Cуд зупинив дію припису НАЗК щодо звільнення Вітренка з Нафтогазу
Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) зупинив дію припису Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо звільнення Юрія Вітренка з посади голови правління НАК "Нафтогаз України"
Про це повідомила пресслужба ОАСК.
"Суд ухвалив - заяву про забезпечення адміністративного позову - задовольнити, а саме: зупинити дію припису НАЗК до набрання законної сили рішення у справі за позовом прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля до Нацагентства", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що суд визнав обґрунтованість заяви Шмигаля про забезпечення позову та наявність підстав та необхідність вжиття заходів її забезпечення, оскільки, невжиття таких заходів, на думку ОАСК, може істотно ускладнити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав, або інтересів позивача.
При цьому, суд зазначив, що забезпечення позову не є вирішенням спору по суті, а вимушеним заходом.
У пресслужбі додали, що ОАСК відкрив провадження у справі за позовом прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля до НАЗК щодо скасування припису Агентства.
Зазначається, що розгляд справи відбуватиметься за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з викликом сторін. Судове засідання призначене на 29 червня.
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року. На місце Коболєва уряд призначив ексміністра енергетики Юрія Вітренка.
- Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
- Разом зі звільнення Коболєва було звільнено наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
- Після звільнення Коболєва наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на чотирьох незалежних членів ради.
- 30 квітня члени наглядової ради Нафтогазу подали у відставку, у зв'язку із чим правління компанії заявило про неможливість роботи.
- Посли G7 закликали Кабмін швидко вирішити питання управління "Нафтогазом" таким чином, який "відображає заявлену прихильність міжнародним стандартам корпоративного управління".
- Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков 15 червня вніс припис про незаконність призначення Юрія Вітренка головою НАК "Нафтогаз України".
- У зв'язку із приписом НАЗК голова правління НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення Вітренка.
- Натомість Вітренко в своїй офіційній позиції заявив, що вважає припис упередженим та оскаржуватиме його в судовому порядку.
- Шмигаль 17 червня оскаржив в ОАСК припис НАЗК щодо незаконності призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України".
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе