Огляд

Європейські політики планують візит до США, щоб посилити підтримку України, а Китай і Росія назвали США агентом глобальної нестабільності. Акценти світових ЗМІ 31 жовтня

Андріана Стахів
31 жовтня, 2023 вiвторок
11:37

У фокусі міжнародних видань намір європейських політиків відвідати США, щоб посилити підтримку України, а також заява Китаю та Росії, які назвали Америку агентом глобальної нестабільності

Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 31 жовтня.

Європейські політики планують візит до США, щоб посилити підтримку України

Європейські політики мають намір відвідати США, щоб посилити підтримку України, повідомляє Politico. Цей візит повинен відбутися через заклики деяких законодавців від Республіканської партії до Вашингтона скоротити потік допомоги, військової техніки та фінансів до Києва.

"У нас є план поїздок ... в окремі штати, зустрічей, наприклад, з компаніями, які продають обладнання, що фактично створює робочі місця в США. Більшість грошей, які були витрачені на Україну, фактично були витрачені в США", — цитує медіа міністра закордонних справ Литви Габріеліуса Ландсбергіса.

На його думку, така поїздка може мати позитивні наслідки, якщо говоритимуть "не лише американські політики, але й ті, хто залежить від цієї допомоги і від цього зовнішньополітичного курсу".

Як зазначає Politico, хоча Ландсбергіс ще не сказав, які країни можуть приєднатися до такої поїздки, прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас повідомила, що її країна вже звертається до пересічних американців.

"Мій міністр закордонних справ був в Арканзасі, розмовляв з людьми і висловлював свої погляди, тож це те, що ми робимо постійно", — говорить вона виданню.

У Вашингтоні зростає занепокоєння, що допомога Україні може стати жертвою глибоких політичних розбіжностей у США. У відповідь на це, підкреслює Politico, Джо Байден змінив свою риторику щодо війни, стверджуючи, що значна частина коштів, виділених на Україну, насправді залишається вдома — створюючи робочі місця та підтримуючи бізнес.

Тим часом республіканці обмірковують свою відповідь, а в Сенаті точаться дебати про те, чи варто пов'язувати допомогу Україні та Ізраїлю.

Politico нагадує, що у своїй першій промові на посаді спікера Палати представників республіканець Майк Джонсон виклав свої пріоритети, серед яких зміцнення кордону США з Мексикою та підтримка Ізраїлю в його війні проти ХАМАСу, але з цього списку чітко виключив допомогу Україні. А перед тим Конгрес скоротив видатки на Україну з надзвичайного законопроєкту, завдяки якому вдалося уникнути закриття федерального уряду.

У Вашингтоні сенатори заявили, що роз'яснювальна робота з боку європейських лідерів може допомогти зміцнити підтримку Києва серед втомлених війною виборців. 

"Я вважаю, що демонстрація того, що це не лише Україна і Росія, що це стосується інших країн Європи, що це стосується всіх нас, буде корисною, якщо лідери інших країн підтримають цю позицію", — переконаний сенатор, демократ Бен Кардін, який очолює комітет у закордонних справах Сенату США. 

Відомий республіканський прихильник допомоги Україні сенатор Ліндсі Грем також вважає, що це буде корисним кроком. Він наголошує, що припинення надання допомоги Україні не вирішить проблем Америки у довгостроковій перспективі.

"Серед деяких республіканців, зокрема, існує думка, що США несуть цей тягар самотужки — і це зовсім не так. За різними показниками європейські союзники роблять стільки ж, а в деяких сенсах навіть більше, ніж ми, в плані надання військової техніки і в плані покриття витрат, пов'язаних із запровадженням санкцій", — підкреслює директор з урядових зв'язків неурядової організації "Разом", яка виступає на підтримку України, Скотт Каллінейн.

У той час як деякі політики вагаються щодо вартості допомоги Україні, громадськість все ще рішуче підтримує Київ. Загальнонаціональне опитування в США, проведене на початку цього місяця, показало, що 84% опитаних вважають, що президент Росії Володимир Путін становить небезпеку для інтересів США, і майже дві третини вважають, що припинення військової підтримки буде розцінено союзниками США як ознака слабкості.

Але планована поїздка європейських політиків може бути корисною для Білого дому.

"Для європейців важливо показати, що вони поділяють цей тягар зі США, і я думаю, що країни Балтії є чудовим прикладом того, що вони роблять на національному рівні та на рівні ЄС", — підсумовує колишня помічниця держсекретаря США у справах Європи та Євразії, а нині старший науковий співробітник Гарвардської школи Кеннеді Карен Донфрід.

Білий Дім

Фото: gettyimages

Китай і Росія назвали США агентом глобальної нестабільності

Китайські та російські військові посадовці назвали США агентом глобальної нестабільності на військовому форумі в Пекіні, де міністр оборони Росії Сергій Шойгу також пригрозив серйозними наслідками через втручання Заходу у війну в Україні. Про це пише The Washington Post.

"Політика Заходу, спрямована на постійну ескалацію конфлікту з Росією, несе в собі загрозу прямого військового зіткнення між ядерними державами, що загрожує катастрофічними наслідками", — цитує Шойгу WP.

Другий за рангом військовий чиновник Китаю Чжан Юйся також виступив з непрямою критикою Сполучених Штатів, проте залишив шлях до поліпшення військових зв'язків з Вашингтоном відкритим, підкреслює видання:

"Деякі країни навмисно створюють турбулентність і втручаються у внутрішні справи інших країн", — сказав Чжан, проте в іншій частині своєї промови додав: — Ми поглиблюватимемо стратегічну співпрацю і координацію з Росією і готові на основі взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідного співробітництва розвивати військові зв'язки з США".

Форум у Китаї відвідали представники понад 100 країн світу. Як додає WP, до участі був запрошений також міністр оборони США Ллойд Остін, проте замість нього прибула директорка із роботи з Китаєм в офісі заступника міністра оборони США Синтія Ксанті Каррас.

У своєму виступі в Пекіні Чжан підтримав зусилля впливового лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який намагається зобразити Китай як глобального миротворця на противагу Сполученим Штатам і їхнім союзникам.

Але Чжан та інші китайські військові чиновники твердо заявили, що питання Тайваню, який Пекін вважає частиною своєї території, не підлягає обговоренню.

ВМС США

Фото: gettyimages

На тлі цього матеріалу та заяви варто також звернути увагу на статтю, яка вийшла у Politico із заголовком "США не готові до війни великих держав", її написав старший науковий співробітник і директор Стратегічної ініціативи Скоукрофта в Атлантичній раді США Ендрю Мічта.

Він наголошує, що противники Америки готуються до ширшого конфлікту. Щоб запобігти війні, США також потрібно це робити.

На його думку, нещодавня промова президента США Джо Байдена в Овальному кабінеті стала ключовим моментом у поглибленні конкуренції між Америкою та її союзниками, з одного боку, і віссю диктатур, що об'єдналися навколо Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї, з іншого.

"Ця промова фактично об'єднала війну в Україні і ширшу війну, що назріває на Близькому Сході, у два театри одного конфлікту. І якщо Хезболла зараз також атакує, це створить для США та їхніх союзників значно ширший театр бойових дій, що знову призведе до напруження військових ресурсів", — пояснює експерт.

Тим часом Тайвань може стати третьою сферою конфлікту в найближчі кілька років. Чи, можливо, навіть раніше. І Пекін нарощує свої збройні сили, а його військово-морський флот вже чисельно перевершує ВМС США, його сухопутні і ядерні сили зростають швидкими темпами.

Разом із тим і Росія зайнята розширенням виробництва бронетехніки, зокрема й відновленням пошкодженої техніки з поля бою, та розгортанням системи виробництва воєнного часу у себе вдома.

"Простіше кажучи, противники Америки готуються до війни. І все ж у Вашингтоні дебати про національну безпеку рідко починаються з базового визнання того, що Китай і Росія розбудовують свої збройні сили не для стримування, а для нападу. Тепер це має бути відправною точкою кожної розмови про оборонні витрати США і їхніх союзників", — наголошує Ендрю Мічта.

Проте ця проблема стосується не лише США. Загалом, вважає він, армії, флоти і військово-повітряні сили Заходу занадто малі, щоб відповісти як в Атлантиці, так і в Тихому океані — двох взаємопов'язаних театрах, які визначатимуть результат будь-якого майбутнього глобального конфлікту.

"Рішення тут полягає не в тому, щоб "розвернутися до Азії", а в тому, щоб відновити західні сили з необхідними резервами. По суті, в цьому дедалі більш нестабільному світі США повинні збільшити свої оборонні витрати і переосмислити, на що вони витрачають гроші і як вони формують свої сили", — переконує експерт.

Ендрю Мічта переконаний, стримування в Європі і Азії вимагає постійної дислокації, а не ротаційної присутності, яка була тимчасовим заходом для уникнення важкого вибору. Якщо НАТО хоче вижити як життєздатний альянс, стримування і колективна територіальна оборона в Європі повинні стати новим фокусом.

Теги:
Читайте також:
Київ
+4°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 38
  Купівля 38
  Продаж 38.55
 • EUR
  Купівля 41.09
  Продаж 41.93
 • Актуальне
 • Важливе
2024, субота
2 березня
19:44
Інтерв’ю
Джон Болтон
Посол Болтон: Шанси, що адміністрація Байдена погодиться із заявами Макрона, дорівнюють нулю
19:40
Сухопутні війська ЗСУ
За добу на фронті відбулось 70 боєзіткнень, ворог 22 рази намагався прорвати оборону на Новопавлівському напрямку, - Генштаб
19:27
Воїни 47 ОМБр, ЗСУ, війна
Росіяни просуваються на Авдіївському напрямку через слабку оборону, - NYT
19:27
Ексклюзив
"Сіре" Придністров'я є вигідним для місцевих керівників, іти на війну там не хочуть, - політолог Левусь
18:59
OPINION
Микола Княжицький: Макрон налякав Путіна
18:55
Су-34
Українці вполювали ще один російський Су-34
18:38
Ексклюзив
Путін у Георгіївській залі Кремля (8 грудня 2023 року)
Путін порушив золоте правило розвідки: експерт Ступак про поширення розмов з бундесверу щодо удару Taurus по Кримському мосту
18:24
В районі Авдіївки віддав життя за Україну педагог зі столичної Дарниці Тарас Лемешко
18:22
Оновлено
"Ворскла" - "Верес" 2:1
"Динамо" здолало "Чорноморець", а "Ворскла" вирвала перемогу у "Вереса": результати та розклад матчів 19-го туру УПЛ
18:15
Оновлено
Удар по 9-поверхівці в Одесі
Удар по 9-поверхівці в Одесі: серед 7 вбитих є двоє дітей
18:11
Ексклюзив
Марк Фейгін
У разі перемоги чи то Трампа, чи то Байдена хвилювань у США не уникнути, - Фейгін
18:08
російські автомобільні номери
Після 10 березня у Литві конфісковуватимуть авто з російськими номерами
18:05
екоактивісти облили фарбою фасад німецької канцелярії
"Допоможіть вашим дітям!" Екоактивісти обмалювали вхід до уряду Німеччини
18:01
OPINION
Не тільки вибори. В українсько-польських непорозумінь глибші корені
18:00
Марґот Роббі
Не лише в ролі ляльки: топ-5 найкращих комедій з Марґо Роббі
17:58
Ексклюзив
Президент Франції Емманюель Макрон
"Уже давно побачили б розгорнуті французькі війська на українській землі": полковник Грант пояснив, що криється в заявах Макрона
17:46
авіаносець для дронів
У Чорному морі створять авіаносець для дронів: замовила Португалія
17:30
в Червоному морі затонуло судно
У Червоному морі затонуло британське судно, яке хусити атакували минулого місяця
17:00
Українці зі свастикою: у Маріупольському районі росіяни роздали дітям пропагандистські брошури
16:34
король Норвегії Гаральд V
Королю Норвегії Гаральду V імплантували тимчасовий кардіостимулятор
16:16
робот Unitree's H1
Гуманоїд з Китаю став найшвидшим серед роботів
16:14
Оновлено
Росіяни атакували Україну "шахедами": на Харківщині є влучання, в Одесі зруйновано багатоповерхівку. Шість загиблих, 11 постраждалих
16:06
РФ обстріляла з артилерії село Приморське біля Запоріжжя: одна людина загинула
16:05
OPINION
Богдан Данилишин
Уряд ініціює зменшення тиску на підприємців
15:56
на фото: Хав'єр Мілей
Аргентинський президент Мілей закриє найбільше державне інформагентство країни
15:55
Андрій Юсов
"Достатньо дивне формулювання": ГУР відреагувало на заяву РФ про готовність передати тіла з Іл-76
15:49
Ексклюзив
Вибори у Росії
Більшість людей на окупованих територіях не хочуть брати участь у виборчому фарсі, - правозахисник Лисянський
15:48
лавина
В Японських Альпах під лавину потрапили 10 людей
15:46
Огляд
Михайло Мудрик, Челсі, АПЛ, Кубок Англії
Мудрик у вогні, а в Авдіївку приїхав шахіст-зрадник: головні новини українського спорту за тиждень
15:24
Ексклюзив
Кримський міст
Кримський міст є першочерговою стратегічною ціллю для знищення, - британський полковник Грант
15:12
3 окрема штурмова бригада, ЗСУ
На Таврійському напрямку Сили оборони знищили 336 росіян та 258 БПЛА
15:08
Ексклюзив
шахед
Складне маневрування "шахедів": Гуменюк про нічну атаку ворога на Одесу
15:07
грузія
"Немає сумніву": ексдиректор ЦРУ припускає, що у разі перемоги РФ над Україною наступною ціллю Путіна стане Грузія
15:05
Аптечки
Україна отримала 50 тисяч аптечок для ЗСУ від Німеччини
14:36
Польща
Польський міністр оборони: краще було б передати Україні зброю, ніж вводити війська
14:31
Обстріл РФ. Руйнування
Через ворожий БПЛА на Херсонщині постраждали двоє поліцейських
14:07
Ексклюзив
Навальний
Кремль перестрахувався у питанні свого головного опонента: Фейгін про вбивство Навального
14:06
кіберспорт
Канада посилить контроль за іноземними інвестиціями у відеоігри, щоб запобігти маніпулюванню громадською думкою
14:01
OPINION
Олексій Голобуцький
ЦРУ переконує: ядерного удару з боку Росії не слід очікувати
13:52
Каліфорнія снігопад
Перебої зі світлом та 3 метри снігу: Каліфорнію та Неваду охопив потужний шторм
Більше новин