Стань капіталістом або помри! - 5 новинок нон-фікшн на "Книжковому Арсеналі"

Ігор Бондар-Терещенко
24 травня, 2019 п'ятниця
11:57

Новинки нон-фікшн – це завжди корисні знання і нестандартна розповідь про відомі речі

Зміст

Цього разу на "Книжковому арсеналі" цей жанр представлений доволі широко – від маніфесту реалізму до нових методів маркетингу, включно з креативним методиками і урбаністичними інноваціями.

Ернст Ульріх фон Вайцзекер, Андерс Війкман. Come On! – К.: Саміт-книга, 2019

Ця феноменальна книжка про капіталізм, недалекоглядність, населення і руйнування планети, будучи видана за підтримки Української асоціації Римського Клубу і її голови Віктора Галасюка – по суті, маніфест реалізму.

Вихід з лабіринту "порожнього світу", де ресурси сприймалися майже як безмежні в якому ми жили ще не так давно, до «повного світу», де ми опинилися сьогодні. І саме сьогодні, як вважають автори, потрібна якісно нова парадигма, яку називають "новим Просвітництвом". "Нове Просвітництво", "Просвітництво 2.0", навряд чи буде зосереджене лише на Європі, - уточнюють автори. - Воно має увібрати видатні традиції інших цивілізацій. Ідеологія балансу між людиною і природою; між довгостроковими наслідками і тактичними завданнями; між швидкістю і стабільністю; між особистим та суспільним; між релігією та державою; між справедливою винагородою та соціальною рівністю; між ринковими силами та законом. Таким чином, двійко поважних авторів та ще понад 30 співавторів поєднують у своєму баченні майбутнього економіку, політику, екологію та навіть філософію і психологію, протиставляючи новий антропоцентризм віджилому ринковому фундаменталізму. Адже світ, в якому домінує людина, все ще може мати процвітаюче майбутнє для всіх. Для цього необхідно припинити деградацію нашої планети, і саме у зв’язку із цим книга запрошує читачів та учасників дискусії долучатися до одного з численних можливих шляхів створення сталого світового суспільства.

 

Роланд Смарт. Agile-маркетинг. Перетворення досвіду клієнтів на вашу конкурентну перевагу. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019

Не кожен бізнес сьогодні встигає за клієнтами. І якщо традиційний маркетинг перестає швидко задовольняти клієнтським запитам, то agile-маркетингу це якраз вдається. Книг про Agile-маркетингу, як відомо, написано зовсім мало. Натомість ця - повноцінне керівництво з гнучкого маркетингу.

Автор книги. Роланд Смарт, - досвідчений маркетолог, кілька років займає керівні посади. Він пояснює, для чого взагалі потрібні нові підходи, як їх використовувати разом з традиційними і як змінюється ставлення між споживачем і компанією.

"Річ у тім, - пояснює автор, - що старий метод намагався передбачити характеристики кінцевого продукту, а новий підхід адаптує продукт або напрям сервісу до результатів зворотного зв’язку з клієнтом". Таким чином, Agile — це потреба, бо тільки така методика допомагає продов­жити інновації. Книга буде корисна не тільки маркетологам, але і керівникам, бізнесменам і менеджерам з розвитку. "Сучасний маркетинг — це насамперед конкуренція на основі досвіду клієнта, - нагадують  Смарт. - Для ефективної роботи потрібні нові практики й платформи; у книжці я описую дорожню карту модернізації маркетингу".

Джек Траут, Стів Рівкін. Диференціюйся або помри. – Х.: Фабула, 2019

Це одна з основних книг всесвітньо визнаного короля позиціонування Джека Траута, справжня бомба, яка потрясла не тільки підвалини маркетингової теорії, але й практики бізнесу. Джек Траут і його співавтор Стів Рівкін у дивовижний спосіб демонструють, що диференціювання є наріжним каменем успішного маркетингу, пропонують розумні рішення з виживанню в умовах шаленої конкуренції, дають своєчасні і авторитетні рекомендації, відповідно до яких завтра будуть будуватися стратегії маркетингу.

Автори детально розбирають різноманітні стратегії диференціювання, показують «закулісну роботу», що стоїть за багатьма успіхами (і невдачами) в світовому маркетингу. Цікаво, що приклади наведені з різних галузей життя – від торгівлі до приватного життя. "Якщо ви ігноруєте свою унікальність і намагаєтеся бути всім для всіх, то швидко зруйнуєте те, що робить вас відмітними, - мовиться в одному з прикладів. - Розгляньмо компанію Chevrolet. Колись Chevrolet займала переважну частку на ринку сімейних автомобілів, однак потім вона спробувала додати до своєї ідентичності такі якості, як-от "дорогий", "спортивний", "маленький" і "вантажівка". "Відмінність" компанії розпорошилася, як і її бізнес.

Річард Флорида. Криза урбанізму. Чому міста роблять нас нещасними. – К.: Наш Формат, 2019

Ця книга про те, як сучасні міста колонізували заможні й успішні люди, залишивши далеко позаду жителів сіл і містечок. Хаби, коворкінги і хайтек-інновації поглинули парки, магазини та кав’ярні.

Розбудова міст і міських районів призвела до нестримного збільшення орендних плат і концентрації багатства. У цій книжці економіст і соціолог Річард Флорида розглядає кризу, що спричинила нинішній тип урбанізації. "Сьогодні, як ніколи раніше, - пише він, - завдяки силам кластеризації найбільш важливі й найбільш інноваційні галузі промисловості та найталановитіші, найамбітніші, найзаможніші люди концентруються у дрібці провідних суперзіркових міст з інтелектуальними і технологічними хабами. Ця невелика елітарна група перемагає у гонитві тоді як більшість міст, якщо не всі, боряться, завмирають".

Майкл Міхалко. 21 спосіб мислити креативно. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019

З цієї книжки можна дізнатися про унікальні техніки і вправи, що розвивають розумові здібності, а також знайти безліч цікавих завдань, ігор і головоломок на нестандартне мислення.

Приклади творчих проривів з історії, які змінили наш світ, надихнуть на практичне застосування цих методів і допоможуть активізувати творче «я». По суті, це портативний тренажер із вигадок, нестандартних підходів і нетипових вирішень типових питань. Сотні трюків, підказок, історій геніїв, головоломок, вправ та мозкових штурмів. Як невдачу можна перетворити на успіх? Як негативне можна перетворити на протилежне? Чим можна змінити графік? Чи можна змінити обслуговування? Чи спрацюють протилежності? Чи можна перемінити процес? "Коли подивитися на лінію поведінки таких геніїв креативності, як Леонардо да Вінчі, Томас Едісон, Альберт Ейнштейн, Пабло Пікассо тощо, - зауважує автор. - то виявиться, що так само, як у випадку з патерном дерев, форма і зміст їхньої поведінки нерозривно пов’язані між собою й не можуть бути відокремлені одне від одного. Творчі люди радісні та позитивні. Вони дивляться на те, «що є» і що "може бути", а не на те, "чого нема" й "чого не може бути". Замість відкидати можливості творчі люди використовують усі можливості — реальні й уявні. Вони вибирають тлумачення з власного світу, а не покладаються на інтерпретації інших людей. І найважливіше: творчі люди — креативні, тому що вважають себе креативними!

Теги:
Читайте також:
Київ
+22°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.35
  Купівля 40.35
  Продаж 40.88
 • EUR
  Купівля 43.27
  Продаж 44.06
 • Актуальне
 • Важливе
2024, неділя
23 червня
18:10
Оновлено
Наслідки обстрілу Харкова 23 червня 2024 року
Вдень 23 червня Росія скинула КАБи на Харків: 1 людина загинула, 11 поранених, половину міста знеструмлено
18:06
Поруч із місцем удару по приватній школі у Харкові (23 червня 2024 року)
У Харкові росіяни вдарили КАБом по приватній школі, яка незаконно працювала без укриття: поранено співробітника, дітей не було з огляду на вихідний
18:05
Українські шаблістки стали віцечемпіонками Європи
Українські шаблістки стали віцечемпіонками Європи
18:02
OPINION
Євген Дубогриз
Як поводитися з інвесторами
17:30
Інтерв’ю
Богдан Кліх
Україна рухається в ЄС зі швидкістю формули-1, де питання вступу поєднуються із питаннями відбудови інфраструктури, - ексміністр оборони Польщі Богдан Кліх
17:16
Шон Піннер
United Heroes екранізує книгу про війну в Україні звільненого з полону британського добровольця Шона Піннера
17:08
світло
Коли не буде світла 24 червня: інформація від Укренерго
16:58
Оновлено
Наслідки атаки на Київщину 23 червня
Пошкоджено понад 100 приватних будинків та кілька корпусів лікарні: міська голова Василькова про наслідки ракетної атаки
16:41
Оновлено
Воїни 47 ОМБр, ЗСУ, війна
Найбільше росіяни намагаються просунутись уперед на Куп'янському та Покровському напрямках, - Генштаб
16:15
гроза
Де 24 червня в Україні пройдуть дощі: прогноз погоди від Наталки Діденко
16:02
OPINION
Юрій Ніколов
Чому велика генерація не врятує від блекаутів
15:55
Ексклюзив
Велика Британія намагається переконати США та Німеччину дати Україні запрошення до НАТО на саміті у Вашингтоні, - кореспондент "Радіо Свобода" Ковач
15:51
Жінку, яка вчинила наругу над могилами загиблих за Україну воїнів Да Вінчі, Джуса та Петриченка, помістили у психлікарню
15:37
Протести Ізраїль
У Тель-Авіві тривають антивоєнні мітинги: між протестувальниками та поліцією розпочались сутички
15:32
Росія з КНДР
Протягом пів року КНДР імовірно передала РФ 1,6 млн артснарядів, - WP
15:16
Марк Рютте
Одне з найважливіших завдань Марка Рютте на посаді генсека НАТО — це розширення Альянсу, — Павел Коваль
15:14
Оновлено
Знищення пункту управління мотострілецького полку РФ у селі Нехотіївка на Білгородщині
З'явилося відео удару ЗСУ по пункту управління мотострілецького полку РФ на території Білгородської області
15:12
пам'ятник Леніну
Найбільшу в Україні бронзову скульптуру Леніна виставили на продаж. Стартова ціна перевалила за 10 млн грн
15:08
Ексклюзив
ЗСУ
Генерал Маломуж прокоментував ймовірність проведення Силами оборони України контрнаступальних дій
14:46
Оновлено
Севастополь
У Севастополі було чутно вибухи: окупанти кажуть, що ППО збила 4 ракети ATACMS і є 2 загиблих
14:40
Ексклюзив
Ми знаходимося недалеко від початку Третьої світової війни, - співорганізатор форуму Вільних народів Постросії Магалецький
14:39
Віце-канцлер і міністр економіки Німеччини Роберт Хабек відвідує Китай
Віцеканцлер Німеччини закликав Китай не постачати Росії товари, які можна використати у війні проти України
14:33
Комік із "Ліги Сміху" Віктор Розовий
Комік із "Ліги Сміху", боєць Третьої штурмової Віктор Розовий показав, як проходить його реабілітація після поранення
14:29
Росіяни вербують підлітків на ТОТ вступати до своїх "медіашкол", - Спротив
14:08
Лисичанськ
Як допомогти Силам оборони з ТОТ: "Азов" звернувся до жителів Луганщини
14:04
Хезбола, Ліван
ЦАХАЛ збив безпілотник "Хезболли" над територією Ізраїлю: угруповання взяло на себе відповідальність за атаку
14:03
OPINION
Юрій Богданов
Про "економічне бронювання" з точки зору держуправління
14:00
Ексклюзив
Марія Іонова
Фактор Тищенка дискредитує парламент, він понесе політичну відповідальність, - народна депутатка Іонова
13:57
міністр закордонних справ В'єтнаму Буй Тхань Шон
В'єтнам після від'їзду Путіна назвав США стратегічним партнером
13:51
окупанти
Окупанти зранку обстріляли Торецьк, Залізне та Курахове на Донеччині: поранено 5 цивільних
13:20
Ексклюзив
пенсія
Чому в Україні такі низькі пенсії: пояснює ексміністр соцполітики Рева
12:42
Південна Корея
Південна Корея скасує будь-які обмеження на допомогу Україні, якщо РФ надасть КНДР високоточну зброю
12:20
Ексклюзив
військова співпраця рф, КНДР та Ірану
Посилення співпраці альянсу РФ, Китаю, Ірану та КНДР буде лише поглиблюватися, - дослідник Магалецький
12:16
посівна, трактор
Окупанти скинули з дрона вибухівку й поранили тракториста під час роботи в полі на Херсонщині
12:00
OPINION
Віктор Таран
Переговори про членство в ЄС: вибір з двох зол
11:58
На фото українські біженці
Працювати або повернутися на батьківщину: німецька опозиція вимагає депортувати безробітних українських біженців
11:54
Дональд Трамп
Трамп заявив, що визначився з кандидатом у віцепрезиденти
11:39
Росіяни намагаються забарикадувати і звузити Керченську протоку: у ВМСУ пояснили причину
11:37
окупанти
Активізація атак росіян на Донеччині може вказувати на початок їхнього літнього наступу, - ISW
11:22
укриття
У Києві в укритті енергопідприємства виявили тіло працівника
Більше новин