live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як Україні не перетворитися на другу Росію?

Червоні лінії для Зеленського: чи пристане український президент на умови Путіна після зустрічі у Парижі? Чому Микола Княжицький піде на акцію протесту на Майдані. А також про те, за що у Росії засудили студента-блогера Єгора Жукова і чи можуть аналогічні репресії повторитися в Україні. Про це та інше у новому блозі Миколи Княжицького

Сподіваюся з багатьма з вас привітатися сьогодні особисто о першій годині на Майдані. Я там буду. Буде багато моїх друзів, багато моїх знайомих. Такий час – знову осінь, знову Майдан. От і у Білорусі відбуваються майдани проти приєднання Білорусі до Росії.

В Україні відбувається Майдан, і влада дуже боїться, що цей Майдан нібито хоче завадити Зеленському зробити якусь хорошу річ. Зовсім ні. Я туди піду тому, що не хочу знову опинитись у російському світі. Можна мати квазісамостійність, мати свою державу, а може й не мати її, а бути частиною великої об’єднаної Росії. Але якщо ця держава не буде жити за європейськими правилами і не буде відгороджена від тоталітаризму і російського світу, то вона все одно залишатиметься частиною Росії. У самій Росії нічого поганого, звісно, немає. Є там різні люди, як і всюди. І ці різні люди намагаються змінити свою країну. Намагаються дуже слабо, поволі, тому що сильних і відповідальних людей у Росії, на жаль, дуже мало.

Чому я зараз заговорив про Росію? Тому що я сьогодні йду на мітинг саме для того, щоб ми не стали цією другою Росією. А ми нею поступово стаємо, і зараз поясню чому. От у Москві зараз відбуваються суди з так званої московської справи. Я не знаю, чи слідкували ви за цим, я й сам зараз не слідкую за московським життям, намагаюсь викинути з голови все те, що нас об’єднувало в цьому великому світі, більше дивлюсь на Європу. Але іноді треба дивитись і на Схід. Тому що це теж може бути нашою перспективою, і дуже реальною – з тою політикою, яку проводить Зеленський.

Так от. Відбувалася там так звана московська справа. Судили молодих людей. Одного – за те, що кинув пластикову пляшку в поліцейського. У нас це теж можна буде зробити після тієї низки законів, яку "слуги народу" понаприймали – репресивних, диктаторських, фактично списаних з російського законодавства просто під кальку. Але найцікавішим був Єгор Жуков – молодий хлопець, йому 21 рік.

Єгора судили за те, що він, як у нас Софія Федина, дозволив собі щось сказати у своїх роликах на ютубі. Він відеоблогер. І за те, що він як відеоблогер говорив про те, що владі треба опиратися і з владою треба боротися, але мирним шляхом. Усе, що він зробив – це закликав мирну опозицію до чинної в Росії влади, до Путіна і путінського режиму. Прокуратура вимагала для нього чотири роки ув’язнення. Майже як у нас вимагали ув’язнення для Софії Федини. Неважливо, що говорив Єгор і що говорила Софія. Людей хотіли ув’язнити за слова. Єгора не ув’язнили. Йому дали три роки умовно і заборонили бути адміністратором у інтернеті. Повний абсурд. Єгор цей – дуже талановита людина. Цікаво, що захищав його адвокат Ілля Новіков. В Україні він захищає Петра Порошенка.

Так от, Єгор на суді виступив з останнім словом і останнє слово Єгора обговорює вся Росія. Єгор говорить про дві важливі речі: любов і відповідальність. Він говорить про те, що люди роз’єднані, про те, що люди не солідарні. Власне, українське суспільство теж не солідарне. І коли владика Борис Гудзяк, ще коли служив у Франції, проводив там опитування серед української діаспори, це опитування показало, що найбільше українці не довіряють один одному. Це пострадянський або постросійський синдром. У Росії – те ж саме, і про це розказує Єгор. Розказує про те, наскільки важливо бути разом, наскільки важливо виходити разом на протести, наскільки важливо відчувати плече один одного.

Це все актуальне і для України. Особливо зараз, коли ми почали дивитися на те, що відбувається в Росії. Бо загроза приєднання до цього російського світу після угод, які може підписати Зеленський, дуже велика. Якщо він їх підпише, вона теж не менша. Через те, що сама розмова з Путіним відкриває шлях до того, щоб Путін або шантажував Зеленського, або примушував Зеленського повністю йти на його умови. Тому ми від початку були проти цієї абсурдної і нікому не потрібної зустрічі. Тому що після того, як вона відбудеться, нас чекатимуть дуже складні часи – незалежно від того, як саме ця зустріч пройде.

Для того, щоб відчути солідарність, для того, щоб відчути любов, для того, щоб усе ж таки показати, що українці хочуть боротися за своє майбутнє, приходьте сьогодні о 13-й годині на Майдан Незалежності. Це не якась агресивна акція. Це абсолютно мирна акція, де будуть люди, які знають один одного, які разом пройшли Майдан. Частина з них воювала на фронті. Це будуть люди, які хочуть зробити так, щоб ми на Росію більше ніколи не дивилися, щоб нас це взагалі не цікавило. Щоб нас цікавило, як живуть люди в Європі, а європейців цікавило, як живемо ми. Бо інтерес до нас у них повністю пропав. І не тільки інтерес до нас. Інтерес до Росії, насправді, теж. Як і інтерес до Путіна, до російського газу, до російських грошей…

І до справжньої Росії, яку представляє Єгор Жуков, яку принижують, якій забороняють протестувати, проти якої приймають закони, ніякого інтересу немає. Як і до наших нових, абсолютно диктаторських законів про судоустрій, про ДБР, які створюються для того, щоб будувати тут ще одну Росію, теж у Заходу зараз інтересу немає.

Але у нас є. і тому ми прийдемо на Майдан. Там і побачимося.

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати