10 книжок для дітей до "Книжкового Арсеналу"

Анастасія Герасимова
22 травня, 2018 вiвторок
17:23

30 травня розпочне роботу Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" ‒ найочікуваніша літературна подія столиці. Що там можна буде придбати для свого нащадка

Видавці підготували безліч цікавих новинок для всіх читачів, особливо для дітей і підлітків. Пропонуємо десять варіантів.

Рейчел Вільямс і Емілі Гокінс "Атлас тварин"

#книголав

null

Ця книжка присвячена неймовірному вмінню тварин виживати в дикій природі. Її авторки запрошують у захопливу подорож материками, розповідаючи цікаві факти про ссавців, птахів, комах, плазунів тощо. Великий формат й докладні ілюстрації ‒ додатковий плюс книжки. Її читання затягує. Батькам разом із дитиною неодмінно захочеться передивитися всі примітки, адже інформація в них дивує, незалежно ваід віку того, хто перегортає сторінки. Чи знали ви, що у мандрівці до річки Мара бере участь понад мільйон антилоп гну, що ведмеді барибали можуть спати без їжі та води більше семи місяців, а маленьких кенгуру називають "джої"? Українську фауну представляє річковий бобер, про якого теж можна дізнатися багато цікавого. Рейчел Вільямс і Емілі Гокінс роблять акцент на тому, що людина має турбуватися про природу, берегти тварин, чиє існування знаходиться під загрозою.

 

Давид Калі "Курйози, що трапляються на шляху до школи"

Vivat

null

Чому ви запізнювалися до школи? Переводили бабусю через дорогу? Діставали з великої калюжі м’ячика для молодших дітей? Все це нудно у порівнянні з тим, що відбувалося по дорозі до школи з героєм книжки Давида Калі. Злі ніндзя, велетенська мавпа, мурахи-хижаки, дівчинка в червоному каптурі й з пиріжками, президент, який просить урятувати планету… Ось так живуть справжні хлоп’ята! А дорослі, які їм не вірять, ризикують бути з’їденими динозавром, що опинився біля школи через збій у роботі машини часу. Давид Калі, письменник, автор понад 40 творів для дітей, спільно з Бенджаміном Шо, французьким ілюстратором, створили веселу історію про хлопчика, який так майстерно хитрує, що це викликає захоплення.

 

Оксана Лущевська "Опікуни для жирафа"

Видавництво Старого Лева

null

Дитяча вразливість потребує додаткової уваги батьків, адже ніколи не знаєш, що вразить малюка, змусить його хвилюватися й переживати. Маленька Оля, сестричка оповідача книжки «Опікуни для жирафа», загадала на день народження цілий тиждень ходити у зоопарк. Батьки погодилися, адже тато саме був у відпустці. У зоопарку Оля побачила тварин у клітках і демонстрацію зоо-активістів. Все це вразило дівчинку настільки, що Оля стала погано спати й малювати сумні рисунки. Тоді батьки розповіли дівчинці, що тварини опиняються в зоопарку через хворобу або рятуючись від браконьєрів. А ще є можливість стати опікуном якоїсь тваринки, виділяючи гроші на покращення її утримання. Вся родина пристала на цю ідеї, обравши жирафа Джуто. Оля навіть розбила свою скарбничку! Але ж у зоопарку ще стільки милих мешканців! Хто знає, можливо після прочитання книжки Оксани Лущевської у декого з них теж з’являться свої опікуни.

 

Оскар Бреніф’є "Хто я?"

Маміно

null

Оскар Бреніф’є ‒ культова особистість серед батьків, які прагнуть виховати зі своєї дитини особистість, що вміє критично мислити та не боїться вирізнятися. Експерт ЮНЕСКО, філософ і письменник, Бреніф’є у своїй книжці "Хто я?" пропонує дітям відповіді з докладними поясненнями на складні запитання, яких татусі й мамусі часто уникають: Ти тварина? Ти такий, як усі? Чим ти зобов’язаний батькам? Чи ти обираєш, якою людиною тобі бути? Розтлумачення подаються разом з кумедними ілюстраціями, які допомагають юному читачеві краще засвоїти прочитане. Автор зачіпає теми смерті, самовизначення, кохання, расизму, ненависті. При цьому Бренф’є закликає читача розвивати відповідь, поки вона не стає ідеально логічною й послідовною. Цю книжку корисно читати батькам і дітям разом, щоб дізнатися одне про одного більше.

 

Ніл Ґейман "На щастя, молоко"

КМ-Букс

null

Суперпопулярний британський автор романів у жанрі фентезі для дорослої аудиторії з 2002 року пише й для дітей. Ілюстрована повість "На щастя, молоко" з’явилася у 2013-му, отримавши свою порцію схвальних відгуків. У ній ‒ полегшений варіант тексту від Ґеймана, але все одно ‒ вигадливий, несподіваний, з чудовим гумором. Перед читачем постає звичайна родина. Мама поїхала у відрядження, залишивши дітей на тата. Несподівано виявляється, що в холодильнику є лише апельсиновий сік, а молока для вранішніх пластівців нема. Що робити? Йти до магазину. Так станеться, що на шляху тата трапиться просторово-часовий континуум, створений прибульцями, щоб заволодіти нашою планетою. І це далеко не всі прикрощі та небезпеки, які доведеться подолати пінті молока та її власнику на шляху додому. Легка, весела книжка для дітей і батьків, які не бояться літературних експериментів.

 

Малгожата Стренковська-Заремба "Детектив Кефірчик у пошуках скелета"

Урбіно

null

Якось з кабінету біології зник скелет, з чого й почалася низка незрозумілих подій у школі, де навчається Теодор Кефірчик. Хлопчик мріє стати детективом, тому не втрачає нагоди проявити свої здібності, відшукуючи зниклого кота чи поцуплені троянди. Оповідь і ведеться від Теодора, який є веселим, кмітливим розбишакою. До слова, Малгожата Стренковська-Заремба ‒ популярна у Польщі авторка книжок для дітей і підлітків, лауреатка багатьох премій, входить до польського відділення Міжнародної ради з дитячої юнацької книги (IBBY). Отже, Кефірчик разом з другом, чемним Домініком, якого всі матусі ставлять у приклад своїм синам, розпочинають розслідування. На них чекатимуть справжні поліцейські й серйозні злочинці, а на читача ‒ багато гумору, заплутана інтрига й чудові персонажі.

 

Даніель Пеннак "Око вовка"

Час майстрів

null

Неймовірно зворушлива історія, написана відомим французьким письменником, лауреатом численних премій. Що цікаво, Даніель Пеннак двадцять п’ять років викладав дітям з вадами розвитку. "Око вовка" ‒ книжка про стару тварину з Аляски та хлопчика-сироту. Ці дві самотності бачать одне одного у зоопарку, коли навкруги немає нікого. Вовка бентежить те, що хлопчик уважно спостерігає за ним, але у тварини лише одне око, вона злиться і плаче… І що робить його візаві? Закриває своє друге око рукою. Так починається їхня дружба і розповідь про долі вовка та хлопчика. Кожному з них судилося пройти крізь втрати, біль та самотність. Фінал твору відповідає високому рівню цього художнього тексту, тому варто усвідомити, що він не має бути обов’язково позитивним.

 

Анастасія Лавренішина "Дрімучий ліс"

Фонтан казок

null

Родзинкою цієї книжки є малюнки Нідії Дойчевої-Бут, однієї з кращих українських ілюстраторок. За сюжетом Уляна не знає, якого вона роду, звідки вона й де її батьки. Скільки себе пам’ятає, дівчина мешкає у страшної рогатої чаклунки ‒ Старої. Події повісті відбуваються у Дрімучому лісі, який є окремою дійовою особою з власним характером, якщо не сказати “норовом”. Хоч Стару мешканці лісу бояться і поважають, вважають головною, сам він не квапиться розкривати відьмі всі свої секрети. Але за збігом казкових обставин Уляні доведеться вирушити у найпотаємніші закутки лісу, щоб виконати завдання Старої ‒ принести Відьомську книгу. Пригоди, адаптований під смаки сучасного читача фольклор, візуальне рішення книжки ‒ все це робить її достойною прочитання.

 

Галина Вдовиченко "Сова"

Чорні вівці

null

За зізнанням авторки, книжка "Сова" буде цікавою не лише дітям, а й дорослим. Суть її у тому, що дві пташки мали різні звички ‒ спати довго й прокидатися рано. Сова й Жайворонок товарищували. Їхня дружба дивувала інших птахів, бо хижачка Сова могла запросто проковтнути крихітного Жайворонка. Натомість вони мило спілкувалися, розповідаючи одне одному про переваги кожен свого способу життя. Наслухавшись історій Жайворонка про прекрасний вранішній світ, Сова вирішила й собі стати ранньою пташкою. Але як полювати, коли сонце сліпить очі? Як чути здобич, коли навкруги такий галас від інших птахів? Бідолашна Сова ‒ голодна, втомлена. Але цей експеримент навчить її цінувати те, що є, бачити красу там, де все раніше здавалося буденним.

 

Олександр Есаулов "Полювання на доґхантерів"

Теза

null

Свідомого сучасного члена суспільства треба виховувати з дитинства. Бажано робити це ненав’язливо, за допомогою історії, яка буде зрозумілою, цікавою й близькою. Якщо ж автор не вдаватиметься до повчань, а розмовлятиме з читачами як з рівними собі, ефект неодмінно буде позитивним. "Полювання на доґхантерів" Олександра Есаулова порушує низку важливих тем: взаємодопомоги, захисту тварин, дружби, пошуку правди. Якось по дорозі зі школи на Тасю накинулася зграя собак. Після цього випадку її друзі Льоха й Миха побачили біля магазину тварину, що явно помирала від отруєння. Це видовище вразило дітей настільки, що вони вирішили провести власне розслідування й знайти доґхантера, адже деякі ситуації потребують не емоцій, а холодного розуму й рішучих дій.

 

Читайте також:
26 вересня, 2021 неділя
Джошуа назвав несподівану причину поразки від Усика
Дмитро Ярош
Автор Сергій Руденко
25 вересня, 2021 субота
Дмитро Ярош: Ми зсередини розвалимо Росію
26 вересня, 2021 неділя
На відпочинку з Шойгу в Сибіру Путін виглядав збентеженим та спирався на палицю
Київ
+12
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.56
  Купівля 26.56
  Продаж 26.78
 • EUR
  Купівля 31
  Продаж 31.39
 • Актуальне
 • Важливе
2021, понедiлок
27 вересня
22:49
Президентські та парламентські вибори: Зеленський заявив про плани розширити електронні послуги в Україні
22:29
вакцина
Іспанія пожертвує третім країнам 30 млн доз вакцин від коронавірусу
22:20
Джо Байден
Коронавірус: Байден отримав третю дозу вакцини
22:08
"Металіст 1925" - "Чорноморець"
УПЛ: Який вигляд має турнірна таблиця після усіх матчів 9-го туру чемпіонату України
21:59
Олександр Усик та Ентоні Джошуа
Ненавидіти росіян - для нього як ненавидіти своє дитинство, - президент ФБУ неоднозначно захистив Усика
21:58
камери на дорогах
На українських дорогах запрацюють ще 20 камер автофіксації порушень ПДР
21:36
Замах на Шефіра
Замах на Шефіра: водій продовжує лікуватися у "Феофанії"
21:27
"Чорноморець" - "Інгулець"
"Чорноморець" та "Інгулець" зіграли внічию в останньому матчі 9-го туру УПЛ
21:23
собаки
Президент Південної Кореї пропонує заборонити їсти собак у країні
20:51
військовий марш
В Україні змінили положення про військову службу в ЗСУ
20:36
Тюрма на Лонцького
В українського політв'язня Яцкіна в Криму погіршився стан здоров'я
20:33
Вимагала щомісячні відкати у підприємця: на Полтавщині судитимуть посадовицю ДПС
20:22
Олександр Усик
У мене січка на чолі, пару синців під очима і чотири пояси, - Усик зізнався, коли стався переломний момент у його бою з Джошуа
20:06
COVID-сертифікати
У застосунку "Дія" не можна отримати внутрішній COVID-сертифікат без біометричного паспорта, - Мінцифри
19:59
Мирон Маркевич
Маркевич дав прогноз на матч Ліги чемпіонів "Шахтар" - "Інтер"
19:41
Телескоп Hubble
Hubble показав фотографію спіральної галактики в сузір'ї Терези
19:22
Дмитро Разумков
Разумкова поки не запрошували на засідання "слуг" у Трускавці
19:13
коронавірус
На Сумщині у двох закладах освіти виявили випадки COVID-19: там не вакцинувались 80% персоналу
18:52
Зеленський
Замах на Шефіра: в УДО заявили, що не посилювали охорону Зеленському
18:46
У Шепетівці зенітники відпрацювали знищення повітряних цілей противника
18:29
МОЗ
МОЗ вимагає відсторонювати головлікарів за підробку COVID-свідоцтв
18:17
держбюджет
Плюси та мінуси проєкту держбюджету на 2022 рік. Експертне опитування
18:10
Ярослав Рущишин
Нардеп Рущишин пояснив, чи може частина "Голосу" підтримати відставку Разумкова
18:10
Pfizer
Pfizer почала нову фазу випробувань пігулок проти коронавірусу
18:04
Анонс
Еспресо
29 вересня - Еспресо покаже спецпроект до 80-ї річниці трагедії в Бабиному Яру
18:02
PR
кредит
Що таке онлайн кредит
18:02
Нафтогаз
В уряді назвали імена новопризначених виконуючих обов'язки членів правління Нафтогазу
17:49
обстріл
Окупанти обстріляли українські позиції поблизу Попасної та Новолуганського
17:43
Укрзалізниця
Укрзалізниця почала продаж непрофільних активів: планує отримати мінімум 13 млн грн
17:33
Макрон
У Макрона жбурнули яйцем на виставці в Ліоні
17:24
Уряд США надасть Україні додаткові $9 млн на систему охорони здоров'я і розвиток економіки
17:17
Наталка Діденко
"Температура повітря вже бадьорить": Наталка Діденко попередила про нічну прохолоду, дощі й тумани
17:15
СБУ викрила схему крадіжки грошей іноземців під виглядом "інвестицій" в криптовалюту
16:28
Рада
"Слуга народу" та "Європейська Солідарність" очолюють рейтинг партій на виборах до Ради, - соцопитування
16:22
Олександр Усик та Ентоні Джошуа (ліворуч)
Усик зізнався, де хотів би провести повторний бій з Джошуа
16:21
газ
Постачальники опублікували жовтневі ціни на газ для споживачів: скільки платитимемо в опалювальний сезон
15:59
Київ марафон
У центрі Києва обмежать рух транспорту 2-3 жовтня: список вулиць
15:59
права
У посвідченнях водія з'являться нові позначення: що вони означатимуть
15:55
лікар
У Китаї обмежили аборти без медичних показань
15:54
Олександр Петраков
Суркіс розкритикував роботу тренера збірної України Петракова
Більше новин