафта ППО безпілотник
"Фантастична рентабельність": Литвиненко пояснив ефект від ударів дронами по території РФ
01:25
Білий дім, освітлений синім і білим кольорами
Білий дім проти окремого законопроєкту про допомогу Ізраїлю без України
00:57
Оновлено
грузія
У Тбілісі триває мітинг проти ухвалення закону про "іноагентів": поліція затримала 14 людей
00:36
зернова угода ,експорт зерна, Одещина, економіка
Україна, РФ й Туреччина домовлялись про судноплавство в Чорному морі, але угода зірвалась у березні, - Reuters
2024, понедiлок
15 квітня
23:59
Байден
США віддані безпеці Ізраїлю, припиненню вогню і звільненню заручників, - Байден після іранської атаки
23:52
Оновлено
Павло Петриченко
На фронті загинув військовослужбовець і громадський діяч Павло Петриченко
23:28
Петр Фіала
Чехія прагне надати Україні 300 тис. снарядів і законтрактувала вже 180 тис., - Фіала
23:07
Естонія
РФ вислала естонського дипломата у відповідь на дії Таллінна щодо представника російської дипмісії
22:34
Олена Зеленська зустрілася з королевою Данії Мері
22:20
Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс
Удар РФ по Одесі під час візиту делегації Греції: прем'єр Міцотакіс назвав атаку акцією залякування
21:57
Очільник СБУ Василь Малюк
У РФ заявили, ніби заочний арешт голови СБУ Малюка оскаржив його "захист", спецслужба прокоментувала
21:36
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
Влада "похоронила" мобілізацію одним реченням в законі, - офіцер ЗСУ Лапін
21:31
Ексклюзив
Дмитро Разумков
"Бійці на фронті деморалізовані тим, що їх кинули": нардеп Разумков про питання демобілізації
21:29
Оновлено
Норвегія
Зеленський зустрівся з головою МЗС Норвегії Барт Ейде та заявив про завершення підготовки безпекової угоди
21:18
ЄС - Україна
Допомога в 50 млрд євро: Єврокомісія схвалила план реформ для України
20:23
Ексклюзив
"До оточення далеко, але наміри ворога чітко простежуються": полковник запасу ЗСУ про ситуацію в Часовому Яру
20:08
ракета Х-59
Росіяни вдарили балістикою по Кіровоградщині
Більше новин