5 головних досягнень збірної України у 2018 році
Для збірної України з футболу товариський матч проти Туреччини став останнім у 2018 році, який виявився надзвичайно успішним для команди Андрія Шевченка
Еспресо.TV розповідає про головні досягнення збірної України у 2018 році.
Перемога у Лізі націй
Перед стартом у новому турнірі УЄФА для збірних, команді Андрія Шевченка давали мало шансів на успіх. Українці невдало виступили у попередньому відбірковому турнірі та не змогли пробитися до фінальної частини чемпіонату світу, фінішувавши у своїй групі слідом за Ісландією та Хорватією.
Збірна мала суттєві кадрові проблеми, адже багато виконавців не отримували необхідної ігрової практики у своїх клубах - як українських, так іноземних. До того ж, у Лізі націй у суперники по групі нашій команді дісталися міцні збірні Словаччини та Чехії.
Незважаючи на це, Андрію Шевченку вдалося посоромити скептиків. Збірна України стартувала у Лізі націй з гостьової перемоги над Чехією. Українці пропустили першими вже на 4-й хвилині, але зуміли переламати хід зустрічі. Наші футболісти не відступили від свого плану на гру та перевершили суперника в усіх компонентах. Винагородою за це стала вирвана у компенсований час зусиллями Олександра Зінченка перемога 2:1.
Читайте також: Чому талановита молодь Шевченка змінює збірну на краще
У другому турі збірна України провела складний домашній матч проти Словаччини. На полі точилася рівна боротьба, але наша команда зуміла вийти з неї переможницею. На 80-й хвилині Віктор Циганков заробив пенальті, який реалізував Андрій Ярмоленко та приніс перемогу 1:0.
Вже перед домашнім матчем проти Чехії українці опинилися за півкроку до дострокової перемоги у групі. Для цього було необхідно не програти чехам на своєму полі у Харкові. Втім команда Шевченка не стала робити ставку на нічию, а зробила все, щоб виграти. Україна завдяки голу Руслана Малиновського перемогла Чехію 1:0 та достроково стала переможницею групи.
Раніше так переконливо збірна України вирішувала своє завдання лише одного разу - у відборі до чемпіонату світу-2006. Тоді під керівництвом Олега Блохіна наша команда достроково вийшла до фінальної частини ЧС. А вже там українці дійшли до чвертьфіналу, що й досі залишається найбільшим досягненням нашої національної команди.
Вихід до елітного дивізіону
Завдяки перемозі у групі збірна України стала першою у історії командою, яка здобула путівку до елітного дивізіону Ліги націй. Там українці зіграють у 2020 році, коли відбудеться другий розіграш турніру.
Команда Андрія Шевченка отримає можливість зустрітися із найсильнішими командами Європи. З ними вона грає вкрай рідко, оскільки з елітними збірними вкрай важко домовитися про товариські матчі, а Федерація футболу України для цього традиційно не докладає особливих зусиль.
Тому у наступній Лізі націй у наших футболістів з’явиться можливість перевірити свої сили у протистоянні з найкращими збірними континенту. Ці матчі допоможуть команді прогресувати та рости.
Разом з Україною у дивізіоні A у наступному розіграші виступлять Португалія, Англія, Нідерланди, Швейцарія, Франція, Бельгія, Іспанія, Італія, Швеція, Данія та Боснія і Герцеговина.
Окрім потрапляння до еліти, збірна України отримала додатковий шанс у відбірковому турнірі до Євро-2020. Якщо команді Андрія Шевченка у 2019 році не вдасться здолати кваліфікацію у класичному форматі, вона потрапить у додатковий стиковий турнір, де представники кожного дивізіону Ліги націй, які не потрапили на чемпіонат Європи, розіграють чотири додаткові путівки до фінальної частини.
Змагання складатимуться із півфіналів та фіналу, переможець якого отримає перепустку на Євро-2020. Поки серед потенційних суперників українців Швеція, Данія та Боснія і Герцеговина. Якщо вони потраплять на Євро напряму, їхнє місце займуть, команди, які фінішували у своїх групах слідом. Серед інших, українці можуть зустрітися з росіянами, з якими зараз УЄФА розводить нашу команду по різних групах.
Омолоджений склад
Ще одним досягнення Андрія Шевченка на чолі збірної України стало кардинальне омолодження команди. Головний тренер не боявся довіряти молоді та проводити кадрові експерименти.
Цієї осені у складі збірної України закріпилися одразу кілька молодих футболістів. 23-річний Микита Бурда став основним центральним захисником команди та стабільно виходив у центрі оборони із Ярославом Ракицьким.
На лівому фланзі захисту впевнено почувається Микола Матвієнко. Важливо, що він є універсальним виконавцем. У "Шахтарі" 22-річний футболіст зіграв кілька матчів на протилежному фланзі та виходив у центрі. На позиції центрального оборонця він зіграв і за збірну України у товариському матчі проти Туреччини.
Якщо раніше збірна України була вкрай залежною від своїх лідерів і, скажімо, втрата Андрія Ярмоленка, перетворювалася для неї на нездоланну проблему, то зараз кадрові проблеми вирішуються. На правому фланзі півзахисту Ярмоленка завжди готовий замінити 21-річний Віктор Циганков, який за останній сезон перетворився на справжнього лідера "Динамо" та все гучніше заявляє про себе у збірній.
З кожним матчем все вагомішим стає внесок у командні дії Олександра Зінченка. У свій 21 рік він є гравцем "Манчестер Сіті". І нехай у англійському клуб хавбек сидить у запасі, робота із одним із найкращих тренерів світу - Хосепом Гвардіолою дається взнаки. Недарма зараз Зінченко найдорожчий український футболіст та з ціною у 15 млн євро перевершив навіть Ярмоленка та Коноплянку.
Згадуваний матч проти Туреччини взагалі став для збірної України рекордним. Андрій Шевченко виставив наймолодший склад за усю історію національної команди. Середній вік команди склав 23,3 роки, а більшість її гравців ще можуть виступати за молодіжну збірну.
У цій грі у національній команді дебютували 19-річний захисник "Динамо" Віталій Миколенко та 21-річний форвард "Карпат" Мар’ян Швед.
А у стартовому складі вийшли інші молоді футболісти - голкіпер Андрій Лунін, який вважається одним із найперспетивніших у світу та належить мадридському "Реалу". У центрі півзахисту зіграв динамівець Микола Шапаренко, який поступово перетворюється на ключову фігуру у "Динамо". І цей список можна легко продовжити.
Достатньо сказати, що за час, коли збірну України очолює Шевченко, у ній дебютували 20 футболістів. Тож у команди гарне майбутнє, а за зміну майбутню зміну поколінь тренеру не варто хвилюватися. Коли за три-чотири року Андрій Ярмоленко, Євген Коноплянка, Андрій П’ятов наблизяться до завершення кар’єри, замість них буде кому грати.
Змістовна гра
За Андрія Шевченка суттєво змінилася ігрова модель збірної України. Раніше наша команда традиційно робила ставку на оборону та у більшості матчів діяла другим номером, підлаштовуючись від суперника. Водночас, українцям було складно перебудуватися у іграх із суперниками нижчими за класом, які самі закривалися на своїй половині поля.
Ставка робилася на фізичну міць, довгі передачі та контратаки. Тренери пояснювали це наявним підбором виконавців, які не здатні грати у інший футбол.
Проте, Шевченко ризикнув і почав ставити збірній України зовсім іншу гру. Вона заснована на контролі м’яча, середніх та коротких передачах та домінуванні на полі. Українці тепер воліють самі диктувати умови, а не підлаштовуватися.
Шевченко сповна використовує найкращі якості виконавців, які зараз зібралися у команді. З цими технічно обдарованими футболістами виглядало б дивним грати у захисний футбол. Адже справжньою стихією Зінченка, Циганкова, Марлоса, Ярмоленка та Коноплянки є атака. А чи не найважливішою ланкою у нинішній збірній України став Руслан Малиновський. Він є у центрі поля справжнім диригентом команди та зв’язує оборону та атаку.
Безпрограшна серія
Завдяки вдалій грі збірна України у 2018 році продемонструвала одну із найтриваліших переможних серій у своїй історії. Команда Шевченко протрималася без поразок впродовж дев’яти матчів. З листопада минулого року українці виграли шість матчів та тричі зіграли внічию
Відверто слабких суперників у нашої команди не було. Проти неї грали учасники чемпіонату світу - Саудівська Аравія (1:1), Японія (2:1), Марокко (0:0). Міцна команда Албанії (4:1) та навіть топова збірна Італії, з якою українці зіграли внічию 1:1.
Перервалася безпрограшні серія збірної України лише 16 листопада у заключному матчі Ліги націй, де наша збірна поступилася у гостях Словаччині (1:4). Втім, цій невдачі можна знайти виправдання. На відміну від суперників, команда Андрія Шевченка вирішила усі свої турнірні завдання та не було мотивованою. Вона грала одразу без кількох лідерів - Андрія Ярмоленка, Марлоса, Ярослава Ракицького. Крім цього, тренер випробував нову модель із трьома центральними захисниками, яка призвела до великої кількості помилок. Вже у наступному матчі проти Туреччини збірна України повернулася до звичної моделі та зіграла на своєму рівні.
А ще - у збірної України з’явився характер, на якому вона витягнула одразу кілька важливих матчів. Перемоги над Чехією та Словаччиною у Лізі націй, українці вирвали наприкінці зустрічей, буквально дотиснувши суперників. У матчі з італійцями перевага була на боці суперників, але українці знайшли у собі сили відігратися.
Загалом збірна України у 2018 році довела, що рухається у правильному напрямку. Якщо команда Шевченка продовжить прогресувати такими темпами, то одного потрапляння на Євро-2020 для неї буде замало. Перед збірною України стоятимуть набагато амбітніші завдання.
- Актуальне
- Важливе