//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сан-Франциско: морські леви, марихуана і безхатьки

Сан-Франциско - дивовижне місто. Контрасти у місті - на кожному кроці.

Сан-Франциско - дивовижне місто. У ньому тісно переплітаються розкіш й убогість, багатство і бідність. Безхатьки в обідраному одязі і багатії у дорогих костюмах стоять в одній черзі за кавою.

Контрасти у Сан-Франциско на кожному кроці. Тут круті пагорби, які вже за мить зникають і перед очима - рівна-прерівна площа Юніон-сквер.

Місто, яке 150 років тому було нікому нецікавим, зараз є мрією багатьох. IT-спеціалісти прагнуть потрапити у Кремнієву долину, туристи не тямляться від щастя, коли, як у кіно, на одній нозі мчать містом на канатному трамвайчику, а безхатьки зі всієї Америки тільки й бачать, як оселяться нарешті у Сан-Франциско - місті контрастів, надій і мрій. Міст Золота Брама та канатний трамвайчик стали головними символами міста. Однак є у нього й інші, негласні символи…      

Безхатьки, які заполонили Сан-Франциско 

Смердючий й у лахміттях волоцюга сидить біля автобусної зупинки. На вигляд йому не більше 30 років. Поруч нашкрябане ручкою на картонці: “Хочу їсти, допоможіть!”. Він не дивиться на перехожих, навіть не піднімає голови, коли хтось кидає скупі 25 центів. Безхатько сидить у смартфоні, інший його телефон заряджається від зарядного пристрою на автобусній зупинці. Це не типовий волоцюга, але таких “багатіів” чимало. За останніми даними, у Сан-Франциско 7500 безхатченків. Це майже удвічі менше, ніж у 2004 році. Але ані туристи, ані місцеві мешканці цього не помічають. Бо волоцюги повсюди.

Вдень їх найбільше у центрі міста - там, де можна отримати зиск від туристів. Місцеві часто вступають у довгі і непотрібні бесіди з волоцюгами про їхнє немічне життя і переконують взяти себе в руки і почати працювати. Та одне питання - навіщо? Бути безхатьком у Сан-Франциско - це достатньо вигідно. Щороку на одного волоцюгу виділяють 11000 доларів. З 2004 року місто вдвічі збільшило бюджет на безхатьок - зі 150 до 325 мільйонів доларів. Для волоцюг створені спеціальні притулки та нічліжки, є програма доступного житла, однак їм це не цікаво. Вони розбивають цілі наметові містечка на тротуарах у центрі міста - ось так їм подобається жити найбільше - без правил та вказівок. Більше за все волоцюг у Тендерлойні. Це старовинний район у центрі Сан-Франциско, який став пристанищем для безхатьок. Через це тут дешеві готелі та апартаменти, але не кожен наважується зупинитись у Тендерлойні. Прекрасний клімат і лояльні закони - ось чому у місті так багато волоцюг. Смердючі й у лахміттях вони відштовхують туристів. Однак, у той самий час, стали символом міста. І ті, хто приїжджають до Сан-Франциско вдруге, ставляться до безхатьок цілком лояльно і навіть без гидоти. 

Запах Сан-Франциска: який він?

У кожного міста є свій запах. Париж пахне ранковими круасанами, Рим - запашною кавою, а ось Сан-Франциско - марихуаною. Для недосвідченого туриста відразу незрозуміло, чим пахне/тхне у місті. Цей запах усюди - на вулицях, в метро і навіть у магазинах. Каліфорнія стала шостим штатом в Америці, де легалізували “травку”. А це значить, що кожен п'ятий американець може придбати наркотик легально.

До січня 2018 року ситуація була геть іншою. Мариухану можна було придбати виключно за медичними показниками. Та тепер все інакше. Купити “травку” може будь-хто старше 21-го року. Зберігати вдома можна 28-30 грамів марихуани. Більше того, за новим законодавством, ще й на балконі дозволили вирощувати 6 кущів психотропної рослини. Каліфорнійська влада таким чином бореться із чорним ринком. Усі компанії, які можуть продавати марихуану та супутні продукти, проходять кілька кіл пекла, аби отримати ліцензію. Крім того, їх обклали податками - регіональним, муніципальним та торговельним. За різними даними, це дозволить поповнити бюджет штату на мільярд доларів у рік. Противники канабісного каліфорнійського раю продовжують наполягати на скасуванні нового закону.

Однак вони у меншості. Серед “канабісних” заборон у штаті Каліфорнія - символічні не курити “травку” у публічних місцях, у 300-метровій зоні довкола навчальних закладів та за кермом. Але у Сан-Франциско таке відчуття, що канабіс вживають усі і всюди. Ось сидить безхатько із сигареткою і димить, а ось йде поважний пан у дорогому костюмі і теж курить марихуану. Каліфорнійська влада сподівається, що до 2021 року легальний оборот канабісу складе 5,8 мільярдів у рік. Поки що ці шалені гроші осідають виключно у кишенях торговців на чорному ринку.

Морські леви Сан-Франциско: тварини, без яких не було б міста

Морські леви у Сан-Франциско - на особливому рахунку. Одного разу вони з'явилися у місті і вирішили повністю конфіскувати пірс №39.

Це було у далекому 1989 році. Тоді жителі Сан-Франциска достеменно не розуміли, що принесе їм це сусідство. Спочатку лише кілька морських левів оселились тут, вже через рік їх стало 150, а зараз кількість тварин перевалює за півтори тисячі. Тоді, на початку 90-х, власники човнів та яхт були не в захваті від товстобоких тварин. Багато років вони користувались пристанню.  Аж тут заради морських левів місцева влада “попросила” їх забратись з причалу №39 разом із своїми човнами та яхтами.

Сморід та гамір зовсім не відлякали туристів. Навпаки звістка про появу новий мешканців Рибацької пристані стала справжньою сенсацією. Сан-Франциско заполонили туристи. Відтоді місцева влада ретельно слідкує за чистотою причалу №39. Тут постійно прибирають, чистять плоти, на яких лежать морські леви та наполегливо борються із запахами. У 2014 році ледь не сталась трагедія. Одного дня всі ссавці... зникли. Ви тільки уявіть паніку, яка панувала у місті. Та вже через місяць морські леви повернулись. Де вони були, що робили - ніхто не знає, головне, що повернулись. Зазвичай ці тварини миролюбиві. Хоча у Сан-Франциско було кілька нападів ссавців на людей. Біологи з Центру з вивчення морських левів твердили: тварини були психічно хворі, саме тому атакували. Але це одиничні випадки.

У Сан-Франциско категорично забороняють годувати ссавців. А ось фотографувати - скільки завгодно. Самі морські леви людей абсолютно не бояться. Навіть не так - їм просто байдуже на всіх. Морські леви у Сан-Франциско - як на курорті. Вага дорослого ссавця сягає майже 400 кілограмів - тоді, як традиційно вони важать на 100 кілограмів менше. Пріоритетний статус цих ссавців - понад усе!

 

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

22 квітня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати