live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Важко бути богом? 5 книг про те, як нам жилося

Автор однієї з книжок недаремно нагадує, що тільки незалежність держави дозволяє зберегти її героїчні традиції. В іншому випадку маємо суцільні дослідження "чужих" істориків про рідну країну, в яких навіть у Середньовіччі – розквіті сили і слави – згадані лише "феодалізм", "класова боротьба" і безпросвітне існування, як у фільмі Германа, винесеного у заголовок

Умберто Еко. Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Замки. Торговці. Поети. – Х.: Фоліо, 2018

Ця книжка про Середньовічя охоплює період з 1200-го по 1400 рік — час, що зазвичай називають Пізнім середньовіччям. Завдяки відновленню експансії, до якої підштовхує ідеологія хрестових походів, Захід завойовує Схід. Міста процвітають — архітектура, мистецтво, література відображають несамовите прагнення до оновлення та відкритості. Однак початковий імпульс експансії змінюють конфлікти, голод, Столітня війна, чума та повстання селян, потоплені в крові. Умберто Еко, у співпраці з найвідомішими фахівцями, продовжує свою приголомшливу подорож Середньовіччям, досліджуючи суспільство, мистецтво, історію, літературу, музику, філософію, науку в один із найскладніших і найзахопливіших періодів європейської цивілізації. Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом — всесвітньо відомими шедеврами, першодруками із багатьох музеїв світу та ін.

Ніклас Натт-о-Даґ. 1793. – Х.: Фабула, 2019

Осінь Середньовіччя, описана у цьому детективному романі, мало відрізняється від сьогоднішнього жанрового стандарту. Погані дороги, пияк-слідчий, проблеми з таможнею. «Митник, який щойно прокинувся, освітив карету ліхтарем і постукав у двері з правого боку.

"Добрий вечір,— мовив хрипким голосом і позіхнув. — Пізнувато подорожуєте. Можна побачити ваші документи?" Чоловік навпроти мене вийняв з кишені папір. Я, звичайно, не мав ніяких документів, люба сестро, від самого прибуття до Стокгольма".

Насправді ж, за сюжетом, восени 1793 року в загидженому озері Фатбурені, куди вода змиває сміття з усього Седермальму, знаходять спотворений труп. Розслідувати справу таємничого покійника береться Сесіл Вінґе, колишній прокурор, який уже не раз допомагав поліції Стокгольма розкривати злочини. От тільки здоров’я його щодень гіршає, і схоже на те, що справа буде його лебединою піснею. Часу залишається обмаль, а прийдешня зима обіцяє бути найскладнішою за останні десятиліття.

Олександр Охріменко. Повсякденне життя міст Англії ХІ–ХІІІ ст. – К.: ПенМен, 2019

Ця книга є комлексним дослідженням (на матеріальному, соціальному та ментальному рівнях) повсякденного життя міст Англії доби високого середньовіччя.

На основі писемних, зображальних та археологічних джерел – а не звичних для пересічного читача, але застарілих понять "феодалізм" чи "класи" - відтворено матеріальний побут (житло, харчування та одяг), розкрито часово-просторові уявлення середньовічного англійського бюргерства, досліджено зміну ставлення до праці та відпочинку в урбанізованому англійському просторі ХІ-ХІІІ ст., показано специфіку міст Англії доби високого середньовіччя як центрів комунікації та проаналіовано характерні риси публічного та приватного життя. "Про цих людей варто говорити більше, ніж про королів", – зазначив на презентації книжки автор і нарешті цей час, здається, прийшов.

Леонід Залізняк. Стародавня історія України. – К.: Темпора, 2019

У цій книжці висвітлено маловідомі, проте актуальні проблеми давньої історії України. Значна увага приділена проблемам планетарних катастроф, походження людини, способу життя прильодовикових мисливців, неолітичній революції, етногенезу та розселенню індоєвропейців, витокам слов‘янства та по­ходженню українського народу, етнічним процесам у Київській Русі, місцю України серед світових цивілізацій. В основу книги покладено курс лекцій "Первісна історія України", який тривалий час автор читає в Національному університеті "Києво-Могилянська академія".

Юрій Мицик, Сергій Плохій. Як козаки Україну боронили. – К.: Кліо, 2018

Книжка містить захоплюючу науково-популярну розповідь про виникнення українського козацтва, його розквіт і занепад. Характеризуються звичаї козацтва, його військове мистецтво, релігійне життя, побут, устрій і функції Запорозької Січі, боротьба з зовнішніми ворогами, внесок козацтва в культуру українського народу. Також висвітлюється вплив традицій козацтва на ментальність і суспільно-політичне життя сучасних українців.

"Героїчні традиції Київської Русі, - нагадує автор, - продовжувалися у житті тих князівств, яким вдалося вберегти свою незалежність". І про це нам усім – вже сьогодні – слід пам’ятати.

Все по темі

новини партнерів

21 жовтня, 2020 середа

21 жовтня, 2020 середа

20 жовтня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати