З акцизом чи зі знижкою. Чого вимагають євробляхери та що їм пропонують у Раді


фото: krapka.club
Власники євроблях вимагають ухвалити законопроекти для легалізації авто, але з “народними правками”. Депутати вже погодилися зробити знижку 50% на розмитнення

7 листопада Київ знову захлинувся від заторів. Центр міста частково перекрили власники автомобілів на іноземній реєстрації.

Серед головних вимог: Рада має проголосувати законопроекти, які фактично легалізують авто на єврономерах в Україні, але з “народними правками”.

У разі неприйняття вимог, євробляхери обіцяють “безтрокові акції непокори в кожній області України”.

Вчора у парламентському комітеті з питань податкової та митної політики знову пішли на поступки власникам таких авто та винесли нову пропозицію задля врегулювання проблеми з “євробляхами”.

До чого зрештою може дійти, адже голосувати за законопроекти в цілому парламент повинен уже завтра, 8 листопада.

Чому знову протестують власники авто на єврономерах

Головна вимога євробляхерів: прийняття “народних правок” до законопроектів 8487 та 8488.

Нагадаємо 13  липня, Рада підтримала в першому читанні законопроекти про зниження акцизного податку з автомобілів (№8487) та посилення контролю над переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах (№8488).

Читайте також: З високими штрафами, але законні. Як Рада пішла назустріч "євробляхерам"

Законопроект про зниження акцизного податку з автомобілів (№8487) фактично скасовує екологічну вимогу "євро-5" та пропонує рахувати вартість акцизу на привезену автівку за такою формулою:

Базова ставка у формулі залежатиме від типу двигуна: якщо бензиновий - 50 євро, якщо дизельний - 75 євро.

Коефіцієнт віку - це кількість повних календарних років. А щоб визначити коефіцієнт двигуна, слід поділити об’єм двигуна автівки на 1 000см3.

Наприклад, за розмитнення бензинової автівки віком 15 років та з об’ємом двигуна 1600 см3 доведеться віддати 1200 євро:

50 євро x 1,6 (1600 см3 /1000) x 15 років = 1200 євро

А от акциз такої ж автівки, але з дизельним двигуном вже буде на 600 євро вищим:

75 євро x 1,6 (1600 см3 /1000) x 15 років = 1800 євро

Також потрібно сплатити ввізне мито (10%), податок до пенсійного фонду (3-5%) та податок на додану вартість (20% від суми вартості авто, акцизу та ввізного мита).

В липні, коли Рада голосувала за ці законопроекти в першому читанні, такий варіант розмитнення назвали компромісним. Однак зараз євробляхери вже незадоволені формулою розрахунку акцизу.

Читайте також: Україну заполонили євробляхи.7 причин, чому виник шалений бум на авто з єврономерами

Чого вимагають євробляхери

Нагадаємо, без ухвалення законопроекту акциз при розмитненні забрав би у автовласника з прикладу вище майже 4 тис. євро.

Втім, євробляхери вважають, що це незначні поступки та пропонують “народні правки” до формули обрахунку акцизного збору. Зокрема, найбільше викликає питання коефіцієнту віку у формулі.

Якщо б автівка в нашому прикладі була на 10 років "молодшою" (тобто 5 років) після ухвалення законопроекту на сплату акцизу довелось би віддати лише 400-600 євро залежно від типу двигуна.

Читайте також: Чому виник бляхомайдан та що буде з автівками на єврономерах

У цьому головний задум авторів законопроекту: чим "свіжіше" авто, тим менший акциз. Згідно із задумом законотворців, це повинно зробити придбання нових авто вигіднішим та вберегти Україну від навали євробрухту.

“Прибрати коефіцієнт віку у формулі розрахунку акцизу, що знизить його практично до незначного для автомобіля будь-якого віку, але формально полегшить прийняття змін до діючого закону так як збережеться формальна наявність акцизу”, - пояснюють вимогу активісти “Авто Євро Сила” на своїй сторінці Facebook.

“Таким чином нове повне доступне розмитнення складе (ПДВ+Мито+Військовий збір+Акциз) все разом близько 40% від вартості авто на постійній основі для кожного українця”, - підрахували в “Авто Євро Сила”.

Також протестувальники виступають проти підвищення цін на пальне та вимагають прив'язати акциз до гривні. Ще одна вимога 0 припинення знищення доріг через бездіяльність голови Укртрансбезпека Михайла Ноняка, та виявлених фактів корупції його підлеглих.

Читайте також: Від чого залежать ціни на пальне та чи можливо штучно на них вплинути

У разі неприйняття вимог, євробляхери обіцяють “безтрокові акції непокори в кожній області України”.

Що пропонують у Раді

6 листопада 2018 року на комітеті з питань податкової та митної політики Верховної Ради України відбулось обговорення законопроектів номер 8487 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" та 8488 "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України", які мають на меті знизити ставки розмитнення на ввіз іноземних авто та вирішення проблем "євроблях".

Читайте також: Крадуть, штрафують, конфісковують. Що чекає на власників авто на єврономерах

Під час засідання голова комітету Ніна Южаніна озвучила низку ідей щодо встановлення строків для пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну. Відомо, що за пропозиції проголосували 15 з 18 членів комітету.

Депутати погодили, що окрім ставок акцизу, які затверджені в першому читанні, пропонується надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 30 днів після набуття чинності закону у силу.

Тобто, фактично, розмитнення для власників автівки на єврономерах, буде з 50% знижкою, якщо вони зроблять це в перший місяць дії закону.

“Це означає, що навіть за автомобілі з найбільшим пробігом та об’ємом двигуна власники заплатять за розмитнення лише половину”, - пояснила Южаніна в ефірі Еспресо.TV

Перш за все такі можливості матимуть ті власники, у яких все гаразд з документами на авто.

Ті ж авто, які будуть розмитнені в наступні 60 днів, будуть розмитнені з коефіцієнтом 0,75, пояснює Южаніна.  

Норма щодо відміни екологічних стандартів при розмитнення такого автомобілю залишається без змін, як це прописано в першій редакції законопроекту.

Южаніна скаржиться, що депутати йдуть на зустріч активістам, але євробляхери щоразу вимагають ще більше.

“Так ось, найбільш компромісне рішення було прийняте вчора”. - заявила голова комітету. - “Я вважаю, що більше вже зробити не можна.”

“І якщо ми скасуємо акциз взагалі чи нівелюємо якусь його частину, як вони б хотіли, це означає, що держава в цілому недоотримає значну суму надходжень бюджету”, - пояснила Ніна Южаніна.

Також нардеп пояснила, що дали у комітеті доручення Кабінету міністрів розробити порядок розмитнення таких авто протягом місяця.

Южаніна зауважила, що всі сплачені податки за розмитнення “євроблях”, які були ввезені до прийняття закону, мають надійти в Пенсійний фонд України.

Нагадаємо, голосувати за законопроекти у другому читанні та в цілому Рада планує 8 листопада.

новини партнерів

25 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати