Наслідки спалаху, які бачили кияни, й падіння невідомого об'єкта з'ясовуватимуть фахівці, - КМВА
Увечері 19 квітня кияни спостерігали спалах і момент падіння невідомого об'єкта на Землю. Столична влада заявила, що деталі з'ясовуватимуть фахівці
Як повідомила Київська міська військова адміністрація, мешканці столиці спостерігали саме це падіння.
Національне агентство США з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA) спростувало твердження, що спалах спричинений падінням з орбіти супутника RHESSI, пише Бі-бі-сі з посиланням на представника офісу комунікацій американського агентства.
"Роб Маргетта з Офісу комунікацій NASA сказав, що супутник перебував на орбіті в момент, коли (над Києвом, - ред.) спостерігався спалах", - написало відомство.
Уранці 20 квітня стало відомо, що інформація про ймовірне застосування ворожих літальних апаратів, ракетного удару та падіння супутника NASA не підтвердилася.
"Дуже яскраве світіння від падіння невідомого об’єкту викликало у киян хвилювання і занепокоєння. Що саме це було - мають з’ясувати виключно фахівці. Але найголовніше це безпека Києва і спокій киян. Це не був ракетний обстріл, наша протиповітряна оборона не застосовувала наявне озброєння", - пише начальник КМВА Сергій Попко.
Станом на 23:28 керівник міської адміністрації заявив: "Близько 22:00 у межах Києва у небі спостерігалося яскраве світіння повітряного об'єкта. За попередньою інформацією, це явище стало результатом падіння на Землю космічного супутника NASA. Аби уникнути жертв від падінь на землю уламків - була оголошена повітряна тривога. ППО не працювала".
У Повітряних силах ЗСУ також повідомили, що, за попередньою інформацією, спалахи над Києвом близько 22:30 пов’язані з падінням супутника/метеорита (уточнюється).
"На даний час загрози застосування противником засобів повітряного нападу на цьому напрямку немає. Протиповітряна оборона в готовності!" - зазначили в повідомленні.
Перед тим ситуація прокоментувала Київська ОВА.
"Жителі Київщини! У небі виявили повітряну ціль. Сили ППО напоготові. Перебувайте в укриттях та дотримуйтеся інформаційної тиші – нічого не знімайте та не публікуйте в мережу", - написала ОВА.
У мережі поширювали відео, на яких над Києвом у небі видно незвичні зелені спалахи.
Повітряну тривогу оголосили о 22:08. Відбій дали о 23:01.
Голова ОП Андрій Єрмак відзвітував про роботу ППО. Але після цього видалив повідомлення і закликав чекати на інформацію від Повітряних сил.
Тим часом у твіттері та телеграмі науково-популярного проєкту, присвяченого популяризації космонавтики, астрономії та дослідженню космосу, The Alpha Centauri, наполягають: у Києві не могли спостерігати падіння супутника NASA.
"Над Києвом не згорів супутник NASA. Сьогодні дійсно в атмосферу має входити апарат NASA RHESSI, що спостерігав сонячні спалахи з 2002 по 2018 рік. Але траєкторія його падіння дуже (ДУЖЕ) далека від України – вздовж лінії руху на картинці", - зазначать вони в телеграм-каналі.
Приблизно маршрут падіння супутника можна відстежити за посиланням: https://www.satflare.com/track.asp?q=27370#TOP На цьому ж сайті можна спостерігати за іншими "свіжими" об'єктами, що падають з космосу.
"Жоден із них не пролітає над Україною. Не розповсюджуйте брехню про супутник NASA", - зазначають The Alpha Centauri. І додають, що об'єкт, який упав біля Києва – це болід (метеор).
- Про те, що на Землю впаде супутник NASA, який вивчав Сонце з 2002 року, повідомляли напередодні. За розрахунками американських військових, апарат NASA мав увійти в атмосферу Землі близько 21:30 19 квітня (плюс-мінус 16 годин). Супутник RHESSI (Reuven Ramaty High Energy Solar Spectroscopic Imager) вивели з експлуатації у 2018 році. Він важить 270 кілограмів. Більша частина цієї маси під час падіння мала б перетворитися на попіл і пару.
- Увечері 19 квітня ППО спрацювала над Дніпром.
- Актуальне
- Важливе