День святого Миколая 2024: коли свято, історія та ідеї подарунків для малечі

26 листопада, 2024 вiвторок
13:02

Діти з особливим нетерпінням чекають на День святого Миколая, адже це свято приносить радість, наповнює серце теплом сімейного затишку та дарує солодкі сюрпризи

Зміст

Однією з найбільш очікуваних традицій цього свята є подарунки. Кожен рік, прокидаючись у День святого Миколая, діти спершу заглядають під подушку або у традиційні шкарпетки, де знаходять солодощі, іграшки чи інші приємні дрібниці, тоді як неслухняні - ризикують знайти різочку.

Напередодні відзначення, діти пишуть листи до святого, розповідаючи про свою поведінку протягом року та діляться своїми мріями. Однак, це свято більше, ніж просто подарунки, воно уособлює доброту та взаємопідтримку. День святого Миколая нагадує нам про важливість допомагати тим, хто потребує. Тому важливо цього дня проявляти турботу та увагу до ближніх.

Святий Миколай: історія свята

Святий Миколай у сучасній культурі став переважно святковим образом – добрим дідусем, який приносить подарунки слухняним дітям. Проте, не всі навіть дорослі люди знають про те, що Святий Миколай не просто казковий персонаж, а реальна історична постать, яку ототожнюють із християнським святим Миколаєм Чудотворцем.

Миколай народився між 270 і 286 роками в місті Патара, в регіоні Лікія (сьогодні це територія Туреччини). Він служив єпископом, здійснював паломництва до Святої Землі та Єгипту. У часи римських переслідувань християн, Миколай зазнав жорстоких тортур і потрапив до в’язниці, але пізніше був звільнений.

Вшановувати святого Миколая Чудотворця почали лише приблизно з VI століття. Його мощі були перенесені італійськими купцями до міста Барі, де вони зберігаються й сьогодні. Саме за образом цього святого в багатьох країнах виник святковий персонаж, який відомий під різними іменами. Наприклад, у США, Великій Британії та інших англомовних державах він відомий як Санта Клаус і приносить подарунки дітям в ніч перед Різдвом, 25 грудня.

В Україні вшанування Миколая Святителя має глибокі історичні корені. У літописах згадується, що ще в 882 році в Києві вже існувала церква, присвячена цьому святому. Святий Миколай був особливо шанований серед моряків і козаків Запорозької Січі, які вважали його своїм покровителем. На кожному кораблі обов’язково висіла невелика іконка із зображенням святого, що символізувала захист і благословення. Існує легенда, що на честь святого Миколая, покровителя мореплавців, було названо портове місто Миколаїв.

Насправді легенд та історій, якій пов'язані з цим святим надзвичайно багато. Так, існує переказ про те, як святий Миколай допоміг трьом сестрам, що були дуже бідними. Через злидні, ніхто не хотів брати з ними шлюб. Щоб врятувати їх від тяжкої долі, Миколай уночі непомітно підкинув до їхньої оселі по мішечку з золотом кожній. За переказами, вони випадково потрапили у шкарпетки, які сестри сушили біля каміна. Саме ця історія стала основою для європейської традиції класти подарунки в різдвяні шкарпетки.

Святий Миколай на полотні Ярослава Чермака та малюнок, Фото: Колаж Еспресо

Коли святий Миколай у 2024 році?

Раніше в Україні День святого Миколая традиційно святкували 19 грудня, проте з 2023 року, у зв’язку з переходом на новоюліанський церковний календар, його дата змістилась на 6 грудня. У 2024 році це свято припадає на п’ятницю

Тож українці вже вдруге відзначатимуть День Миколая за оновленою датою, зберігаючи теплі традиції та особливу атмосферу дня.

День святого Миколая: традиції

День святого Миколая в Україні сповнений традицій, які дарують радість і тепло кожній родині. Це свято об'єднує покоління та нагадує про важливість добрих вчинків. Крім традиційних подарунків для діток та написання листів, існують також інші звичаї. 

Свято Миколая – це також час для доброти та благодійності. Багато людей долучаються до допомоги нужденним, організовуючи акції на підтримку сиріт, людей похилого віку чи малозабезпечених родин. Такі вчинки відображають суть цього дня, адже святий Миколай завжди був відомий своєю щедрістю.

Не обходиться святкування і без церковних традицій. У цей день віряни збираються на богослужіння, щоб вшанувати пам'ять святого, помолитися за здоров'я та попросити його заступництва. Урочисті молитви наповнюють храми особливою атмосферою спокою та вдячності.

Для дітей це свято асоціюється також із радісними святковими заходами. У школах, дитячих садках та культурних центрах проводяться тематичні вистави, на яких малеча виконує вірші та пісні, присвячені святому Миколаю. Такі заходи створюють незабутні спогади, а після вистав дітям вручають подарунки.

Імбирні пряники до святого Миколая

Імбирні пряники до святого Миколая, Фото: Freepik

Що подарувати дитині на День святого Миколая?

Традиційно цього дня малечі дарують солодощі: шоколадки, льодяники, пряники або подарункові набори цукерок. Крім того, сьогодні на полицях багатьох супермаркетів можна знайти цікавіші варіанти, наприклад, шоколадні "адвент-календарі" різних відомих компаній. З такими подарунковими наборами солодощів, свято може продовжитись трохи довше. Тематичні прикраси на ялинку або статуетки святого Миколая стануть приємним символом свята. 

Якщо ж ви все ж таки вирішили подарувати щось більше, тоді орієнтуйтеся на вік, інтереси та характер дитини. Найважливіше – створити для малечі атмосферу свята та відчуття дива, враховуючи індивідуальні вподобання. 

Для маленьких дітей чудовим вибором стануть м’які іграшки, конструктори, пазли або настільні ігри. Останніх, до речі, сьогодні дуже багато, їх різноманіття дійсно вражає. Крім класичної "Монополії", можна знайти тематичні або навіть патріотичні варіанти, які зацікавлять навіть дорослих. Такі подарунки не лише порадують дитину, але й сприятимуть її розвитку. Книга з казками про святого Миколая або цікава енциклопедія теж стане чудовим подарунком.

Якщо ваша донька захоплюється ляльками, ігровими будиночками або наборами, які стосуються певних професій (кухар, лікар тощо), такі подарунки стануть чудовим вибором. А для хлопчика, який цікавиться технікою або майструванням, ідеальним варіантом можуть бути іграшкові машинки, роботи-трансформери чи комплекти інструментів для маленьких майстрів.

Якщо ви вбачаєте у дитині творчі риси, тоді зверніть увагу на набори для малювання, створення браслетів, ліплення чи моделювання. 

Подарунки, Фото: Freepik

Сьогодні досить високі ціни на всі дитячі речі, тому практичним варіантом може стати теплий одяг. Для того, щоб додати святкової атмосфери, зверніть увагу на речі, що виконані за новорічними мотивами. Милі светри, піжами, кігурумі, шкарпетки чи навіть рукавички, будуть щоденним нагадуванням про веселі свята та подарують затишок. 

Для активних дітей можна подумати про спортивні товари – це ще один більш практичний варіант. Якщо ви хочете подарувати незабутні емоції та знаєте, що дитина любить кататись на ковзанах або, наприклад, захоплюється грою в хокей, тоді придбайте їй товари, що сприятимуть активному відпочинку.  

День святого Миколая – це не просто день сюрпризів, а час, коли кожен має змогу творити добро, наповнювати серця теплом і дарувати іншим трохи магії та радості.

Джерела: РБК-Україна, ТСН

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.31
    Купівля 41.31
    Продаж 41.8
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 44.05
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
26 листопада
17:15
Марк Рютте
Державам НАТО потрібно змінити траєкторію війни РФ проти України, - Рютте
17:11
У Києві зносять історичну садибу Зеленських
Знесення садиби Зеленських у Києві: суд визнав руйнування законним
16:53
Федір Веніславський
"Шкодять інтересам нацбезпеки", – Веніславський про заяви щодо необхідності розформувати ТЦК
16:44
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
З початку доби на фронті відбулися 143 боєзіткнення, росіяни найактивніші на Покровському напрямку
16:39
Ізраїль готується підписати угоду про тимчасове припинення вогню з "Хезболлою"
16:34
Ілля Забарний, АПЛ, Борнмут
Футболіст збірної України близький до трансферу у "Манчестер Сіті", - ЗМІ
16:27
Олаф Шольц
Неприємна, але потрібна розмова: Шольц про перший телефонний дзвінок Путіну після дворічної перерви
16:14
Волинські сапери розміновують Донеччину
Уряд спростив сертифікацію операторів із розмінування: тепер заявки можна подавати через Дію
16:10
Благословив "приєднання" Херсона до РФ і втік до Криму: клірика УПЦ МП засудили до 15 років тюрми за держзраду
16:02
на фото перше укриття, на яке збирали через UNITED24
В Україні відкрили перше укриття, облаштоване коштом United24
16:01
військові навчання
Проводити військові навчання в Європі значно ефективніше, ніж в Україні, – генерал-майор Фройдинг
16:00
OPINION
Трамп навіть має свого Арестовича...
15:55
Чехія Україна
Чехія знайшла значну кількість боєприпасів, які можна викупити для ЗСУ в 2025 році
15:53
Елтон Джон
Елтон Джон частково втратив зір і не може завершити останній альбом
15:52
Нацполіція
Цьогоріч в Україні затримали 179 завербованих Росією паліїв
15:49
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ уночі 26 листопада атакувала Україну рекордною кількістю дронів із майже 16 тис. іноземних компонентів, - Зеленський
15:48
Партнерський матеріал
єОселя: експертка розповіла, хто та на яких умовах може скористатися державною програмою пільгового кредитування
15:47
Електроенергія
В Україні не вимикатимуть електрику підприємствам, які імпортують понад 60% від обсягу споживання
15:40
україна німеччина
Німеччина виділила Україні €65 млн на відновлення енергетичної інфраструктури
15:36
росія, Китай
Китай закликав ЄС не запроваджувати санкції проти своїх компаній за співпрацю з РФ
15:21
Віктор Медведчук
Бурштиновий портрет Медведчука продали на аукціоні
15:18
Українські полярники розповіли, скільки пінгвінів біля станції "Академік Вернадський"
15:12
В Армія+ запустили навчальний курс "Основи зв'язку на полі бою"
15:09
ППО
Повинні думати про те, як можемо дати змогу Силам оборони захищатися, - генерал-майор Бундесверу про запуск "Орешника"
14:53
Додаткові виплати та шкільне харчування: в межах "Зимової підтримки" уряд запровадив низку програм для дітей
14:43
Німеччина уряд
До кінця року Німеччина поставить в Україну 150-200 бронемашин MRAP
14:23
прапор Росії
МЗС РФ викликало посла Британії: заявили, нібито працівник посольства "проводив розвідувально-підривну роботу"
14:23
За 5 місяців з українських ВНЗ відрахували понад 23 тис. чоловіків, старших за 30 років
14:18
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:15
МЗС України
МЗС закликало українців у Пакистані уникати скупчень людей і подбати про безпеку
14:03
Генерал-майором Фройдинг, Німеччина
Маємо обдумати, що зробити для зміцнення ЗСУ, незалежно від подій у США, - генерал-майор Бундесверу
14:01
Ілон Маск
"Шансів на успіх не було": Маск різко розкритикував виробництво американських F-35
14:00
OPINION
На Заході не вірять у "швидкий мир"
13:56
Знайшли 270 підроблених печаток, $110 тис., 2,5 кг золота: в Україні викрили схему виготовлення липових документів для перетину кордону
13:53
У Великій Британії у віці 112 років помер найстаріший чоловік у світі
13:48
Депутат Європарламенту Рафаель Глюксман
Депутат Європарламенту Глюксман закликав партнерів створити дієву коаліцію підтримки України
13:28
Генерал-майор Бундесверу Крістіан Фройдинг
У 2029 році РФ може відновити сили та здійснити агресію проти НАТО, - генерал-майор Фройдинг
13:17
«Назавжди-назавжди» — українсько-нідерландський драматичний фільм
За тиждень показів українська стрічка "Назавжди-Назавжди" зібрала 668,6 млн грн
13:13
ПриватБанк попередив про нову шахрайську схему
Верховний Суд підтвердив неможливість повернення ПриватБанку Коломойському
13:04
Оновлено
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Укренерго змінило графіки вимкнення світла 26 листопада
Більше новин