live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Селфі з Кобзарем – 5 книг про те, як стати крутим фотографом

З книжок цього огляду новачки дізнаються про те, чого люди очікують від фотографів, які перешкоди на них чекають, як побудувати вигідну співпрацю і врешті-решт, як отримати гроші на реалізацію рекламних фотопроектів

Натомість фахівцям так само не завадить згадка про фотографію як інструмент формування та віддзеркалення сучасного бачення.

Скотт Келбі. Цифрова фотографія: фоторецепти. – Х.: Фабула, 2020

Ця популярна у всьому світі книжка написана без зайвих складних термінів і розповідає вам, як отримувати чудові фотографії. Професійна портретна, весільна, туристична, ландшафтна і пейзажна зйомка – кожному з жанрів приділено особливу увагу, кожному прийому або ефекту присвячено дві окремі сторінки зі світлинами автора. Одна фотографія представлена в оригіналі, без обробки, щоб показати, за яких обставин відбувалася фотосесія, а друга - це готова версія. При цьому автор детально пояснює, у який спосіб отримати таку світлину.

  "Книжка написана так, наче ми перебуваємо на зйомці, а я ділюся з вами порадами, рекомендаціями і техніками, що їх колись отримав від досвідчених професіоналів, - підтверджу він. - Спілкуючись із другом, я пропускаю технічні пояснення. Тож, наприклад, якби ви запитали мене:  "Скотт, на якій відстані від об’єкта зйомки треба поставити софтбокс, щоб отримати м’яке та красиве світло?", то у відповідь я б не читав вам лекцію про пропорції освітлення або модифікатори спалаху. У реальному житті я би просто обернувся до вас і сказав:  "Посуньте софтбокс якомога ближче до об’єкта зйомки, щоб він майже потрапляв у кадр. Що ближче софтбокс, то м’якше і більш обволікаюче світло". Я б говорив коротко і по суті. Саме так ми будемо з вами спілкуватися і в цій книжці".

Джон Теґґ. Тягар репрезентації: есеї про множинність фотографії та історії. – К.: Родовід, 2019

Як відомо, фотографія сама по собі "безлика", тобто вона позбавлена ідентичності. Її технологічний вимір змінюється залежно від того, що саме в неї вкладає автор, тобто від «влади» автора, які в неї інвестують. Її практичний вимір зумовлюють ті інституції чи агенти, які визначають і використовують її. Загалом функції фотографії у створенні культури прив’язано до конкретних умов її існування, а об’єкти, які з’являються в результаті фотографічної практики, набувають значення й виразності лише відносно цих історичних умов. Таким чином, історія фотографії позбавлена єдності. Вона мерехтить, то з’являючись, то зникаючи в різних точках інституційних просторів. Отже, й вивчати ми мусимо ці простори, а не фотографію як таку. Що саме – відповідь у цій незвичній книжці про множинність варіантів. Але хіба не те саме у житті, яке ми начебто самі обираємо?

Володимир Яцюк. Тарас Шевченко і світ фотографії. – К.: Критика, 2019

У посмертному виданні альбому-монографії визначного київського шевченкознавця, історика українського мистецтва та колекціонера вперше зібрано, заатрибутовано і класифіковано та докладно прокоментовано в культурному і подієвому контексті доби великий пласт фотографічної шевченкіани. Насправді це понад дві сотні світлин, як широко відомих, так і геть зовсім не знаних загалові. Зокрема розмаїті прижиттєві зображення Тараса Шевченка, краєвиди села Кирилівки та півострова Манґишлаку, що їх знімкували, відповідно, Григорій Шевченко та Іраклій Усков, фоторепродукція рисунка поета у труні й фотографія поетової родини біля церкви в Києві на Подолі під час перепоховання його тіла, груповий знімок копачів могили у Каневі та численні фота самої могили (починаючи від найпершого і до середини 1920-х років), «візитки» ХІХ ? початку ХХ століття із образом Шевченка, портрети людей із його найближчого оточення, а також світлини зниклих Шевченкових малюнків - рідкісні документи, завдяки яким маємо нині уявлення про ці твори.

Василь Шульга. Invisible Photo Business. Що має знати фотограф, який хоче знімати для світових брендів. – К.: Pabulum, 2019

Будівля на обкладинці цієї книжки символізує весь фотобізнес, а її автор запрошує на оглядову екскурсію. Зокрема можна дізнатися, що і як слід робити, аби стати професійним рекламним фотографом. Також ви познайомитесь із командою фотографа — спеціалістами, без яких серйозна рекламна зйомка була б неможливою. Нам розкажуть, чого рекламники очікують від фотографів, які перешкоди чекають, як побудувати вигідну співпрацю, і врешті-решт, як отримати велетенські гроші на реалізацію рекламних фотопроектів. А наприкінці у вас буде можливість взяти участь у рекламному проекті на всіх його етапах - препродакшн, продакшн і постпродакшн.

Книга "Invisible photo business" допоможе вам краще уявити, що таке фотобізнес. Це машина часу, яка покаже шлях людини у фотографії від підніжжя і до вершин. Сподіваємося книжка допоможе вам уникнути великої кількості помилок, яких припускаються початківці, і сконцентруватися на головному. Автор книжки, який народився в Житомирі, а навчався в Києво-Могилянській Академії - співвласник та генеральний директор компанії Positive Pictures.

Джордж Бейкер. Розширене поле фотографії. – К.: IST Publishing, 2019

Це третя книжка серії Small Run Books, що представляє три тексти американського мистецтвознавця Джорджа Бейкера, присвячені сучасній теорії та історії фотографії. У них автор розглядає стани фотографічного медіуму — рухому й нерухому картинки, аналізує період "нової речевості" на прикладі доробку її головного представника — Авґуста Зандера, ставить питання про долю фотографії й кіномистецтва в сучасному культурному виробництві, автономію фотографії та її нових форм. Джордж Бейкер - історик мистецтва, арт-критик, професор Каліфорнійського університету (UCLA). Здобув освіту в Єлі, а опісля - докторську ступінь в Колумбійському університеті, де його наставниками були Розалінд Краусс і Бенджамін Бухло. З 1990 року Бейкер регулярно пише для журналу Artforum, є одним із редакторів журналу October та видавництва October Books. Автор книги «Витвір, спійманий за хвіст. Франсіс Пікабіа й Дада в Парижі» (The Artwork Caught by the Tail. Francis Picabia and Dada in Paris, 2007).

новини партнерів

29 травня, 2020 п'ятниця

29 травня, 2020 п'ятниця

28 травня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати