П'ять несподіванок після виборів Ради 9.0
100% бюлетенів підраховані, члени комісії подекуди лежать під крапельницями після перекусу Олів'є
"Слуга народу" святкує нечувану перемогу і радіє, що не треба проводити втомливу коаліціаду. Професійні політики ідуть у відпустки, на їхнє місце заходить десант людей, які до політичної діяльності не мають жодного відношення: піцайоло, м'ясник, вчителі молодшої школи і весільні фотографи...
Про п`ять несподіванок нинішніх виборів і як із ними жити просто тут.
Перша монобільшість.
"Слуги народу" отримують 254 мандати і право не об’єднуватися ні з ким для формування нового уряду.
Уперше в історії вся повнота влади і відповідальність за усі рішення в руках одної політичної сили. І уже не буде класичного: ми не зробили, бо уряд не слухає. Або ми проклацали цю реформу, бо президент має свої плани.
Попередній парламент був системою балансів і противаг. Саме для балансу і противаг не БПП виграв минулі вибори, а сенсацією стали НФ і Самопоміч.
П’ятого президента відсутність моноліту дуже не влаштовувала. Саме тому усю п’ятирічку політичне болото трясло від протиріч і змагань.
254 депутати не мали в кращі часи ані БПП, ані Партія Регіонів, ані БЮТ, попередні партії-переможці. Керувати фракцією у 254 людини, буде нелегко, адже там уже можна побачити щонайменше чотири групи: ті, хто вирішив скористатися ліфтом і міняти країну, люди забудовників і Коломойського, близьке коло Зеленського і випадкові пасажири.
На кожного із них чекає спокуса у вигляді піти в маленьку групу професійних лобістів, взяти конверт від професійного політика, утриматись від зловживань і відвертих дурниць на робочому місці.
До конституційної більшості треба 46 депутатів — я упевнена, якщо рішення будуть здорові і потрібні, доєднається Голос. А от чи зможуть нові пауерліфтери і фотографи сказати тверде "ні" Медведчуку - покажуть перші стратегічні питання.
Прогнозую, що за п`ять років депутатів в фракції "Слуги народу" буде набагато менше ніж зараз.
Фіаско Медведчука
Віктор Медведчук за результатами підрахунків 100% бюлетенів матиме фракцію у складі 43 депутати. Це на одного більше аніж до того, коли прагматичні ахметовці посварилися із відвертими російськими посібниками і побили партійні горщики.
Не виграв молодший брат Медведчука — Сергій, на окрузі 105 у Сєвєродонецьку його перемогла директорка зі сталого розвитку ДТЕК Вікторія Гриб. Тепер переможений родич кума Путіна погрожує позовами до ЦВК та голови окружного виборчкому.
І в медведчуківців, і в ахметівців по шість мажоритарників, що узагалі соромно, адже на стратегічному Півдні, Дніпропетровщині і Запоріжжі їх масово перемагали люди під брендом "Слуги народу".
По суті перемогу два види Опоблоку отримали хіба на Донеччині і Луганщині і то хіба по партійних списках та через відсутність агітації від партій конкурентів, усюди була лише агітація Опоблоку та ОПЗЖ. Це розвінчує старий добрий міф, що Схід і Південь начебто безнадійні і з ними неможна вести мову, коли на виборах треба обирати між сортами зла.
У новому парламенті Медведчук ділитиме нішу опозиції із нацдемократичними силами ЄС, "Батьківщини" та "Голосу", і це вселяє шанси, що їм не дістануться стратегічні комітети типу свободи слова чи регламенту.
По суті єдиним серйозним методом впливу на політичну погоду лишається пул каналів, скуплених товаришем Медведчука Тарасом Козаком — саме "покращені канали" найбільше легалізуватимуть прямий російський вплив та економічну залежність від Москви. При цьому пропагандистам Медведчука буде однаково, яке прізвище у президента — Порошенко чи Зеленський, до якого прихильно ставиться виборець Сходу.
Україна — не тільки Захід
Двічі — у квітні та липні погоду на виборах робив Південь та Схід. Це дзвіночок національно-патріотичним силам, які не лише вирішили зосередити всі свої сили на Західній Україні та навіть зекономили на агітації на Донбасі.
Пропоную згадати цифри отримані партіями-переможницями по регіонах:
- Слуга народу — Південь - 50,1%, Схід - 37,2%
- ОПЗЖ — Південь - 16,7%, Схід - 30,8%
- Голос - Південь - 3,3 %, Схід - 1,9 %
- ЄС — Схід 4%, Південь 6%
Так буває, на жаль, коли модні і сучасні партії проводять купу часу у Львові, але, наприклад, як Голос не виставляють жодного мажоритарного кандидата на Донбасі. Це при тому, що тут же мажоритарку у генпродюсера 112 каналу Артема Марчевського виграв діючий депутат БПП Дмитро Лубінець, у Торецьку переміг кандидат від "Батьківщини". Чоловіку Наталії Королевськоі та Федору Христенку із ОПЗЖ буквально на п`ятки наступали кандидати від "Слуг народу".
Всі — в YouTube
Сенсацією президенських виборів став аномально високий результат Ігоря Смешка, на парламентських здивував Шарій і його агітація в стилі "Воно" Стівена Кінга.
Пропагандист в екзилі набрав більше ніж Самопоміч, об’єднані патріоти та Анатолій Гриценко. У соцмережах викладають фото львівських школярок, які із задоволенням споживають пропаганду, спонсоровану за російські гроші.
Час всім освоювати нові технології і з партійних палаток іти в YouTube.
2,23% на виборах і державне фінансування у кілька мільйонів щороку отримуватиме експерт медведчуківського пулу протягом наступних п’яти років, якщо не відмінять закон про фінансування політичних партій. Так само спонсоруватимуть платники податків Опоблок і радикалів, Смєшка...
Цифри по деяких областях у Шарія свідчать, наскільки все погано. Одещина — 4,55%, Харківщина — 4,25%, Донеччина — 5,55%, Луганщина — 3,68%
Навіть у Києві — 3,61%
Знайшлися любителі червоних кульок навіть у Львові — 0,53%, хоча і суттєво менше, ніж по Україні...
Падіння титанів і злет ноунеймів
Литвин, Развадовський, Грановський, Кононенко, Писаренко і Богуслаєв — усі ці люди пішли на п’ятирічну політичну пенсію.
Старі політики програли абсолютно невідомим людям різних професій: м'яснику, тамаді, няні, весільному фотографу. Так люди, яких дістали українські політики, карали галочкою систему і відчиняли двері тим, чиї світлини подекуди тяжко знайти у Google.
Політики-старожили типу Олега Ляшка бідкаються, кого ж такого понабирали українці, самих новобранців записують на прискорені курси юних політиків у Київську школу економіки.
Чи вийде якийсь цимес із новобранців з народу продемонструють перші законопроекти і голосування. Втім, як показує практика — людей дивних професій і сумнівної репутації не бракувало і минулим скликанням. Просто зараз їхня масована тотальна поява стала для усіх шоковою терапією.
- Актуальне
- Важливе