Ексклюзив

Герої України: "Евакуаційні машини для росіян, як цукерочки. Вони люблять їх обстрілювати", - військовий медик Андрій Жолоб

Христина Парубій
25 грудня, 2022 неділя
07:44

Медик рятує українських воїнів на передовій з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну

Зміст

Історію воїна розповідає "Еспресо". 

Андрій Жолоб - командир медичної роти десантно-штурмової бригади Збройних сил України. У військо його мобілізували ще на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Вже кілька місяців він рятує українських воїнів на передовій.

"Я бачив своє місце на війні і зрозумів, що маю робити"

"Коли мене мобілізували і я зрозумів, що треба йти на війну, в мене було таке відчуття, що я йду вмирати, - каже Андрій Жолоб. - Це було відчуття, що закінчилося життя і все зупинилося. Треба йти геть від нормального світу. Але завжди відбувається так, що твої дофантазовування відрізняються від того, що насправді відбувається на фронті. Тому, коли я потрапив у медичну частину, де офіцерів медичної служби запасу перетворювали на справжніх медичних офіцерів, я був приємно здивований. Нас місяць готували і виявилося, що навколо чимало прекрасних пацанів, з якими ми одразу познайомилися і знайшли спільну мову. Хтось теж байкер чи цікавиться такою ж музикою, що і я. Тож зрозумів, що це такий хлоп'ячий табір. Тоді я абсолютно видихнув".

Андрій Жолоб  у цивільному житті працював травматологом, а також він байкер та соліст рок бенду "Бетон". Зізнається, до 24 лютого не міг подумати, що стане колись десантником. Після мобілізації чоловік вчився на імпровізованій базі для медиків, а пізніше потрапив у Київський госпіталь.

"Окупанти дуже люблять обстрілювати медичні машини, для них це як десертик"

"Ми зрозуміли, що таке бойова травма, - розповідає Андрій Жолоб. -  Тоді я вже розумів, що я на своєму місці. Я бачив своє місце на війні і зрозумів, що маю робити. Медикам загалом тут не складно, адже ми вже звикли до людських нутрощів чи поламаних кісток. Просто тут ти розумієш, що небезпека не лише для твого пацієнта, але й для тебе. Працюємо, бо я розумію, що є емоційні і шокові стани у  військових, у людей, які в мирному житті були фермерами, а тут їм довелося стати стрільцями. А ми - медики якось до цього ставимося, як до ускладненого варіанту своєї медичної роботи. Бо ми дійсно займаємося на війні медициною. Звісно польова хірургія відрізняється від цивільної. Є декілька своїх канонів, до яких треба звикнути, які треба навчитися використовувати і ще один важливий момент - навчитися слухати тих, хто поряд з тобою. Це може бути навіть людина без медичної освіти, але, якщо вона вже має три – чотири місяці практики, слухайся її, вона тебе навчить набагато більше, ніж ти вмієш". 

Читайте також: Герої України: "Юра завжди казав, що найгідніша смерть – загинути в бою", – сестра загиблого азовця Юрія Лучечка

Вперше на поле бою Андрій Жолоб потрапив на Херсонщині. Разом з побратимами брав участь в евакуації поранених. 
"Ми під'їжджали до "нуля", де нам передавали поранених. Тоді по нас успішно гатили наші недруги, - розповідає про роботу на фронті медик. - Вони дуже люблять обстрілювати медичні машини, для них це як десертик, як цукерочка. Літачок за нами літав, танк по нас гатив. Страшно – капець. Чи можна до цього звикнути? Не можливо. На щастя, нам вдалося врятуватися від тих дуже небезпечних ситуацій. Хоча я бачив, як за двісті метрів від мене влучали в людей. Це страшна ситуація. Не сниться мені це Слава Богу і не треба". 

За словами Андрія Жолоба, на фронті доводилося евакуйовувати водночас до десяти поранених. Таку кількість воїнів вивозили з легкими осколковими пораненнями. 

"Такі всі замурзані, літо  і з тими дрібними осколками. Я повитягав їх під місцевим знеболенням і вони вже зрозуміли, що їх вивозять, - пригадує зі сміхом Андрій Жолоб. - Вони сидять в машині, я дозволяю їм курити і вони починають реготати. У них починається пацаняче звичайне життя, вони їдуть геть від фронту, геть від війни. Вони сприймають те, що потім потрібно повернутися, бо роботи ще багато, але на цей момент у них відчуття, що ти їдеш геть від війни. Це дуже окреме відчуття". 

"Я ставлю турнікети на знищені ноги, а він питає: "доктор, а Ви не підкажете, куди за протезуванням звертатися?"

Найскладніший випадок на фронті у чоловіка був молодий хлопчина після прямого попадання танку по спостережному пункту.  У нього не було однієї ноги по кульшовий суглоб і практично не було м'яких тканин на другій нозі. Медик розповідає, будучи при свідомості, він чемно лежав, не скаржився, мав неймовірну силу духу. 

"Поки ми накладали йому турнікети на знищені ноги, ставили крапельниці, він мене чемно питав. Доктор, а ви мені розкажете, куди мені на протезування їхати. Я розумію, що ця людина точно встане і піде. Я зустрічаю дуже особливих людей на війні", - зазначив Андрій Жолоб.

Всі фото надав Андрій Жолоб

Медику доводиться працювати у зовсім нових умовах. Адже польова медицина відрізняється від комфортних медичних кабінетів у тилових містах України. Доводиться звикати до нових та не завжди зручних умов праці. Але в пріоритеті завжди одне – врятувати якомога більше українських захисників.

"Мене вразила історія, коли ми були в селі Мурахівка і поселилися в дитячому садочку, - каже Андрій Жолоб. - Це межа Миколаївської і Херсонської області, близько до річки Інгулець. Там за переправу були дуже важкі бої у липні, серпні та вересні. Ми відпрацювали цей весь напрямок і, коли зайшли в село, побачили наполовину знищений дитячий садочок. Ми обрали варіант обрати стабілізаційний пункт там. І в не знищеній частині садочка на нас чекали чистенькі дитячі ліжечка з постіллю, розкидані вибухами були тапочки, які ми поскладали, позамітали та прибрали. І там була не знищена кухня зі всіма банячками. Ми пили з маленьких горняток з метеликами, з песиками і спали на тих ліжечках, які ми зсували по двоє. Якби ви знали скільки ми там врятували життів. Той дитячий садочок такою своєю дитячою аурою він щось особливе зробив". 

Нині чоловік продовжує рятувати воїнів на передовій. І має єдине бажання, щоб наші вороги вмерли.
"Від холоду, від голоду, від чого вони хочуть. Бо, насправді, розуміти те, що ти чистиш свою країну від непотребу – звичайно добре і круто, але все таки фізичне знищення, ти ніби руки в болото запихаєш. Хочеться, щоб просто вся ця нечисть зникла. Хоча з медичної точки зору, я розумію, що хвороба сама не виліковується. Зараз наші бійці, як порядний антибіотик, який бореться з чумою". 

Еспресо продовжує серію розповідей про Героїв України, які боронили та боронять країну від російських загарбників. Більше історій читайте в нашій однойменній рубриці "Герої України"
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
17:49
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пообіцяв посилити підтримку України через "дуже явну ескалацію з боку Путіна"
17:42
держдума РФ
Держдума РФ ухвалила трирічний бюджет із рекордними видатками на війну в 2025 році
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Залишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
17:02
Віктор Ляшко
У бюджеті заклали 190 млн грн на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців, - Ляшко
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:31
Валерій Залужний
"Перед Україною вже стоїть не Росія": Залужний вважає, що у 2024 році розпочалася Третя світова війна
16:21
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
16:02
Ексклюзив
Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх
"За останній рік було відкрито 7 нових посольств в Африці": спецпредставник України Субх
16:00
OPINION
Ракетою "Рубіж" Москва цілила у голови на Заході
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
15:30
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:28
поїзд №143/146 Чоп - Будапешт - Відень
Укрзалізниця запустить прямий щоденний потяг з Києва до Будапешта
15:27
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
15:26
Микола Княжицький
У законопроєкті про безпеку в закладах освіти не передбачено фінансування такої можливості, - нардеп Княжицький
15:13
федина
"Свобода слова нам лише сниться": нардепка Федина в річницю Революції Гідності
15:05
Петер Стано
У ЄС прокоментували інформацію про застосування РФ міжконтинентальної балістичної ракети
14:33
суд, прокуратура, вирок
Ексвласник "Житомирських ласощів" Ігор Бойко програв арбітраж проти України
14:07
Ексклюзив
"Сказати, що у Росії з’явилась нова диво-зборя, не можна": аналітик Їжак про ймовірний удар по Дніпру МБР "Рубеж"
14:04
OPINION
Влада вирішила клонувати "Вовчий суд"
14:03
15 років тюрми отримала агентка фсб
До 15 років засуджено агентку "007", яка шпигувала для ФСБ під виглядом волонтерки
Більше новин