Однакові зарплати та керівні посади. Де у світі найкраще народитись жінкою

8 березня, 2018 четвер
10:28

Рейтинг найкращих місць життя для жінок. Спойлер - не США

Зміст

Найщасливіші жінки живуть в Ісландії. У цій країні найменший розрив між статями. Тобто жінки, як і чоловіки мають однаковий доступ до освіти, медицини, у них однакова заробітня плата та тривалість життя. Практично однаковий.

Всесвітній економічний форум (ВЕФ) щороку визначає рейтинг країн з найменшим розривом між статями. Цьогоріч вже вдев’яте список очолює Ісландія.

ВЕФ при складанні рейтингу враховують такі критерії як рівність заробітної плати, кількість жінок у парламентів та тривалість життя обох статей.

Не варто говорити, що в Ісландії все ідеально, бо це не так. З 1 максимального балу в країни всього 0,878. Однак якщо порівняти із Єменом (0,516.), яка посіла останнє місце в рейтингу, Ісландія майже рай для жінок.

Журнал "The Economist" назвав Ісландію найкращою у світі країною для працюючих жінок. А от Велика Британія посіла лише 24 місце. І це правда, адже 80% ісландських жінок працевлаштовані. Половина членів правління компаній тепер жінки, а ще 65% студентів ісландських університетів - жінки, і 41% членів парламенту - теж жінки.

В цій країні досить цікавий спосіб навчання дівчат. В дитячих садках і школах їх не виховують "принцесами" та феями, а вчать витривалості, сміливості та хоробрості. В дошкільних закладах немає ляльок.

Читайте також: Uber=сексизм. Чому одна з найбільших IT-компаній світу зневажає жінок

Таких шкіл та садочків все більше, адже потім це позначається на дівчатах в дорослому віці. Такий спосіб виховання зумовлений історично, адже раніше ісладнські чоловіки були моряками та підкорбвали океан. А жінки залишались одні і виконували ролі і фермерів, і мисливців, і навіть будівельників. 

Жінки в Ісладнії були відповідальні за бюджет сім'ї та за процвітання країни. Але навіть тоді у них не було стільки прав, як у чоловіків, наприклад, у політиці жінок були одиниці. А оплата їх праці була меншою. 

Тоді жінки взяли все у свої руки, організовували протести, не виходили на роботу та заснували жіночу партію - Жіночий Альянс. Вже за 20 років кількість жінок в парламенті досягла понад 30%. 

Навіть попри це, ісландські жінки все ще почуваються дискримінованими. Тільки 22% жінок - керівники; лише 30% фахівців на телебаченні - це жінки, і жінки все ще заробляють приблизно на 14% менше, ніж чоловіки. Уряд країни пообіцяв усунути гендерну різницю в оплаті праці до 2022.

ТОП 10 країн

Те, що лідерами рейтингу 2017 року стали Скандинавські країни не дивує абсолютно. Ці країни завжди входили в першу п’ятірку. Більше дивує те, що в першу десчятку входять також Руанда - країна в центральній Африці та Нікарагуа, а Велика Британія посіла аж 15 місце. Але цьому також є пояснення.

Руанду раніше називали "феміністичним раєм", адже країна є першою в світі по представництву жінок в органах влади. Наприклад, в парламенті їх - 56%. 

Пов'язують це з тим, що під час геноциду в 1994 році було вбито 20% чоловіків і жінкам довелось все робити самим. Але під управлінням жінок Руанда показує вражаючі результати: зростання ВВП 8%, скорочення бідності на 3% в рік.

За даними ВЕФ найкраща ситуація з гендерною рівністю в країнах Північної Європи. Пояснити це можна правильною державною політикою та високим рівнем економічного розвитку країн.

Що стосуєтсья країн Південної Європи, то там ситуація стає кращою. За останні кілька років розрив між статями в освіті ліквідовано, однак жінки все ще заробляють менше і отримати керівні посади шансів у них значно менше.

Цьогоріч перша десятка країн виглядає отак:

  1. Ісландія

  2. Норвегія

  3. Фінляндія

  4. Руанда

  5. Швеція

  6. Нікарагуа

  7. Словенія

  8. Ірландія

  9. Нова Зеландія

  10. Філліпіни

Вже в ТОП-20 входять країни великої двадцятки - Франція, Німеччина, Велика Британія, Канада та ПАР.

За даними дослідження розрив між статями поступово знижується. Якщо минулого року він становив в середньому 32,0%, то цьогоріч це 31,7%

Зі 142 двох країн, 82 держави показали покращення ситуації та зменшення генденої нерівності. Однак в той же час у 60 країнах ці показники, навпаки, погіршились.

Якщо враховувати ті тенденції, з якими зараз розвиваються країни, через 100 років гендерна нерівність зникне у 106 країнах. Минулого року цей показник становив 83 роки. 

Розрив в освіті має зникнути через кілька років, але досі найпроблемішно сферою є політика та економіка. Там гендерна нерівність ще продовжуватиметься понад 200 років, за прогнозами експертів.

Читайте також: Україна та сексуальні домагання: Між махровим сексизмом та істеричним фемінізмом

Якщо країни досягнуть гендерного паритету, це може дуже добре позначитись на економіці країн та привезти до дотаткових дивідентів. Наприклад, економічна гендерна рівність принесе Великій Британії $250 млрд до ВВП, а Китаю -  $2,5 трильйона.

А що в Україні

Україна у рейтингу посіла 61 місце, однак, як зазначають експерти, у нас ситуація покращується. Але ми досі не в перші десятці, тому тішитись не варто.

Наш гендерний баланс зараз на рівні Польщі, Греції та Автрії.  Але ми випередили Італію, Росію та Угорщину.

В Україні, за даними дослідження, жінки мають однаковий доступ до освіти та медицини. Однак досі існує суттєва різниця в політиці та економічному житті. Українських жінок досі дуже мало в політиці, вони рідко займають керівні посади та отримують менше за чоловіків.

Дуже мало українок займають керівні посади в політиці та стають міністрами. Існує і певне викривлення в професіях. Жінки далі працюють більше в гуманітарних та творчих сферах, чоловіки - в технічних. Однак закон про скасування обмеженнь в 450 професіях для жінок має поступово вирівняти генедерний баланс.

Де ситуація найгірша

Очікувано, найбільший розрив між чоловіками та жінками в мусульманських країнах Близького Сходу та Азії. Однак дослідження не може бути абсолютно об'єктивним, адже експерти не володіють даними усіх країн світу. 

Рейтинг найгірших країн для життя жінок у 2017 році розподілився отак:

  1. Ємен

  2. Пакистан

  3. Сирія

  4. Чад

  5. Іран

  6. Малі

  7. Саудівська Аравія

  8. Ліван

  9. Марокко

  10. Йорданія

​В більшості цих країн зараз йде війна і жінки в розвитку країни грають мізерну роль. Ємене не вперше називають найгіршою країною для жінок. І не прото так.

Жінки там виходять заміж у 12 років, масово гинуть при пологах, їх арештовують на вулиці і кидають у в'язниці. Місцеві жінки безкомпромісно належать чоловікам.  Вони не тільки є власністю чоловіків, але навіть не мають прав без дозволу покинути будинок. 

Ємен - одна з найменш розвинених країн у світі, рівеь бідності там складає 40%. Тільки 35,9% громадян мають доступ до чистої питної води. Тільки одна з трьох жінок в Ємені вміє читати і писати (серед чоловіків кількість неграмотних складає 31%).

Також Ємен - перша країна за рівнем жіночого обрізання в світі. Багато дівчаток помирають також під час цієї процедури.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.51
    Купівля 41.51
    Продаж 41.99
  • EUR
    Купівля 42.96
    Продаж 43.71
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
5 лютого
15:03
Андрій Сибіга
Взаємовигідна співпраця України та США не обмежується лише природними ресурсами, - Сибіга
14:44
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко
Перевірка Білоруссю боєготовності армії: в ДПСУ оцінили рівень загрози
14:40
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 5 лютого: скільки коштують долар та євро
14:38
OPINION
Про хибність тези "Все ж було добре, якби не цей клятий Путін"
14:22
Гренландія призначила дострокові вибори на тлі претензій Трампа на острів
14:17
грузія
"Парламент" Грузії позбавив мандатів 49 депутатів із трьох опозиційних коаліцій
14:06
OPINION
Трамп і рідкісноземельні метали України
13:46
Максим Ємець і Оксана Рубаняк
Воював з 19 років: на Покровському напрямку загинув військовий і поет Максим Ємець
13:37
Кіт Келлог
"Чекаю нагоди розповісти про мету Трампа завершити війну в Україні": Келлог візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції
13:26
військовий квиток, мобілізація
На Рівненщині водія вперше позбавили прав за порушення правил військового обліку
13:15
ожеледиця
Ожеледиця, мокрий сніг і вітер: прогноз погоди від Наталки Діденко на 6 лютого
13:02
Ексклюзив
Кристали та мінерали в шахті Стебника
В Україні немає рідкісноземельних елементів, Трамп говорив про інші копалини, - екскерівник Обʼєднаної гірничо-хімічної компанії Перелигін
12:51
Дмитро Пєсков
Пєсков: РФ готова до перемовин із Зеленським, хоча не визнає його легітимності
12:45
На фото: Степан Гіга
Степан Гіга випустив студійну версію пісні "Смереки осені не знають", що стала хітом у TikTok
12:37
Оновлено
Девід Леммі
Голова МЗС Британії Леммі прибув до Києва: Сполучене Королівство готує допомогу Україні на понад $68 млн
12:36
Оновлено
Херсонська область
Окупанти зранку атакували Херсон та область: є загиблий, серед постраждалих - поліціянти
12:33
Російські полонені
Морпіхи та десантники: на Курщині відразу 21 окупант здався в полон українським військовим
12:30
міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан
Туреччина до кінця червня очікує на початок мирних ініціатив щодо України, - глава МЗС Фідан
12:26
"Дюна:Частина друга"
Дені Вільнев розповів, чому вирішив зробити третю частину "Дюни" раніше запланованого
12:02
Оновлено
нафтопереробне підприємство у Краснодарському
Сили оборони уразили нафтозавод у Краснодарському краї РФ: там виникла пожежа
12:00
OPINION
Вибори Україні потрібні, але під час війни — неможливі
11:44
електроенергія
Енергетики відновили живлення для понад 5 тис. споживачів, знеструмлених через бойові дії: ситуація в енергосистемі 5 лютого
11:38
Оновлено
Ізюм
Удар РФ 4 лютого по Ізюму на Харківщині: загинули 5 людей, 59 поранено
11:33
PR
Робити те, що ще ніхто не робив: володар числених рекордів скайдайвер Олександр Марушко вразив новим досягненням та вже готує наступне. Бути FIRST - його кредо
11:15
Правоохоронці затримали підозрюваних у підриві вибухівки біля ТЦК у Павлограді
11:01
пошта
Поштова служба США зупинила доставку посилок із Китаю та Гонконгу
10:55
ЗАЕС і МАГАТЕ
МАГАТЕ відклало ротацію місії на окупованій ЗАЕС через відсутність гарантій безпеки від Росії
10:37
Огляд
світ, міжнародний огляд
Чому для створення трибуналу Путіна знадобилося три роки і як Україна вражає Трампа багатствами корисних копалин. Акценти світових ЗМІ 5 лютого
10:34
До переліку книжок антиукраїнського змісту внесли ще 9 видань
10:22
Картка єВідновлення
Уряд виділив додаткові 15 млрд грн на єВідновлення для ВПО
10:12
Сара Мішель Геллар зніметься у перезапуску серіалу "Баффі — винищувачка вампірів"
10:05
OPINION
Чи є у Трампа план
09:50
Огляд
Карта бойових дій за 29 січня – 5 лютого
Карта бойових дій за період 29 січня – 5 лютого: ЗСУ стабілізували фронт, під Покровськом б’ються за кожний метр
09:49
наземний роботизований комплекс Гімлі
Міноборони розгорнуло роботизовані підрозділи в бригадах ЗСУ
09:49
Поліція ліквідувала схему розповсюдження прекурсору для виготовлення амфетаміну в шести регіонах: 16 фігурантам оголосили підозри
09:32
Volodymyr Zelenskyy
Зеленський: Путіну байдуже, хто буде президентом України. Головне - з антизахідною позицією
09:29
Ексклюзив
Атака дронів по двох нафтобазах у Ростовській області
В січні Україна атакувала 30 обʼєктів РФ, - Згурець
09:21
Сумщина, шахеди, ППО, обстріл
Українська ППО знищила 57 ворожих БПЛА, 42 - не досягли цілей
08:44
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакує Україну дронами: у Херсоні 4 постраждалих, у Києві працювала ППО
08:42
ЦРУ
ЦРУ запропонувало звільнитися всім своїм співробітникам, - ЗМІ
Більше новин