live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Дмитро Добрий 22 березня, 2018 четвер

Найскандальніші заяви Надії Савченко про Євромайдан, "Беркут", УПА, переворот та прохання від Захарченка

Ми зібрали найпровокативніші думки людини, яка, за її власними словами, "мусіла стати президентом". Залишається загадкою, наскільки Надія усвідомлює власну зомбованість і примітивність.

Після повернення з полону й обрання депутатом Надія Савченко зробила не одну шокуючу заяву. Починалося все з того, що українці нібито мусять вибачатися перед російсько-терористичними військами, а закінчилося тим, чим, власне, й закінчилося.

Ми зібрали найгучніші й найпровокативніші думки людини, яка, за її власними словами, "мусіла стати президентом", котрі вона озвучувала у публічний спосіб. Цитати з її виступів та інтерв'ю наводяться  за тематичним принципом.

Про вибачення перед бойовиками

"Нам можливо доведеться просити вибачення. Не можливо, а точно. Треба просити вибачення і прощати, інакше миру не буде" (21 липня 2016 року, "5 канал")

Про те, хто першим почав війну

Виступаючи у Познанському університеті (Польща) Савченко озвучила ще одну тезу, яку аж ніяк не можна вважати її власною. Натомість, подібне у цілодобовому режимі ретранслюють московські телеканали.

Як пише Gazeta.ua з посиланням на політолога Олексія Голобуцького, вона там заявила, що "президент в Україні - це зло", а війну на Донбасі розпочала влада України. Також політик вважає, що українці, на її думку, буцім-то готові до переговорів із сепаратистами.

"В цілому була звичайна трансляція тез Кремля - нічого особливого, ми вже майже звикли. Але ось перед Польщею зганьбила. Це не рахуючи того, що і так послабила позиції нашої держави в боротьбі інтересів Польщі і України", - зазначає політолог.

Про Євромайдан

Наприкінці минулого року Савченко, світлини якої часів Революції Гідності викликали чимало запитань, коментуючи звинувачення ГПУ на адресу Саакашвілі, у тому що той отримував фінансування від Сергія Курченка зазначила:

"Яка різниця чиї гроші? Вони не пахнуть. Євромайдан брав гроші у Порошенка і у різних політичних партій. Є багато олігархів, які за Януковича не мирилися з тим, що президент "піджимав" усе під себе, тепер вони не можуть змиритися, що Порошенко "піджимає" все під себе. Тому ми бачимо знову ту ж саму картину".

Також вона систематично ретранслює про Євромайдану як "державний переворот", яке послідовно посуває кремлівська попаганда. На думку Савченко, тоді це була не революція, а "переворот":

"Революція - це зміна системи. Якщо говорити про те, що сталося в Україні, то у нас дійсно відбулася зміна верхівки влади. Незважаючи на те, що вона її підтримала більшістю народу, сама зміна системи не відбулася. Тому можна говорити: або у нас державний переворот, який українці підтримують, або у нас незавершена революція, яку українці теж підтримують".

Про "Беркут"

"Вони не були "демонами". Вони просто виконували наказ… На їхньому місці могла б так само виконувати наказ і я, і будь-хто, хто служив у силових структурах" (з мемуарів Савченко).

Про УПА

У серпні 2016 року для покращення українсько-польських стосунків закликала послабити юридичну норму про визнання героями воїнів УПА.

"Я буду пропонувати в Раді у вересні не вносити заяву щодо Волині, а також забрати поправку із закону про кримінальне покарання тих, хто не вважає УПА героями. Ми маємо право вважати їх героями, вони для нас герої. Але ми не повинні переслідувати когось, хто так не думає", - заявила тоді Савченко.

Про терористів

У жовтні 2017-го вона робить нову заяву про УПА. Ще більш скандальну.

Політик порівняла незаконні збройні формування ОРДіЛО з упівцями й попросила не робити з терористів "ворогів народу". Мовляв, це "історична помилка".

Ось її слова за 5 жовтня минулого року, сказані на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони:

"Ви хочете мати Україну єдиною і неподільною, або мстити один одному до кінця життя? За часів Радянського Союзу було таке поняття "вороги народу". Ними були названі наші воїни УПА на довгі 70 років. Ви зараз робите ту ж історичну помилку. Як би ви не ставилися до тих, хто зараз воює на Донбасі".

У відповідь нардепи з "Народного фронту" настійно рекомендували Савченко прикусити язика й згадати що вона знаходиться у Верховній Раді.

Про №1 у виборчому списку "Батьківщини"

"Я не можу сказати, що були якісь стосунки з БЮТ чи Тимошенко, а нині ці стосунки зникли. Це ж політика. Які можуть бути стосунки в політиці? Це був простий договірняк" (інтерв’ю для Фраза.ua, 23 січня 2017).

Про Тимошенко

"Я просто їй не вірю. Я чула, що у людей, які приходять до влади, змінюється група крові. За Тимошенко я, як і всі українці, спостерігала протягом 25 років. І жодного разу - чи вона була при владі, чи збиралась до влади, як зараз, - я їй не повірила. Не можу пояснити це відчуття... Це інтуїція... Не думаю, що для України вона може зробити що-небудь хороше.

Зовні вона холодна, як воскова лялька. Я думала, це здається тільки з екрана телевізора. Але ні – і в житті, поруч здається те ж саме. Водночас зрозуміло, що за цим "воском" криється щось інше. Не скажу, що вона мені цікава, радше я була би з нею обережна» (березень 2017 року, інтерв’ю для Дмитра Гордона на каналі 112).

Про євреїв

19 березня 2017 року в прямому ефірі телеканала NewsOne Савченко погодилась зі словами мешканки Кривого Рогу, котра назвалася Людмилою Григорівною й заявила про те, що Україна нібито перебуває під "єврейським ярмом":

"Влучне питання. Якщо про це говорить народ, то значить він говорить правду. Це те, що називається не політичними гаслами. Про що не можна говорити політикам.

І Ви знаєте, навіть якщо про це говорити, то говорити про те, що люди й самі знають? Надо думати як це виправити…

І, да, влада у нас, якщо взяти так, дійсно має кров не українську, скажімо так. Говорити про це? Говорити про це можна, але що з цим робити? Треба думати. І діяти".

Про те, що її просив Захарченко

23 листопада 2017 року, після того як Савченко й Рубан вперше незаконно перевезли з окупованих територій зброю від російсько-терористичних військ, на квартирі у Бахмуті вона розповіла своїм можливим спільникам з військових офіцерів про свою зустріч з ватажками терористів у Донецьку, зокрема із Захарченком ("Захар") і Тимофеевим ("Ташкентом"). Запис цієї розмови є серед доказів, представлених СБУ.

"Вони (терористична організація "ДНР" - ред.) укрепились. Да, вони чуствують, що у них все получається. В них получається лучше, чим в Луганська. То їсть порядок вони держать. Понятне діло, шо не всі довольні, але тим не менеє. Город світиться. Нас покатали. Показали. Да, тіпа. Відімость "Всьо хорошо".

По всьому решта. Вони понімають, шо Росія все одно буде їх оддавать в Україну. Да, ну то їсть геополітично ніяк не зростеться. Шо вони остануться практіческі нєзавісімими або під Росією.

Вони, пока Петя, не хочуть ніяк.  То їсть, їхнє прохання: "Міняйте власть". Вони готові, якби, все шо надо зі своєї сторони зробить…

А, і ще. Прохання - Турчинова їм лічно оддають.

Я кажу: "Прохання… Проще нам самим з ним розібратися".

Ну, це було лічне прохання цього "Захара". За війну у Донбасі і за усе решту, за його прикази".

Про "переворот"

Розмова у кабінеті військової частини в Хмельницькому. 1 грудня 2017 року.

Розглядаються два варіанти замахів на перших осіб держави - у їхніх помешканнях і під час виступу президента у Верховній Раді.

"Я бачу ситуацію в іншому плані. Я бачу те, що пропонує Володя (Рубан – ред..), це революція. Я пропоную переворот. Тому що їх нада убрать фізично. Причом всіх і зразу. Це є один метод. Один день і тільки з середини. Може бути пару днів. Но тільки один день найбільш удачний. До цього нада ждать ще до року часу. Далі надо робити так щоб вони бігли.

То їсть мене менше цікавить правітєльственний квартал, мене цікавить їхнє жиліще. Я думаю, що вони почнуть бігти, коли їм не буде куди вертаться. І вони почнуть бігти всі.

…В будь-якому випадку, якщо ми зараз не зробимо цей прорив, любими способами, тоді вообше не надо жить".

А ось що Савченко відповідає на зауваження одного зі своїх співрозмовників про небажані жертви з-поміж охорони й обслуговуюючого персоналу помешкань державних діячів, на яких планувалися замахи:

"Одне діло, коли жертва з гражданського населення. Друге діло, коли жертвами зразу стають ті, хто повинен бути. Решта прощається "во імя незавісімості".

При цьому першочерговими цілями називаються Порошенко, Турчинов, Аваков. Й узяти це на себе планувала сама Савченко:

"Я тоді із середини це зроблю... Це один день в рік, коли президент читає свій доклад. За один за два дні стає відомо".

Про чоловіків

"Всі чомусь думають, що для людей обов'язково мати особисте життя, тому що без цього життя неповне. Особисте життя - це не один хлопець. У мене до цього досить чоловічий прагматичний підхід. Я беру, скільки хочу, коли хочу і кого хочу. Тому я не обмежена в будь-якому аспекті життя".

Про роботу в "Секс по телефону"

"Платили на той час добре, $100… Працювати було весело, та й досвід цікавий".

Про спиртне

"Після першої пляшки зазвичай не пам'ятаєш, тому важко порахувати".

Це якщо коротко, детальніше про Надіїні стосунки з алкоголем можна прочитати у її книзі спогадів під назвою "Сильне ім’я Надія". Там багато чого є на цю тему. Наприклад, як вона напивалася у в/ч у Бродах на Львівщині, як з цього приводу збирався "суд офіцерської честі".

Що важливо, так це те, що, за словами самої Наді, регулярно вживати міцні напої вона почала ще в дитячому віці.

"На всіх родинних святах, коли збиралася рідня за столом, наші батьки ніколи не говорили "їм не наливати, бо вони ще діти". Нам потроху наливали вина, або того, що ми хотіли. Я зазвичай горілку вибирала. Віра вино пила.

До алкоголю мій організм досить стійкий був. А напилася, ну так щоб в мотлох набратися, я перший раз в 17 років. Тоді батько ще говорив: "Так, Надя, тобі пити не можна. Ти страшна в п'янці".

Введіть слово, щоб почати