Вибори мера Дніпра: чи переможе Філатов Вілкула
На виборах 25 жовтня Борис Філатов спробує вдруге перемогти у боротьбі за посаду мера Дніпра
Еспресо.TV розповідає у цій статті про головних кандидатів на посаду мера Дніпра.
(Наше місто)
Перше місце у передвиборчих рейтингах займає Борис Філатов, який є чинним мером Дніпра. На свій другий мерський термін він йде з партією "Пропозиція", яка була створена як політичний проєкт мерів обласних центрів.
Медійно відомим на всеукраїнському рівні Філатов став як один із провідних менеджерів команди Коломойського зразка 2014 року. Борис був депутатом Верховної Ради VIIІ скликання від партії УКРОП і заступником голови Дніпропетровської ОДА (2014 рік). Керував обласною держадміністрацією тоді Коломойський.
Восени 2015 року був висунутий партією УКРОП на посаду міського голови Дніпра. У першому турі посів 2-ге місце, набравши 35% голосів виборців. Перше місце зайняв Олександр Вілкул. У другому турі Філатов здобув перемогу, набравши 52% голосів. За Вілкула проголосували 45%.
Читайте також: "Коломойський, ти мразь!": мер Дніпра Філатов заявив, що на нього напали, коли поряд була знімальна група "плюсів"
Тоді Філатов сприймався як представник команди Коломойського. Однак з плином часу стосунки між Філатовим та Коломойським зіпсувалися.
Наприкінці 2018 року він заявив про вихід з партії УКРОП. Філатов дозволяє собі зараз називати Коломойського "бородатою бабусею" та "мразотою", а Коломойський Філатова – хамом.
Читайте також: Битва за Київ: хто кинув виклик Кличку у боротьбі за столичну владу
(Facebook Загіда Краснова)
Загід Краснов є секретарем міськради Дніпра. В передвиборчих опитуваннях він разом з Олександром Вілкулом займає другу-третю сходинку.
Лідер громадської організації "Громадська сила" та підприємець Краснов не дуже відомий на всеукраїнському рівні. Однак це не заважає йому вже не перший рік бути активним учасником у боротьбі за місце дніпровського мера.
На початку 2010 року Краснов був керівником дніпровського штабу кандидата в президенти Сергія Тігіпка. У липні того ж року Краснов заявив про наміри балотуватися на посаду мера. На виборах він посів четверте місце.
11 травня 2012 року Краснова було заарештовано за підозрою у скоєнні ДТП у Дніпропетровську. Унаслідок зіткнення Porsche Краснова з легковим автомобілем водій останнього загинув. Згодом справу закрили “у зв'язку з відсутністю злочину”.
У 2012 році Краснов долучився до руху "Український вибір" на чолі з Віктором Медведчуком. У 2015 році бізнесмен-політик повторно зазнав поразки на виборах мера Дніпра. Краснов посів тоді третє місце.
У 2019 році Краснов брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради. Він балотувався як самовисуванець по 25-у мажоритарному округу. Цього разу він отримав 14% голосів, поступившись Бужанському ("Слуга народу").
Читайте також: Вибори у Харкові: чи втримає владу Кернес
(Facebook Олександра Вілкула)
Олександр Вілкул був народним депутатом V-VI скликань від Партії регіонів.
У 2010 – 2012 роках обіймав посаду голови Дніпропетровської ОДА. Потім працював у кабміні Азарова на посаді віце-прем'єра.
Був депутатом VIII скликання від "Опозиційного блоку" та висувався в президенти України в 2019-му. На виборах посів восьме місце. Балотувався у ВР IX скликання, але партія “Опозиційний блок” не подолала прохідний бар'єр.
“Опоблок” часто плутають з “Опоплатформою”. Ці два відгалуження колишньої Партії регіонів розділилися наприкінці 2018 року. “Опоблок” з того часу вважається близьким до Ахметова.
Зазначимо, що на цих виборах ексочільник Дніпропетровської ОДА висувається від власного “Блоку Вілкула - Українська перспектива”.
(Facebook Сергія Риженка)
Сергій Риженко є кандидатом від "Слуги народу". У 2010 році обіймав посаду першого заступника міністра охорони здоров'я. А з грудня 2010 по червень 2011 року працював на посаді голови Державної санітарно-епідеміологічної служби. З 2011 року він працює головним лікарем Дніпропетровської обласної лікарні імені Мечникова.
У політиці Риженко намагається займати провладну позицію. З 2010 по 2015 роки він був депутатом облради від Партії Регіонів, з 2015-го – від БПП "Солідарність". Після оголошення про участь Риженка на виборах від "Слуги народу", його виключили з фракції "Євросолідарності" в облраді.
Висунення Риженка стало певною несподіванкою. Ще влітку вважалося, що від “слуг” на мера піде скандально відомий нардеп Макс Бужанський, якого підтримує не менш одіозний Олександр Дубінський. Однак, в підсумку Бужанський залишився поза межами виборів мера.
(Facebook Тетяни Ричкової)
Тетяна Ричкова балотується в мери Дніпра від "Європейської солідарності". Вона брала участь в бойових діях на Донбасі в 2014 році. Також вона відома як волонтер. Займалася збором коштів для військовослужбовців 25-ї бригади.
У 2015 році Ричкову призначили на посаду помічника міністра оборони Степана Полторака.
У 2016 році Ричкова була обрана на довиборах до Верховної Ради у мажоритарному окрузі №27 в Дніпрі. Довибори були призначені після складання депутатського мандату мером Філатовим.
Ричкова отримала підтримку 44% виборців, а її суперник - Загід Краснов набрав 36%.
Працювала в складі фракції БПП. На виборах 2019 року висувалася від "Європейської солідарності" у тому самому окрузі, але програла кандидату від "Слуги народу" Медянику.
(Facebook Мгера Куюмчана)
Мгер Куюмчан є заступником голови Дніпровської обласної ради. На посаду мера Дніпра він балотується від партії "ВО Батьківщина". Куюмчан упродовж чотирьох років очолює дніпровський осередок партії. У 2014 році Куюмчан невдало брав участь у виборах до Верховної Ради по мажоритарному округу.
З 2014 року він займається волонтерством. Зокрема, відправляв до зони АТО обмундирування та харчі.
(Facebook Віталія Жеганського)
Віталій Жеганський балотується на посаду мера Дніпра від партії "Голос". З 2008 по 2014 рік він займався підприємництвом. Потім був головою Дніпровської районної ради.
Жеганський є співголовою коаліції громадських організацій "Дніпровські реформи".
(Facebook Сергія Нікітіна)
Ще один учасник виборів Cергій Нікітін очолює Дніпровську партійну організацію ОПЗЖ, а також фракцію "За життя" у міськраді. У міській раді він очолює комісію з питань комунальної власності та енергозбереження.
- Актуальне
- Важливе