ЄС включив українські логістичні шляхи до Транс’європейської транспортної мережі
Європейська Комісія внесла зміни до індикативних мап Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T), включивши в неї українські логістичні шляхи й виключивши російські та білоруські маршрути
Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України.
"Це рішення є стратегічним кроком у процесі інтеграції України в ЄС та сприятиме реалізації ініціативи "Шляхи солідарності" щодо експорту української аграрної продукції та доставки гуманітарної допомоги в Україну", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що до індикативних мап Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) внесли зміни щодо Північно – Балтійського коридору, який продовжено через Львів та Київ до Маріуполя. Також через Львів, Чернівці (Румунію і Молдову) до Одеси подовжено Балто-Чорноморсько-Егейський коридор.
Крім того, коридори Балтійське море – Адріатичне море та Рейн – Дунай проходитимуть через Львів.
У відомстві зазначають, що включення логістичних маршрутів до мережі TEN-T дозволяє залучити європейські інвестиції для модернізації транспортної інфраструктури, усунути чинні перешкоди при проведенні логістичних операцій й підвищити якість послуг при перевезенні товарів.
Ще це дасть можливість отримати доступ до інструментів допомоги ЄС у питанні розбудови української частини мережі TEN-T й зменшити логістичні витрати.
Також Єврокомісія виключила з мережі TEN-T російські та білоруські маршрути, а також понизила в статусі маршрути на території ЄС на стиках з цими країнами-агресорами.
Відомо, що Транс’європейська транспортна мережа (TEN-T) створюється Євросоюзом з метою з'єднати Європу з заходу на схід та з півночі на південь мережею автодоріг, залізниць, аеропортів та водних шляхів. Розвиток транспортної системи відбуватиметься у два етапи: до 2030 року має бути завершено побудову "ключової" мережі та до 2050 року – "загальної" мережі.
- Ще 9 квітня російським та білоруським вантажівкам наказали забиратися з території ЄС. Також повідомляється, що заборона не поширюється на підприємства, що перевозять пошту, а також на постачання в ЄС природного газу та нафти, у тому числі продуктів нафтопереробки, а також титанової, алюмінієвої, мідної, нікелевої, паладієвої та залізної руди.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе