Таємниці дитинства Путіна: чужі сім'ї, постійне побиття прийомними батьками, зламана психіка

Дмитро Добрий
13 лютого, 2020 четвер
12:45

На думку психологів, причини мисленнєвих і поведінкових розладів людини слід шукати у дитячих душевних травмах. І чим сильнішими вони є, тим відчутніше така особистість відрязнятиметься від інших в дорослому віці

Зміст

Могутні та впливові постаті тут теж не виняток. Навпаки, прихід до влади, самоствердження на посаді за рахунок інших, відмова складати повноваження й під будь-яким приводом намагатися продовжити їх слугує їм засобом подолання власних набутих колись комплексів.

Саме такої думки дотримується відома в Європі журналістка, в минулому багаторічна кореспондентка польських ЗМІ у Москві та на Кавказі, номінантка на Нобелівську премію миру 2005 року Христина Курчаб-Редліх. Вона з 1997 року близько цікавиться Володимиром Путіним і має на руках унікальні пошукові результати.

"Знаєте, я зішлюся на психологію. Вчені Джефрі Янг і Абрахам Маслоу підкреслюють, що почуття безпеки у маленької дитини - найголовніше почуття в житті. Якщо вона його втрачає, то ніколи вже в житті не зможе надолужити втраченого. Все, що людина потім буде будувати, вже буде зіпсовано цим почуттям небезпеки. Так і є", - зазначила вона в нещодавньому інтерв'ю білоруському каналу Belsat

Узятися ж "почуттю безпеки" у маленького Вови Путіна, наголошує Курчаб-Редліх, не було звідки.

Інфографіка Еспресо.TV

Вона нарахувала чотири родини, в яких у 1950-1960-их довелося проживати нинішньому російському правителю. І лише одна з них була справжньою, та й то не до кінця. За її даними, Путін ніколи не знав свого батька, а з власною матір'ю, жив лише короткий час перед школою та у 1-2 класі.

Мама й тато

Людина, яку журналістка називає біологічною матір'ю незмінного керівника Росії, мешкає у розташованому на річці Кура селі Метехі Каспського муніципалітету Грузії. Її звати Віра Миколаївна Осепашвілі (Путіна). Народилася ж вона у 1926 році в маленькому селі Терьохіно, яке поруч з містечком Очер в Пермському краї Росії.

"В Очері вона (Віра, - авт.) вчилася в технікумі, була вже дорослою, після війни. Це час після війни, коли починали вчитися жінки, а не дівчата. Коли вона вчилася, познайомилася з людиною, яку звали Платон Привалов. Виявилося, що він одружений, про що вона не знала. Вона була вагітна, коли дізналася, що у нього є дружина. Його не було вдома, і йому прийшла посилка від дружини, так вона і дізналася. Вона швидко поїхала до своїх батьків в Терьохіно, і там, в лікарні поруч, народився наш Вова, Володимир Володимирович. Але це був 1950 рік, а не 1952", - розповідає Курчаб-Редліх.

Достовірною датою народження Путіна вона називає не 7 жовтня 1952 року, як заявлено в його офіційній біографії, а 7 жовтня 1950 року. Пізніше, в Ленінграді, остаточні "батьки" Володимира перед тим як той піде до школи забезпечать хлопцеві нову метрику, де віднімуть йому пару років. Аби ні в кого не виникало запитань, чого ж він вчасно не розпочав навчання.

Життям Віри Осепашвілі наприкінці 90-их - на початку 2000-их років зі зрозумілих причин цікавилися незалежні чеченські, грузинські і навіть голландські журналісти. Одначе, опубліковане ними з часом розпоришилося, інтернет тоді тільки починався, тож окрім 800-сторінкової присвяченій Путіну книги Курчаб-Редліх польською мовою про цю жінку досі ніде майже нічого не було. 

Зараз 93-річна Віра Путіна (а це її дівоче прізвище, там, звідки вона, багато Путіних) мешкає в будинку своєї доньки - не від Привалова, а від грузина Георгія Осепашвілі - у Метехі (не плутати з однойменним районом в старому Тбілісі). Три місяці тому журналістка відвідала її з одним грузинським колегою. Та ж, як і раніше не приховує, ким доводиться Путіну.

"Ми під’їхали, але нікого не було, тільки будинок. Сусідка підказала, що там живе мати Путіна Віра Миколаївна. Ніхто не виходить. Двері закриті на всі можливі замки. Мені пощастило, що ця жінка була одна, не було її дочки. Нікого немає, і цей грузин говорить по-грузинськи: "Не бійтеся. Вийдіть, ми хочемо тільки з вами поговорити", - нічого. Вона не виходить. Я сказала російською: "Давайте, я - журналістка, здалеку приїхала. Якщо ви тут, будь ласка, вийдіть". І раптом виходить маленька старенька, дуже згорблена, сідає десь там біля будинку і починає грати з кішкою. Спокійно сидить. Я повторюю російською: "Я вас так прошу - підійдіть, я хотіла з вами поговорити, приїхала здалеку". Вона піднялася і спритно підійшла до воріт. Вона маленька, у мене є фотографія. Мене видно, а ззаду видно її обличчя. Воно буквально таке, яким я його знала по фотографіях, по фільмах, тільки трохи старше.

Я їй кажу: "Ви так добре говорите російською". Вона: "А як я можу забути рідну мову?".

Її рідною мовою вона повторювала точнісінько те, що все своє життя говорила", - описує їхню зустріч пані Христина.

Христина Курчаб-Редліх і Віра Путіна в селі Метехі, Грузія. 6 листопада 2019 р. Усі фото з власного архіву Христини Курчаб-Редліх (вперше оприлюднено на Belsat.eu)

Але Путін на березі Кури опинився не одразу.

Сім'я №1. Очер

Спершу його виховували рідні дід з бабою по матерській лінії у Терьохіному. Віра лишила на них новонароджену дитину, а сама вирушила на практику до Ташкенту (Узбекистан). 

"У Ташкенті була військова частина. Вона там познайомилася з дуже привабливим зовні чоловіком, з грузином, якого звали Георгій Осепашвілі. Дуже швидко вони одружилися. Вона говорила, що їй Свята Діва підказала, коли вона дивилася на себе в дзеркало перед якимось святом.

І ось коли вона його побачила, вони швидко одружилися, хоча він знав, що у неї є дитина. Це для людини з Кавказу має бути великою перешкодою, але поки не було. Він обіцяв, що у нього прекрасний будинок, а нічого такого не було. Там були злидні, але Віра залишилася. Через рік вона попросила свою матір, щоб та все-таки привезла їй сина туди в Метехі, в Грузію. І бідного Вовку в перший раз перевезли туди, як пакет.

...Уявіть собі. Привезли в ці обставини, де чужа мати, тому що він думав, що бабуся це і є його мати: там (в Очері, - авт.) йому було тепло, приємно, вони його плекали. А тут чужа жінка як мати, чужий чоловік як батько, чужий будинок, при цьому дуже бідний, і чужа мова. І ця маленька людиночка - не знаю, ким треба бути, щоб з цим впоратися", - розповідає авторка книги "Вова, Володя, Володимир. Таємниці Росії Путіна".

Сім'я №2. Метехі

В Грузії Вові було непереливки. 

Позашлюбного сина Георгій геть не сприймав. Як звертає увагу Курчаб-Редліх в книзі, хлопця дражнили байстрюком.

Дитина постійно була "в собі". Рятувався Володя рибалкою на Курі, де свого часу ловив рибу і Йосиф Джугашвілі (у Горі, за 30 км звідти), та заняттям самбо, куди він записався разом зі своїм єдиним приятелем.

Там же він почав ходити до школи.

"Він був мовчазний, дуже замкнутий, всі так кажуть. Він був дуже самотній і голодний дуже часто, дуже погано одягнений", - підкреслює журналістка.

Сім'я №3. Тбілісі

Наступні "тато" й "мама" маленького Путіна (принаймні, тато точно) були у столиці Грузинської РСР: 

"Осепашвілі до такої міри хотів його позбутися, що навіть його сестра вивезла дитину в Тбілісі до якогось бездітного полковника - і Віра Миколаївна зрозуміла, що там йому не жити. Знехотя вона відвезла його назад до своїх батьків в Терьохіно, де був їхній будинок. Коли вона з ним розлучалася, то ніколи не думала, що розлучається на все життя. Віра Миколаївна згадує, що він ридав, був дуже нещасний. Віра Миколаївна завжди додає: "Я так не хотіла повертатися до Грузії, я так хотіла вчитися, але там вже були діти". Її цей чоловік - грузин просто переслідував би, він її б так не залишив. Вона залишає синочка там, під Уралом, повертається до Грузії".

Сім'я №4. Ленінград

До Санкт-Петербургу (колишній Ленінград) чинний президент Російської Федерації потрапив зусиллями батьків Віри Миколаївни. 

"Це місто (Очер, - авт.) було повне Путіних. У них були бездітні літні родичі в Ленінграді. Ця жінка, дружина їхнього родича Путіна, дуже хотіла дитину. І так бідний Вова, коли йому було 10 років, знову, як пакет, був пересланий - тепер до Ленінграду", - дає пояснення Курчаб-Редліх.

Перше фото Володі з Марією Путіною (з відкритих джерел)

На той час в родині ленінградських Путіних дійсно не було дітей. Їхній старший син, Альберт, помер ще до початку Другої світової, а молодший, Віктор, не пережив блокади.

Володимир Спіридонович, Марія Іванівна, Володимир Володимирович Путіни

"Є доказ того, що Марія, дружина Володимира Спиридоновича, його несправжня мати. Їй було 42 роки, коли дитину туди привезли в 1960 році. Ніхто її ніколи не бачив вагітною або з коляскою... І ось вона, інша ленінградська мати, за ручку приводить у двір чоловічка і каже: "Це мій син, не ображайте його", - додає журналістка. 

"Виховання" від садистів

І Георгій Осепашвілі, і Володимир Спиридонович Путін нещадно били Путіна. Водночас, в обох родинах, що характерно, шанували Сталіна.

"Цей батько (Осепашвілі, - ред.) його просто жахливо бив. Він випивав і лупив палицею і рукою до такої міри, що сусіди, яких розпитували журналісти потім грузинські, навіть російські, розповідали про те, до якої міри Вова був там покинутий, бідний. Деякі йому допомагали. Але ви не можете собі уявити, що таке позашлюбний син на Кавказі - і для матері, і для дитини. Він був там дуже нещасним", - наголошує Курчаб-Редліх.

Приблизно теж саме відчував до нього й старий Путін.

"Цей другий, вже офіційний, батько сильно його бив і ременем, і рукою. Його знайомі з жахливого тодішнього двору згадують", - говорить дослідниця.

Били тоді багатьох, каже вона, однак поводження з єдиною дитиною в родині Путіних, вочевидь, було настільки жорстоким, що сусіди завжди дивувалися.

Теги:
Читайте також:
Київ
-2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.5
    Купівля 41.5
    Продаж 41.96
  • EUR
    Купівля 42.96
    Продаж 43.71
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
5 лютого
20:02
OPINION
Блог Анастасія Обертас-Миргородська
"Після повернення Костя питав, що таке бусифікація..."
19:50
У Дніпрі троє чоловіків захопили аптеку і вивезли майно на понад 2 млн грн: їм повідомили про підозру
19:49
Джеймс Девід Венс
Віцепрезидент США Венс здійснить перший закордонний візит та візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції
19:26
РФ атакувала Одещину ракетою: убила й поранила випадкових перехожих
19:25
Поезія, критика, спогади й публіцистика: у Києві триває виставка "Пророцтво: пам’яті Дмитра Павличка"
19:23
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
"Немає сенсу туди повертатись": Роналду у день 40-річчя відповів на важливе запитання щодо свого майбутнього
19:20
на фото президент Володимир Зеленський
"Навесні, влітку чи восени": Зеленський спрогнозував, що РФ втягне Білорусь у війну й провокуватиме країни НАТО
19:18
Оновлено
Кіт Келлог
Келлог оприлюднить план Трампа щодо припинення війни в Україні на Мюнхенській конференції, - Bloomberg
18:58
Ексклюзив
В України з'явилися інструменти стратегічного тиску на окупантів: Defense Express про далекобійні удари по РФ
18:58
До України прибула делегація Литви: рятувальникам передали спецавтомобілі та одяг
18:57
ліквідований окупант
ЗСУ ліквідували російського футболіста, який воював проти України
18:53
Володимир Путін
Путін вніс на ратифікацію до Держдуми договір із Білоруссю про "гарантії безпеки" із пунктом про умови застосування ядерної зброї
18:41
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
Ми на порозі великої спроби зупинити бойові дії. Очікуємо 12 лютого, - нардеп Гончаренко
18:36
Оновлено
Ізюм
Удар РФ 4 лютого по Ізюму на Харківщині: кількість загиблих збільшилася до 6
18:16
Володимир Зеленський
"Ви ще побачите, які умови будуть у РФ": Зеленський вважає, що Курська операція стане важливою на перемовинах
18:04
Рятувальнии обстежують місце падіння літака в річці Потомак
Авіакатастрофа у Вашингтоні: з річки дістали тіла всіх 67 загиблих
18:03
Ексклюзив
оборонно-промислового комплекс
Підприємствам оборонної промисловості хочеться прогнозованості: виконавчий директор NAUDI Гончаров про конфлікт між Міноборони та АОЗ
18:03
OPINION
блог Денис Попович
Ми любимо ЗСУ. Але ТЦК — це частина ЗСУ
17:59
Арсеній Батагов, Трабзонспор
Врятували "Трабзонспор" від поразки: Зубков, Сікан і Батагов вперше зіграли разом
17:48
ЗСУ
Міноборони у 2024 році закупило для військових взуття на понад 3,1 млрд грн
17:43
Міноборони допустило до використання у ЗСУ дрони ZEUS і HADES українського виробництва
17:41
Ексклюзив
Дональд Трамп
Експерт з економіки пояснив, що мав на увазі Трамп, коли говорив про українські рідкісноземельні метали
17:40
Оновлено
Україна повернула з російського полону 150 захисників
17:35
Разом з Оззі Осборном: Black Sabbath зіграють фінальний концерт з Metallica, Slayer і Pantera
17:35
Азербайджан
Азербайджан виділив Україні $1 млн гуманітарної допомоги на закупівлю електрообладнання
17:20
Оновлено
пошта
Поштова служба США відновила прийом посилок із Китаю та Гонконгу
17:17
водопостачання вода
Японія передала Києву обладнання для очищення та знезараження води
17:15
Форум сімʼї та Демографії в межах Українського тижня, який відбувається у Вашингтоні
Необхідно створити державний фонд для інтеграції переселенців та повернення українців додому, – Княжицький
17:13
Денис Берінчик
Берінчик - Девіс: де та коли дивитись чемпіонський бій українського боксера
17:11
Netflix намагається дистанціюватися від зірки "Емілії Перес" Карли Гаскон після її ісламофобських висловлювань
17:10
ВООЗ
В Аргентині оголосили про вихід з ВООЗ слідом за США
16:53
Starlink
Через блокування Starlink російські війська залишаються без звʼязку, - "Атеш"
16:47
Тополі, Харківщина
РФ утворила новий плацдарм на правому березі річки Оскіл, неподалік держкордону, - DeepState
16:42
Рамштайн
Наступний "Рамштайн" відбудеться 12 лютого під головуванням Великої Британії, - Радіо Свобода
16:33
Ексклюзив
"Ворог копає багатоповерхові нори, звідки його непросто викурити": "Хартія" про оборону на північ від Харкова
16:27
Іван Вигівський
За підривами біля приміщень ТЦК стоять російські спецслужби, - голова Нацполіції Вигівський
16:27
на фото мобільна аптека
На прифронтовій Сумщині розпочав роботу мобільний аптечний пункт
16:24
Ігор Пластун
Ексфутболіст збірної України знайшов команду у нижчій лізі Бельгії
16:22
ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 50 боєзіткнень: на Покровському напрямку окупанти здійснили 12 атак
16:18
Оновлено
Сибіга обговорив з очільником МЗС Британії Леммі підготовку військових і розширення далекобійних спроможностей України
Більше новин