Огляд

Чи дасть Конгрес США $61 млрд Україні, вступ Швеції до НАТО затягнувся, Ріші Сунак має проблеми. Акценти світових ЗМІ 22 листопада

Юрій Мартинович
22 листопада, 2023 середа
11:00

У фокусі міжнародних ЗМІ довготривалі дебати в Конгресі США, щодо фінансування України, Ізраїлю та Тайваню, також проблеми зі вступом Швеції до НАТО і "хитання" крісла прем’єр-міністра Великої Британії

Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 22 листопада.

Імміграційна криза в США зупиняє конгресменів від виділення фінансування Україні

Конгрес США

Фото: reuters

 

У CNN написали статтю про те, що у Конгресі США зростають побоювання щодо допомоги Україні та Ізраїлю на тлі суперечки про імміграцію та загальне скорочення витрат. У вихідні президент Джо Байден наполегливо закликав США підтримати Україну та Ізраїль під час війни, заявивши, що світ стоїть перед "точкою перегину", яка може визначити курс для наступного покоління.

Але на Капітолійському пагорбі перспективи будь-якого такого пакету допомоги двом країнам виглядають як ніколи похмурими, констатують американські журналісти.

"У нас може не бути додаткових грошей", — по суті сказав сенатор Джон Кеннеді, республіканець від Луїзіани, мовляв, що пакет національної безпеки зупиниться в Конгресі, якщо не вдасться вирішити імміграційний спір.

На відміну від інших випадків, коли Конгрес має тенденцію швидко схвалювати терміново необхідну допомогу, законодавці обох партій зараз відкрито сумніваються, чи можна взагалі реалізувати надзвичайний пакет для Ізраїлю та України. Палата представників і Сенат сильно розділилися щодо того, чи продовжувати підтримувати Україну – і тепер нерозв’язне питання імміграційної політики потрапило в центр переговорів.

Байден і лідер більшості в Сенаті Чак Шумер хочуть зберегти фінансування для двох країн в одному великому пакеті – проти цієї позиції виступає новий спікер Майк Джонсон, чий законопроєкт про надання фінансування лише Ізраїлю разом із скороченнями IRS був швидко відхилений демократами в Сенаті. Джонсон продовжує наполягати на тому, що будь-який надзвичайний пакет включатиме скорочення витрат, щоб компенсувати його ціну – це складне завдання, яке потрібно виконати, оскільки це може призвести до втрати терміново необхідного фінансування.

Лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл і Джонсон наполягають, що підтримка Республіканською партією додаткового фінансування України залежить від посилення імміграційного законодавства на тлі зростання занепокоєння щодо безпеки на кордоні з Мексикою. Однак законодавці визнають, що знайти таку імміграційну угоду, яка задовольнить республіканців у Палаті представників і не спричинить повного "повстання" лівих, у кращому випадку виглядає малоймовірною.

"Я все ще вважаю, що ймовірність успіху невисока", — сказав сенатор Мерфі, додавши, що переговори тривають, але "ні", він не впевнений, що угода може бути досягнута.

Джерело, знайоме з переговорами, наполягає на досягнутому прогресі, але додає, що особисті переговори минулого тижня на були продуктивними. Республіканці наполягали на угоді про державний кордон, яка, на думку демократів, надто точно відображає законопроєкт про імміграцію республіканців у Палаті представників, який включав відновлення будівництва прикордонної стіни колишнього президента Дональда Трампа.

Запит Білого дому на фінансування в жовтні включав 13,6 мільярда доларів на додаткове фінансування кордону, що дозволило б США найняти додатково 1300 прикордонних патрульних агентів і 1600 офіцерів із питань притулку, які могли б допомогти прискорити розгляд мігрантів із заявами про надання притулку.

Але республіканці наполягають, що їм знадобиться більше, ніж просто фінансування на кордоні. Вони хочуть кардинальних змін у політиці, в тому числі зміни способу пошуку притулку мігрантами в Сполучених Штатах.

Запит Білого дому також включав понад 61 млрд доларів на допомогу Україні, понад 14 млрд доларів для Ізраїлю та 7,4 млрд доларів для Тайваню та Індійсько-Тихоокеанського регіону.

Грем, провідний республіканець у юридичному комітеті Сенату та рішучий прихильник збільшення допомоги Україні, наприкінці минулого тижня сказав CNN, що до погодження угоди щодо імміграції "ще далеко".

Міністр оборони Швеції не знає, коли країна стане повноправним членом НАТО

Швеція - НАТО

Фото: відкриті джерела

 

У The Guardian пишуть, що Швеція повинна стати повноправним членом військового альянсу НАТО "якомога швидше", щоб відбити загрозу з боку Росії. Таке їм заявив міністр оборони країни. У Стокгольмі зростає нетерпіння щодо їх повільного шляху до вступу.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон сказав, що він не може визначити терміни завершення процесу затвердження Швеції в НАТО, але він упевнений, що Туреччина та Угорщина, два члени, які залишилися ратифікувати членство країни, зрештою це зроблять.

"Ми не хочемо списувати Росію з рахунків загрози, тому що Росія... показала докази витривалості [в Україні]. Тому ми повинні дотримуватися цього, і ми робимо це найкращим чином, посилюючи наші національні слабкості та якомога швидше повністю інтегруючись у НАТО", — сказав Джонсон Guardian.

Швеція подала заявку на вступ до НАТО одночасно з Фінляндією в травні 2022 року, обидві країни відмовилися від військового нейтралітету після повного вторгнення Володимира Путіна в Україну. У квітні цього року, через 11 місяців, Фінляндія офіційно стала членом НАТО. Але Швеція все ще чекає схвалення Туреччини та Угорщини.

Виступаючи з Гельсінкі, де він виступав у вівторок на форумі з політики оборони та безпеки Hanakäräjät, Йонсон сказав, що серед союзників по НАТО є "сильна підтримка" заявки Швеції. За його словами, Швеція запропонувала НАТО "кращу стратегічну глибину" та "важливі військові ресурси". 

У липні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган погодився передати протокол про приєднання Швеції до парламенту якнайшвидше після переговорів із прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном. Але минулого тижня комітет закордонних справ Туреччини заявив, що відкладає свій вердикт, заявивши, що справа "не дозріла" для прийняття рішення.

Існує також невизначеність щодо намірів Угорщини, хоча Йонсон сказав, що Будапешт запевнив Стокгольм, що "вони не будуть останньою країною, яка ратифікує нас". Минулого тижня Угорщина заявила, що не готова ратифікувати Швецію, незважаючи на те, що прем’єр-міністр Віктор Орбан раніше заявив, що схвалення є лише технічною частиною.

Незважаючи на ці затримки, Йонсон, член Поміркованої партії, заявив, що він залишається впевненим у майбутньому Швеції в НАТО:

"Зараз ми в більшій безпеці, ніж були до того, як ми прагнули вступити в НАТО завдяки гарантіям безпеки, які ми отримали від США, Великобританії, Німеччини, Франції та інших скандинавських країн".

Йонсон сказав, що спілкувався зі своїми фінськими колегами щодо нещодавньої напруженості на російсько-фінському кордоні, де фінська влада звинуватила Москву в сприянні проходженню все більшої кількості шукачів притулку.

За його словами, Фінляндія залишається "найближчим політичним партнером Швеції у сфері безпеки та оборони", додавши: "Ці відносини й надалі залишатимуться центральними для нас, і вони також є дуже важливим внеском у безпеку та стабільність у нашому регіоні".

Коментарі Джонсона прозвучали напередодні дводенного саміту міністрів оборони скандинавських і балтійських країн у Стокгольмі в рамках Північного оборонного співробітництва (Nordefco).

Описуючи зустріч як "історичну", Джонсон сказав, що це буде перший випадок, коли міністри оборони Балтії зберуться разом, щоб обговорити заходи безпеки та рішення безпеки в часи миру, кризи та війни.

Теми порядку денного включатимуть політику оборони та безпеки, Північну оборонну співпрацю, критичну інфраструктуру та підтримку України.

Крісло прем’єр-міністра Великої Британії почало хитатися

Ріші Сунак

Фото: Getty Images

 

У Politico пишуть, що Ріші Сунак змушений "натиснути кнопку зниження податків", бо його політична удача закінчилася.

"Осіння заява є одним із небагатьох шансів прем’єр-міністра Великої Британії відновити свій стан і згуртувати своїх представників Торі. Колись Ріші Сунак був золотою дитиною британської політики. У ці дні, здається, нічого не йде за його бажанням. Серія важливих моментів, спрямованих на те, щоб накачати "хворого" прем’єр-міністра медійними ліками з літа, не вдалася — це значно підвищило ставки на осінній звіт у середу, важливу фінансову подію уряду, яка, схоже, поставить на перший план зниження податків" – пишуть у виданні.

Протягом останніх місяців у лідера Консервативної партії один за одним траплялися невдачі.

Так звана "промова короля", яку розглядали як останній великий шанс для Сунака оновити законодавчу програму свого уряду перед очікуваними виборами наступного року, не дала результатів.

Перестановки в уряді минулого тижня, під час яких повернувся колишній прем’єр-міністр Девід Кемерон, показали "ознаки життя" Сугака. Але це отримало неоднозначну оцінку від членів парламенту і супроводжувалося серйозним ударом по його флагманській імміграційній політиці у вищому суді Великобританії.

Високопоставлений член парламенту від Консервативної партії, якому надали анонімність, щоб відверто говорити про внутрішні справи, сказав: "Ми перезапускали процеси за перезапуском, починали з чистого листка і перестановками, але нічого з цього не має значення".

У виданні відзначають, що Сунак використає свій останній фінансовий звіт, щоб забезпечити зниження податків, якого його партія голосно вимагала протягом останніх двох років.

За даними Інституту фіскальних досліджень, рівень податків у відношенні до ВВП досягає найвищого рівня за весь час, оскільки Великобританія страждає від дорогої пандемії та величезної державної підтримки для пом’якшення стрибка цін на енергоносії, який стався після вторгнення Росії в Україну.

Прем'єр-міністр і його канцлер Джеремі Хант досі наполегливо наголошували на тому, що можливостей для зниження податків небагато, але в той час, як ці двоє чоловіків дивляться на майбутній вибори, ця риторика почала змінюватися. Очікується, що в середу Хант матиме більше фінансового запасу в результаті вищих, ніж очікувалося, зборів податків.

Сунак, який прийшов до влади завдяки обіцянці стабілізувати політику, як і раніше користується популярністю у своїх колег, які поки що мало цікавилися відкритим заколотом, який стався за його попередників Ліз Трасс і Бориса Джонсона.

Однак понад 40 депутатів-консерваторів уже оголосили, що подадуть у відставку на наступних виборах, тоді як близько дюжини досвідчених міністрів вирішили залишити свою роботу під час перестановки минулого тижня.  

"Ріші поставив перед собою стільки завдань, — сказав один колишній міністр кабінету міністрів, — Але загалом нічого не відбулося. Немає справжнього, твердого, чіткого, позитивного повідомлення, яке ми могли б всі прийняти, як успіх, а тим часом партія відчуває, що знову розбивається на фракційність".

У цьому контексті зниження податків — це найменше, що Сунак може зробити, щоб заспокоїти неспокійну партію та заспокоїти виборців, які постраждали від зростання вартості життя.

Теги:
Читайте також:
Київ
0°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 38
  Купівля 38
  Продаж 38.55
 • EUR
  Купівля 41.09
  Продаж 41.93
 • Актуальне
 • Важливе
2024, понедiлок
4 березня
05:57
Гаубиця Caesar
Франція оприлюднила список відправленого до України озброєння
05:23
вибори в США, Ніккі Гейлі
Вибори у США: Трамп програв перші праймеріз
00:37
Німецькі винищувачі перехопили літаки РФ біля Латвії
Німеччина патрулюватиме повітряний простір над країнами Балтії до листопада 2024 року
00:13
переговори України з Росією
Туреччина сподівається на переговори між Україною та РФ найближчим часом
2024, неділя
3 березня
23:47
блокування кордону, Польща
У Польщі розповіли деталі неофіційних переговорів з главою Єврокомісії щодо ситуації на кордоні з Україною
23:18
Путін
"Цю війну почала не Росія, але нацизм в Україні буде викорінено": черговий фейк Путіна
23:07
Піротехніки ДСНС знешкодили авіабомбу, яка впала біля будинків у Торецьку
22:50
блокування кордону, Польща
Ситуація на польському кордоні давно вийшла за межі економіки й моралі, - Зеленський
22:34
росія, Китай
У Китаї назвали війну в Україні "українською кризою" та заявили про переговори з РФ
22:17
На фото: Еден Голан - представниця Ізраїлю на Євробаченні-2024
Ізраїль погодився змінити текст пісні для Євробачення-2024 через "політичний контекст"
21:58
речник ГУР Андрій Юсов
Україні вдалося налагодити виробництво аналогів західних бронемашин, - ГУР
21:46
Володимир Зеленський
Зеленський: від початку лютого Росія втратила 15 військових літаків
21:38
ЗСУ, війна
Бої на підступах до Часового Яру: українські війська тримають оборону в Богданівці та Іванівці
21:36
Ексклюзив
фортифікаційне обладнання смуг оборони
ЗСУ готували другу лінію оборони поблизу Авдіївки в останній момент, коли ворог туди вже діставав, - ветеран війни Дикий
21:29
Володимир Путін
Спершу Путін збирається знищити Україну, потім партнерів, - Зеленський
21:21
Оновлено
"Шахтар" - "Кривбас" 5:2 (3 березня 2024 року)
"Шахтар" розгромив "Кривбас": результати та розклад матчів 19-го туру УПЛ
21:11
сили ППО
Українські військові знищили ворожу ракету Х-59 у Криворізькому районі
21:04
сектор Гази
США та Йорданія скинули з літаків вантажі допомоги для жителів Гази
21:02
Наслідки воєнних злочинів російських окупантів у місті Бородянка
Бородянку бомбили за наказом російських генералів Чайка та Кравченка: СБУ оголосила їм підозри
20:59
школа
У Запоріжжі відкриють дві підземні школи
20:51
Фінляндія НАТО
Фінляндія вперше візьме участь у військових навчаннях НАТО як член Альянсу
20:33
Дніпропетровщина. Обстріл
Ворог протягом дня 11 разів атакував Нікопольщину: поранена жінка, є руйнування
20:13
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
"Частина інформаційної війни Путіна": міністр оборони Німеччини про витік розмови офіцерів ВПС
20:08
ЗСУ, міномет, міна
Протягом доби росіяни 27 разів намагались прорвати оборону ЗСУ на Новопавлівському напрямку. На Херсонському - штурмів не зафіксовано
20:06
Ексклюзив
Вірменія
Вірменія відвертається від Росії й ОДКБ до Франції та ЄС, - дипломат Божко
20:02
OPINION
Галина Пагутяк
Чи навчилися українці дбати про своє ментальне і психічне здоров’я?
19:42
Оновлено
Удар по 9-поверхівці в Одесі
Удар по 9-поверхівці в Одесі в ніч на 2 березня: кількість загиблих зросла до 12, серед них п'ятеро дітей
19:39
Огляд
Вибух на підстанції
Вибухи у Єкатеринбурзі та Санкт-Петербурзі, атака БПЛА низки російських областей і прильоти у тимчасово окупованому Криму: де у росіян вибухало та палало цього тижня
19:30
Оновлено
Загиблі в Одесі 2 березня Олег та Тетяна Кравець
Удар по Одесі 2 березня: знайшли тіла подружжя військових та їхніх трьох дітей
19:23
Ексклюзив
вибори у Європарламент
Політтехнолог Загородній прокоментував інформацію щодо "антиєвропейського" майбутнього Європарламенту
19:21
Ексклюзив
блокування кордону поляками
Польща веде проти України повномасштабну торговельну війну, - польський політик Чех
19:00
Найкращі детективні фільми
Захоплюючі детективні фільми, від яких ви не зможете відірватися
18:59
ДТП з дитиною
У польському Щецині водій легковика збивав людей на "зебрі" і тротуарі: серед постраждалих є 6 українців
18:37
Інтерв’ю
Десантно-штурмові війська ЗСУ, віцськові
На фронті критичний момент не тільки для України, але й для РФ, - полковник Грант
18:37
президентка Словаччини Зузана Чапутова
Фіцо не подобається, що президентка Словаччини Чапутова віддає ППО армії України
18:15
Ексклюзив
Литва солдат
Литва готова підтримати ідею щодо відправлення військ в Україну, - ексголова литовського Конституційного суду Жалімас
18:07
OPINION
Олексій Голобуцький
Макрон і Шольц-"Хохлаф": чия візьме гору
18:03
Прикордонники Ізмаїльського загону затримали на державному кордоні у Болградському районі Одеської області двох чоловіків
Спустились у захисний рів, а вилізти не змогли: на Одещині прикордонники затримали двох молодиків
18:01
Інтерв’ю
Антон Дробович
Ми переходимо у нову культуру пам'ятань: Дробович про створення Національного військового меморіального кладовища та концепцію Національного Пантеону
17:58
Вашингтон каже, що угода про перемир'я в Газі вже "на столі", але Ізраїль відмовляється розглядати її доки ХАМАС не надасть список заручників
Більше новин