![15 пересувних автотранспортних майстерень 15 пересувних автотранспортних майстерень](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347150_451127440_906349008199656_4037384120292348459_n_new_80x50_0.webp)
Справа Стерненка. Що буде далі з Сергієм, Зеленським і українським кривосуддям?
Володимир Зеленський отримав купу овацій на рішення щодо санкцій проти Віктора Медведчука та його жінки Оксани Марченко. Але — обламав зуби на справі активіста і проукраїнського блогера Сергія Стерненка
23 лютого, у дуже символічний для вати день справжнього мужика — Приморський суд Одеси відправив Сергія Стерненка за ґрати на 7 років та три місяці з конфіскацією половини майна. Його взяли під варту у залі суду.
Це вирок у справі про викрадення депутата райради Одеси від проросійської партії “Родіна” Сергія Щербича, слідство у якій велося з 2015 року. Якого Стерненко начебто викрадав і тримав у підвалі...
Однак вирок одеського суду зовсім не про те. І неважливо — подобається вам персонально Стерненко чи ні. Розділяєте ви його погляди чи не дуже. Судять його не за це. Кожен активіст, громадський діяч і проукраїнський політик може опинитись на його місці. Бо просто комусь так треба. І ще більше — бо цього особисто дуже хоче Портнов, Лукаш та численні промосковські посіпаки всередині України. З фінсовими ресурсами та важелями впливу у судах.
Звісно, ще буде апеляція. І я думаю, що після серії пікетів та мітингів влада отямиться і піде бодай на умовний термін, аби не обнуляти рішучі “перемоги” ЗЕ-влади над Медведчуком і ОПЗЖ-ТБ. Звісно, через деякий час буде і рішення ЄСПЛ, де нинішні рішення суддівської мафії визнають неправочинними і ще змусять Україну виплатити Сергію Стерненку компенсацію.
Але це історія про більш глобальне. Яке тягнеться у нас за спиною ще з першого Майдану, а потім і Революції Гідності. Не можуть старі нафталінові судді ще кучмівських часів виносити вироки на догоду Партії регіонів, заради спасіння антимайданівців. А потім ми чомусь наче діти чекаємо від них справедливих рішень то по Стерненку, то по Ріффмастеру.
Купа адвокатів і громадських активістів, низка журналістів і правозахисників б’ються за справжню судову реформу ще з часів, коли тітушки викрадали майданівців із київських лікарень. Чи коли судді Мартинов, Вовк, Царевич, Кицюк та інші забирали права в учасників автопробігу до Межигір‘я.
Щоразу, коли підходило до ухвалення серйозних рішень — перезавантажити суддівську систему повністю завжди знаходились ті, хто давав задню з геніальною аргументацією: “Не можна робити реформи в воюючій країні, бо Путін нападе”. А потім в країні зі швидкістю кроликів плодиться російська агентура, Портнов погрожує прокурору Генпрокуратури фізичною розправою, з трьох каналів Медведчука і одного ресурсу Мураєва цілодобово розказують, що у нас “гражданская война” і що в Іловайському котлі винуваті самі добробати. І врешті у пошуках захисту ти ідеш до суду, де тебе чекають “реформи, радикальність яких не на часі”. І судді, на яких клейма нема де поставити. І вирок Стерненку констатує сумний факт, що Володимир Зеленський вирішив зберігати цих проституйованих служителів Феміди. Бо зручно, а після мене - хоч потоп.
Вирок Сергію Стерненку про сім років з конфіскацією майна оголошував такий собі суддя Віктор Попревич. Вся його біографія — це просто згусток історії про суддівську мафію. І чому ми переживаємо таку кризу здорового глузду і державного управління. Зірочка судді Попревича зійшла 6 березня 2003 року, коли Верховна Рада призначила його суддею Київського райсуду Донецька.
Тоді за новенького суддю активно проголосувала партія Вітренко, КПУ, Регіони України, СПУ і СДПУ (о). Тому не дивно, що коли уродженець Західної України розправив крила на Донбасі — він віддячив своїм працедавцям. Наприклад, тим, що біля воріт свого донецького маєтку... поставив бюсти Леніна і Сталіна.
Жесть. Суддя, який засудив Стерненка, відомий тим, що свого часу встановив біля воріт свого будинку в Донецьку бюсти Сталіна і Леніна. Денис Казанский розкопав нові увлєкатєльні факти.
Опубліковано Денисом Рыбачком Вівторок, 23 лютого 2021 р.
Велику всеукраїнську славу Попревич здобув у 2006-2008 роках, коли суддя Попревич вів справу проти автора книги “Донецька мафія” Бориса Пенчука. І урешті засудив його до 8 років колонії суворого режиму з повною конфіскацією майна за начебто наклеп на Бориса Колесникова.
У 2015 році суддя Попревич виявився таким затребуваним спеціалістом, що був переведений до Приморського суду Одеси. Там він - головуючий у найрезонансніших справах. Наприклад, заднім числом і таємно випускав під заставу директора скандального згорілого дитячого табору “Вікторія”. Той же Попревич обирає запобіжні заходи обвинуваченим у справі ще одного згорілого приміщення — Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Так само головуючим став представник “донецького клану” і у справі ще одного скандального випадку з жертвами — готелю “Токіо стан”. Там Попревич знімає арешти з будівлі і жонглює переносами розглядів попри обурення родичів загиблих.
Тому не дивно, що дуже резонансну справу Сергія Стерненка взявся вести такий скандальний і брудний “фрукт”. Цей суддя із Донецька два роки тому брав участь ще і в конкурсі до Верховного суду — але на щастя, пролетів.
Коли Попревич зачитував ухвалу. він припустився кілька оціночних суджень, які не мають жодного стосунку до правосуддя.
По-перше, суд визнав проведення обшуку у Стерненка без адвоката допустимим. Друге, експертизи російською мовою визнані...допустимими.
Суд у вироку посилається на свідка, якого не заслуховував на засіданні.
І особлива вишенька — суд наголосив на нелюбові Стерненка до проросійської партії, в якій перебуває потерпілий Щербич.
Володимир Зеленський добре почав із санкцій проти Медведчука, його гаманця Тараса Козака і його віруючої танцівниці Оксани Марченко. Але арештом Сергія Стерненка президент обнуляє свої здобутки і випускає потужні тригери для суспільства. Для чого це було зроблено? Для лояльності МВС, бонусу для ОПЗЖ чи у якості подарунку Геннадію Труханову, який ще рік тому скаржився ЗЕ-президенту на одеського активіста? Думаю, тут все одразу. Бо для багатьох дійових осіб нинішньої влади Стерненко став кісткою в горлі і подразником: “таке молоде, а уже рот відкрило”.
Справа Сергія Стерненка це не про розпач. Це про те, що треба все робити вчасно і не відкладати судову реформу в шухляду у надії, що наступна влада буде більш безжальною до продажних суддів. Не буде. Доведено уже сімнадцятим роком з початку першого Майдану. Допоки в українських судах сидітимуть одіозні представники “донецької суддівської мафії” — то того часу наші активісти будуть за ґратами і заборонятимуть книжки про Стуса.
Я нагадаю, що іншою представницею такого кривосуддя за замовленням — стала справа Медведчука проти Вахтанга Кіпіані. Суддя Марина Заставенко у 2018 році була переведена із Макіївки до Дарницького райсуду. І саме зараз суддя, яка вільно каталась в ОРДЛО до родичів — вирішує що нам читати, а що - ні.
Щодо самого Сергія Стерненка, у майбутньому у нього все буде добре. Від 23.02.2021 він перетворився у політика, жертву політичних репресій і суддівського свавілля. Резонансна справа і велика впізнаваність роблять з нього нову привабливу ікону патріотичного руху. Упевнена, ми побачимо його невдовзі народним депутатом щонайменше.
- Актуальне
- Важливе
![Дмитро Пєсков Дмитро Пєсков](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/251000_252000/251681_peskov_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332631_trump_reuters_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)