Україна - Японія. Все про товариський матч футбольних збірних
27 березня у бельгійському Льєжі збірна України з футболу зустрічається у товариському матчі з командою Японії
Товариський матч національних збірних
Україна - Японія
Рефері Барт Вертентен (Бельгія)
27 березня, Льєж, стадіон "Моріс Дюфран" (30 тисяч глядачів)
Початок - 15:20
Пряма трансляція на телеканалах "Україна" та "Футбол 1"
Як Україна виглядала проти Саудівської Аравії
Матч проти збірної Японії стане для збірної України другим проведеним під час березневого тренувального збору. 23 березня у Марбельї команда Андрія Шевченка у товариській грі проти Саудівської Аравії виглядала відверто блідо.
Українці багато володіли м'ячем, але особливого зиску з цього не отримали. Нашим футболістам бракували швидкості та гостроти у завершальній фазі атак. Було помітно, що гравці не налаштувалися, як слід на матч. Почасти це могло статися й через порожні трибуни Муніципального стадіону у іспанській Марбельї. Зустріч проходила на нейтральному полі та інтересу у місцевої публіки на викликала.
Читайте також: Україна - Саудівська Аравія. Все про перший матч збірної у 2018 році
У першому таймі Україна володіла ініціативою і відкрила рахунок на 32-й хвилині, коли після флангової передачі Євгена Коноплянки ударом головою відзначився Артем Кравець. Розвинути успіх нашій команді не вдалося.
Аравійці швидко забили у відповідь - після кутового відзначився Саїд Аль-Мувалад, а у другому таймі вирівняли становище. Суперники кілька разів пробачили українських центральних захисників Ярослава Ракицького та Євгена Хачереді за провали у обороні.
Наприкінці гри перемогу могла вирвати й збірна України, яка свої кілька моментів не використала та звела матч унічию 1:1.
Андрій Шевченко діями своєї команди залишився незадоволеним.
"Я незадоволений цим поєдинком. Навіть якщо не говорити про зміст гри, результату ми повинні домагатися в будь-якому випадку, незважаючи на товариський статус матчу. Необхідно було реалізовувати свої моменти і виходити переможцем", - сказав Шевченко.
Що відомо про збірну Японії
Збірна Японії, як і Саудівська Аравія, готується до фінальної частини чемпіонату світу, де вона на груповому раунді зіграє з Колумбією, Сенегалом та Польщею. Україна на ЧС-2018 вийти не змогла, тож наступні офіційні матчі гратиме лише восени у новому турнірі УЄФА - Лізі націй, де потрапила до однієї групи з Чехією та Словаччиною.
Андрій Шевченко вважає збірну Японії небезпечним суперником.
"На нас чекає непростий суперник. Та й взагалі, у нас та наших опонентів різні завдання. Саудівська Аравія і Японія ведуть підготовку до чемпіонату світу, а ми закладаємо фундамент, дивимося нових гравців", - пояснює головний тренер збірної України.
Японія на першому етапі кваліфікації чемпіонату світу посіла перше місце у групі із Сирією, Сингапуром, Афганістаном та Камбоджею, забивши 27 голів і не пропустивши жодного м'яча.
Читайте також: Жеребкування ЧС-2018. Хто буде фаворитами та аутсайдерами чемпіонату світу з футболу
Впевнено японці виглядали й на вирішальному етапі відбору. Вони достроково гарантували собі путівку на чемпіона світу у боротьбі з Саудівською Аравією, Австралією, ОАЕ, Іраком та Таїландом. Аравійців у першому колі японці обіграли вдома з рахунком 2:1, а у останній ігровий день їм поступилися 0:1, коли зустріч не мала турнірного значення.
Після цього японці зіграли чимало товариських матчів, результати яких, напевне, більше засмутили головного тренера Вахіда Халілходжіча із Боснії та Герцеговини.
Японці вигравали лише у команд, яких переважають у класі - Нової Зеландії (2:1), КНДР (1:0) та Китаю (2:1). Запам'яталися суперечливою нічиєю з Гаїті (3:3) та резонансною поразкою від одного з найпринциповіших суперників - Південної Кореї (1:4), проти якої грали без легіонерів.
Зустрічі ж із суперниками вищого рівня команда Халалходжіча програла - Бразилії (1:3) та Бельгії (0:1).
Цього року японці провели один матч - 23 березня вони зустрічалися у Льєжі зі збірною Малі та домоглися проти неї нічиєї 1:1. Японія врятувалася від поразки наприкінці матчу - у компенсований арбітром час забив Соя Накадзіма.
Якими будуть склади
Збірна України у березневих товариських матчах грає без травмованого лідера - Андрія Ярмоленка, який продовжує відновлюватися після ушкодження отриманого у матчі чемпіонату Німеччини за "Борусію" наприкінці січня.
Крім цього, зіграти проти Саудівської Аравії травми завадили захиснику "Динамо" Микиті Бурді та форварду бельгійського "Гента" Роману Яремчуку, яких Андрій Шевченко хотів перевірити у товариських іграх, але був вимушений відправити додому лікуватися.
Після зустрічі з аравійцями тренер ще й відпустив трьох футболістів до молодіжної збірної. На важливий гостьовий відбірковий матч Євро-2019 проти Англії попрямували півзахисники Віктор Коваленко, Володимир Шепелєв та голкіпер Андрій Лунін, який захищав ворота у грі проти Саудівської Аравії та дебютував у складі національної команди.
Читайте також: Українцям більше не доведеться сваритись через ЧС-2018 в Росії
У тій зустрічі невелике ушкодження отримав і Віктор Циганков, який кілька днів тренувався за індивідуальною програмою. Проте, Шевченко запевнив, що динамівський вінгер вже займається у загальній групі на повну силу та готовий зіграти проти Японії.
Чимало кадрових проблем мають і японці. Через травми їм не допоможуть захисники Хірокі Сакаї з "Марселя" та Мая Йошіда із "Саутгемптона", півзахисник дортмундської "Борусії" Сіндзі Кагава та форвард "Лестера" Сіндзі Окадзакі.
Як Україна грала проти Японії раніше
Збірні України та Японії раніше двічі зустрічалися у товариських матчах. У 2002 році наша збірна під керівництвом Леоніда Буряка програла у гостях з рахунком 0:1.
Українці взяли реванш у 2005 році, коли їх тренував Олег Блохін вони виграли у Києві - 1:0. Перемогу нашій команді приніс гол Андрія Гусина з пенальті. У тому матчі брав участь Руслан Ротань, який може знову зіграти з японцями через 13 років.
Хто буде фаворитом
Букмекери у товариському матчі у Льєжі не бачать фаворита. На перемогу Японії вони пропонують коефіцієнт 2.60, на Україну дають 2.65, а на нічию - 3.20.
- Актуальне
- Важливе