ООН захистить користувачів інтернету від шпигунів
Комітет ООН з прав людини схвалив проект резолюції , на меті якої захистити користувачів інтернету від втручання в приватне життя
Члени комітету ухвалили резолюцію одноголосно. Тепер документ відправлять на голосування в Генеральну асамблею ООН, повідомляє Lenta.ru.
Резолюція покликана поширити на користувачів інтернету право на захист приватного життя і особистого листування, гарантоване всім людям Міжнародним пактом про політичні та громадянські права від 1966 року.
Резолюція осуджує стеження інтернет-корпорацій за своїми користувачами і підкреслює небезпеку, яку несе масовий збір особистої інформації користувачів.
Документ був розроблений Німеччиною та Бразилією незабаром після появи в пресі інформації про стеження за користувачами інтернету з боку американської розвідки. Ще на стадії обговорення резолюції про свою підтримку її основних положень заявили 55 держав.
Водночас документ зіткнувся з активним опором представників США, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії та Канади, які намагалися максимально пом'якшити його формулювання. Однак, як зазначає видання, в результаті текст резолюції зазнав тільки несуттєвих змін. При цьому вона не обов'язкова до виконання і носить виключно рекомендаційний характер.
Проект резолюції був підготовлений на тлі скандалу навколо програми американської влади, що дозволяла своїм спецслужбам читати чужу електронну переписку і відстежувати телефонні дзвінки. З'ясувалося, що влада США стежили через інтернет за мільйонами громадян інших держав. Крім того, під наглядом американських спецслужб була і штаб-квартира ООН у Нью-Йорку.
Нагадаємо, інформацію про секретні програми влади США про стеження та прослуховування громадян різних країн передав журналістам Едвард Сноуден, який працював в ЦРУ та АНБ. Після цього Сноудена оголосили в розшук за звинуваченням у державній зраді та шпигунстві. Зараз Сноуден живе в Росії, яка погодилася надати йому тимчасовий притулок.
- Актуальне
- Важливе