Найскандальніші заяви Надії Савченко про Євромайдан, "Беркут", УПА, переворот та прохання від Захарченка

Дмитро Добрий
22 березня, 2018 четвер
18:06

Ми зібрали найпровокативніші думки людини, яка, за її власними словами, "мусіла стати президентом". Залишається загадкою, наскільки Надія усвідомлює власну зомбованість і примітивність.

Після повернення з полону й обрання депутатом Надія Савченко зробила не одну шокуючу заяву. Починалося все з того, що українці нібито мусять вибачатися перед російсько-терористичними військами, а закінчилося тим, чим, власне, й закінчилося.

Ми зібрали найгучніші й найпровокативніші думки людини, яка, за її власними словами, "мусіла стати президентом", котрі вона озвучувала у публічний спосіб. Цитати з її виступів та інтерв'ю наводяться  за тематичним принципом.

Про вибачення перед бойовиками

"Нам можливо доведеться просити вибачення. Не можливо, а точно. Треба просити вибачення і прощати, інакше миру не буде" (21 липня 2016 року, "5 канал")

Про те, хто першим почав війну

Виступаючи у Познанському університеті (Польща) Савченко озвучила ще одну тезу, яку аж ніяк не можна вважати її власною. Натомість, подібне у цілодобовому режимі ретранслюють московські телеканали.

Як пише Gazeta.ua з посиланням на політолога Олексія Голобуцького, вона там заявила, що "президент в Україні - це зло", а війну на Донбасі розпочала влада України. Також політик вважає, що українці, на її думку, буцім-то готові до переговорів із сепаратистами.

"В цілому була звичайна трансляція тез Кремля - нічого особливого, ми вже майже звикли. Але ось перед Польщею зганьбила. Це не рахуючи того, що і так послабила позиції нашої держави в боротьбі інтересів Польщі і України", - зазначає політолог.

Про Євромайдан

Наприкінці минулого року Савченко, світлини якої часів Революції Гідності викликали чимало запитань, коментуючи звинувачення ГПУ на адресу Саакашвілі, у тому що той отримував фінансування від Сергія Курченка зазначила:

"Яка різниця чиї гроші? Вони не пахнуть. Євромайдан брав гроші у Порошенка і у різних політичних партій. Є багато олігархів, які за Януковича не мирилися з тим, що президент "піджимав" усе під себе, тепер вони не можуть змиритися, що Порошенко "піджимає" все під себе. Тому ми бачимо знову ту ж саму картину".

Також вона систематично ретранслює про Євромайдану як "державний переворот", яке послідовно посуває кремлівська попаганда. На думку Савченко, тоді це була не революція, а "переворот":

"Революція - це зміна системи. Якщо говорити про те, що сталося в Україні, то у нас дійсно відбулася зміна верхівки влади. Незважаючи на те, що вона її підтримала більшістю народу, сама зміна системи не відбулася. Тому можна говорити: або у нас державний переворот, який українці підтримують, або у нас незавершена революція, яку українці теж підтримують".

Про "Беркут"

"Вони не були "демонами". Вони просто виконували наказ… На їхньому місці могла б так само виконувати наказ і я, і будь-хто, хто служив у силових структурах" (з мемуарів Савченко).

Про УПА

У серпні 2016 року для покращення українсько-польських стосунків закликала послабити юридичну норму про визнання героями воїнів УПА.

"Я буду пропонувати в Раді у вересні не вносити заяву щодо Волині, а також забрати поправку із закону про кримінальне покарання тих, хто не вважає УПА героями. Ми маємо право вважати їх героями, вони для нас герої. Але ми не повинні переслідувати когось, хто так не думає", - заявила тоді Савченко.

Про терористів

У жовтні 2017-го вона робить нову заяву про УПА. Ще більш скандальну.

Політик порівняла незаконні збройні формування ОРДіЛО з упівцями й попросила не робити з терористів "ворогів народу". Мовляв, це "історична помилка".

Ось її слова за 5 жовтня минулого року, сказані на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони:

"Ви хочете мати Україну єдиною і неподільною, або мстити один одному до кінця життя? За часів Радянського Союзу було таке поняття "вороги народу". Ними були названі наші воїни УПА на довгі 70 років. Ви зараз робите ту ж історичну помилку. Як би ви не ставилися до тих, хто зараз воює на Донбасі".

У відповідь нардепи з "Народного фронту" настійно рекомендували Савченко прикусити язика й згадати що вона знаходиться у Верховній Раді.

Про №1 у виборчому списку "Батьківщини"

"Я не можу сказати, що були якісь стосунки з БЮТ чи Тимошенко, а нині ці стосунки зникли. Це ж політика. Які можуть бути стосунки в політиці? Це був простий договірняк" (інтерв’ю для Фраза.ua, 23 січня 2017).

Про Тимошенко

"Я просто їй не вірю. Я чула, що у людей, які приходять до влади, змінюється група крові. За Тимошенко я, як і всі українці, спостерігала протягом 25 років. І жодного разу - чи вона була при владі, чи збиралась до влади, як зараз, - я їй не повірила. Не можу пояснити це відчуття... Це інтуїція... Не думаю, що для України вона може зробити що-небудь хороше.

Зовні вона холодна, як воскова лялька. Я думала, це здається тільки з екрана телевізора. Але ні – і в житті, поруч здається те ж саме. Водночас зрозуміло, що за цим "воском" криється щось інше. Не скажу, що вона мені цікава, радше я була би з нею обережна» (березень 2017 року, інтерв’ю для Дмитра Гордона на каналі 112).

Про євреїв

19 березня 2017 року в прямому ефірі телеканала NewsOne Савченко погодилась зі словами мешканки Кривого Рогу, котра назвалася Людмилою Григорівною й заявила про те, що Україна нібито перебуває під "єврейським ярмом":

"Влучне питання. Якщо про це говорить народ, то значить він говорить правду. Це те, що називається не політичними гаслами. Про що не можна говорити політикам.

І Ви знаєте, навіть якщо про це говорити, то говорити про те, що люди й самі знають? Надо думати як це виправити…

І, да, влада у нас, якщо взяти так, дійсно має кров не українську, скажімо так. Говорити про це? Говорити про це можна, але що з цим робити? Треба думати. І діяти".

Про те, що її просив Захарченко

23 листопада 2017 року, після того як Савченко й Рубан вперше незаконно перевезли з окупованих територій зброю від російсько-терористичних військ, на квартирі у Бахмуті вона розповіла своїм можливим спільникам з військових офіцерів про свою зустріч з ватажками терористів у Донецьку, зокрема із Захарченком ("Захар") і Тимофеевим ("Ташкентом"). Запис цієї розмови є серед доказів, представлених СБУ.

"Вони (терористична організація "ДНР" - ред.) укрепились. Да, вони чуствують, що у них все получається. В них получається лучше, чим в Луганська. То їсть порядок вони держать. Понятне діло, шо не всі довольні, але тим не менеє. Город світиться. Нас покатали. Показали. Да, тіпа. Відімость "Всьо хорошо".

По всьому решта. Вони понімають, шо Росія все одно буде їх оддавать в Україну. Да, ну то їсть геополітично ніяк не зростеться. Шо вони остануться практіческі нєзавісімими або під Росією.

Вони, пока Петя, не хочуть ніяк.  То їсть, їхнє прохання: "Міняйте власть". Вони готові, якби, все шо надо зі своєї сторони зробить…

А, і ще. Прохання - Турчинова їм лічно оддають.

Я кажу: "Прохання… Проще нам самим з ним розібратися".

Ну, це було лічне прохання цього "Захара". За війну у Донбасі і за усе решту, за його прикази".

Про "переворот"

Розмова у кабінеті військової частини в Хмельницькому. 1 грудня 2017 року.

Розглядаються два варіанти замахів на перших осіб держави - у їхніх помешканнях і під час виступу президента у Верховній Раді.

"Я бачу ситуацію в іншому плані. Я бачу те, що пропонує Володя (Рубан – ред..), це революція. Я пропоную переворот. Тому що їх нада убрать фізично. Причом всіх і зразу. Це є один метод. Один день і тільки з середини. Може бути пару днів. Но тільки один день найбільш удачний. До цього нада ждать ще до року часу. Далі надо робити так щоб вони бігли.

То їсть мене менше цікавить правітєльственний квартал, мене цікавить їхнє жиліще. Я думаю, що вони почнуть бігти, коли їм не буде куди вертаться. І вони почнуть бігти всі.

…В будь-якому випадку, якщо ми зараз не зробимо цей прорив, любими способами, тоді вообше не надо жить".

А ось що Савченко відповідає на зауваження одного зі своїх співрозмовників про небажані жертви з-поміж охорони й обслуговуюючого персоналу помешкань державних діячів, на яких планувалися замахи:

"Одне діло, коли жертва з гражданського населення. Друге діло, коли жертвами зразу стають ті, хто повинен бути. Решта прощається "во імя незавісімості".

При цьому першочерговими цілями називаються Порошенко, Турчинов, Аваков. Й узяти це на себе планувала сама Савченко:

"Я тоді із середини це зроблю... Це один день в рік, коли президент читає свій доклад. За один за два дні стає відомо".

Про чоловіків

"Всі чомусь думають, що для людей обов'язково мати особисте життя, тому що без цього життя неповне. Особисте життя - це не один хлопець. У мене до цього досить чоловічий прагматичний підхід. Я беру, скільки хочу, коли хочу і кого хочу. Тому я не обмежена в будь-якому аспекті життя".

Про роботу в "Секс по телефону"

"Платили на той час добре, $100… Працювати було весело, та й досвід цікавий".

Про спиртне

"Після першої пляшки зазвичай не пам'ятаєш, тому важко порахувати".

Це якщо коротко, детальніше про Надіїні стосунки з алкоголем можна прочитати у її книзі спогадів під назвою "Сильне ім’я Надія". Там багато чого є на цю тему. Наприклад, як вона напивалася у в/ч у Бродах на Львівщині, як з цього приводу збирався "суд офіцерської честі".

Що важливо, так це те, що, за словами самої Наді, регулярно вживати міцні напої вона почала ще в дитячому віці.

"На всіх родинних святах, коли збиралася рідня за столом, наші батьки ніколи не говорили "їм не наливати, бо вони ще діти". Нам потроху наливали вина, або того, що ми хотіли. Я зазвичай горілку вибирала. Віра вино пила.

До алкоголю мій організм досить стійкий був. А напилася, ну так щоб в мотлох набратися, я перший раз в 17 років. Тоді батько ще говорив: "Так, Надя, тобі пити не можна. Ти страшна в п'янці".

Читайте також:
НАТО
24 січня, 2022 понедiлок
У МЗС Німеччини закликали Захід "не змішувати НАТО з Україною", реагуючи на агресію РФ
Військова допомога США
22 січня, 2022 субота
Кулеба розповів, які країни перешкоджають Україні купувати зброю через систему закупівель НАТО
Володимир Путін та Сі Цзіньпін (праворуч)
23 січня, 2022 неділя
У Китаї відреагували на інформацію про те, що Сі Цзіньпін просив Путіна не нападати на Україну під час Олімпіади-2022
Київ
-7°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 28.34
  Купівля 28.34
  Продаж 28.66
 • EUR
  Купівля 31.97
  Продаж 32.46
 • Актуальне
 • Важливе
2022, понедiлок
24 січня
23:33
Загострення на кордоні України: США привели в підвищену боєготовність близько 8,5 тис. військових для відправки до Європи
22:56
Україна Євросоюз
"Дякую за чудову ідею": Кулеба підтримав ініціативу провести Раду міністрів МЗС ЄС у Києві
22:50
Ексклюзив
Арсеній Яценюк
Зеленський був зобов'язаний скликати круглий стіл національної єдності, але він не готовий бути президентом, - Яценюк
22:47
Зеленський
53,1% українців вважають, що Зеленський не здатний захистити Україну, - КМІС
22:34
"Фантомні патрулі"
На дорогах України з 25 січня для фіксації порушень ПДР з'являться "фантомні патрулі"
21:56
ЛНР
Суд залишив без змін вирок Плотницькому та ще двом ватажкам "ЛНР" за збиття Іл-76 із українськими десантниками
21:54
Олег Маїк
Вони вважають нас своїми рабами, - ексфутболіст "Динамо" поскаржився на ставлення до українців у Польщі
21:37
ЄС
Залучення РФ до дипломатії, відповідь на можливу агресію та допомога Україні: Євросоюз визначив три напрямки виходу із безпекової кризи
21:20
Ексклюзив
НБУ не бачить загроз для української економіки в 2022 році, – замголови Ради Нацбанку
21:15
Ексклюзив
"Бачимо провал за провалом у Держоборонзамовленні": речник InformNapalm про забезпечення ТрО і можливий формат війни з РФ
21:06
Як хотіли знищити Маріуполь. Невідомі деталі обстрілу 24 січня 2015 року
21:01
Зеленський
За бустерне щеплення доплачуватимуть ще 500 грн, літнім людям дозволять платити за комуналку грошима за вакцинацію, - Зеленський
20:42
Володимир Зеленський
"Все під контролем, причин для паніки немає": Зеленський про загрозу від РФ, стан економіки та ситуацію з COVID-19
20:31
Ексклюзив
Сергій Соболєв
"Потрібна "кістка", з якою Путін вийшов би з гри": нардеп Соболєв припустив, що РФ прагнутиме втілення "формули Штайнмаєра" для деескалації
20:17
Олексій Данілов
Бачимо 109 тис. військової компоненти, 10-11 тис. супроводу, - Данілов про війська РФ на кордоні України
20:11
"Поступки Росії щодо інтеграції в Альянс неприпустимі": Україна та Грузія узгодили позицію щодо вступу в НАТО
20:05
Олена Старікова
"Раніше такого не було": Олімпійська призерка про "рекомендації" на час зимової Олімпіади
19:58
Майк Тайсон
Легендарний боксер Тайсон вирішив знову повернутись в ринг заради бою з блогером
19:54
Порошенко не буде брати участь у постановочних шоу на замовлення Офісу Зеленського, - адвокат Новіков 
19:48
Віктор Ляшко
Завдяки вакцинації проти COVID-19 в Україні врятували 18 тис. життів, і в майбутньому очікується менше госпіталізацій та смертей, - Ляшко
19:45
Ніклас Зюле
"Баварія" безкоштовно втратить футболіста-переможця ЛЧ, який коштує 35 млн євро
19:29
Олексій Данілов
"Немає приводів для паніки": Данілов після засідання РНБО щодо загрози з боку РФ
19:16
Анналена Бербок
МЗС Німеччини розробляє кризовий план евакуації дипломатів з України, однак поки немає потреби його реалізовувати, - Бербок
18:58
"Ефект метелика": телескоп показав злиття двох галактик
18:46
Російська телеведуча Тетяна Лазарева стане тренером нового сезону української "Ліги сміху"
18:44
В аеропорту Стамбула скасовують всі рейси через сильний снігопад
18:30
У РНБО заявили, що знають прізвища всіх представників "п’ятої колони" в Україні
18:25
вулкан Тонга
Виверження вулкана у Тонзі: сила стихії була в сотній разів потужніша, аніж атомна бомба, - NASA
18:23
Держдума РФ
Дума РФ розгляне визнання "республік" ОРДЛО у лютому
18:23
посольство Угорщини
Швеція та Угорщина не планують евакуювати працівників посольств із України
18:04
Давід Нерес
Новачки допомогли "Шахтарю" розгромити австрійський клуб у товариському матчі
18:02
поліомієліт
Кожна третя дитина в Україні не має щеплення від поліомієліту, ліків від цієї хвороби не існує, - ЮНІСЕФ
18:01
деокупаціїя Крим
ЄС планує розширити санкції проти Росії за окупацію Криму, - Spiegel
17:59
Понад п'ять тисяч ДТП у стані алкогольного сп'яніння: у МВС підбили "підсумки" 2021 року
17:55
У Києві на вулиці Грушевського зіштовхнулися два легковики
17:54
Ексклюзив
Євген Магда
"Британці зіграли з Росією в гру": політолог Магда про викриття планів РФ щодо Мураєва та України
17:47
Андрій Шевченко
У Польщі спростували інформацію про призначення Шевченка головним тренером збірної
17:40
посол Грузії
Грузія не планує евакуювати членів родин і співробітників посольства в Києві
17:39
Олексій Данілов
Якщо для Заходу це новина, то для нас ця війна триває уже 8 років: Данілов заявив, що Україна знає плани та наміри РФ і готова їм протистояти
17:36
Кір Стармер
Україна дотрималася слова, а Путін - ні. Маємо стати поруч з нашим союзником, - лідер лейбористів Стармер про Будапештський меморандум
Більше новин