Справа Стерненка. Що буде далі з Сергієм, Зеленським і українським кривосуддям?

Марина Данилюк-Ярмолаєва
23 лютого, 2021 вiвторок
15:56

Володимир Зеленський отримав купу овацій на рішення щодо санкцій проти Віктора Медведчука та його жінки Оксани Марченко. Але — обламав зуби на справі активіста і проукраїнського блогера Сергія Стерненка

Зміст

23 лютого, у дуже символічний для вати день справжнього мужика — Приморський суд Одеси відправив Сергія Стерненка за ґрати на 7 років та три місяці з конфіскацією половини майна. Його взяли під варту у залі суду. 

Це вирок у справі про викрадення депутата райради Одеси від проросійської партії “Родіна” Сергія Щербича, слідство у якій велося з 2015 року. Якого Стерненко начебто викрадав і тримав у підвалі...

Однак вирок одеського суду зовсім не про те. І неважливо — подобається вам персонально Стерненко чи ні. Розділяєте ви його погляди чи не дуже. Судять його не за це. Кожен активіст, громадський діяч і проукраїнський політик може опинитись на його місці. Бо просто комусь так треба. І ще більше — бо цього особисто дуже хоче Портнов, Лукаш та численні промосковські посіпаки всередині України. З фінсовими ресурсами та важелями впливу у судах.

Звісно, ще буде апеляція. І я думаю, що після серії пікетів та мітингів влада отямиться і піде бодай на умовний термін, аби не обнуляти рішучі “перемоги” ЗЕ-влади над Медведчуком і ОПЗЖ-ТБ. Звісно, через деякий час буде і рішення ЄСПЛ, де нинішні рішення суддівської мафії визнають неправочинними і ще змусять Україну виплатити Сергію Стерненку компенсацію. 

Але це історія про більш глобальне. Яке тягнеться у нас за спиною ще з першого Майдану, а потім і Революції Гідності. Не можуть старі нафталінові судді ще кучмівських часів виносити вироки на догоду Партії регіонів, заради спасіння антимайданівців. А потім ми чомусь наче діти чекаємо від них справедливих рішень то по Стерненку, то по Ріффмастеру.

Купа адвокатів і громадських активістів, низка журналістів і правозахисників б’ються за справжню судову реформу ще з часів, коли тітушки викрадали майданівців із київських лікарень. Чи коли судді Мартинов, Вовк, Царевич, Кицюк та інші забирали права в учасників автопробігу до Межигір‘я.

Щоразу, коли підходило до ухвалення серйозних рішень — перезавантажити суддівську систему повністю завжди знаходились ті, хто давав задню з геніальною аргументацією: “Не можна робити реформи в воюючій країні, бо Путін нападе”. А потім в країні зі швидкістю кроликів плодиться російська агентура, Портнов погрожує прокурору Генпрокуратури фізичною розправою, з трьох каналів Медведчука і одного ресурсу Мураєва цілодобово розказують, що у нас “гражданская война” і що в Іловайському котлі винуваті самі добробати. І врешті у пошуках захисту ти ідеш до суду, де тебе чекають “реформи, радикальність яких не на часі”. І судді, на яких клейма нема де поставити. І вирок Стерненку констатує сумний факт, що Володимир Зеленський вирішив зберігати цих проституйованих служителів Феміди. Бо зручно, а після мене - хоч потоп. 

Вирок Сергію Стерненку про сім років з конфіскацією майна оголошував такий собі суддя Віктор Попревич. Вся його біографія — це просто згусток історії про суддівську мафію. І чому ми переживаємо таку кризу здорового глузду і державного управління. Зірочка судді Попревича зійшла 6 березня 2003 року, коли Верховна Рада призначила його суддею Київського райсуду Донецька.

Тоді за новенького суддю активно проголосувала партія Вітренко, КПУ, Регіони України, СПУ і СДПУ (о).  Тому не дивно, що коли уродженець Західної України розправив крила на Донбасі — він віддячив своїм працедавцям. Наприклад, тим, що біля воріт свого донецького маєтку... поставив бюсти Леніна і Сталіна.

 

Жесть. Суддя, який засудив Стерненка, відомий тим, що свого часу встановив біля воріт свого будинку в Донецьку бюсти Сталіна і Леніна. Денис Казанский розкопав нові увлєкатєльні факти.

Опубліковано Денисом Рыбачком Вівторок, 23 лютого 2021 р.

 

Велику всеукраїнську славу Попревич здобув у 2006-2008 роках, коли суддя Попревич вів справу проти автора книги “Донецька мафія” Бориса Пенчука. І урешті засудив його до 8 років колонії суворого режиму з повною конфіскацією майна за начебто наклеп на Бориса Колесникова.

У 2015 році суддя Попревич виявився таким затребуваним спеціалістом, що був переведений до Приморського суду Одеси. Там він - головуючий у найрезонансніших справах. Наприклад, заднім числом і таємно випускав під заставу директора скандального згорілого дитячого табору “Вікторія”. Той же Попревич обирає запобіжні заходи обвинуваченим у справі ще одного згорілого приміщення — Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Так само головуючим став представник “донецького клану” і у справі ще одного скандального випадку з жертвами — готелю “Токіо стан”. Там Попревич знімає арешти з будівлі і жонглює переносами розглядів попри обурення родичів загиблих. 

null
 

nullТому не дивно, що дуже резонансну справу Сергія Стерненка взявся вести такий скандальний і брудний “фрукт”. Цей суддя із Донецька два роки тому брав участь ще і в конкурсі до Верховного суду — але на щастя, пролетів. 

Коли Попревич зачитував ухвалу. він припустився кілька оціночних суджень, які не мають жодного стосунку до правосуддя. 

По-перше, суд визнав проведення обшуку у Стерненка без адвоката допустимим.  Друге, експертизи російською мовою визнані...допустимими. 

Суд у вироку посилається на свідка, якого не заслуховував на засіданні. 

І особлива вишенька — суд наголосив на нелюбові Стерненка до проросійської партії, в якій перебуває потерпілий Щербич. 

Володимир Зеленський добре почав із санкцій проти Медведчука, його гаманця Тараса Козака і його віруючої танцівниці Оксани Марченко. Але арештом Сергія Стерненка президент обнуляє свої здобутки і випускає потужні тригери для суспільства. Для чого це було зроблено? Для лояльності МВС, бонусу для ОПЗЖ чи у якості подарунку Геннадію Труханову, який ще рік тому скаржився ЗЕ-президенту на одеського активіста? Думаю, тут все одразу. Бо для багатьох дійових осіб нинішньої влади Стерненко став кісткою в горлі і подразником: “таке молоде, а уже рот відкрило”.

Справа Сергія Стерненка це не про розпач. Це про те, що треба все робити вчасно і не відкладати судову реформу в шухляду у надії, що наступна влада буде більш безжальною до продажних суддів. Не буде. Доведено уже сімнадцятим роком з початку першого Майдану. Допоки в українських судах сидітимуть одіозні представники “донецької суддівської мафії” — то того часу наші активісти будуть за ґратами і заборонятимуть книжки про Стуса.

Я нагадаю, що іншою представницею такого кривосуддя за замовленням — стала справа Медведчука проти Вахтанга Кіпіані. Суддя Марина Заставенко у 2018 році була переведена із Макіївки до Дарницького райсуду. І саме зараз суддя, яка вільно каталась в ОРДЛО до родичів — вирішує що нам читати, а що - ні. 

Щодо самого Сергія Стерненка, у майбутньому у нього все буде добре. Від 23.02.2021 він перетворився у політика, жертву політичних репресій і суддівського свавілля. Резонансна справа і велика впізнаваність роблять з нього нову привабливу ікону патріотичного руху. Упевнена, ми побачимо його невдовзі народним депутатом щонайменше. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+0.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.95
    Купівля 41.95
    Продаж 42.46
  • EUR
    Купівля 43.6
    Продаж 44.32
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
22 січня
16:21
застосунок Дія
У Дії відновили послугу єВідновлення після російської кібератаки
16:16
OPINION
Путіну мир не потрібен. Йому потрібна увага до себе
16:07
Оновлено
Європарламент
Європарламент закликав визнати президентські вибори в Білорусі фіктивними
16:04
OPINION
Трамп повернувся. Його ціль — золота ера для США, але де в ній ми?
16:03
Дональд Туск
"Тільки союзник може побажати іншому союзнику стати сильнішим": Туск заявив, що ЄС має вітати заклик Трампа про збільшення військових витрат
15:56
Пресреліз
Програма Leave no one behind: школи отримали ноутбуки
Інноваційна освіта Leave no one behind: що зміниться у школах?
15:39
Росіяни двічі атакували рятувальників на Херсонщині, є травмований
15:39
Множинне громадянство паспорт
У разі відкриття кордонів 70% українців не переїжджали б за кордон, – опитування
15:35
армія КНДР
У США очікують, що КНДР відправить підкріплення на Курщину, - NYT
15:33
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:21
Служба безпеки України
СБУ затримала агентів ФСБ, які наводили російські удари по Донеччині
15:10
Петро Порошенко
Порошенко готовий внести заставу за генерала Галушкіна
15:04
Єврокомісар Андрюс Кубілюс
Єврокомісар з питань оборони Кубілюс закликав посунути військові цілі НАТО на 14 років через загрозу з боку РФ
15:01
Ексклюзив
Карта бойових дій за 8-15 січня
В рамках наступу на Покровськ росіяни можуть зайти в Дніпропетровську область, - військовий оглядач Попович
14:40
Ексклюзив
У Києві відкрили "Вівтар свободи", який показує 27 регіонів, що представлені автентичними іконами
14:15
штурм капітолію
З вʼязниці звільнили 211 помилуваних Трампом учасників штурму Капітолія
14:12
Український криголам "Ноосфера" вперше забезпечує дослідження на замовлення США
14:04
OPINION
блог Борис Бабін
План Кремля — війна до кінця життя осіб, які її розв'язали
14:03
OPINION
Дует фанфаронів
13:58
МЗС України
МЗС України анонсувало розширення цифрових консульських послуг для громадян за кордоном
13:52
Ірак, жінки
В Іраку офіційно дозволили шлюби з 9-річними дівчатками
13:29
Напад на журналістів "Схем" в Укрексімбанку 2021 року: засідання у справі перенесли на 24 лютого
13:25
російський паспорт
Мама керівниці Шевченківського суду у 2023-му отримала паспорт РФ і розвиває свій бізнес у Луганську, - hromadske
13:20
Володимир Зеленський і Ільхам Алієв
"Важливо тиснути на Росію для правди": Зеленський провів перемовини з Алієвим
13:00
сніг, мокрий сніг
Де очікувати туман, а де мокрий сніг: прогноз погоди від Наталки Діденко на 23 січня
12:48
Молдова відмовилася від участі в Євробаченні-2025
12:42
електроенергія
Споживання електроенергії залишається високим: ситуація в енергосистемі 22 січня
12:36
Армія РФ атакувала Костянтинівку на Донеччині: двоє поранених, пошкоджено будинки
12:31
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Будемо очікувати на період турбулентності, де будуть різні пропозиції: Згурець про план Трампа щодо врегулювання війни
12:29
Lifecell
Оператор lifecell планує підвищити вартість тарифів
12:25
Сирія, Тартус
Сирія розірвала інвестиційну угоду з РФ щодо управління портом Тартус
12:16
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 22 січня: скільки коштують євро, долар і злотий
12:14
Керівництво черкаського хімзаводу викрили на співпраці з РФ: за два роки відправили продукцію на $1,8 млн
12:04
OPINION
блог Арсеній Яценююк
Обіцянка Дональда Трампа про сильне лідерство США має початися з України
11:35
Командувач Обʼєднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі
"Є причина, чому РФ привезла солдатів із КНДР": командувач НАТО в Європі Каволі оцінив можливості росіян прорвати фронт
11:23
Огляд
світ, міжнародний огляд
Українці борються за справедливу мирну угоду, а США та ЄС готуються до економічної війни. Акценти світових ЗМІ 22 січня
11:20
Ексклюзив
Карта бойових дій за 15-22 січня
Втрачаючи живу силу сотнями, ворог не має територіальних успіхів: заступник комбата БПАК "Ахіллес" про ситуацію на Куп'янщині
11:15
Огляд
Карта бойових дій за 15+22 січня
Карта бойових дій за період 15-22 січня: зс РФ пішли на штурм останньої цитаделі на південному фронті Донеччини
11:15
ппо
Сили ППО знищили 65 російських дронів, 30 локаційно втрачені
10:57
Удосконалить надання меддопомоги: для військових запровадять електронну первинну медичну картку
Більше новин