Лукашенко і ядерна зброя: Заходу байдуже
Раніше Вашингтон хоч називав такий крок безвідповідальним. А зараз – тиша
Ядерна зброя в Білорусі виявилася пшиком. Вже кілька діб минуло як Путін разом з Лукашенком помпезно оголосили про дату розміщення на території Білорусі ядерної зброї – це має бути 7-8 липня – а світ ніяк не реагує на ці погрози. Захід вже не піддається на ядерний шантаж Росії.
А одним із найважливіших інструментів ядерної зброї – є можливість здійснювати психологічний та політичний тиск. Тобто ти можеш не застосовувати ядерну зброю, але всі гравці знають, що вона у тебе є, і, відповідно, ставляться з великою увагою до твоїх слів і інтересів.
Читайте також: Путіна знищать комплексно
Одним із найважливіших інструментів ядерної зброї – є можливість здійснювати психологічний та політичний тиск. Тобто ти можеш не застосовувати ядерну зброю, але всі гравці знають, що вона у тебе є, і, відповідно, ставляться з великою увагою до твоїх слів і інтересів
Саме цей тиск Путін дуже часто застосовував в минулому. Памʼятаєте ці презентації з "суперракетою" із атомним двигуном, які особисто проводив Путін? Розмістити ядерні ракети під кордонами НАТО – це взагалі фантазія Путіна, яку він успадкував ще від Радянського союзу. І, треба сказати, це на Заході на декого діяло.
Читайте також: "Стратегічна ізоляція РФ": Москва зайва
А зараз шукаю бодай якусь реакцію світу на анонс про розміщення російської ядерної зброї в Білорусі – а її немає. Зовсім. Раніше Вашингтон хоч називав такий крок безвідповідальним. А зараз – тиша.
Путін втрачає ядерну зброю як інструмент шантажу. Бо для Заходу він давно став хоч ще і небезпечним, але вже посміховиськом. За важливістю — це така сама подія як втрата газового шантажу Європи. І тепер своєю "суперракетою" Путін може вражати хіба Лукашенка, який матиме на своїй території нову ядерну мороку.
Про автора. Сергій Таран, політолог
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе