Канадський патронний завод в Україні: знову не обійшлось без питань до Укроборонпрому
Генеральний директор державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв у своєму повідомленні про підписання "з канадськими партнерами Угоди щодо виробництва боєприпасів до стрілецької зброї" вказав дві компанії, котрі мають взяти участь у цьому проєкті
Якщо щодо участі компанії Waterbury-Farrel (хоч в оригіналі її назва пишеться без дефіса) питань начебто немає, то про другого партнера це сказати важко, розповідає Еспресо.TV із посиланням на Defense Express.
Згідно з офіційними даними Канади, компанія GL Munitions Inc. створена менш ніж два місяці тому
Компанія з такою назвою - GL Munitions Inc., за даними офіційного сайту уряду Канади (Government of Canada), зареєстрована 19 квітня 2021 року і навіть немає власного сайту. Ця інформація вже викликала певну гостру реакцію від спільноти, що можна побачити по коментарях на власній сторінці гендиректора концерну.
Повідомлення Юрія Гусєва вже викликало реакцію з неприємними питаннями
Варто також додати, що інформація про підписання цієї Угоди є лише на Facebook Юрія Гусєва (та репост на сторінці "Укроборонпром"), але на новому сайті інформація про "надважливий проєкт покликаний розв'язати одну із головних проблем української оборонної промисловості - відсутність повноцінного патронного заводу" відсутня й згадується лише про "меморандум" з "Агенцією уряду Канади".
На офіційному сайті Концерну інформації про компанії та угоду щодо виробництва боєприпасів до стрілецької зброї немає
"Канадська комерційна корпорація та УкрОборонПром підписали угоду про сприяння економічному співробітництву у критично важливому стратегічному секторі оборони України", - повідомила пресслужба концерну без деталізації, про який саме "критично важливий стратегічний сектор" йде мова і взагалі не згадуючи про компанії GL Munitions Inc. та Waterbury-Farrel.
Варто додати, що це не перший проект, який освітлював новий очільник "Укроборонпром" і який викликає певні питання. Так, у лютому ц. р. Юрій Гусєв повідомив про організацію "ліцензійної збірки американських вертольотів", яку заплановано зробити "вже у цьому році на Одеському авіаційному заводі". З готовністю першого гелікоптера до 30-річча Незалежності України.
Повідомлення прес-служби Концерну щодо виробництва моделі Bell UH-1 Iroquois
Своєю чергою, на сайті концерну назвали модель машини – Bell UH-1 Iroquois, чим викликали подив не тільки в українських експертів, а у закордонних видань. Згодом були відкриті дані щодо учасників цього проекту, які ставлять під певний сумнів його доцільність та спроможність до втілення.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе