Християни східного обряду святкують Вербну неділю
Цьогоріч Вербна Неділя випадає на 25 квітня. Це велике свято у християнському році. Через карантинні обмеження усі бажаючі не зможуть відвідати храми і освятити вербу. Все буде відбуватися дистанційно, або ж з дотриманням усіх карантинних вимог та обмежень
У більшості випадків вірні молитимуться удома, беручи участь в онлайн літургіях або ж за допомогою телебачення чи радіо, передає Еспресо.TV.
За євангельським переданням, коли Ісус Христос воскресив з мертвих Лазаря, люди, які бачили це, повірили, що він дійсно Син Божий. Коли Ісус в’їжджав на віслюкові до Єрусалима, то люди, вшановуючи його, встеляли дорогу своїм одягом, а також вітали пальмовим гіллям.
Читайте також: 20 років колоній і таборів, ОУН-УПА, КДБ, хрещення Чорновола, Колима та Канада. 10 фактів про патріарха Володимира, якому зараз було б 95 років
В Україні таким деревом стала верба, тому в народі це свято називають Вербною неділею, святкують її за тиждень до Великодня, а весь тиждень називають Вербним.
Свято в Єрусалимі водночас стало передвісником страждань Ісуса - за кілька днів його розіп’яли. Тому наступний за Вербною неділею тиждень називають Страсним, нагадує Релігійно-інформаційна служба України.
Для тих, хто дотримується Великоднього посту, упродовж Страсного тижня утримання від скоромної їжі повинно бути особливо суворим.
У цей день Церква згадує царське прославлення Ісуса Христа перед Його хресною смертю для того, щоб показати, що страждання Спасителя були добровільні.
У народі вірять - освячена верба має цілющу та очисну силу: символічне биття освяченим гіллям оберігає від хвороб. В цей день дітей легенько "гладять" гілочкою лози, а коли б'ють, то примовляють:
"Не я б’ю, верба б’є, за тиждень - Великдень".
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе