live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Анастасія Герасимова 8 червня, 2018 п'ятниця

5 нових книжок про саморозвиток і бізнес

Як зробити успіх постійним, досягти прибутків Google та уникнути найпоширеніших помилок у бізнесі. Нові книги, які допоможуть у розвитку власної справи

 

"Витончене мистецтво забивати на все", Марк Менсон 

Видавництво: Наш Формат

null

Американська мрія чи "і жили вони довго та щасливо" ‒ пережитки культурної парадигми, в якій невдача була тавром, а "очікування принца" ‒ пропагандою корисної бездіяльності. 

У своїй книжці американський письменник, блогер і мандрівник Марк Менсон ступає на шлях боротьби з "позитивними та щасливими меседжами популярної психології, якими нас звідусіль завалюють". Автор прагне навернути читача до адекватного сприйняття світу, де необов’язково щохвилини робити селфі, добиратися на роботу на гвинтокрилі чи витрачати всі зароблені гроші на заняття тенісом. 

У постійному оточенні високих вимог людина зіштовхується з тим, скільки всього не має. Чере це вона починає відчувати провину, а часом і впадати у депресію. Щоб зберегти своє "я", варто заглибитися у витончене мистецтво забивати на все. 

"Забити ‒ означає наплювати на всі найважчі випробування життя і просто робити своє». Веселий, ерудований, прямолінійний, Менсон просить своїх читачів менше перейматися усіляким дрібницями. А ще він пояснить, чому важливо казати "ні" і сприймати поразку як рух уперед.         


"Міряй важливе. OKR: проста ідея зростання вдесятеро", Джон Доер 

Видавництво: Yakaboo Publishing

null

OKR ‒ абревіатура від "Цілі та Ключові Результати" (Objectives and Key Results). Це спільний протокол, що окреслює дорожню карту для компаній, команд та індивідуальних виконавців.

За переконанням американського інвестора та члена ради директорів Google Джона Доера, OKR є тією основою, яка допоможе досягти успіху у бізнесі. Для цього потрібна лише творча і потужна лідерська складова.

Приклади застосування системи OKR автор найчастіше наводить із досвіду Google та Intel. Свою оповідь Доер починає з історії революції менеджменту, яку ініціював професор, журналіст, історик Пітер Друкер. Саме він одним з перших у середині ХХ століття почав говорити про те, що будь-яка корпорація має бути "побудованою на довірі та повазі до працівників, а не просто машиною для отримання прибутку".

Засадничими принципами керування Друкер називав "управління за цілями та самоконтроль", що й стало зародженням OKR. Далі автор, аналізуючи кейси вже згаданих компаній, наводитиме приклади особливостей управління бізнесом ‒ суперздібностей ‒ завдяки яким можна досягти висот зірок Кремнієвої долини. 


 

"Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід", Стівен Кові 

Видавництво: Клуб Сімейного Дозвілля

null

Традиційний тайм-менеджмент спирається на теорію: якщо людина працюватиме продуктивніше, то зможе контролювати власне життя. А посиливши контроль, здобуде мир і вдоволення.

Стівен Кові, експерт із самоуправління та ефективної організації життя, не погоджується з цим твердженням: "Годі думати, що наше щастя залежить від здатності все контролювати".

Автор пропонує кардинально інший підхід. У ньому головну увагу приділяють принципам і голосу совісті. "

Він ширший за традиційні приписи діяти швидше, наполегливіше, розумніше і більше. Замість пропонувати вам іще одного годинника, ми подаруємо компас, бо напрям вашого руху важливіший за його швидкість".

Кові нагадує своїм читачам, що життя ‒ це не постійна гонитва за стандартами, що нав’язує суспільство споживання. Важливо вміти виокремлювати для себе дійсно важливі речі, які роблять нас собою, а не тими, ким прагнемо здаватися. 


"Дилеми засновника бізнесу. Як попередити помилки й уникнути їх під час створення стартапу", Ноам Вассерман

Видавництво: Vivat

null

"Я витратив понад десять років, працюючи із сотнями засновників стартапів та майбутніми підприємцями, зібрав та проаналізував дані майже 10 000 засновників компаній у сфері високих технологій та індустрії біологічних наук», ‒ пише професор Гарвардської школи бізнесу Ноам Вассерман.

Він підсумував всі результати і створив книжку, яка вбереже стартаперів-початківців від найпоширеніших помилок у веденні бізнесу.

Важко знайти більш хаотичний процес, ніж створення справи з нуля. Автор зазначає, що й підприємці дуже різні, але Вассерман спромігся виокремити закономірності у робочій поведінці як керівників, так і виконавців.

Звідси й з’являються дилеми засновників бізнесу. На якому етапі кар’єри можна створювати власний стартап? Чи варто створювати компанію самостійно, чи краще залучити співвласників? Кого робити співвласниками? Друзів? Родичів? Як ділити прибуток?.. На безліч актуальних запитань Вассерман дає практичні поради і подає переконливі кейси, наукові дослідження тощо. 


"Серійний переможець: п'ять дій для створення вашого циклу успіху", Леррі Вайдел 

Видавництво: #книголав

null

Леррі Вайдел ‒ популярний у США фінансовий консультант, випускник Технологічного інституту Джорджиї. Він знає з власного досвіду, що кожна людина має нерозкритий потенціал переможця у тій чи іншій галузі. Але чому комусь вдається заробляти значні статки, а комусь ні? Чому успіх одних є постійним, а інших ‒ схожим на гру в лотерею? 

За Леррі Вайделом, секрет тих, кого він називає "серійними переможцями", полягає у послідовних діях, які забезпечують прогрес. Як правило, про них не заведено писати у глянцевих журналах, їх взагалі мало хто помічає, адже успіх у загальній свідомості сприймається як миттєвість або випадок. 

На противагу цьому, Вайдел виокремлює п’ять дій, що складають цикл тріумфу: ухвалення рішення, перевиконування, коригування, доведення справи до кінця, постійне вдосконалення. 

Вайдел не робить з успіху культу. Він хоче допомогти тим, кому необхідні поради для старту власного бізнесу.

Введіть слово, щоб почати